Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Der Spiegel: Jak bezpieczna jest szczepionka przeciw świńskiej grypie?

Posted by grypa666 w dniu 29/08/2009

Der Spiegel: Jak bezpieczna jest szczepionka przeciw świńskiej grypie? Tłum. Piotr Bein,   3  Sie,2009

W GSK w Dreźnie pracuje się nad szczepionką

W GSK w Dreźnie pracuje się nad szczepionką

Reporterzy Spiegla przyjrzeli się sprawie. Wnioski nie są tak optymistyczne, jakby sądzić ze sporadycznych doniesień polskiej prasy. Oto urywek, całość na [www.spiegel.de/international/germany/0,1518,640853,00.html ].

Objawy świńskiej grypy mogą zwykle być łagodne, lecz w wyścigu do zapobieżenia pandemii, przedstawiciele służby zdrowia i firmy farmaceutyczne planują szczepienia milionów Niemców nową, mało wypróbowaną szczepionką. […] Przedstawiciele popadli w rodzaj histerii medialnej, typowej dla letniego sezonu ogórkowego.
Dzień w dzień np. wielkonakładowy niemiecki „Bild” relacjonuje, ilu urlopowiczów zaraziło się świńską grypą na Majorce, najprawdopodobniej podczas upajających wymian wirusów nad wiadrami sangrii. Typowy nagłówek to: „Świńska grypa: wirus szaleje!? „.  Nagłówki dają wyniki. Na wschodnim skraju regionu Lüneburg Heath w północno-środkowych Niemczech, lekarz Heinz Jarmatz dostaje około 20 zapytań dziennie od nerwowych pacjentów, którzy chcą wiedzieć, czy jest już szczepionka przeciw tej grypie. Jarmatz przewiduje, że jak tylko szczepionka ukaże się, to „zobaczymy prawdziwy pęd, żeby ją dostać”.
Czy szczepionka jest zagrożeniem dla zdrowia? […] Czy w ogóle jest rozsądne dać się zaszczepić jak najszybciej tą rzekomo ochronną szczepionką? Czy jest ona naprawdę bezpieczna? Czy może sama stwarzać jakieś zagrożenie?
Aby uniknąć oskarżeń o brak działań, przedstawiciele służby zdrowia w rządzie przygotowują kampanię szczepień, nie mającą precedensu jeśli chodzi o zakres. W ub. piątek ministrowie zdrowia poszczególnych landów w Niemczech zamówili 50 dawek szczepionki u giganta farmaceutycznego GlaxoSmithKline (GSK). Lecz rządowe plany nie przewidują normalnego programu prób i testowania szczepionek aplikowanych milionom Niemców celem zwalczenia wirusa grypy sezonowej *.
Zastosowane będą nowe procesy produkcyjne oraz nowe dodatki na wzmocnienie systemu immunologicznego. Poza tym serum w szczepionce przeszło unikalny proces przyśpieszonej atestacji przez European Medicines Agency (EMEA) w Londynie. „Mamy do czynienia z doświadczeniem na wielką skalę, przeprowadzanym na ludności Niemiec”, ostrzega Wolfgang Becker-Brüser, wydawca profesjonalnego magazynu ‚arznei telegram’, który krytykuje przemysł farmaceutyczny. To podejście wydawało się uzasadnione, kiedy opracowywano plany masowych szczepień. W 2004 roku naglowki prasowe opanował nowy typ ptasiej grypy-zabijaki H5N1. Wtedy wiadomo było, że zachorowanie kończy się śmiercią 60 procent zakażonych. Na szczęście okazało się, że choroba jest (jeszcze) mało zaraźliwa pomiędzy ludźmi. Ale jeśli wirus ptasiej grypy zmutuje się, może powstać patogen, który roznosi się szybko i jest niezwykle śmiertelny. Gdy do tego dojdzie, przyspieszone szczepienia byłyby lepsze niz żadne, pomijając wszystkie przeciwwskazania **.
Wirus świńskiej grypy H1N1 nie okazał się równy tamtemu z 2004 r. Chociaż na świńską grypę zmarło wg. oficjalnych danych ponad 1100 osób do piątku, większość ofiar to ludzie z uprzednim złym stanem zdrowia, nieraz poważnym. Kobiety w ciąży również wydają się być wśród szczególnie zagrożonych. Jednak w przeważającej części przypadków objawy świńskiej grypy są w oczywisty sposób łagodne. […]
„Jeśli przebieg świńskiej grypy pozostanie łagodny jak dotąd, nie będzie potrzebny program masowych szczepień”, mowi Matthias Gruhl, szef wydziału zdrowia publicznego w Bremie. Wg Gruhla, który bierze udział w przygotowaniach do pandemii, wszystkie wysiłki bazują „na założeniu, ze nadchodzi druga, o wiele bardziej poważna fala świńskiej grypy”. Według niego nie ma jednak oznak, że tak się faktycznie stanie. Wielu medyków podziela obiekcje Gruhla. „Państwa powinny dokładnie ocenić zagrożenia i korzyści przyśpieszonej atestacji szczepionek H1N1”, pisze obecne wydanie brytyjskiego magazynu medycznego „Lancet”, tym bardziej, że choroba ma dotychczas łagodny przebieg i większość pacjentów w jest zdolna w pełni się wyleczyć. „Autorzy w ‚Lancet’ szczególnie podkreślają uproszczoną procedurę atestacji wprowadzoną w Europie specjalnie dla szczepionek przeciw pandemii, procedurę która pozwala producentom wnioskować o zatwierdzenie tzw. ‚zastepczych’ szczepionek przed nadejściem pandemii.
Kiedy pandemia zaczęła sie, były do dyspozycji cztery tego rodzaju szczepionki. Teraz wystarczy zastąpić typ „zastępczy” biezącą odmianą wirusa pandemicznego, co pozwoliłoby na atestacje w krótkim okresie czasu. Przyśpieszona procedura eliminuje badania bezpieczeństwa szczepionki przeznaczonej do masowych szczepień.
———————–
* W lutym br. Baxter posłał swą śmiercionośną szczepionkę z nalepką „grypa sezonowa” także do Niemiec.
** Np. ostrzeżenie od dra True Ott, że w szczepionce przygotowanej dla państw UE jest wirus ptasiej grypy, który może połączyć się z wirusem świnskiej grypy w prawdziwie pandemiczna chorobę.

Komentarze 22 to “Der Spiegel: Jak bezpieczna jest szczepionka przeciw świńskiej grypie?”

 1. rafał said

  To wiele wyjaśnia:
  http://www.bibula.com/?p=13396

 2. marcepan said

  Najwyrazniej komus przeszkadza dzialalnosc tego forum. Dziwi jednak, ze posuwaja sie do tak infantylnych metod.

 3. jowram said

  Patrick Redmond

  w IBM wykonywał wiele różnych zadań. W latach 1992-2007 pracował w laboratorium technicznym IBM w Toronto i w departamencie sprzedaży. Jest autorem dwóch książek i wielu artykułów.

