Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Farmaceuta radzi: „Pomyśl zanim się zaszczepisz”

Posted by grypa666 w dniu 26/09/2009

ALERT dot. świńskiej grypy. Farmaceuta radzi: „Pomyśl zanim się zaszczepisz” http://www.newswithviews.com/Ellison/shane151.htm mgr farmacji Shane Ellison 3 września 2009
NewsWithViews.com  tłumaczenie Maciej 25.09.2009

ShaneEllisonJako młody farmaceuta pracujący w laboratoriach chemicznych korporacji w USA napatrzyłem się, jak leki powodujące nowotwory były promowane jako środki anty-nowotworowe (tamoxifen). Byłem również świadkiem jak zaprzyjaźnione z koncernami farmaceutycznymi media przekonywały świat, że depresja to choroba, która trzeba leczyć antydepresyjnym lekiem Prozac™. Zacząłem się zastanawiać: „Jak łatwowierni są ludzie?” Odpowiedzią jest obecny strach przed świńską grypą.

Mówią, że „naiwniak rodzi się co minutę”, ale nawet tą sentencją nie można wyjaśnić histerii, jaka wybuchła dzięki uprzejmości alertow o świńskiej grypie. Mimo zdjęć pandemii grypy z 1918 roku oraz Latynosów noszących maski, Amerykanin nie wydaje się jeszcze być gotowy. Późną nocą w programach informacyjno-reklamowych (infomercial) kartele farmaceutyczne (Big Pharma) tanią retoryką wciskają widzom całe góry szumowiny o „szczepionce na świńską grypę”. Ale nikt nie zadaje wtedy ważnych pytań: „Czy świńska grypa stanowi realne zagrożenie?” i „Czy szczepionka na świńską grypę jest bezpieczna?”
Amerykanie bombardowani wciąż publicznymi anonsami przez Centra Kontroli Chorób (Centers for Disease Control, CDC) tracą poczucie zagrożenia. Mam nadzieję, że takim artykułem jak ten mogę je przywrócić, ale pewności nie mam. No cóż, wolałbym zanurzyć się w wygodzie, jaka pojawia się przy pisaniu, niż odpowiadać na śmieszne pytania „przyjaciół z Facebooka”, którzy chcą wyleczyć się na wszystko, od grzybicy palucha do zaburzeń erekcji. Ale i tak jest to nieuniknione, że moim telefonem komórkowym odbiorę niekończące się zapytania, czy powinni się zaszczepić na świńską grypę. Więc może do tego podejdę właśnie teraz. A to jest proste: strzeż bacznie swojego ramienia i „pomyśl zanim się zaszczepisz”.

Grypa świńska nie jest realnym zagrożeniem. Aby zrozumieć dlaczego, trzeba spojrzeć wstecz do 1976 roku. Był to ostatni raz, kiedy rząd USA zadziałał w zmowie z Big Pharma w celu sprzedaży poprzez strach szczepionki przeciwko świńskiej grypie. W gazecie Los Angeles Times określono to „klęską świńskiej grypy”.
Najzwyczajniej odwodniony, wystresowany i przemęczony amerykański żołnierz słaniał się podczas porannej gimnastyki. A oni ustalili, że miał grypę. Na podstawie uogólnień media podały, że miał świńską grypę – „wirus podobny do szczepu, który uważano za przyczynę pandemii z 1918 roku”. Bez wzięcia pod uwagę wielu komplikacji, które pogarszały jego warunki przechodzenia tej grypy, ostatecznie doprowadzono do jego nieszczęsnej śmierci, i wnet maminsynkowie zawołali o szczepionki.
Wtedy wyłoniła się marketingowa machina Big Pharmy i pojawiły się rozpowszechniane pospiesznie szczepionki. CDC przyznały, że ani jeden przypadek świńskiej grypy nie został kiedykolwiek stwierdzony. Jednak wtedy potwierdzono, że w następstwie podania szczepionki setki pacjentów ucierpiało z powodu wyniszczających zaburzeń neurologicznych znanych jako zespół Guillain-Barré. Później odkryto, że ów osłabiony żołnierz cierpiał na starą odmianę grypy i był wycieńczony zapaleniem płuc i komplikacjami od stresu i obciążeń, które są częste w wojsku. Rząd USA zapobiegł podjęciu przez pacjentów działań przeciwko zaniedbaniom firm farmaceutycznych, oferując producentom rekompensaty. Dzisiejsze zagrożenia grypą świńską jest promowane przy użyciu tych samych mglistych uogólnień, które wywołały popyt na szczepionki w 1976 roku. „Wirus nadal się czai i jest gotowy do wybuchu” ostrzegł William Schaffner, ekspert od grypy (lub farmaceutyczny piesek salonowy – w zależności od tego jak na to patrzysz) z Vanderbilt University School of Medicine. „Stoimy w obliczu potencjalnie ogromnego zamieszania” jak utrzymuje.
Ale nie podaje jakichkolwiek dowodów laboratoryjnych dla potwierdzenia swoich alarmistycznych stwierdzeń. W rzeczywistości, jak podkreślono w emitowanej na cały kraj audycji w radio Robert Scott Bell (możesz sprawdzić w Google) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała dyrektywę „dla zaprzestania badań na obecność wirusa, bo po prostu zakładamy jego obecność na podstawie objawów” – aż tak wiele wobec aktualnych możliwości testów laboratoryjnych. Jeśli zagrożenie świńską grypą byłoby realne, na pewno przeprowadzalibyśmy takie testy.
Załóżmy, że historia nie powtarza się i świńska grypa jest prawdziwa. Ostatnie dane mówią, że ten wirus zabił 1.100 osób na całym świecie (ale pamiętaj, że nie ma testów dla potwierdzenia tego). A to naprawdę oznacza, że 1.100 osób zmarło z powodu objawów podobnych do świńskiej grypy – prawdopodobnie po prostu na normalną grypę spotęgowaną powikłaniami.

