Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

IOTA UNUM

Posted by grypa666 w dniu 26/09/2009

Poniższy tekst naszego sympatyka z USA pozornie odbiega od tematów pandemii i szczepionek, którymi się zajmujemy. Jednak po wcześniejszej dyskusji na blogu widać, że w chwili kryzysu, a niewątpliwie ludzkość staje przed jej największym kryzysem w historii, umysły zwrócą się w stronę Sił Nadprzyrodzonych, bowie jak wiadomo „gdy jest trwoga do do Boga”. Podejrzenia o „antysemickość” wypowiedzi autora też są bezpodstawne, gdyż krytyka dotyczy raczej „niechrześcijańskości” wysokich przedstawicieli Kościoła niż samej infiltracji. Wcale nie jest wykluczone, że są agenci reprezentujący np. ateistycznych Chińczyków i Rosjan! Takie rzeczy jak niszczenie od środka należy ujawniać, bowiem zapobiegamy tworzeniu piątej kolumny, a ta jak wiadomo jest groźniejsza od wroga zewnętrznego. Zapraszam do lektury, Marek P.

Drodzy Przyjaciele,

Przewija sie często pytanie osób zatroskanych katastrofalną sytuacją mającą coraz silniej znamiona globalnej, co robić?
Dostęp do materiałów odpowiadających na to pytanie byl utrudniony lub wręcz niemożliwy dla przeciętnej osoby, mimo że istnialy one od 20 wieków. Część odpowiedzi można było uzyskać z ambony lecz w czasie poprzedniego pontyfikatu one zniknęły. Nie tylko ambony zniknęły lecz znika także Krzyż,  Tabernakulum i Ołtarz. Pojawia się natomiast coraz częściej siedmioramienny świecznik i gwiazda Dawida a w miejscu ołtarza jest stół biesiadny niby to dla upamiętnienia Ostatniej Wieczerzy.
Roztacza sie przed nami widmo pandemi i przymusowych szczepień bardziej jako źródło pandemii grypy niż przeciwko niej. Obraz duchowej pandemii i pandemii degeneracji we wszystkich dziedzinach maskuje się coraz skuteczniej. Sądownictwo które mogłoby być skuteczną szczepionką przeciwko katastrofom jest takze zdegenerowane, a więc nie można nawet na nie liczyć.
Degeneracja sięgnęła Episkopatu Polski który zinfiltrowany przez największych wrogów Koscioła Chrystusowego ustanowił Dzien Judaizmu i swięci go corocznie, lecz milczy w ewidentnych sprawach niszczenia Katolickiego Narodu. Mało tego, partycypuje w tym. Świeckie osoby (nie mylić ze „swieckim księdzem” produkowanymi przez arcybiskupów takich jak pieroneki, życinskie czy kowalczyki. Wcześniej byli „księża patrioci” Teraz to zniknęło bo słowo „patriotyzm” to szowinizm i nazizm w specyficznej terminologii) choć w nielicznej ilości stały się większymi obrońcami Koscioła niż należałoby się spodziewać ze strony Episkopatu. Niższy kler starszy wiekiem jest często przerażony sytuacją lecz ma zakneblowane usta posłuszeństwem wobec swoich biskupów zgromadzonych w tym Episkopacie.
Jak wspomniałem na początku, dostęp do głębokiej wiedzy która zapobiega złu i pandemiom duchowym, a przez to społecznym nie był łatwy. Cieszy jednak, że dzięki internetowi coraz więcej tej wiedzy może docierać do zwykłych osób wiernych Kościołowi ustanowionemu przez Chrystusa i wzmacniac go. Ten Kosciol jest takim jak ustanowil go Jezus Chrystus ale „bramy piekielne nie przemoga go” jesli my bedziemy wiedzieli jakim go ustanowil. Znajac nauki Chrystusa latwo nam bedzie odroznic kto jest kto jesli nawet taka osoba zinfiltrowala ten Kosciol w przebraniu i ma tytul biskupa, arcybiskupa, kardynała czy nuncjusza papieskiego jak w Polsce. Także rozpoznać kim był abp. Marcel-François Lefebvre mimo wsciekłej na niego nagonki przebierańców.
Pod tym adresem, poniżej, jest ogromny materiał pomocny w kształtowaniu świadomości nauk Chrystusa. Mimo tej wielkości są jeszcze inne cenne źrodła wiedzy dostępne w internecie, jednak trzeba dużo wiedzieć żeby być w stanie odróżnić te cenne od ładnie przedstawionych tekstów, często bardzo przekonywująco na pozór, lecz naprawdę, jest to diabelska robota.
http://www.ultramontes.pl/
Niedawno przetłumaczone na język polski duże dzieło „Iota Unum” jest ważne do zapoznania się z nim. Jest to jednak tylko w wersji książkowej. Dosyć jest to drogie ale wartość w tym przypadku jest wyższa niż cena. Poza tym praca autorów włożona w napisanie tej książki jak i w przetłumaczanie na język polski zasługuje bardziej na honorarium za nabycie jej niż zwykłe kupno.