  * * *

  Teraz, kiedy zdenerwowałem Państwa trochę mikroczipami, chciałbym przekazać garść informacji na temat inżynierii genetycznej. Przez tysiące lat rolnicy kontrolowali większość upraw roślin na świecie, przez selekcję, przechowywanie i hodowlę nasion. Uległo to zmianie. Od dwóch pokoleń nauka manipuluje żywnością i rolnictwem na poziomie molekularnym. Stworzono rośliny, które mogą absorbować nawozy sztuczne i takie, które tolerują toksyczne chemikalia. Wśród wielu nasion, które zostały w ten sposób zmodyfikowane genetycznie są: kukurydza, soja, nasiona bawełny, canola, złoty ryż i wiele innych. Niektóra sztuczna żywność została genetycznie zmodyfikowana. Aspartam jest żywnością genetycznie modyfikowaną i do jego wytwarzania używa się modyfikowanej genetycznie bakterii.

  Dwóch autorów pisało wiele na temat kulisów tej zmiany. William Engdahl w książce Nasiona destrukcji. Ukryty program GMO (Seeds of Deception – The Hidden Agenda of GMO) [GMO – genetycznie modyfikowane organizmy – przyp. red.] i Jeffrey M. Smith w książkach Nasiona kłamstwa (Seeds of Deception) i Genetyczna ruletka (Genetic Roulette). (Książka Jeffrey’a M. Smitha Nasiona kłamstwa ukazała się w języku polskim nakładem „Oficyny Wydawniczej 3,49″ w 2007 r.) Obaj mają swoje strony internetowe. Strona Smitha ma adres: seedsofdeception.com, a jego książki cytowane są przez ETC Group w ich znanej pracy pt. „Atak na farmy. Wpływ nanotechnologii na żywność i rolnictwo”.

  W 1947 r. Nelson Rockefeller założył Międzynarodową Korporację Gospodarki Podstawowych Produktów Spożywczych (International Basic Economy Corporation – IBEC). Poprzez nią wprowadził na „masową skalę przemysł rolny w krajach, gdzie za dolary amerykańskie można było kupić wielkie wpływy w latach 1950-tych i 1960-tych”. Potem Nelson sprzymierzył się z handlowym gigantem zbożowym Cargill w Brazylii, gdzie rozpoczęto prace nad wytworzeniem różnorodnych hybrydowych nasion kukurydzy, z czym wiązano ogromne plany. Miało to uczynić Brazylię „trzecim na świecie producentem (tych) upraw po USA i Chinach”. Była to część „zielonej rewolucji” Rockefellera, która do końca lat 1950-tych „stała się szybko strategicznym elementem ekonomii USA razem z ropą naftową oraz bronią i wyposażeniem wojskowym”.

  Żywność modyfikowana genetycznie

  W latach 1950-tych i 1960-tych zielona rewolucja rozszerzyła się na całą Amerykę Łacińską. Następnie została wprowadzona w Azji i w Indiach.

  Nelson pracował ze swoim bratem Johnem D. III, który założył swoją własną Radę Rozwoju Rolnictwa (Agriculture Development Council) w 1953 r. Łączył ich wspólny cel: „kartelizacja rolnictwa światowego i zaopatrzenia żywności, podległa ich korporacyjnej hegemonii”.

  Według ETC Group w 1973 r. zainteresowania Rockefellera doprowadziły do utworzenia Komisji Trójstronnej, żeby uzyskać między innymi kontrolę produkcji rolniczej, nazywanej teraz przemysłem rolnym. Nixon i Kissinger użyli żywności do programów pokojowych, jako sposobu na zastąpienie małych gospodarstw rolnych przemysłem rolniczym, by kontrolować światową żywność. Dało to kontrolę nad żywnością koncernom: Cargill, Archer Daniels Midland i Continental Grain.

  Ta sama pokusa została później użyta do propagowania rewolucji genowej, która znalazła się w kręgu zainteresowań Rockefellera i wspierających ją tych samych gigantów przemysłu rolnego.

  Taktyka zielonej rewolucji była bolesna i tragiczna w skutkach dla rolników. Pozbawiła ich ona środków do życia i zmusiła do zamieszkania w dzielnicach nędzy i slumsach, otaczających teraz wielkie miasta trzeciego świata. Dostarczają one taniej, wyzyskującej pracy ludzi rozpaczliwie dążących do przetrwania i będących łatwym do wykorzystania łupem.

  Zielona rewolucja oparta była na „szybkim wzroście, na rynkach rozwijających się, produkcji nowych nasion hybrydowych”, które charakteryzuje brak zdolności reprodukcyjnej. Zmniejszające się plony oznaczały, że rolnicy musieli kupować każdego roku nasiona u wielkich, międzynarodowych producentów, którzy kontrolują linie ich nasion rodzicielskich u siebie. Kilka wielkich kompanii uzyskało na to patenty i użyło ich do przeprowadzenia prac przygotowawczych do późniejszej rewolucji genetycznie modyfikowanych organizmów.

  Pod koniec lat 1970-tych producenci przemysłu rolnego kontrolowali dostawy żywności w USA. Dzisiaj mogliby to robić na skalę globalną, co jest bez precedensu w historii. Celem są „olbrzymie dochody” przez restrukturyzację „sposobu, w jaki Amerykanie produkują żywność, by wyżywić siebie i świat”. Używają oni do tego ONZ-u i Światowej Organizacji Handlu (World Trade Organization).

  Kanada zrobiła coś podobnego. Ministerstwo rolnictwa, podejmując większość swoich decyzji, funkcjonuje w oparciu o prywatne kompanie. Kanada w dużym stopniu wspiera całą inicjatywę modyfikacji genetycznej. Kraje, które działają pod wpływem grupy zwolenników modyfikacji genetycznej, takie jak Kanada i Stany Zjednoczone, osłabiają teraz protokół bezpieczeństwa ekologicznego. W 1992 r. Kanada, Stany Zjednoczone i kilka innych krajów zażądało, by protokół bezpieczeństwa ekologicznego Światowej Organizacji Handlu nie był stosowany, jeśli miałoby to ograniczyć handel. Od tego przeszli oni do zakazu stosowania przez kraje testów, praw dotyczących bezpiecznej żywności i standardów produkcyjnych skierowanych przeciwko żywności modyfikowanej genetycznie. Zezwolono Światowej Organizacji Handlu na karanie grzywną krajów, które nie sprzedają genetycznie modyfikowanej żywności. Jeśli Kanada uzna jakiś rodzaj żywności genetycznie modyfikowanej za szkodliwy i spróbuje go zakazać, będzie ukarana finansowo. Unia Europejska zakazała żywności genetycznie modyfikowanej i od tego czasu płaci co roku setki milionów kary. W 2006 r. Stany Zjednoczone, Kanada i Argentyna odniosły sukces w powstrzymaniu Europy przed omijaniem jej przez genetycznie modyfikowaną żywność. Złożyły one skargę w Światowej Organizacji Handlu i zażądały, żeby Unia Europejska zaprzestała zakazu tej żywności w Europie, spowodowanego dużym wobec niej oporem w krajach europejskich. Organizacja Handlu zgodziła się.