Nie jest to więc globalne zagrożenie – czy wymóg masowych szczepień – jeśli uznać, że cholera (wodolubna bakteria z minionych wieków) zabija dziesiątki tysięcy ludzi rocznie na całym świecie! Ale nie ma pieniędzy na leczenie cholery, dlatego nawet o tym nie słyszałeś. Lekarstwem, jak podkreślono w New England Journal of Medicine (NEJM) są lepsze warunki sanitarne oraz – a tak – tania słona woda i cukier. Ani Big Pharma, ani rząd USA nie stara się ratować nas od tego małego bakcyla. Nawet jeśli wirus świńskiej grypy pojawiłby się, to dziennikarka medyczna z AP (Associated Press) Lauren Neerguard zgadza się ze mną, że „świńska grypa nie stanowi większego zagrożenia, niż zwykła grypa”. Ale Lauren, adoratorka świńskiej grypy, nadal wzywa do masowych szczepień. Wejdź na budżet rządu USA.  Rząd federalny USA wydał teraz miliardy na „nowsze i bezpieczniejsze” szczepionki przeciwko świńskiej grypie od producentów, ażeby rozesłać je za darmo do stanów, które muszą „wypróbować i jak najszybciej wstrzyknąć w ramiona określonych grup ludności.” Bezpieczeństwo zapewnione: „Testujemy to na 12.000 dzieci!” Czy teraz czujesz się bezpieczniej?

Marzący o czerpaniu ogromnych zysków Eric Althoff, rzecznik Novartis, powiedział dla Associated Press, że „szczepionka będzie prawdopodobnie na rynku zanim zakończy się testowanie.” To miłe. Nie każdy uczy się z historii. Ale poczekaj. Podobnie jak w roku 1976 podczas pandemii nie-grypy, rząd USA dał teraz producentom szczepionek gwarancje chroniące je przed pozwami sądowymi, które będą pochodzić z powodu negatywnych skutków ubocznych. Agencja Ochrony Zdrowia (Health Protection Agency) niedawno ostrzegła neurologów, że „Oni muszą być przygotowani na wzrost zaburzeń mózgu zwany zespołem Guillain-Barré (GBS), które mogą być wywołane przez [nową] szczepionkę.” Przypomnieli mi tym, że historia się powtarza, a lekarzom, że „więcej osób zginęło w wyniku szczepienia niż od świńskiej grypy [w roku 1976].” Tylko szczepienia, i nie ważne czy skutki uboczne będą czy nie.

W mojej książce „Naturalne leki bez recepty” uczę, że układ odpornościowy jest labiryntem operacji molekularnych i komórkowych, zawsze działających razem dla ochrony organizmu przed niezliczoną liczbą zagrożeń, które występują w środowisku – bakteryjnych, wirusowych, i grzybiczych. I pokazuję również, że szczepionki, złe warunki życia i brudne urządzenia sanitarne  (jak podczas pandemii grypy1918) mogą osłabić tę naturalną inteligencję, a w konsekwencji zburzyć naszą „biologiczną zaporę.” A to powoduje, że stajemy się bardziej podatni na zakażenia. 
Histeria wokół świńskiej grypy nie trwała długo, abym uświadomił sobie, że ludzie są cholernie łatwowierni – wystarczy pobiec i kupić trochę masek ochronnych na twarz z napisami „H1N1”, „klasa N95” i „dopuszczona do stosowania przez NIOSH”. Nie bądź frajerem, „pomyśl zanim się zaszczepisz”. Nie bądź łatwowierny, zachowaj się inteligentnie. Maseczka na twarz wygląda śmiesznie, tak samo jak szczepionka na świńską grypę. Po prostu nie szczep się.

© 2009 Shane Ellison – Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Komentarzy 111 to “Farmaceuta radzi: „Pomyśl zanim się zaszczepisz””

 1. Jaga said

  OOO jestem pierwsza .Taki fajny temacik to ja doloze tez cos fajnego o zdrowiu naszym cennym
  http://wiadomosci.onet.pl/2050133,12,kulisy_planu_usa_-_polska_zaplacila_cene_za_bombe_obamy,item.html

  Polecam przeczytac cale forum Biosłone.

  Zajmuje sporo czasu ,ale warto zapoznac sie z tematami na forum .Sa bardzo cenne.

 2. ztrewq said

  Nie jest to więc globalne zagrożenie – czy wymóg masowych szczepień – jeśli uznać, że cholera (wodolubna bakteria z minionych wieków) zabija dziesiątki tysięcy ludzi rocznie na całym świecie!

  Zawsze mnie zastanawia, jak łatwo dają się ludzie zwodzić nieprawdom, które można zweryfikować w minutę przy użyciu Googla. Bo owszem, masowe szczepienia przeciw cholerze stosuje się np. w obozach dla uchodźców, gdzie właśnie umierają owe dziesiątki tysięcy ludzi. W dodatku szczepionka przeciw cholerze — o ile pamiętam — jest doustna i nie zawiera tego straszliwego tiomersalu. Nb dziesiątki tysięcy ludzi to jest jakieś sto razy mniej niż zabija sama tylko gruźlica.

  Co do gościa i jego sensacji — wiadomo, facet chce sprzedawać swoją książkę. Ludzka rzecz, chcieć zarobić. Nawet, jeśli ktoś może na tym ucierpieć.

  • taka tam... said

   „masowe szczepienia przeciw cholerze stosuje się np. w obozach dla uchodźców, gdzie właśnie umierają owe dziesiątki tysięcy ludzi.”

   moze istnieje korelacja miedzy szczepieniami WLASNIE tam, i zachorowaniami WLASNIE TAM. jesli tak to cos kiepskie te szczepionki na cholere 😦

   + brak higieny i ciezka sytuacja w takich miejscach robi swoje…

   • ztrewq said

    moze istnieje korelacja miedzy szczepieniami WLASNIE tam, i zachorowaniami WLASNIE TAM.

    Owszem, negatywna korelacja.

   • hjk said

    ale po co szczepienie, jak potrzeba słonej (chyba slodkiej) wody i cukrU? zgodnie z powyższym?? czy to nie tansze niz szczepionki?

    A poza tym dezynfekcja wody?

  • Karol said

   ztrewq- Ty się wreszcie wypowiedz konkretnie- szczepionka na świńską grypę jest bezpieczna czy nie. Jest potrzebna czy nie?
   I nie owijaj w bawełnę – bo jesteś (chyb wykształcony).Jakoś w Twoich postach w szczególny sposób omijasz ten temat…

   • ztrewq said

    Ja się wypowiem bardzo konkretnie: ktokolwiek słucha w takiej sprawie anonimowego gościa z jakiegoś bloga, jest idiotą. Ktokolwiek wypowiada się zalecając to czy tamto, albo anonimowo, albo nie będąc lekarzem, jest łotrem.