Wojciech Właźlinski,  26. IX. 2009

Komentarzy 60 to “IOTA UNUM”

 1. czasy ostateczne said

  http://wolnemedia.net/?p=17501

 2. Tomek said

  cyt wyżej

  „Część odpowiedzi można było uzyskać z ambony lecz w czasie poprzedniego pontyfikatu one zniknęły. Nie tylko ambony zniknęły lecz znika także Krzyż, Tabernakulum i Ołtarz.Pojawia się natomiast coraz częściej siedmioramienny świecznik i gwiazda Dawida a w miejscu ołtarza jest stół biesiadny niby to dla upamiętnienia Ostatniej Wieczerzy.”

  proszę o jakiś przykład,zdjęcie ołtarza kościoła katolickiego na którym zobaczymy gwiazdę dawida …. nie widziałem jeszcze ale być może się mylę

 3. ymym said

  NIE na temat
  i
  NIE potrzebne.

  • grypa666 said

   Jest związek – proszę przebadać kto sfinansował wykopanie osób zmarłych na „hiszpankę” na Alasce

  • grypa666 said

   od p.b.: prosze uzasadnic, nie rzucac frazesow z wypranej mozgownicy, jesli jeszcze tam cos z niej zostalo

 4. Franek said

  Jak najbardziej na temat. To fundamenty tematu!!! Niszczenie Kościoła rzymsko-katolickiego, przyśpieszone po niefortunnym Soborze Watykańskim II, jest warunkiem wprowadzenia NWO.

  • grypa666 said

   od p.b.: a przedtem byla korupcja chrzescijanstwa: luteranizm, protestantyzm, teraz ewangelizm — patrz np. bjerknes
   teraz „judaizacja”, „judeochrzescijanstwo”, „prawo noahidowe” – patrz np. mauricepinay blog
   rowniez „ekumenizm” – patrz np. prace mnicha, Seraphima Rose z kalifornii

   • Franek said

    Dokładnie tak. Ekumenizm, Odwieczna Tolerancja Kościoła RK zamieniona na afirmację wszystkich fałszywych i wrogich Kościołowi, religii. Potworna, sprzeczna z nauką Chrystusa – judeochrystianizacja liturgii, nauki, obrzędów, modlitw etc.
    Sukces NWO to niedostrzeganie przez katolików zmian w kościele R-K, jakie dokonują się na przestrzeni ostatnich 200- 300 lat z kulminacją w postaci Vaticanum secundum. Amerykański profesor Uniwersytetu Bostońskiego Ryszard Landes, dyrektor Centrum Studiów Millenijnych przyznał, że cechą amerykańskich elit politycznych jest pogarda, jaką darzą sprawy religijne, które – według nich – służą jedynie płytkiej instrumentalizacji, jednak zdaniem profesora są one największym podskórnym czynnikiem nowoczesnej historii.
    warto przeczytać: http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/576