  Trybunał Światowej Organizacji Handlu spotyka się tajnie. Organizacja nie ogłasza, kiedy i gdzie odbywają się jej spotkania, a wszystkie dokumenty są poufne. Wybiera tych ekspertów, któ­rych chce słuchać, a także tych, których słuchać nie chce. Członkowie trybunału Światowej Organizacji Handlu pracują dla wielkich koncernów, kontrolujących żywność. Przez podważanie oporu w Europie, mają nadzieję podważyć go wśród reszty świata i w ten sposób wszyscy będą musieli zgodzić się na genetycznie modyfikowaną żywność. Oto jak szczelnie kontrolowany jest rynek amerykański:

  – w 2004 r. cztery największe rzeźnie wołowiny kontrolowały 84% uboju wołów i jałówek – Tyson, Cargill, Swift i National Beef Packing;

  – cztery giganty kontrolowały 64% produkcji wieprzowiny – Smithfield Foods, Tyson, Swift i Hormel;

  – trzy koncerny kontrolowały 71% tłoczenia soi – Cargill, ADM i Bunge;

  – trzy giganty kontrolowały 63% mielenia całej ilości mąki, a pięć kompanii kontrolowało 90% globalnego handlu zbóż;

  – cztery koncerny kontrolowały 89% rynku płatków śniadaniowych – Kellog, General Mills, Kraft Foods i Quaker Oats;

  Żywność GMO w chińskim sklepie

  – w 1998 r. Cargill wszedł w posiadanie firmy Continental Grain, by przejąć kontrolę 40% pojemności krajowych elewatorów zbożowych;

  – cztery giganty agrochemiczne i nasienne kontrolowały ponad 75% krajowej sprzedaży ziarna kukurydzianego i 60% sojowego, posiadając także największy udział w rynku agrochemicznym – Monsanto, Novartis, Dow Chemical i DuPont; sześć kompanii kontrolowało trzy czwarte globalnego rynku pestycydów; Monsanto i DuPont kontrolowały 60% rynku nasion kukurydzy i soi w USA – wszystkie opatentowane nasiona genetycznie modyfikowane;

  – i 10 wielkich sieci sprzedawców żywności kontrolowało sprzedaż globalną w 2002 r. w wysokości 649 miliardów dolarów, a 30 największych sprzedawców żywności odpowiada za sprzedaż w jednej trzeciej światowych sklepów spożywczych.

  Przemysł ten jest zatem drugim, co do wielkości dochodów, krajowym przemysłem po farmaceutycznym, z krajową roczną sprzedażą przekraczającą 400 miliardów dolarów. Widzimy podobny poziom kontroli w wielu krajach poza USA.

  Zdobycie kontroli dostaw żywności na całym świecie zajęło dużo czasu. William Engdahl opisuje w swojej książce, jak zdobyta została kontrola ryżu. 17 lat zabrało rozpowszechnianie genetycznie modyfikowanego ryżu na całym świecie.

  Fundacja Rockefellera finansowała wykształcenie setek słuchaczy studiów magisterskich i rozwinęła „środowisko elity” czołowych badaczy naukowych w dotowanych przez Fundację instytutach badawczych. Był to diabelski plan mierzący wysoko – kontrola podstawowego pożywienia 2,4 miliarda ludzi i w trakcie tego zniszczenie biologicznej różnorodności ponad 140 000 rozwiniętych odmian, które mogą wytrzymać susze i szkodniki oraz mogą rosnąć w każdym wyobrażalnym klimacie. Głównym celem była Azja i Engdahl wyjaśniał ponurą historię mającego siedzibę na Filipinach, finansowanego przez Fundację instytutu (IRRI). Posiadał on bank genów ze „wszystkimi znanymi, znaczącymi odmianami ryżu”, który obejmował jedną piątą ich wszystkich. IRRI pozwolił gigantom przemysłu rolnego na nielegalne użycie tych nasion do modyfikacji genetycznej, posiadającej wyłączny patent. Koncerny mogły wprowadzić nasiona na rynek i zdominować go, wymagając od rolników posiadania licencji i zmuszając ich do płacenia rocznych opłat.

  Wykonuje się wiele eksperymentów krzyżowania gatunków nasion. Wprowadza się, na przykład, ludzkie geny do niektórych rodzajów ryżu, żeby promować farmaceutyki. Naukowcy z uniwersytetu Victoria wprowadzili zmodyfikowane geny żaby do pomidorów, które zaczęły wytwarzać substancję chemiczną, redukującą infekcje. Zacieśniana zostaje kontrola podaży żywności na świecie. Ci, któ­rzy to kontrolują, potrzebują nowej technologii, pozwalającej im na sprzedaż nasion, które się nie rozmnażają.

  Rozwinięto tak zwane GURTS, Genetyczne Technologie Ograniczenia Wzrostu. W ich wyniku uzyskano nasiona, znane pod nazwą Terminator [są to nasiona, które się nie reprodukują, nasiona „jednorazowego użytku” – przyp. tłum.]. Proces jest opatentowany i odnosi się do wszystkich roślin i gatunków nasion, które po zasianiu nie będą rosły.

  W 2007 r. koncern Monsanto zakupił firmę Delta & Pine Land (D&PL). D&PL posiadał globalne prawa do patentu Terminatora i z powodzeniem rozszerzył je na GURTS. Transakcja ta uczyniła Monsanto „zdecydowanym monopolistą prawie wszystkich rodzajów nasion rolniczych”, łącznie z owocami i warzywami z nabytej rok wcześniej przez koncern firmy Seminis. Wraz z tą firmą Monsanto zajmuje teraz pierwsze miejsce w produkcji warzyw i owoców, drugie w uprawach rolnych i jest trzecim co do wielkości koncernem agrochemicznym na świecie. Z D&PL koncern posiada także absolutną kontrolę nad większością nasion roślin rolniczych. Na dodatek zajął się on inżynierią genetyczną i patentowaniem nasienia zwierzęcego.

  Blisko związana ze wspomnianą wcześniej jest tak zwana technologia nasion T-GURT, albo technologia drugiej generacji Terminatorów o przydomku „Zdrajca”. Polega ona na kontroli zarówno rozmnażania rośliny jak i jej charakterystyki genetycznej przy zastosowaniu „pobudzającego promotora genu” zwanego „przełącznikiem genu”. Genetycznie modyfikowane uprawy odporne na szkodniki i choroby funkcjonują jedynie przy użyciu specjalnego związku chemicznego, który produkują koncerny, takie jak Monsanto. Rolnicy kupujący nasiona nielegalnie, nie otrzymają tego związku do „włączania” odpornego genu. Technologia „Zdrajcy” tworzy w ten sposób nowy, zmonopolizowany rynek dla gigantów GMO (genetycznie modyfikowanych organizmów), a „Zdrajca” jest tańszy w produkcji niż nasiona Terminatora. Nawet, jeśli kupujemy te nasiona, do ich użycia musimy kupić środek chemiczny uaktywniający je tak, by spełniły swoje zadanie. Dlaczego oni chcą tej kontroli? Dlaczego chcą kontrolować żywność każdego człowieka na świecie?