    Z dostępnych mi źródeł naukowych oraz publikowanych badań wynika, że szczepionka jak każda inna szczepionka ma skutki uboczne, z których najpoważniejsze nie mają nic wspólnego z tiomersalem. Z tych samych źródeł wiem, że jest potrzebna do uniknięcia pandemii. Sam mam szczepienie na grypę (zwykłą) w poniedziałek, i nie przywiązuję do tego większej wagi niż do krwi, którą oddałem w zeszłą środę na potrzeby badań kolegi z laboratorium.

    Ale niech mnie pokręci, żebym komuś powiedział: „szczep się” albo „nie szczep się”, bo nie jestem lekarzem, jestem anonimowym gościem w internecie, więc to byłoby to nieodpowiedzialne i karygodne. Mimo, iż na tym blogu wszyscy najwyraźniej nie mają oporów, żeby namawiać innych do wątpliwych działań medycznych.

   • Bromba said

    A te twoje źródła naukowe i publikowane badania z jakich źródeł pochodzą? Z laboratoriów firm farmaceutycznych? Czy może opierasz się na innych niezależnych i z nimi niezwiązanymi? Bo w tej chwili ponad 95% badaczy i naukowców pracuje dla koncernów i karteli.Uważasz,że ich badania są obiektywne i prawdziwe? W czasie gdy pojawił się tzw kryzys,otworzona została dyskusja o nadzorze działań(kolejnym w UE)firm finansowych.Pojawił się pomysł stworzenia następnej komórki kontroli,a dlaczego? Ponieważ te firmy przeprowadzają symulacje i swoje badania, ale do publicznej wiadomości mogą wg swego uznania podawać tylko te informacje,które uznają za właściwe.Tak samo dzieje się również w innych gałęziach-szczególnie tych najbardziej dochodowych,a takim jest przemysł chemiczno-farmaceutyczny.

   • ztrewq said

    Bo w tej chwili ponad 95% badaczy i naukowców pracuje dla koncernów i karteli.

    Bzdura, nawet mi się jej nie chce komentować. Większość publikacji naukowych jest finansowana publicznie w sposób przejrzysty dla wszystkich. Caveat: nie wiem, jak z tym jest w Polsce. Masz jakieś źródła na poparcie tych rewelacji?

   • Bromba said

    Bzdura? Finansowana publicznie w sposób przejrzysty? 🙂
    Masz na myśli finansowanie prywatnych koncernów farmaceut. z pieniędzy podatników poprzez nakłady na ich badania? „Rewelacje” sobie wygooglaj,to takie proste.

   • Bruno said

   • hjk said

    „Sam mam szczepienie na grypę (zwykłą) w poniedziałek, i nie przywiązuję do tego większej wagi niż do krwi, którą oddałem w zeszłą środę na potrzeby badań kolegi z laboratorium.”

    Myślę ze jednak trcoche powinienes sie przejać, bo jak potem dostaniesz na h1n1, to coś się moze stać, jak to się pomiesza

   • hjk said

    @ZTR „Z dostępnych mi źródeł naukowych oraz publikowanych badań wynika, że szczepionka jak każda inna szczepionka ma skutki uboczne, z których najpoważniejsze nie mają nic wspólnego z tiomersalem”

    Chłopie (lub babo:-)), temat szczepionek w ogóle jest tu uboczny, jeśli się jeszcze nie zorientowałeś, interesuje nas TA szczepionka, co do której materiał dowodowy i cała otoczka wokół niej pokazuje, że może mieć WYJATKOWE skutki uboczne, bo nie będzie ZWYKŁA szczepionką…
    Radzę poczytać te dane tutaj przytoczone na stronie

   • ztrewq said

    P.S. Pisałem już, dlaczego włączyłem się w dyskusję. Z panią prof. Majewską można dyskutować, czy to czy tamto badanie na szczurach oznacza czy tiomersal jest szkodliwy, czy nie (czynię to gdzie indziej). Pani prof. Majewska stwierdza zresztą explicite, że nie jest przeciwna szczepionkom: „Chcę podkreślić z całą stanowczością, że nie jestem przeciwnikiem szczepień”. Ale szarlatan Moulden to oczywisty szarlatan i niebezpieczny złoczyńca, który może komuś naprawdę zaszkodzić.

    Nie można więc jednocześnie powoływać się na panią prof. Majewską i szarlatana Mouldena; nie można jednocześnie szukać potwierdzenia swoich poglądów u prof. Majewską albo u panów Geierów (którzy albo posługują się albo próbują posługiwać się metodą naukową) i jednocześnie krytykować w czambuł naukowców którzy ośmielają się mieć inne zdanie.

    Mam wrażenie, że wiele osób zakłada że szczepionki są złe, ale zamiast powiedzieć uczciwie „twierdzenie to wyciągnąłem sobie z nosa / Shiva mi się objawił i mi powiedział / boję się jak mnie kłują igłą / tak po prostu wierzę”, dzielą ludzi na tych, którzy choć częściowo podzielają ten pogląd, i tych, którzy go nie podzielają. Ci drudzy są źli, niezależnie od argumentacji, argumentacja pierwszych jest zaś przyjmowana bezkrytycznie.

    W nauce zawsze są spory, poglądy mainstreamu zmieniają się relatywnie szybko, a naukowcy przyzwyczajeni są do poddawania wszystkiego krytyce — ale też do neurotycznie dokładnego dokumentowania swoich twierdzeń. Tu jest inaczej: krytyka jednego wariata (Mouldena) od razu sprawia, że ktoś wyciąga pytanie: „jesteś z nami, czy przeciwko nam?”. A to nie tak, nauka tak nie działa. Amicus meus… resztę wszyscy znają.

   • hjk said

    „W nauce zawsze są spory,…”
    No tak, w nauce jeśli nie jest właśnie finansowana przez big farme, są , ale sama big farma nie ma takich problemów…

    Piszesz o niezależnych źródłach finansowania, owszem, są np. fundusze UE, ale ciekawym, kto jest decydentem w ich przydzielaniu?Domyślam się, ze w danej dziedzinie jacyś „experci”, prawda?