  • Rosomak said

   Oczywiście, że tekst W.W. JEST NA TEMAT. Trzeba natychmiast sięgać do praźródeł przyczyn ZŁA rozpoznawać je i nagłaśniać, a nie tylko w kółko „młócić” o jego objawach. Tego wymaga nasz instynkt samozachowawczy, samoświadomość i próba przeciwdziałania totalnej katastrofie ludzkości. Czasu już nie ma, wystarczy spojrzeć w niebo, włączyć TV na dowolnym programie i wyciągnąć wnioski, a nie czekać bezczynnie na globalny spektakl z cyklu „światło i dźwięk” czy inne pandemie. Spektakl jest rozpisany na różne scenariusze i wiele wariantów (prowadzących w sumie do NWO i NE a tak naprawdę to do systemu niewolnictwa), a jednym z nich jest właśnie rozkładanie (od wewnątrz i z zewnątrz) KK jako potencjalnego i rzeczywistego przeciwnika, czy to tak trudno zrozumieć?

 5. Paweł said

  poruszony temat jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych,ale jak ludzie mają wiedzieć kto jest kto i na czym to polega to trzeba to pokazać

 6. Pustelnik said

  Dzienniczek 2009 czytaj sierpien wrzesien… http://www.echochrystusakrola.net

 7. conrad said

  Ewangelia głosi: „A prawda was wyzwoli” (J 8,32).

  • Karol said

   .a prawda jest taka,że kościół katolicki(nie mylić chrześcijaństwa z katolicyzmem) faktycznie wyrzuca ze swych nauk przykazania Boże…ktoś już wcześniej o tym pisał.I tak mamy w naukach 9 a nie 10 przykazań Bożych…

 8. conrad said

  Intronizacja Jezusa Chrystusa na Krola Polski jest ratunkiem dla polskiego Kosciola i polskich Katolikow.
  W pismach slugi Bożej Rozalii Celakówny czytamy: „Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa na Króla w całym tego słowa znaczeniu. Jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod Prawo Jego Miłośc”
  http://www.piotrnatanek.pl/rekolekcje-video

 9. Karol said

  …zaprzestanie dyskusji o religii jest jak najbardziej wskazane – bo blog nie jest na ten temat.
  …a zwłaszcza,że tak prawdę mówiąc – to jesteśmy chrześcijanami ze względu na to, gdzie się urodziliśmy 🙂
  …a jak byśmy się tak urodzili w Iranie? – to pewnie byli byśmy muzułmanami. Widzę,że często religia w jakiej jesteśmy – to nie własny wybór – ale wybór środowiska i regionu świata w jakim żyjemy….zajmijmy się grypą a nie apokalipsą św.Jana , bo tą ostatnią księgę trzeba rozumieć całą a nie pojedynczy cytat

  • grypa666 said

   od p.b.: wskazania mozesz kierowac do wlasnego bloga, karoleczku
   jestem chrzescijaninem ze swiadomego wyboru w 2005 roku, po przezyciu 60 lat bez Boga
   inny przyklad, mnich Seraphim Rose z kalifornii przeszedl w zyciu przez szereg poganskich ideologii, protestantyzm, wschodnie religie i filozofie, zeby w koncu znalezc cel zycia w prawoslawiu
   w iranie jest Zarachustra i Jezus Chrystus, nie tylko Allach
   wypchaj sie wiec ze swymi madrosciami, najlepiej znajdz se frajerow gdzie indziej
   obcialem pare obrazliwych wpisow od ciebie, wisisz na nitce, daje ci szanse: prosimy o oswiecenie, o czym mowi Ksiega Apokalipsy

  • hjk said

   „Widzę,że często religia w jakiej jesteśmy – to nie własny wybór”

   tak jest, ale tylko u ludzi, ktorzy nie mysla nad, tym co robia i zycie traktuja niezwykle powierzchownie

 10. conrad said

  Intronizacja Pana Jezusa na Krola Polski koniecznoscia:
  http://www.intronizacja.pl/indexc4db.html?Page=artykul&Id=Intronizacja
  Podpisz petycje w sprawie intronizacji Chrystusa na krola Polski;
  http://www.intronizacja.popieram.net/
  kardynał Giacomo Biffi o Antychryscie:
  http://www.michaeljournal.org/KrotkaopowiescoAntychryscie.htm

  • hjk said

   http://www.rozalia.krakow.pl/wiadomosci/-news,12.htm

   • hjk said

    KAPŁAN przed plutonem egzekucyjnym:

   • anita said

    >HJK:nic mnie nie obchodzi czyjs proces beatyfikacyjny i klopoty z tym zwiazane.Interesuje mnie ,zeby moja rodzina nie doznala uszczerbku na zdrowiu na skutek szczepien bez uzasadnienia.A swoje dywagacje teologiczne proponuje zamieszczac na stronach teologicznych ,bo niedlugo juz nikt na ten blog nie zajrzy.Jak chcecie dyskutowac o problemach Kosciola Katolickiego to moze zaczniemy od grzechow tego kosciola.Z najnowszej historii-kto otrul Jana Pawla I-ego i dlaczego tego do tej pory nie wyjasniono?A przy okazji patriarche Kosciola Prawoslawnego.Osob z dojsciem do papieza jest niewielu.Bo dlaczego go otruto to raczej wiadomo.I to swiadczy o tym ,ze ta instytucja niewiele sie rozni od innych instytucji,ktorym wiele mozna zarzucic.
    Wiare kazdy moze miec i ma prawo,ale ja juz nie wierze zadnym instytucjom ,w tym koscielnym.Od dosc dawna.

 11. Paweł said

  no pięknie …. myślałem że temat popłynie a tym czasem nie dowiedzieliśmy się wiele….

  jest ciekawa pozycja warta przeczytania – nie film który pewnie dużo z Was obejrzało ale książka

  Kod Leonardo da Vinci – Dan Brown

  polecam

 12. Karki89 said

  A ja myślę sobie, że może ten post i jest potrzebny, ale zarazem bardzo ryzykowny bo każdy ma swoje -bądź nie- poglądy na te tematy. Dlatego ja myślę, że w tej chwili bawicie się w sapera. A jak wiadomo saper myli sie tylko raz.Blog jest na temat grypy i uważam, że troszeńkę takimi postami ten temat „rozwodniamy”, a chyba nikomu nie jest to potrzebne. „Poniższy tekst naszego sympatyka z USA pozornie odbiega od tematów pandemii i szczepionek, którymi się zajmujemy. Jednak po wcześniejszej dyskusji na blogu widać, że w chwili kryzysu, a niewątpliwie ludzkość staje przed jej największym kryzysem w historii, umysły zwrócą się w stronę Sił Nadprzyrodzonych (…)” święta prawda, ale uzasadnienie, że to jest „trutka” na agentów dla mnie młodego człowieka, nie bardzo przemawia… może za krótko żyję na tym świecie …

 13. groza said

  Po raz drugi….To Blog o grypie czy o nawiedzonych Duchem Swietym.Serio pytam?Macie jakies ciagaty do kaznodziejstwa i nawracania.Sami macicie ludziom w glowach a gadacie o globalnych spiskach.Zostawcie religie z boku.Zwlaszcza wasze mistyczne doznania, bo te natarczywe religijne egzaltacje to juz chyba przesada!

  • hjk said

   człowieku, opanuj się, gdzie tu masz religijne egzaltacje czy doznania?!

   Moze ty masz jakies antyreligijne?

   nikt się tu nie egzaltuje co najwyzej podaje linki, które mozna wszak z łatwościa pominać…

 14. jogibabu said

  Panowie szlachta cos chyba kierunek nie ten.Co ma wspolnego wyznanie i wiara z tym co sie dzieje?Odpusccie sobie te wycieczki i wrocmy do meritum sprawy.Jesli wiara badz niewiara ma nas dzielic to naprawde idziemy w zlym kierunku.Czy to blog teologicznych dyskusji?

 15. Zguba said

  Niestety z przykrością muszę potwierdzić słowa kilku wcześniejszych czytelników.

  O ile blog i komentarze do niego rozpoczęły się od meritum i dalej rozwijają się w tą stronę, to zaczynacie również schodzić na kaznodziejstwo i usilny mistycyzm. Kto w co wierzy niech w to wierzy, ale obrażanie innych za niewarę w dogmaty Katolicyzmu przypomina pianę z onetowego forum.