  Głównym powodem tego wszystkiego są oczywiście pieniądze. Kontrola żywności na świecie przynosi wielkie zyski. Ponadto, kontrolując żywność, można sprawować dużo mocniejszą kontrolę nad ludźmi. Pasuje to do opracowanego przez elitę planu depopulacji świata. Niektórzy zwolennicy nowego porządku świata wzywają do masowego zmniejszenia ilości ludzi na świecie. Fundacja Rockefellera zmierza do zredukowania populacji przez rozmnażanie ludzi przy użyciu nasion GMO.

  Jeffrey M. Smith w swojej książce Nasiona kłamstwa zauważył, co następuje: w taki, czy inny sposób, celem Fundacji Rockefellera jest zmniejszenie populacji w wyniku rozmnażania ludzi poprzez rozprzestrzenienie nasion GMO. Robi to ona we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) ONZ przez dyskretne finansowanie jej programu „zdrowia reprodukcyjnego” przy użyciu nowatorskiej szczepionki przeciwtężcowej. W połączeniu z naturalnymi hormonami HCG stanowi ona czynnik aborcyjny zapobiegający ciąży, ale kobietom otrzymującym tę szczepionkę nie mówi się o tym.

  Oto inny przypadek, w jaki sposób plan ten łączy się ze strategią kontroli populacji Fundacji Rockefellera. W 2001 r. został on wsparty, kiedy prywatne przedsiębiorstwo biotechnologiczne, Epicyte, ogłosiło swoją, z powodzeniem rozwiniętą, „ostateczną uprawę GMO” – antykoncepcyjną kukurydzę. Nazwano to rozwiązaniem dla „przeludnionego” świata, ale wiadomości na ten temat znikły po przejęciu przedsiębiorstwa przez Biolex. Grupy kontrolujące monopolizację żywności odniosły bardzo duże sukcesy w ograniczaniu świadomości ludzi na temat niebezpieczeństw, jakie żywność i kontrola stanowią dla świata.

  Żywność GMO ma katastrofalne skutki dla powszechnego zdrowia

  Jakie to czyni szkody?

  Atak monokultury GMO zagraża różnorodności gatunków roślin wszędzie. Z pełnym poparciem Waszyngtonu i Światowej Organizacji Handlu, wielkie koncerny biotechnologiczne patentują wszystkie możliwe rośliny w formie GMO. Przed rozpoczęciem nowego milenium Engdahl odwoływał się do „rewolucji genetycznej (jako do) siły monsunu w rolnictwie światowym z czterema dominującymi koncernami, kontrolującymi rynek GMO i związane z nim rynki agrochemiczne” – Monsanto, DuPont, Dow Agrisciences i Syngenta w Szwajcarii, powstała z połączenia działów rolniczych koncernów Novartis i AstraZeneca.

  Jeffrey M. Smith w swojej książce Ziarna kłamstwa wyjaśniał niebezpieczeństwa związane z genetycznie modyfikowaną żywnością. Pisał: „Genetycznie modyfikowana żywność wypełnia dzisiaj nasze pożywienie. Ponad 80% konserwowanej żywności we wszystkich supermarketach zawiera genetycznie modyfikowane składniki. Znajdują się one w produktach, takich jak ryż, kukurydza i pszenica; w roślinach strączkowych jak soja i produkty sojowe; w olejach roślinnych; w napojach bezalkoholowych, w sosach do sałatek, w warzywach i owocach, w produktach mlecznych, łącznie z jajkami, w mięsie i w innych produktach zwierzęcych, a nawet w mieszankach dla niemowląt. Żywność konserwowana zawiera ogromny szereg ukrytych dodatków i składników (jak np. w sosie pomidorowym, lodach i maśle orzechowym). Nie są one ujawniane konsumentom, ponieważ etykietowanie jest zabronione. Jednak im więcej ich jemy, tym większe jest potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia”.

  Rząd kanadyjski stale odmawia zgody na etykietowanie żywności GMO. Nie chce on, żeby ludzie wiedzieli, co jedzą. Według Jeffrey’a M. Smitha, wszyscy jesteśmy szczurami doświadczalnymi w niekontrolowanym, nieuregulowanym bałaganie ludzkim. Przy takiej żywności nasze ciała muszą natrudzić się, by znaleźć proteiny. W ten sposób niszczone są jelita.

  Inny problem związany z żywnością GMO polega na szkodach, jakie spowodowała ona dla decydującej roli pszczół w światowym rolnictwie. Nasiona GMO redukują zdolność wytwarzania pyłku kwiatowego. Pszczoły, które jedzą pyłek kwiatowy, nie znajdują tam żadnych protein. W wyniku tego zostają zniszczone ich jelita. Spowoduje to zmniejszanie się zakresu rolnictwa organicznego. Bez zapylania, uprawy będą umierały. Głód jest nieunikniony. Większość ludzi pracujących w przemyśle GMO podpisuje kontrakty czy umowy, nie pozwalające im na ujawnianie niczego, ale oczywiście czasami informacja wydostaje się na światło dzienne.

  Czołowy światowy ekspert w dziedzinie lektyn (Lektyny są to białka lub glikoproteiny wiążące węglowodany, przyp. tłum.) i modyfikacji genetycznej roślin, mieszkający w Wielkiej Brytanii Arpad Pusztai, był szkalowany i zwolniony ze stanowiska badawczego w szkockim Instytucie Badawczym Rowetta za opublikowanie nieprzyjaznych przemysłowi danych, które zlecono mu ustalić w sprawie bezpieczeństwa żywności modyfikowanej genetycznie.

  Szczury żywione modyfikowanymi genetycznie ziemniakami miały mniejsze wątroby, serca, jądra i mózgi, zniszczone systemy immunologiczne, a ich białe komórki krwi wskazywały zmiany strukturalne, które bardziej narażały je na infekcje i choroby w porównaniu z innymi szczurami, żywionymi ziemniakami nie modyfikowanymi. Było jeszcze gorzej. Grasica i śledziona zostały uszkodzone, powiększone zostały tkanki, włączając trzustkę i jelita. Były przypadki zaniku wątroby jak też znacząco szybki wzrost komórek żołądkowych i jelitowych, co mogło być znakiem większego ryzyka raka w przyszłości. Równie alarmujące było to, że wszystko to zdarzyło się po 10 dniach testów, a zmiany utrzymywały się po 110 dniach, co u ludzi odpowiada 10 latom.

  Są naukowcy w tym przemyśle, którzy mówią otwarcie. Są wśród nich osoby pracujące w kanadyjskiej grupie ETC Group. Są to naukowcy, którzy ostrzegają ludzi na temat zagrożeń z tym związanych, prawdopodobnie po to, by ludzie przestali używać takiego jedzenia. Strona internetowa Jeffrey’a M. Smitha zawiera zalecenia, w jaki sposób propagować żywność niemodyfikowaną genetycznie w szkołach, by ludzie byli zdrowsi. Ale eksperymenty żywnościowe trwają nadal i jeśli myślimy, że żywność genetycznie modyfikowana jest ich końcowym efektem, możemy zostać zaskoczeni.