   • hjk said

    Piszesz „szarlatana Mouldena” – a czy ktoś zaprezentował experyment badawczy czy procedyrę, majacy wykazać bezsensowność tezy tego faceta, ze tak naprawdę nie jest? w takiej sprawie, gdy zycie i zdrowie milionów ludzi wchodzi w grę, każdą nawet bezsensowna hipoteze wypadałoby jakoś zweryfikowac, nieprawdaz???
    A moze ty to a priori wiesz??

   • ola said

    A skąd twoje przekonanie że powikłanie nie są związane z thimerosalem??? Wiesz co to rtęć ,wiesz że to druga najgroźniejsza trucizna na ziemi ,wiesz ile razy ilość w thimerasolu przekracza dozwoloną dawkę??? Ale tobie oczywiście ni szkodzi ,to że skumuluje sie w twojej mózgownicy niszcząc neurony nic nie znaczy ,bo przeciez efektów od razu nie będzie ,tylko z czasem ,będziesz mniej zdolny ,mniej odporny ,pojawią się zaburzenia naurologiczne ,ale kto to będzie po czasie kojarzył z thimerasolem .Spoko ,szczep się ,luzaku

  • grypa666 said

   p.b. do dr Ztrewq; jako profesjonalista mikrobioolog po heidelbergu (i ile pamietam z poprzednich wpisow), dlaczego marnujesz czas na pyskowki, zamiast napisac artykul za lub przeciw szczepieniom na swinska grype? — tu nie forum medyczne i marnujesz czas i swe talenty — prosimy napisac artykul, zamiescimy, specjalisci przedyskutuja go — bedziecie mieli okazje podebatowac w swoim gronie
   przepraszam, ale to co tu dotychczas robisz nie jest profesjonalne ani nie dodaje ci wiarygodnosci — reka mnie swedzi, zeby cie zbananowac — zrobie to, jesli nie napiszesz ww. artykuliku

   • Karol said

    dzięki za wsparcie grypa666- bo ten facet jakoś(wydaje mi się) żyje latami 50-tymi.Chciałbym się mylić i otrzymać jakiegoś naprawdę konkretnego posta od ztrewq

   • ztrewq said

    A skąd wiesz, że nie jestem magistrem farmacji, który wszystko zmyśla, żeby sprzedać lepiej swoją książkę?

    Ja nie próbuję sprzedać takiego czy innego poglądu na szczepionki. Ja próbuję sprzedać krytyczne myślenie i chęć do sprawdzania źródeł. Tutaj pojawiają się teksty kuriozalne, które mogą komuś zupełnie naprawdę zaszkodzić — przecież reklamujecie kumpli Matthiasa Ratha, na wielkie nieba czarne i niebieskie! — a ja tylko pokazuję, że każdy, naprawdę każdy może w pięć minut przy pomocy googla większość z tych bzdur zweryfikować.

    Oczywiście, zasada krytycyzmu powinna być stosowana w stosunku do wszystkiego, co nam podsyłają anonimowi p.b., grypa666 albo ztrewq. Jeśli ktoś sprawdzi źródła, i pokaże mi, że się mylę — to znaczy, że wygrałem; bo komuś chciało się sprawdzić i zweryfikować to, co pisze jakiś anonim w internecie.

   • Bromba said

    Mam w swojej rodzinie mgr farmacji i większość leków wypisywanych nam przez lekarzy radzi wyrzucać do kosza.Ciągle śmiga po szkoleniach organizowanych przez firmy farmaceutyczne i twierdzi,że o tym się oficjalnie nie mówi,ale ogromna większość leków wprowadzanych na rynek to w najlepszym wypadku leki placebo.Reszta to coś co zatruwa tylko organizm i powoduje inne jego dysfunkcje i choroby.Sam swoją rodzinę leczy w sposób jak najbardziej naturalny,dzieci,jeśli zachodzi taka potrzeba prowadza do ośrodków homeopatycznych(a nie jest jakimś tam pierwszym lepszym leszczem w tej dziedzinie),swoich dzieci nie szczepi-chyba,że przeciwko polio.
    A od dr Ratha się odczep,bo gość ma sporo wiedzy i autorytetu,prowadzi wspólne działania z ocalałymi z Auschwitz(m.in.znana już petycja na rzecz Europy dla ludzi tworzonej przez ludzi),z mozołem przez lata udowadnia spisek kartelu farmaceutycznego,co chyba teraz już każdy widzi sam.W roku 1994 dwukrotny noblista Linus Pauling powiedział m.in,że odkrycia dr Ratha są niezmiernie ważne ,ponieważ dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu.Łatwo to wygooglać,więc się powstrzymaj od szykanowania jego osoby!

   • ztrewq said

    @magister farmacji: dla mnie to dowodzi czego wart jest ten tytuł (jak i inne tytuły zresztą też).

    A od dr Ratha się odczep,bo gość ma sporo wiedzy i autorytetu

    No, to my przynajmniej nie mamy o czym gadać, doszliśmy do punktu w którym zgodzić się absolutnie nie możemy. Moim nieskromnym zdaniem, pan Rath to złoczyńca i powinno się go zamknąć za umyślne albo bezmyślne spowodowanie śmierci.

    Jakbym miał rewerencję dla autorytetów i tytułów – naukowych czy nie, to nie zostałbym naukowcem, tylko znalazłbym sobie inne zajęcie, gdzie kontestację tych pierdół można tak kultywować jak w nauce.

    Ciekawe, że świry co zawsze się oburzają na naukę, naukowców i tak dalej tak strasznie kochają podkreślać tytuły naukowe swoich guru: musiałaś koniecznie dodać „dr” do nazwiska Matthiasa Ratha, prawda? Po co, skoro lekarze to przecież banda skorumpowanych idiotów? Ciągle słyszę — co komu po Noblu, skoro dostał go Al Gore? Bah. Twój tekst „dwukrotny noblista Linus Pauling” podkreśla tylko moje tezy: Ty przyjmujesz na wiarę (bo noblista, bo doktor, bo ksiądz, bo tamto czy siamto), ja wołam „sprawdzam! show me your data or it doesn’t exist!”.

   • ztrewq said

    P.S. Nie ma editów na tym blogu. Dlatego nie mogłem usunąć słowa „świrów”, za użycie którego przepraszam. Nie mogę ryczałtem uznawać każdego — niedoinformowanego czy nie — współdyskutanta za świra. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że akurat teraz myślałem o kimś konkretnym, i nie chodziło o bliżej mi nieznaną „Brombę”.