  Zamiast przychodzić i doszukiwać się konkretnych przefiltrowanych informacji, człowiek musi samemu odfiltrowywać religijne i mistyczne wywody Pana Beina. Oczywiście z całym szacunkiem, jak najbardziej należnym, dla Pana za Pańskie działania. Chcę jednak zauważyć, że w oczach ludzi świeżych w temacie (i nawet z otwartym na rozmowę umysłem) wychodzicie poprzez to na sektę oszołomów (autentyczne słowa koleżanki).

  Zatem proszę o stonowanie w tym temacie lub zupełną cenzurę na podłożu religijnym. Walczymy po jednej stronie, nie ma potrzeby dzielić się na pomniejsze stronnictwa zwalczające siebie nawzajem.

  • hjk said

   „musi samemu odfiltrowywać religijne i mistyczne wywody Pana Beina”

   czy konieznie trzeba czytac kazdy artuł? tak trudno kliknać w następny?

   • Zguba said

    Zawsze uważałem i wciąż uważam, że aby móc o czymś dyskutować, wyrażać opinię, to trzeba mieć tego pełny obraz. Dodatkowo Pan Bein w swoich własnych komentarzach daje wiele informacji, coraz częściej jednak tuż obog gromnicy (szczególnie podczas przepychanek w komentarza, w ktorych często rownież są przekazywane ważne źródła i informacje).

 16. Pawel nl said

  Moim skromnym zdaniem wlaczenie w ta, swietna poniekad, strone internetowa watku religii i nawracania jest conajmniej nie na miejscu. Misja ewangelizacyjna ma sie nijak do misji rzetelnego przekazywania prawdziwej informacji.
  Kazda z istniejacych na swiecie religii, przekonana doglebnie o swojej jedynej racji, opiera sie wylacznie na zludzeniach (obecnosci boga, obcowania z niebiosami, kontaktu z wyzsza istota), nigdy na obiektywnch faktach.
  I tu, niejako u podstaw, pojawia sie sprzecznosc – rzetelnego informowania a przekazywnia wlasnego, subiektywnego przekonania.
  Nie wskazujac zadnej z religii – kazda ma swoim sumieniu wiele istnien i wiele ludzkiego cierpienia.

  • hjk said

   „nawracania jest conajmniej nie na miejscu”.

   a czy tktos kogoś nawraca?

   „Misja ewangelizacyjna ma sie nijak do misji rzetelnego przekazywania prawdziwej informacji”.

   A jesli ewangelia jest prawdziwa, to jest rzetelna informacja o ogromnym zyciowym znaczeniu…

   „Nie wskazujac zadnej z religii – kazda ma swoim sumieniu wiele istnien ”

   Nieśmiało zwracam uwagę, ze religia nie zabija, tylko ludzie, a źli moga zdarzyć się wszędzie – nie tylko w kościele, ale w wojsku, w szkole, policji, who, itd.

   • pawel nl said

    „A jesli ewangelia jest prawdziwa, to jest rzetelna informacja o ogromnym zyciowym znaczeniu…”

    Kazda z istniejacych na swiecie religii, przekonana doglebnie o swojej jedynej racji, opiera sie wylacznie na zludzeniach (obecnosci boga, obcowania z niebiosami, kontaktu z wyzsza istota), nigdy na obiektywnch faktach.

   • anita said

    >HJK>oczywiscie ,ze zabijaja ludzie,ale jak zabijaja w imie religii i przedstawiciele(wladze) tej religii czerpia z tego zyski ,to czym to sie rozni od tego co robia obecne elity.To jest odwieczna walka o wladze i zniewolenie ludzi pod roznymi szyldami.Co innego wiara ,a co innego instytucje stworzone przez ludzi.

 17. cyberlama said

  W związku z tą publikacją całkowicie kompromitującą ten blog, usuwam was z zakładek, usuwam linka na facebooku i nigdy tu już nie zajrzę. A było dobrze.