  W przestrzeń tę wkracza teraz powoli nanotechnologia. ETC opublikował artykuł na temat zastosowania tej technologii w gospodarstwie rolnym. Co to jest nanotechnologia? Jest to manipulowanie materią, używające skali atomów i molekuł. Nanometr jest jednomiliardową częścią metra, więc jest bardzo maleńki. Jest to zbieżne z innymi technologiami, zaczynającymi zmieniać żywność, którą jemy. Kilka produktów żywnościowych i dietetycznych, związanych z zastosowaniem nieoznaczonych, niewidocznych i nieuregulowanych nanocząsteczek, jest już dostępnych w handlu.

  Kilka w ten sposób wytworzonych pestycydów jest już na rynku i zostało wprowadzonych do środowiska. Ten rynek staje się bardzo ważny i laureat nagrody Nobla, dr Richard Smalley stwierdził, że rynek żywności i przetwórstwa spożywczego związany z nanotechnologią jest już szacowany na ponad 2 miliardy dolarów, a będzie wart ponad 20 miliardów w 2010 r. Przykładem żywności, która zawiera nanocząsteczki jest olej canola. Dodawane są do niego sprasowane przez moment micelle, zwane nanokroplami. Służą one jako płynne transportery, pozwalające na penetrację witamin, minerałów i substancji fitochemicznych do oleju. Kiedy zostają połknięte, mają rzekomo zahamować transport cholesterolu do krwi.

  (Micelle są to miniaturowej wielkości bańki mydlane, które w przyszłości mogą być wykorzystywane do transportu leków bezpośrednio do chorych komórek. Średnica micelli waha się od 10 nanometrów do 1 mikrometra (mikrometr – milionowa część metra). Naukowcy z Włoch i Belgii opracowali metodę wytwarzania organicznych micelii, czyli miniaturowych tworów o pustym środku, do złudzenia przypominających bańki mydlane. Proces opiera się na samoorganizacji i wykorzystuje komplementarne układy wiązań wodorowych, przyp. tłum.)

  Służą one jako płynne transportery, więc można włożyć do oleju canola wszystko, co chcemy. Ludzie, którzy to promują, twierdzili, że można umieścić tam witaminy oraz minerały i zwalczać olejem substancje chemiczne, co prawdopodobnie ma przynosić dobre rezultaty osobom spożywającym olej. Jeśli więc używamy oleju canola, może on potencjalnie uniemożliwić dostawanie się cholesterolu do krwi. Ale w oleju można umieścić także inne składniki, które mogą nie być tak dobre.

  Stworzenie pierwszej populacji zwierząt modyfikowanych genetycznie jest także częścią planu z perspektywą przekształcenia kurczaków w ptaki GMO. Engdahl ujmuje to w taki sposób: „W 2006 r. gracze GMO, czy rewolucji genowej, dążyli wyraźnie do opanowania najważniejszego światowego źródła protein mięsnych – drobiu, wykorzystując strach spowodowany możliwością epidemii ptasiej grypy wśród ludzi”. Często widzimy w telewizji informacje, że „ptasia grypa dotarła do Turcji i muszą tam zabić milion kurczaków”, czy też „ptasia grypa uderzyła w Wietnam i zamierzają tam zabić milion kurczaków”. Wszyscy mali producenci zostali zasadniczo usunięci z rynku, tak że wielkie koncerny, takie jak Tyson mogą zostać jedynymi producentami kurczaków, to znaczy tylko kurczaków modyfikowanych genetycznie.

  Krowy są modyfikowane genetycznie, żeby zwiększyć produkcję mleka. Na przykład nowozelandzka ERMA zmodyfikowała genetycznie bydło genami bydlęcej kazeiny albo ludzkim genem podstawowego białka mieliny (lipidowo-białkowa substancja tworząca osłonkę włókien nerwowych. Takie włókna nazywamy mielinowymi lub rdzennymi.), czy też usunęła gen bydlęcej laktoglobuliny (jedno z trzech głównych białek występujących w mleku obok kazeiny i laktoalbuminy). Jednym z rezultatów tego jest zwiększona obecność estrogenu u chłopców.

  W 2005 r. koncern Monsanto złożył wniosek do Światowej Organizacji Handlu o prawa do międzynarodowego patentu dla jego inżynierii genetycznej środków służących do identyfikacji genów świni, pochodzących z opatentowanego nasienia samca świni. Koncern chce także patentów i praw do pobierania opłat licencyjnych za poszczególne zwierzęta hodowlane i za stada inwentarza żywego. Jeśli zostaną przyznane, „każda świnia produkowana przy zastosowaniu tej techniki reprodukcyjnej, będzie objęta tymi patentami”. Wiele technik jest stosowanych i patentowanych tak szybko, jak adwokaci GMO mogą złożyć aplikacje, by uznać życie zwierząt za własność intelektualną.

  Prowadzone jest też klonowanie zwierząt. Oto ich lista wraz z datami:

  – owca 1996,

  – bydło 1998,

  – koza 1998,

  – świnia 2000,

  – królik 2001,

  – koń 2003.

  Obserwacja genów jest łatwym sposobem identyfikacji klonowanych zwierząt i ich produktów, takich jak mleko.

  To jednak wymaga zarejestrowania klonowanych zwierząt. Będziemy wkrótce świadkami klonowania genetycznie skonstruowanych zwierząt. Naukowcy z uniwersytetu w Guelph stworzyli ekoświnie, które zostały skonstruowane genetycznie, by w ich odchodach zmniejszyć poziom fosforu, co jest bardziej przyjazne środowisku. Przeprowadzono także wiele eksperymentów pomiędzy zwierzętami i ludźmi.

  „National Geographic” informował w styczniu 2005 r., że Mayo Clinic stworzyła świnie z ludzką krwią płynącą w ich krwioobiegu. W 2003 r. drugi uniwersytet medyczny w Szanghaju połączył komórki ludzkie z jajami królika. W centrum leczenia chorób układu krążenia uniwersytetu Minnesota naukowcy po raz pierwszy użyli detergentów i innych substancji chemicznych do wypłukania wszystkich starych komórek serca u szczura i u świni. Poinformowała o tym Doris Taylor, główny naukowiec centrum i jego dyrektor. Pozostało tylko rusztowanie z rur, które kiedyś były naczyniami krwionośnymi serca. Następnie wprowadzono do rusztowania komórki macierzyste, gdzie dostarczano im substancji odżywczych, które pozwoliły im na wzrost i utworzenie nowego organu. Po ośmiu dniach serca pompowały krew.