   • hjk said

    Zawsze musisz komuś wierzyć, czy to Rathowi czy naukowcom, którzy publikują swoje dane,a ponieważ sam wszystkiego nie jestes w stanie zbadac, musisz wierzyc, ze nie sa ghostwriterami dla firm farmac., co podobno ostatnio jest plagą

   • hjk said

    A co do wiary to mam taką koleżanke, metodologa nauk, która mówi, ze jak się rząd za coś bierze, co zazwyczaj nie leży w jego kompetencjach, to jest to w najwyższym stopniu podejrzane…

   • Bromba said

    Tekst był z podkreśleniem dr czy noblista,ponieważ to jest dla ciebie wiarygodne źródło.Dla mnie o jego wiarygodności świadczą jego czyny i życie.Określenie „świry”doskonale pokazuje w jakim celu wchodzisz na ten blog i z takim zacięciem się tu udzielasz.Same twoje pseudonaukowe wywody mówią wszystko,przynajmniej jak dla mnie.W większości swych jakże odkrywczych wypowiedzi zazwyczaj brakuje ładu i składu,gubisz się i sam sobie zaprzeczasz.W dodatku sam wydajesz opinie o środowisku (pisząc ,że nie masz do niego poważania ni szacunku),w którym doskonale się jak widać odnajdujesz zostając podobno „naukowcem”,odnajdującym źródła na potwierdzenie swych racji choćby w googlach.To ty przyjmujesz na wiarę,nie ja-dlatego właśnie tu jestem.Wróć zatem do analizowania raportów z lat 50-tych.A na poparcie swych racji nie przedstawiłeś tu ani jednego źródła.A krytyczne myślenie „sprzedawaj” może gdzie indziej,napisz pracę naukową,oświeć nas „świrów” blaskiem swej nieskończonej wszechwiedzy.

   • Wojtekk said

    ztrewq
    „Ja się wypowiem bardzo konkretnie: ktokolwiek słucha w takiej sprawie anonimowego gościa z jakiegoś bloga, jest idiotą. Ktokolwiek wypowiada się zalecając to czy tamto, albo anonimowo, albo nie będąc lekarzem, jest łotrem.”
    „@magister farmacji: dla mnie to dowodzi czego wart jest ten tytuł (jak i inne tytuły zresztą też).”
    Dwa krótkie pzytoczenia Twoich słów w kolejnych postach i piszesz coś zupełnie odwrotnego. Więc w końcu kto jest twoim autorytetem? ten kto płaci ci byś siał zamęt tutaj na blogu? nie wniosłeś jak do tej pory nic do dyskusji tylko siejesz zamęt, wnioskuję o bana dla tej osoby.

   • grypa666 said

    p.b. do ztrewq 26 wrzesień 2009 @ 8:38 pm e:
    ja i marek anonimowi? teksty moze i ‚kuriozalne’, dlatego mialas/es pisac artykulik prostujacy (5 minut w googlu i gotowe!), a zostalas tu na pyskowki – po co? — idz na bananye

 3. Moge potwierdzic mala szkodliwosc 'swinskiej grypy said

  Moge potwierdzic ze tzw. swinska grypa nie jest taka grozna. Kolega z ktorym pracuje zachorowac na swinska grype. Chorowal prawie tydzien.Jakie objawy? Dzien pierszy goraczka, dzien drugi bole miesni, dzien trzeci bol gardla, dzien czwarty bol glaowy, dzien piaty… Wyszedl i nic mu nie jest. Znam przypadek, ze swinska grypa okazala sie smiertelna dla trzyletniego dziecka. Dodam ze malec czesto chorowal wszesnie i byl juz oslabiony

 4. Wapniack said

  Pierwszy przypadek smiertelny od w DE:

  http://www.bild.de/BILD/news/2009/09/26/schweinegrippe-erster-todesfall/in-deutschland-frau-essen-verstarb.html

  • grypa666 said

   a pierwsza w tygodniu smierc na drodze raportowali?
   a pierwszy smiertelny przypadek gruzlicy, grypy sezonowej w br.?
   po prostu merdia — przepraszam, ze z francuska

 5. Bruno said

  ..nadzieję na mniej mroczną przyszłość może w nas wzbudzić jedynie interwencja z Wysoka… Jan Paweł II – Watykan / 16.10.2002

  • Karol said

   Bruno – każdy to wie,że aby był raj na ziemi-potrzebna jest interwencja Boga.To mówi biblia – zaprzestań takich religijnych postów.Zajmij się tym o czym jest ten blog

   • Bruno said

    Nie złość się nie miałem zamiaru Cie urazić
    A jesli tak wyszło to przepraszam

   • Grashka said

    BRUNO czytać można dużo i to czasami też pierze mózgi ale trzeba dużo przeżyć i doświadczyć na własnej skórze żeby to zrozumieć ja to przeszłam i doszłam do wniosku że nikt już mi nie zrobi prania mózgu AMEN!!!!!

   • zuraw said

    ktos tu chyba zaczayna swirowac

   • Grashka said

    Więc każdy coś przeżył w życiu a kto doznał rozczarowania ,pomagając drugiemu i jak mu się odpłacono a to bardzo boli

   • Bromba said

    Grashka on zszedł był na słynną watykańską niestrawność…

   • hjk said

    ale naszego JP2 tez strzelali…

   • Wojtek said

    Grashka – masz całkowitą rację. Santo subito wielokrotnie mówił Brzezińskiemu – „tyś mnie wybrał”. A kto to jest Brzeziński dla NWO łatwo poznać. Gdy się doda, że Brzeziński swego czasu wykładał na KUL-u, można zacząć się bać.

   • grypa666 said

    p.b. do karola: przyjdzie czas, modle sie, ze zawolasz o Boza pomoc — zeby nie bylo za pozno dla ciebie — czytaj Nowy Testament, ŻAŁUJ ZA GRZECHY SWE! NAWRÓĆ SIĘ!
    PRZYJDŹ DO BOGA, DZIS, BO JUTRO MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO!!!

   • Grashka said

    Nigdy nie jest za póżno na nic po prostu ludzie ludziom gotują taki los i tych co gotują aby zniszczyć drugiego to trzeba takiego po prostu takiego unieszkodliwić aby nie czynił zła drugiemu a za moje grzechy żałuje AMEN !!!