 18. zuraw said

  po przeczytaniu tego religijnego bełkotu stwierdzam ze cel dla ktorego zostal zalozony ten blog jest malo istotny, zaluje tylko ze polecalem znajomym ta strone nie dziwie sie teraz ich komentarzom jej dotyczacych, jedno slowo idealnie pasuje do tego:

  Żałosne

 19. conrad said

  Po wybuchu II wojny światowej, we wrześniu 1939 r., która rozpoczęła się w Polsce – Papież Pius XII wydał encyklikę SUMMI PONTIFICATUS, w której wykazał zbawienne skutki dokonania intronizacji JEZUSA CHTRYSTUSA przez wszystkich ludzi, grupy społeczne, narody i państwa.
  Ogłaszamy alarm dla Polski i całego świata !
  Hasło: INTRONIZACJA JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI I WSZYSTKICH PAŃSTW I NARODÓW ŚWIATA !

 20. hjk said

  ja tu na forum nie widze zadnego konfliktu miedzy religiami, tylko pojawiaja sie od czasu do czasu glosy niechetne religii.
  Dla ateisty wstawki religijne sa smieszne, wiec po prostu je pomija, a skupia sie na czym innym, tu na sprawie grypy i szczepien…

  co innego wojujacy ateisci czy wojujacy antyreligianci…
  ale to nie miejsce na expresje czy leczenie jakichs ich frustracji…

  okazuje sie ze sprawa ma rowniez wymiar religijny, gdyz tylko ludzie ogarnieci jakas obsesja moga planowac rzeczy o ktorych piszemy…

  • hjk said

   a tak w ogóle to jak bez religii instytucjonalnej chcesz prowadzic ludzi do Boga -maja być jacys wolni strzelcy, mnisi rozsiani po klasztorach czy tysiace sekt jak w protestantyzmie?
   No i przebóstwienie samego siebie to mit, tylko Bóg może przebóstwić, bo nie możesz dać sobie tego, czego nie masz…))

   • kalgier said

    Hjk : ‚…tylko Bóg może przebóstwić’ Czyli mówisz o predestynacji, o zbawieniu dla wybrańców, znaczyłoby to również że bóg juz wybrał tych którzy mają być również potępieni a to z kolei unicestwia jakąkolwiek religię jako drogę do boga bo on sam już ją z góry nakreślił….i jeszcze to: właśnie dlatego że ty jesteś częścią stwórcy możesz dojść do doskonałości i to znaczy że juz go masz….odsyłam do ‚Ennead’ Plotyna. Mitem nowego świata jest właśnie to co ty mówisz Hjk.

 21. wojtek said

  religia to drażliwy temat, ale proponję obejrzeć film „Wino Babilonu” – Waltera Veitha znajdziecie w necie z lektorem. Powiem tylko tyle że kościół rzymsko-katolicki ma więcej wspólnego z pogaństwem i rzymskim obrządkiem niż z chrześcijaństwem.

 22. conrad said

  Ks. dr hab. Piotr Natanek propaguje idee Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, ktory sobie tego zayczyl w objawieniach sludze s. Celakownej.
  szczegolnie polecam filmy z rekolekcji:
  *Ratujmy Polskę
  *Czas Apokalipsy – Panie Jezu Ratuj bo giniemy (Gierzwald)
  *Interregnum Maria Mater Dei Interrex – Ratujmy Europę (msza sw. i egzorcyzmowanie Parlamentu Europejskiego w Brukseli)
  http://www.ludwik.com.pl/gospa-videoteka.php

  • MONIKA said

   zgadzam się i popieram w pełni.INTRONIZACJA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI I CAŁEGO ŚWIATA JEST RATUNKIEM DLA ŚWIATA.LUDZIE ZACZNIJCIE ODCZYTYWAC ZNAKI CZASÓW…..

 23. anita said

  Przylaczam sie do glosow mowiacych ,ze chyba cos tu nie gra.”Ciekawy” przytoczyl ciekawe wedlug mnie informacje zwiazane z udzialem ludzkiej reki w manualnym sterowaniu wiara.To co przytacza Conrad jest nie do przelkniecia dla wiekszosci chyba obecnych tu osob.Wiadomo ,ze NWO chce wyeliminowac wszelkie religie i nalezy sie miec na bacznosci.Opowiesci o nadejsciu Antychrysta mysle,ze nie sa wyssane z palca.Ale nalezy zachowac zdrowy rozsadek.Inaczej nikt tu nie bedzie zagladal.Czy o to chodzi autorom tych postow?

 24. anita said

  Moj post powinien miec numer 36 ,a nie 24.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s