  Wstrzykiwanie sztucznych hormonów

  W Wielkiej Brytanii władze ds. Zapłodnienia Człowieka i Embriologii ogłosiły wsparcie dla stworzenia ludzko-zwierzęcych hybryd, a rząd to zaaprobował. Kościół katolicki potępił te działania, ale naukowcy stwierdzili, że w takim razie zabiją te hybrydy zanim się one urodzą. Władze wspierały naukowców, którzy stworzyli owcę Dolly i którzy chcieli połączyć ludzkie komórki z komórkami jajowymi krowy i królika, żeby badać chorobę neuronu ruchowego. Naukowcy z Newcastle i King College oznajmili, że hybrydowe embriony ludzko-bydlęce mogą okazać się użyteczne w prowadzeniu leczenia zapobiegającego chorobom Alzheimera i Parkinsona, jak również cukrzycy, artretyzmowi i uszkodzeniom rdzenia kręgowego. Zamiast używania jaj ludzkich, naukowcy usuną jądra z jaj krowich i zastąpią je komórkami pacjentów, by utworzyć sklonowane linie komórek macierzystych, zawierające tę samą mutację genetyczną, która powoduje te neurologiczne choroby. Jednym ze sposobów uzyskania aprobaty dla takich działań jest pozyskanie znanych aktorów, cierpiących na różne choroby, do udziału w testach i eksperymentalnych operacjach.

  Esmail Zanjani z uniwersytetu Nevada dodał ludzkie komórki macierzyste do płodów owiec. Owce te mają wątroby, które są w 80% ludzkie i wytwarzają wszystkie związki chemiczne, które tworzą wątroby ludzkie (Journal Gazette z 21 XI 2004 r.). Inżynieria genetyczna zajmuje się także badaniami na poziomie genów ludzkich.

  Naukowcy z uniwersytetów Harvard i Princeton w USA skonstruowali maleńkie wszczepialne urządzenia, które mogą monitorować działanie i cechy charakterystyczne ludzkich komórek. Są one utworzone w całości z DNA, RNA oraz białek i kierują terapię do chorych komórek i tkanek. Wejście biokomputera składa się z RNA, białek i substancji chemicznych, znajdujących się w cytoplazmie. Molekuły wyjściowe, wskazujące charakterystyczne sygnały, są monitorowane przez aparaturę laboratoryjną.

  Inżynierowie z uniwersytetu Rutgers tworzą ultra malutki silnik, będący częścią systemu, który będzie poruszał się po krwiobiegu pacjenta, by pomagać w naprawie zniszczonych komórek, organów i DNA. 50 000 takich silników, ustawionych jeden przy drugim daje szerokość jednego ludzkiego włosa. Proteiny i molekuły DNA będą klockami użytymi do ich budowy.

  Engdahl przeanalizował „rewolucję” w fabryce produkcji zwierzęcej, którą uczciwie, dokładnie i ze współczuciem opisał w dwóch książkach John Robbins, założyciel EarthSave International i spadkobierca światowej sieci lodziarni Baskin-Robbins. Jedna z nich ukazała się pt. Dieta dla Nowej Ameryki (Diet for A New America) w 1987 r., a druga pt. Rewolucja żywnościowa (The Food Revolution) w 2001 r.

  Obie były jadowitym oskarżeniem żywności produkowanej przez koncerny spożywcze. Wstrząsające znęcanie się nad zwierzętami, niebezpieczna żywność, niehigieniczne warunki, niepohamowane używanie antybiotyków, które potem zjadają ludzie, ogromne zanieczyszczenie środowiska i nowe nieznane zagrożenia ze strony inżynierii genetycznej – wszystko to dozwolone przez rządowe agencje nadzorujące rzekomo tę produkcję. Agencje, które ignorują obawy dotyczące zdrowia publicznego. Inżynieria genetyczna prowadzi do biologii syntetycznej, której poświęcona jest ostatnia część wykładu.

  Patrick Redmond
  http://www.michaeljournal.org/Stronaglowna.htm

 4. Wnikliwa Gosia said

  Ratunku! Nikt nie wierzy w fakty! Jak juz gdzies tu czytalam, ludzie nie chca wierzyc, nie chca sluchac i nie chca czytac! Moje wlasne dzieci patrza na mnie jak na swira kiedy probuje o tym mowic, znajomi, nawet moj facet, ludzie w pracy, nikt absolutnie nikt nie chce sie tym przejac. Nie jestem w pl, widze, co sie dzieje. Nic sie nie dzieje!!!!

  Ludzie pukaja sie w glowe! Ludzie mowia, ze maja inne problemy na glowie niz szczepionki i jakies spiski. Opadaja mi rece, z kim dzialac, co robic, jak sie bronic? Wysylanie pism, pozwow, moim zdaniem to jest walka z wiatrakami, ten spisek jest tak potezny i ma za soba taka sile zla, ze praktycznie jestesmy zalatwieni. A przeciez codziennie nowe fakty alarmuja. Nowe prawo w USA, totalna kontrola w sprawie szczepienia, dajacymi tym potworom totalna wladze nad ludzmi. Wszystko dzieje sie strasznie szybko bez wiedzy ogólu.

  Wake Up, America: Forced vaccinations, quarantine camps, health care interrogations and mandatory „decontaminations”

  (Violation of 4th Amendment: Illegal search and seizure)

  (Violation of 14th Amendment; illegal arrest without a warrant)

  (Government price controls)

  „Involuntary Transportation” (also known as kidnapping)

  $1,000 / day in fines

  Forced vaccinations

  Forced quarantine for those who refuse (illegal imprisonment without charge)

  http://www.naturalnews.com/026934_health_public_health_quarantine.html

  Jak bede miala chwile to obiecuje cos potluumaczyc.

  Dla tych, ktorzy nadal nie wierza polecam wywiad ze znanym rezyserem:

  Rockefeller Admitted Elite Goal Of Microchipped Population
  Hollywood director Russo goes in-depth for first time on the astounding admissions of Nick Rockefeller, including his prediction of 9/11 and the war on terror hoax, the Rockefeller’s creation of women’s lib, and the elite’s ultimate plan for world population reduction and a microchipped society

  http://prisonplanet.com/articles/january2007/290107rockefellergoal.htm

  I co dalej ? Demonstracje grożą tym, ze policja i wojsko bedzie mialo jak najbardziej szanse do wprowadzenia uzycia sily i stanu wojennego a przeciez o to im chodzi!

  Czy mamy calkowicie zwiazane rece?

  Kto ma jakis pomysl, zeby oswiecic ludzi, zeby chcieli widziec i slyszec ?

  Pozdrawiam serdecznie.

  Ps. Gdzies mi cos przemknelo o wycofaniu ziol z aptek ale nic kontretnego nie wiem. Czy cos takiego dzieje sie w Polsce i w ogole ? Prosze o jakies info bo ja glownie polegam na ziolach i leczeniu metodami domowymi od lat.

  • grypa666 said

   25 punktów planu Illuminati. Wszystko jest przed naszymi oczami. „Będziemy działać otwarcie gdy nikt nie będzie nas mógł już powstrzymać”. Są we wszystkich znaczących państwach, na najważniejszych stanowiskach. Jednak są ludzie w służbach, którzy o tym wiedzą, czytają blogi jak nasz – myślicie, że dla nich nie jest to oczywiste co się dzieje? My sami nic nie wskóramy. Burgermeister apeluje o informowanie szczególnie ludzi, którzy coś mogą zrobić – wojsko, policja.