   • Aleksandra said

    Zauwazylam, ze sobie BOGIEM „geby” wycieracie. Bog to, Bog tamto, Bog owo….kochani…jako matka kocham moja sliczna i madra corke nie dlatego, ze taka jest, ale ze JEST i ze bardzo ja pragnelam miec. Jesli stworzyl nas BOG i jest naszym Niebianskim Ojcem, to kocha nas dlatego, ze nas stworzyl a Jego milosc to nie zadna kara i potepienie. Milosc nie moze byc kara, milosc to przytulenie gdy sie cos zle zrobilo,milosc to oaza w ktorej mozna doznac wytchnienia….Moj Bog mnie kocha, a jak mnie kocha to nigdy mnie nie skrzywdzi nawet gdybym zeszla na dno piekiel to m,nie z tamtad wyciagnie…bo mnie kocha.

   • hjk said

    Alez oczywiście Bog nas kocha i nadal bedzie to czynił, tylko problem w tym, ze albo nie przedłuzamy tej miłości albo czynimy zło, a jeśli jego skutki sie skumulują, to mamy jakieś wyładowania w postaci kataklizmów wojen czy takiego wariactwa jak terror farmaindustrii czy nwo..I przed tym nas Bóg przestrzega i nadal kocha, to my sami się karamy przez głupotę…

 6. Karol said

  …no następny….z tymi świętymi….

 7. grypa666 said

  od p.b.: „i widzialem tez dusze tych, ktorzy zostali scieci za to, ze skladali swiadectwo o Jezusie i glosili Slowo Boze” — chodzi o chrzescijan scietych za „balwochwalstwo” wg tzw. Prawa Noahidowego, tworu talmudyzmu, wprowadzanego obecnie na swiecie przez rabinat lubawiczerow (google „mauiricepinay blog”)
  nowe paszporty i prawa jazdy w kanadzie maja wkomponowany czip — tylko na podstawie takiego dokumentu mozna kanadyjczykom wjezdzac do usa — kiedys wystarczylo pokazac karte obywatela lub zwykle prawo jazdy — idzie NOWE…
  przebakiwania o czipach sledzacych swinska grype, nano-czipach do dyspozycji firm farmaceutycznych, ktore moga one umiescic w dawkach szczepionek, stwarzaj apodejrzenia, ze:
  1. histeria „pandemii” i szczepien ma scisly zwiazek z planem NWO
  2. przymusowe szczepienia moga miec na celu m.in. czipowanie ludzi „znamieniem bestii”
  dla chrzescijan powinien to byc wystarczajacy sygnal, zeby:
  A. odmowic szcepienia sie
  B. wybrac smierc (prawdopodobnie przez sciecie) i zycie wieczne zamiast ugody z szatanem
  Panie Jezu Chryste, Synu Bozy, zmiluj sie nade mna grzesznikiem…

  • Karol said

   grypa666- szanuję – ale zostaw sprawy Boże Bogu.Pogadajmy o planach ludzkich a nie Bożych….nie wkurzajmy Boga swoimi domysłami…proszę!

  • hjk said

   W Lublinie już się zaczyna pochód nwo: bilety miesieczne zastapiono kartą z czipem, na której koduje się rodzaj biletu, kontrolerzy mają czytniki, do ktorych tylko przykłada sie kartę i juz wszystko wiadomo… wiadomo, ze człowiek te karte ze sobą wszędzie nosi, bo zawsze moze miec potrzebę przejechania się…
   Ciekawe czy w jakimś innym mieście juz tak jest?

   • taka tam... said

    w Poznaniu takie cos istnieje juz od kilku lat… ja bym sie tym tak nie przejmowala… nie wiem jak u was, ale u nas ta karta zawiera tylko imie nazwisko i czy karta jest oplacona na dany miesiac…

    ja rozumiem ze tam jest jakis czip, no ale z drugiej strony nie mozemy popadac w panike… z czipem jak z nozem, nozem mozna ulatwic sobie zycie albo kogos nim zabic 😉

    wybacz mi moja niewiedze, ale w jaki sposob taki czip w karcie na komunikacje miejska moglby nam zagrozic? (zakladajac ze mozemy miec juz jakis syf w komorce, dowoodzie osobistym, karcie bankomatowej itd itd… ) 😛

  • hjk said

   No i mamy już dostępne tzw. nano – chipy, o wiele mniejsze od tamtych, łatwych do zlokalizowania i wydłubania przez zdesperowanych posiadaczy.
   A co do apokaliptycznych odniesień to Pismo mówi, że będzie się to wiązać w jakis sposób z oddawaniem czci bestii, czyli z jakimś aktem religijnym…ciekawe, co to ma być?
   Na razie wygląda to na chęć kontroli i jak się komuś nie spodobasz, wyłączą czip, co będzie rownoznaczne ze zgłoszeniem się do pokoju „wielkiego brata” na reedukację i w zaleności od rezultatów albo z powrotem go właczą, albo…

   • Wojtek said

    Cześć bestii oddają już dziś czciciele santo subito.
    Mniej ważne, co powiedział, zrobił Jezus.
    Ważniejsze co powiedział, zrobił santo subito, a teraz jego następca – lumen illuminati.

   • Bruno said

    Wojtek idź sobie na forum fakty i mity a przestań tu opluwać naszego papieża Jana Pawła II

    Twoja postawa zasługuje tylko na szczepionke.
    dzięi takim postawom rozbito jednośc narodu i dziś Polacy sie nie liczą

 8. grypa666 said

  AMEN!

 9. groza said

  To Blog o grypie czy o nawiedzonych Duchem Swietym.Serio pytam?Macie jakies ciagaty do kaznodziejstwa i nawracania.Sami macicie ludziom w glowach a gadacie o globalnych spiskach.Zostawcie religie z boku.Zwlaszcza wasze mistyczne doznania, bo te natarczywe religijne egzaltacje to juz chyba przesada!

  • Grashka said

   GROZA popieram to się robi blog nawiedzonych już wiele moich znajomych weszło na tą stronę i oberwało mi się że zamiast o grypie to jest o religii i jak mamy ludziom mówić że jest jakieś zagrożenie związane z PANDEMIĄ
   „ŚWIŃSKA GRYPA” CZY PRANIE MÓZGÓW Z RELIGIĄ JAK TO JEST PANIE PIOTRZE RÓŻNE SĄ WIARY ALE WIEMY MY ŻE BÓG W RÓZNYCH WIARACH JEST W RÓZNYCH POSTACIACH I CHCEMY ŻEBY BÓG NAS CHRONIŁ OD CHORÓB,OD LUDZI KTÓRZY WYRZĄDZAJĄ NAM KRZYWDĘ,I TAKICH CO PIORĄ NAM MÓZGI AMEN!!!

   • hjk said

    hahaha, przeciez to nie jest zwykła grypa, tylko jak sama nazwa mówi, grypa666

    To jej twórcy są nawiedzeni, a nie my, my tylko usiłujemy się przed tym bronić wszelkimi mozliwymi środkami, równiez religijnymi (a moze właśnie takimi trzeba, bo jak Pisał św. Paweł w liście do efezjan, „nie walczymy przeciw krwi i ciału”…)

   • Bruno said

    Niesamowity film (2 częsci)
    Każdy powinien zobaczyc ile ludzi ginie jakie ludobójstwo trwa

 10. Paweł said

  Mimo, że nie wierzę w tę teorię spisku, to wchodzę sobie czasem poczytać ten blog, choćby wtedy, kiedy się nudzę. W tym momencie jednak, kiedy zamiast postów na temat czytam – z całym szacunkiem – pseudoreligijne wykłady, to coś czuję, że trzeba znaleźć sobie inne miejsce na spędzanie czasu w razie nudy.

  • jogibabu said

   Paweł to juz nie sa teorie i niestety nigdy nie byly choc bardzo chcialbym zebys mial racje.

   • Paweł said

    Na całe szczęście jeszcze i owszem, są. Przestaną być gdy zostaną oficjalnie potwierdzone (darujcie sobie teksty, że żyję w zaślepieniu, nie widzę tego co oczywiste, oczekuje że zbrodniarze sami się przyznają itp. itd.) albo gdy po masowych szczepieniach zacznie się masowe wymieranie. A na razie na to się nie zanosi.

  • hjk said

   „zamiast postów na temat czytam – z całym szacunkiem – pseudoreligijne wykłady, to coś czuję, że trzeba znaleźć sobie inne miejsce na spędzanie czasu w razie nudy.”

   hahha, boisz sie tej odrobiny (polanej) święconej wody??…)))
   jednak znaczna wiekszosć postów dotyczy chyba tematu…

   • Paweł said

    Boje się fanatyzmu w każdej absolutnie postaci. A te kilka postów powyżej zapachniało mi fanatyzmem.

  • Brenda said

   Dlaczego wrabiacie Boga do polityki? Robicie to samo co ci z NWO! Miejcie Boga w sercu, w gescie i to jest cud , a nie w budynku,w wiekszosciwyznawcow. Nie trzeba go komentowac, ani wtlaczac komus do glowy. Nikt z Was nie wie co i kto jest Bogiem (w durnych ksiazkach na pewno nie znajdziecie opisu i charakterystyki).Nie bojcie sie Boga tylko siebie samych. Mysle, ze to blog, ktory chce pozyskac do walki z przemoca ,ludzi o roznym swiatopogladzie, wiec przestancie sie madrzyc na tematy, ktorych sami nie jestescie pewni.

   • hjk said

    jask nikt z nas nie wie co i kto jest Bogiem, to jak mamy wypełnic to co proponujesz, zebysmy go mieli w sercu???)))

   • Brenda said

    Dla mnie Bog to milosc blizniego. Mysle, ze kazdy kto jest przeciw szczepieniom czuje podobnie. Dalej nie bede wdawac sie w dyskusje, bo to nie miejsce.

 11. jogibabu said

  Panowie szlachta cos chyba kierunek nie ten.Co ma wspolnego wyznanie i wiara z tym co sie dzieje?Odpusccie sobie te wycieczki i wrocmy do meritum sprawy.Jesli wiara badz niewiara ma nas dzielic to naprawde idziemy w zlym kierunku.Czy to blog teologicznych dyskusji?

 12. Bruno said

  Kolejne zastosowanie dla mikroczipów: teraz pojawią się w …tabletkach!

  Norvatis, szwajcarski koncern farmaceutyczny, wprowadza na rynek coś specjalnego – wszczepiane w ramię pacjenta mikroczipy, które będą informować jego opiekuna o tym, czy zażył przepisane leki.
  Połykane tabletki mają zawierać czipy, które bedą wysyłać sygnał do znajdującego się w ramieniu czytnika. Jeżeli jednak nie zostanie wysłany na czas, urządzenie prześle stosowną informację do opiekuna. W ten sposób będzie wiadomo czy pacjent zażył lek.
  Pigułki testowano na 20 pacjentach.

 13. Bruno said

  Ekonomista stwierdza że została nam juz tylko wojna

  http://urbas.blog.onet.pl/

  • Paweł said

   jeśli nie odsuniemy od władzy tych „ludzi” którzy są teraz to dokładnie ten facet ma rację

   nie mówie tu o marionetkach bo aktor zawsze tylko sztukę odgrywa

   odsunąć trzeba tych którzy piszą scenariusze…

   i nie patrzcie tak w Apokalipsę – jest napisana w ten sposób że da się ją doprawić do każdego scenariusza, została genialnie napisana,ale czy na pewno pod natchnieniem Boga?

   czy przypadkiem nie ten ją realizuje kto ją napisał????

   zastanówcie się przez chwilę….

   my możemy to wszystko jeszcze zmienić….

   zobaczcie że oni teraz tworzą ergregor wojny, po to żeby ta wojna już była w nas, wtedy ona się wydarzy naprawdę…

   • Paweł said

    tu macie co to jest ergregor (link znaleziony na tym forum, ktoś jakiś czas temu poruszył ten temat)

    przeczytajcie to kilka razy, tyle razy ile trzeba żeby to właściwie zrozumieć, wyciągnijcie z tego wnioski i się zastanówcie…

    http://jogin.hopto.org/forum/viewtopic.php?f=67&t=979&sid=da3ed5fce7488a1d0d0dc929394fc878.

    tu jest napisane to co trzeba zrobić żeby powstrzymać psychopatów…

   • hjk said

    napisz konkretnie…pozytywne myslenie? modlitwa?