   • rafał said

    “Będziemy działać otwarcie gdy nikt nie będzie nas mógł już powstrzymać”

    brrrr…Właśnie pisałem o tym, że był godzinny film o Illuminati w Polsacie!!! Byłem w szoku jak dokładnie krok po kroku gość wyjaśniał ich działanie i do czego zmierza.
    Normalnie nie mogłem uwierzyć ,że w takich mediach puścili ten film.
    Był również niesamowity film dokumentalny w TVP. Spowiedź agenta:

    Czy ktoś z Was oglądał o Illuminati?? Było to ze dwa miesiące temu…Chyba o kartelu farmaceutycznym też było wspomniane z tego co pamiętam

   • grypa666 said

    Przeczytaj sobie Protokoły Mędrców Syjonu z XIX wieku. Niektórzy mówią, że nawet z XVIII. W protokole 10 jest mowa o wykańczaniu gojów za pomocą zastrzyków. Nie we wszystkich wersjach to jest – widziałem w jakimś wydaniu w jęz. angielskim.

   • Obsertwator said

    czesc oszolomki (to do niektorych) oraz czesc do myslacych:)

    powazne pytanie: i prosze o krotka odpowiedz:

    Czy uwazacie ze klotnie, obrazanie, ublizanie Laczy ludzi?
    Czy uwazacie ze klotnie, obrazanie, ublizanie umozliwi odnalezienie prawdziwej prawdy?
    Czy uwazacie ze klotnie, obrazanie, ublizanie pomoze nam obronic swiat?
    Czy uwazacie ze klotnie, obrazanie, ublizanie jest nam na reke i ze NWO jest temu przeciwny?

    Jesli na jedno tych pytan odpowiedzieliscie choarz 1 raz TAK to jestescie oszolomki:)

    a teraz na powaznie:

    uwazam ze nalezy wyjsc na ulice gdyz:
    a) prawda ze “na bloga wchodzi dziennie 12000 ludzi” przy czym mniej niz 50 cos robi.
    b) prawda ze “piszemy posty, afiszujemy sie wiedza” przy czym nikt o tym nie wie.
    c) kumpel moj po czytaniu tego blogu zadal mi pytanie:
    “Skoro Wojtek [ten kolega co napisal posta o szczepionkach w polsce] napisal o tym na forum, i ze chciales to [chodzi o mnie] naglosnic poprzez prokurature, podac to do tv, radia [chcialem] ale zostales zakrzyczany, poobrazany [prosze czytac posty], ze nic z tego nie bedzie, ze nie ma ponoc na to czasu bo prokuratura bedzie sie miesiacami czepieac , to skoro biarac to pod uwage ze tlumaczycie teksty [chodzi o was forumowiczow] dajecie to do adwokata [chodzi o dowody JB], to na logicznie myslac bedzie to samo bo prokuratura bedzie miesiacami kwestie odwlekac i to nic nie da. jednym slowem sami sobie [chodzi o nas jako blogowiczow grypa666] samobuja strzelacie.

    Majac mozlwosc tu na miejscu udowodnic wasze tezy , olewacie to, natomiast wojny toczyc miedzy soba to az was jest tu za wielu. Na dzien dzisiejszy uwazam wasz blog jako bande 13stolatkow , pomimo ze materialy jakie macie sa dosyc ciekawe, a mowiac 13stolatki chodzi o to ze nie macie jednego zdania, podniecacie sie wzajemnie, i zwalczacie.
    Wiedz [tu do mnie ] ze kazda osoba wchodzac na wasz blog ma mnie wiecej podobne zdanie gdyz aby przejsc przez wasze komentarze to swiatopoglad jaki sie na was wyrabia, no niestety niezbyt w pozytywnym sensie.

    Kolejna sprawa [tu znow moje imie] pamietaj ze skoro wchodzi 12k ludzi i nic sie nie dzieje w POLSCE, to cos jest nie tak, skoro rozdajecie ulotki lub inne rzeczy nagrywajcie to i przekazujcie filmy dalej. Jesli ludzie nie beda widziec ze cos sie dzieje na zewnatrz internetu [chodzi jemu o ruchy, jakies pikiety], to beda was traktowac jako nic nie znaczacych spiskowcow.

    Udowadniajcie ze to co robicie, piszecie jest prawda. Z psychologii czlowieka mozna wyciagnac tylko jeden wniosek. Czlowiek powtarza to co robi wiekszosc. Wiec jedynym wyjsciem musicie pokazywac ludziom ze jestescie pewni swoich racji Musicie wyjsc na plac, na ulicie i to nagrywac, robic reportaze czy pani pan sie z tym zgadza, czy pani pan wie ze media klamia i puszczac to w internecie, ze jak ktos nowy wejdzie , zobaczy ze naparwde to co tylko tu wypisujecie jest napawrde wdrazane.

    Zrozum [moje imie] , ze innego wyjscia nie macie, jesli chcecie Polakow rozbudzic do myslenia. ”

    Jest to e-mail od kumpla , jest doktorem psychologii na Uniwesytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

    tak mysle ze ma duzo racji.

    I to bardzo duzo.

    pozdrawiam

    ;0

   • Ja ogolądałam w sumie zupełnie przypadkowo, będąc w odwiedzinach u rodziców „spowiedz agenta” w TVP oraz dokument o Bushu, na Discovery podobno leciał „Świat według Monsanto”.

    Z tego co czytałam to na Polsacie czasem się trafiają takie „ciekawostki” – nie wiem nie oglądam TV…

   • grypa666 said

    Co ty myślisz, że dziennikarze tvp, tvn … nie wchodzą na ten blog? Wchodzą, a niektórzy z nich nawet potrafią myśleć i widzą, że robi się gorąco. Ci co mają jakieś możliwości decyzyjne mogą przepchnąć pewne rzeczy. Radzę im – obserwujcie kto wam blokuje – to są wrogowie ludzkości.

  • Manix said

   Ja juz mam tez dosyc szarpania ludzi za rekaw, jak spotykam sie z wrogoscia i ignoracja, moze lepiej jest dac sobie spokuj i zadbac o siebie i swoja rodzin?.

   Moze musi najpierw wielu zginac zanim sie ludzie przebudza i otwoza oczy?

   Bo sa jednostki ktore doszukaja sie prawdy nawet jak jest bardzo ukryta i niedostepna.

   A sa i tacy ktorym podstawisz wszystko gotowe pod nos a oni maja to gleboko w dupie i mowia ze niechca niczego wiedziec bo to zycie w matrixie im odpowiada.

   Juz sam niewiem 😦

   • grypa666 said

    Jak chcesz „zadbać”. W Chinach może nie być szczepień, przynajmniej od razu. Chociaż mają umowę z WHO. Jedyną opcją w Europie jest Watykan, ale cię stamtąd wygonią. Dlatego zastanawiam się czy nie rzucić pomysłu autokwarantanny – w odludnym miejscu robi się baraki, gromadzi żywność, wodę, odzież na kilka miesięcy czy nawet lat, odgradza duzym płotem i gwarantuje że nikt stamtąd nie wyjdzie ani nie wyjedzie podczas pandemii. Wtedy masz gwarancję, że cię nie wezmą do obozu WHO, w którym pod byle pozorem mogą cię zaszczepić.