   • Paweł said

    wielkie księgi są o tym napisane, ale strzegą ich jak relikwii

    jednak co nie co już się dowiedziałem

    jeśli kogoś kochamy lub go nienawidzimy to w obydwu przypadkach mu pomagamy

    więc jak zmienić kogoś plany?

    trzeba zbudować dla niego inną przestrzeń – ani pozytywną ani negatywną po prostu inną

    np. jeśli chcemy żeby syjoniści mieli cały świat i wszystkie pieniądze to po prostu trzeba im przekazać że mają sobie zabrać wszystkie wydrukowane pieniądze a madagaskar nazwać „cały świat” i w myślach namawiać ich żeby wzięli swoje pieniądze i złoto i przenieśli całe swoje bogactwo do „Całego Świata” wtedy będą mogli budować, handlować, robić eksperymenty, będą w swoim żywiole kąpać się w złocie i pieniądzach.

    podaje to jako przykład ale tą metodą myślenia można zmieniać całą historię i oni właśnie w ten sposób robią to z nami, celowo podkręcając naszą nienawiść bo skurczybyki nauczyli się korzystać z tej energii,baaa oni to umieją od tysięcy lat – to cały pilnie strzeżony sekret

    rozwiązanie jest tak proste jak woda utleniona która leczy bardzo wiele chorób

    wszyscy syjoniści z tego korzystają w zależności od stopnia ich rozwoju mają różną wiedzę i różnie jej używają

    rozwiązaniem wszystkich podkreślam WSZYSTKICH jest nasz umysł i wiedza….

  • hjk said

   tak tez jest w przepowiedniach, ale ma sie to wymknać spod kontroli i zamienić w globalna walke, ktora wszystkich wyniszczy…
   wojna zaraza, nędza – te trzy chodzą razem…

   tylko modlitwa pozostaje…

  • hjk said

   Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną …

   Gdy znów do murów klajstrem świeżym
   Przylepiać zaczną obwieszczenia,
   Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
   Na alarm czarny druk uderzy
   I byle drab, i byle szczeniak
   W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
   Że trzeba iść i z armat walić,
   Mordować, grabić, truć i palić;
   Gdy zaczną na tysięczną modłę
   Ojczyznę szarpać deklinacją
   I łudzić kolorowym godłem,
   I judzić „historyczną racją”,
   O piędzi, chwale i rubieży,
   O ojcach, dziadach i sztandarach,
   O bohaterach i ofiarach;
   Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
   Pobłogosławić twój karabin,
   Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
   Że za ojczyznę – bić się trzeba;
   Kiedy rozścierwi się, rozchami
   Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
   A stado dzikich bab – kwiatami
   Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
   – O, przyjacielu nieuczony,
   Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
   Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
   Króle z pannami brzuchatemi;
   Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
   Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
   Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
   I obrodziła dolarami;
   Że coś im w bankach nie sztymuje,
   Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
   Lub upatrzyły tłuste szuje
   Cło jakieś grubsze na bawełnę.
   Rżnij karabinem w bruk ulicy!
   Twoja jest krew, a ich jest nafta!
   I od stolicy do stolicy
   Zawołaj broniąc swej krwawicy:
   „Bujać – to my, panowie szlachta!”

   wiersz Juliana Tuwima „Do prostego …
   … człowieka”.

 14. Grashka said

  Nikt nie zna dnia ani godziny co ma nastąpić nastąpi od tego się nie uchronimy ale czasami możemy zapobiec przez jednoczenie się podanie ręki jeden drugiemu,przez uśmiech,dobre słowo ale tego nie ma jeden drugiego by utopił w łyżce wody o to jest nasza wiara i tu BÓG SIĘ NA NAS GNIEWA I ZSYŁA KARY DO PÓKI SIĘ NIE OBUDZIMY A TO IDZIE CIĘŻKO ” TA POBUDKA ” AMEN

 15. zuraw said

  prosba do adminow o kasowanie takich porabanych postow jakich jest duzo w tym temacie

  • Paweł said

   no tak zapomniałem z dogmatami się nie dyskutuje:)

   • zuraw said

    chodzi o posty wyzej min dot. religii przez co czytajac te forum zaczynam sie zastanawiac czy ludzie sie tu wypowiadajacy maja pokolei

   • Paweł said

    a kto w dzisiejszych czasach ma ?

    przez te wszystkie traumy wszyscy mamy już sieczkę w głowie i czas się zabrać za robotę żeby ten bajzel skończyć i rozliczyć

   • hjk said

    no tak…
    fanatycy,,,
    oszołomy…
    maniacy…)))

  • Paweł said

   Ale to admini pisali o tej religii chyba? 😉

 16. Mariuszsz said

  Szczepionki pandemiczne przeciw grypie H5N1 (ptasiej), ich skład, skutki niepożądane, „raportowanie” o ich skutkach itp, :

  http://www.emea.europa.eu/htms/human/pandemicinfluenza/vaccines.htm

  – przewinąć do dołu strony, na niebiesko są nazwy szczepionek, kliknąć na nią
  -W pozycji „product information” w rubryczce PL kliknąć literkę u – otworzy się plik PDF w języku polskim

  „Miłej” lektury

 17. zuraw said

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1501#komentarze

 18. zdziwiony said

  czy ktoś spojrzał na to z innej strony?

  może ma być ogólnoświatowa epidemia jakiejś odmiany grypy i ta szczepioka ma przed nią chronić. i depopulacji miały by być objęte inne kraje z afryki, azji ameryki połdniowej itd a usa, kanada, japonia i europa miałaby być ochroniona. tak mi się nasuneła myśl

 19. Magnus said

  http://www.lubiehrubie.pl/news-2009-09-17_09:04/Zagrozenie,dla,zycia,i,zdrowia.html

 20. hjk said

  tylko ze dla dorosłych to panstwo chce nas nianczyc…))

 21. hjk said

  a ze to prawda potwierdzaja dyrektywy zwiazane z codexem alimentariusem

 22. Bruno said

  Niesamowity film (2 częsci)
  Każdy powinien zobaczyc ile ludzi ginie jakie ludobójstwo trwa

 23. Grashka said

  http://waldek1984.wordpress.com/2009/09/26/wywiad-z-jane-burgermeister-z-08-09-2009/

  wywiad z Jane

 24. Jogibabu said

  Wlasnie zamiescilem komenta i chyba poszedl do cenzury bo na blogu go nie ma! Co sie dzieje?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s