  • Magdalena said

   Do Wnikliwej Gosi
   Mam ten sam problem. Ludzie nie chca sluchac i wierzyc. Pukaja sie w glowe. I tak sie zastanawiam, czy Ty masz ten problem w NY?

 5. paloma said

  UWAGA!!!

  zaczynają się odniesienia do pandemii na portalach „świeckich”:

  http://www.sfora.pl/ONZ-ostrzega-Wirus-swinskiej-grypy-moze-mutowac-a10895

 6. Do wszystkich pseudo-mędrców i „mądrych” ziutków — oto lista naukowców związanych z bronią biologiczną którzy zmarli w dziwnych okolicznościach w ostatnim 10-leciu (blisko sto osób) —

  http://www.stevequayle.com/dead_scientists/UpdatedDeadScientists.html

  http://www.stevequayle.com/dead_scientists/UpdatedDeadScientists2.html

  śmierć konkretnych osób – to też ściema?!?!..

 7. o istocie rzeczy said

  Pomijając wszystkie poprzednie wypowiedzi, spory i wątki, wtrącę jeszcze swoje dwa grosze.
  Zagadnienie, które niżej poruszę jest niezmiernie szerokie, a jak szerokie, tak i poważne, ale przynajmiej kilka słów – o istocie rzeczy
  1. Spoglądając na ta całą hucpę z grypą z całkowicie duchowej strony, na początku stwierdzamy, że całą sprawę nakręcają panowie – iluminaci (to chyba większość rozumie). Nie ważne w jakim kraju, na jakim są stanowisku i w jakiej organizacji, czy to ONZ, czy WHO czy jeszcze jakieś inne tam cholerstwo, ale ważne że jednym głosem i w jednym kierunku.
  2. Trzeba sobie uświadomić, że (ogólnie nazywając) masoneria, a w szczególności ta “wysoko” oświecona – iluminacka, to już nie jest ani stowarzyszenie gnębicieli świata, ani jakaś tam elitarna organizacja, ale RELIGIA. Kto nie wie, lub nie wierzy – niech sie douczy. Udawadniał tu nie będę, bo materiałów o tym jest mnóstwo, a to jeszcze tylko założenie wstępne.
  Skoro religia, to jaka? Ano – mówiąc też ogólnie – lucyferianizm. Można tak powiedzieć, ponieważ wszem i wobec wiadomo, że iluminaci za boga poczytują sobie upadłego niegdyś anioła – lucyfera.
  3. Następna kwestia, nie podlegająca dyskusji (dla tych co sie na tym znają), a wynikająca z punktu drugiego. Ludzie ci, są OPĘTANI. To nie żart. Opętany wcale nie musi od razu biegać, krzyczeć i mordować. Znany jest stan opętania doskonałego, kiedy to demon kierujący człowiekiem nie zdradza bez powodu swej obecności, a widoczne staje sie ono tylko w obrzydliwie przewrotnych, antyludzkich, anyBoskich i wszelkich innych złych czynach. Nie chodzi tu o jakieś zwykłe grzeszenie, ale o to, że ludzie świadomie oddający się na własność szatanowi, nie mogą już sie wycofać, już nie o własnych siłach i szatan od tej pory zmusza ich do wszelkiej przewrotności, do nienawidzenia Chrześcijaństwa i ludzi – stworzonych na obraz Boży i podobieństwo.
  Dla takich nie ma już zasad, przykazań np. nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, itd. Oni – wyzwoleni od “zabobonów” mogą już i kraść i zabijać i w ogóle, to oni stają się prawem, ponad całym światem i jakąkolwiek zdrowym rozsądkiem. Dowodów mnóstwo – wystarczy się rozglądnąć.
  4. Istotą rzeczy nie jest sama grypa, ale uśmiercenie w jak najszybszym czasie mnóstwa nieprzygotowanych do tego ludzi. Środki i sposoby mogą być różne, jeśli np. cała ta pandemia nie wypali, to można coś następnego przygotować, byle skutecznie. Może być to jakaś wojna, np. atomowa, może coś innego. Technologie są dziś tak rozwinięte, że zawsze można coś wymyślić, ale tak naprawdę, to chodzi o szybkie ubicie mas totalnie nieprzygotowanych do tego ludzi.
  Dlaczego?
  Po pierwsze, szatan od wszystkich swoich wyznawców domaga się, zawsze się domagał – ofiar. Nie ważne, że jest się wysoko postawionym urzędasem o nienagannych manierach. Tacy (w dalszm ciągu tkwimy w iluminatach) nie mordują nikogo własnoręcznie, ale potrafią zamordować na raz całe miliony, np. – masonami grubo podszyta rewolucja francuska, rewolucja meksykańska, hiszpańska, żydo – masońsko – bolszewicka (październikowa) i jeszcze kilka można wyliczyć.
  Po drugie. Całe te masy niewierzących ludzi, lub jeśli nawet wierzących, to nierzygotowanych gdzie się znajdą po śmierci ? Wiem, że ateiści będą tu zębami zgrzytać, ale piszę przede wszystkim do wierzących. Nie trudno zgadnąć, że mnóstwo z nich nie osiągnie zbawienia. We wszystkich normalnych przypadkach, nawet w przypadku chorby śmiertelnej, ale przewlekłej, człowiek, nawet taki ateista ma możliwość nawrócenia, spowiedzi itd. A tu, już czasu może nie być !!!
  5. Ostatnie. Ostatecznym celem tego całego p… globalizmu jest wpowadzenie na świat jednego “genialnego” przywódcy religijno – politycznego, przed którym masońska zgraja padnie na kolana, a jest on dobrze znany pod nazwą: ANTYCHRYST
  Mamy to w Piśmie Świętym, ale nie tylko, bo kto czytał np. “Tajne Zapiski Magów Hitlera” dowie się, że wśród szatanistów istnieją specjanlne demoniczne rytuały “NA SPROWADZENIE NA ŚWIAT ANTYCHRYSTA” – przypadek?

  Cała ta sprawa z grypą, z zamiarem (ekspresowej) “depopulacji” świata powinna być odczytywana w tym kontekście. Jeśli im wyjdzie, będzie krokiem milowym do realizacji ostatecznych zamiarów.

  Kto wierzący, kto umie myśleć – niech się zastanowi, a więcej na ten temat można poszukać na własną rękę. Dopóki mamy (w miarę) wolny internet, nie powinno to sprawić zbyt wiele trudności.

 8. I was recommended this web site by my cousin.
  I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed
  about my difficulty. You are amazing! Thanks!

 9. Thanks for the auspicious writeup. It in reality used to be a leisure account it.
  Glance complicated to far brought agreeable from you!

  However, how can we be in contact?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s