Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Polska: medialne przygotowanie do masowych szczepień

Posted by grypa666 w dniu 28/08/2009

Oczywiście TVN – ci wiedzą jak to przedstawić. Ale i tak daje duużo do myślenia.. już na początku września.
Czyżby „Wiktor” miał rację?

CZY KTOŚ WIDZI JAKĄŚ PANDEMIĘ?!! Chyba zwyrodnienia.
bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=mQ-0IRXL3AI&feature=player_embedded
Materiał można sciągnąć za pomocą: http://keep-tube.com/
UWAGA: wpisy nie dotyczące tematu będą wymazywane. Nie możemy sobie pozwolić na odwrócenie uwagi.

Komentarze 223 do “Polska: medialne przygotowanie do masowych szczepień”

 1. Magda said

  „WHO skorzysta z tzw.”przedwczesnego uwolnienia szczepionki.Oznacza to,że preparat trafi na rynek jeszcze przed ostatecznym zakończeniem badań klinicznych.”

  No cóż.

  A teraz z innej beczki-podaję za niezalezna.pl

  Amerykański deficyt budżetowy wzrośnie w najbliższych latach do poziomu z czasu II wojny światowej.

  Amerykański deficyt budżetowy wzrośnie w najbliższych latach do poziomu z czasu II wojny światowej – wynika z ogłoszonych przez Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) i Biały Dom prognoz gospodarczych.

  Deficyt federalny ma wynieść w tym roku prawie 1,6 biliona dolarów, co oznacza jego potrojenie od zeszłego roku. Stanowiłby on już 11,2 proc. PKB. CBO przypisuje to niemal w całości “recesji, w wyniku której zmalały dochody podatkowe”.

  Biuro Budżetu i Zarządzania (OMB) w Białym Domu przewiduje, że wysoki deficyt będzie się utrzymywał przez kilka najbliższych lat – szacuje się go średnio na ponad 800 mln dolarów rocznie do 2019 r.

  Zmusi to rząd do dalszego zaciągania długu tak, że do 2019 r. wzrośnie on prawdopodobnie do prawie 23 bilionów dolarów. Stanowiłoby to 76,5 proc. PKB – najwyższy odsetek od 1950 roku.

  Republikańska opozycja wykorzystała podane we wtorek liczby do kolejnej krytyki administracji Baracka Obamy.

  Pozostawiam b/k

  • Magda said

   „Senat przyjął ustawę nr 2028 ( http://www.mass.gov/legis/bills/senate/186/st02/st02028.htm ) pozwala ona na wkraczanie sił porządkowych do każdego budynku i pomieszczenia. Pozwala internować osoby sprzeciwiające się siłom porządkowym bez żadnego dochodzenia, a tym bardziej wyroku sądowego. Wprowadza też ona obowiązek szczepień i karę 1 000 $ za każdy dzień zwłoki w przyjęciu szczepionki.
   W powiązaniu z innymi wiadomościami tj : przygotowanie obozów Fema, rozmieszczenie 400 000 żołnierzy na terenie USA poważnie zastanówcie się nad wyjazdem z USA”

   „To jest komentarz osoby o nicku Heretyk do artykułu pt. „Ameryka tonie w długach.

 2. Brenda said

  Z tego co wiem, to w Polsce nie mozna gwozdzia sprzedac bez atestow, a szczepionki tak?! Przekret i bandyctwo!!! :/

  • Piotr Bein said

   z raportu tvn:
   w niemczech dotychczas bylo 8600 przypadkow, wczoraj przybylo 600, w przyszlosci MOZE BYC gorzej
   „W Polsce do dnia dzisiejszego zachorowalo na swinska grype — 100 osob”
   no comment

 3. zyta said

  Mozeby sie skrzyknac z Czechami?
  Przeciez to oni w swej slowianskiej (i naszej przeciez) madrosci sprawdzili i odkryli, ze szczepionka zabija.
  A Vaclav Klaus to jedyny madry czlowiek Europie, ktory walczy samotnie z EU o nasza wolnosc.
  Sprzymierzmy sie z nimi, jestesmy z jednego slowianskiego rodu, jak te bawoly we filmie, w obronie naszej wolnosci.

  • grypa666 said

   Świetny pomysł. Plus z Serbami – ci swoje przeszli, wiedzą że dla globalistów „dobry Serb to martwy Serb”

  • grypa666 said

   Do roboty. Służę blogiem i może nową stroną – tylko RAZEM coś możemy wskórać. Jeśli będzie nas wielu to tak łatwo im nie pójdzie.

  • Piotr Bein said

   panslawizm, eh? z kim jeszcze, z „ruskimi”? oj nieladnie, nieladnie, „lewacy”…
   ;<)

  • anita said

   No widze ,ze jestem w dobrym towarzystwie.V.klaus jest moim faworytem,a ostatnio poczytalam o konflikcie na Balkanach i tez mi sie oczy otworzyly.Jest w internecie strona V.Klausa tlumaczona przez jego „fana” m.in z jego podrozy po Stanach(wyklady) i nie tylko.Pouczajaca lektura ,a V,Klaus jest nie tylko politykiem ,ale facetem z klasa i zasadami ,a o takich trudno w ostatnich czasach.

  • anita said

   >P.Bein:u mnie sie nie otwiera strona,ktora podales o 9.11.Pisze ,ze wystapil blad.

   • grypa666 said

    Szukaj: The Rothschild Cabal Preplanning

    The just ended G20 meeting in London had at least a couple of moves which must be rated as significant in terms of the financial markets and the future for gold.

    The first major development was an agreement for the G20 states to give the International Monetary Fund and the World Bank a total of $1 trillion which would be further given by these institutions to the struggling/developing/emerging/Third World states. Exactly which nations are scheduled to get this $1 trillion was not clear; but we can bank on it that most of it will end up in the hands of the big banks through hook or crook.

    Per Breitbart.com, on Apr 2, 2009, this first big story cited the $1 trillion give away and quoted British Prime Minister Gordon Browne who said that the 20 countries at the summit will enact common policies to crack down on tax havens, regulate hedge funds, and rebuild trust in the financial system to “prevent a crisis such as this from happening again.” Brown went on to add that the G-20 nations will also give emerging powers a greater say in the world economy.

    But Bigger News

    But the really big news came out on Apr 3, 2009 in a report in the London Telegraph by Ambrose Evans Pritchard on “The G20 moves the world a step closer to a global currency.” This story cited a report from the G20 leaders which noted “A single clause in Point 19 of the communiqué issued by the G20 leaders amounts to revolution in the global financial order.”

    Pritchard said the leaders had agreed to support a general SDR allocation which would inject billions into the world economy and increase global liquidity (SDRs are Special Drawing Rights, a synthetic paper currency issued by the International Monetary Fund that has lain dormant for some time now). In effect, per Pritichard, “the G20 leaders have activated the IMF’s power to create money and begin global ‘quantitative easing’. In doing so, they are putting a de facto world currency into play. It is outside the control of any sovereign body.”

    jest tego dużo więcej…

 4. Zapsa said

  W radiowej trójce dziś podali,że we Francji szczepionki mają być DARMOWE i nieobowiązkowe.Ciekawe jak będzie. I tam – i u nas.

 5. gruz said

  cholera,robi się fatalnie,jeśli nic się nie stanie we wrześniu(a niestety fakty wskazują że coś się jednak stanie……),to będzie chyba cud!oczywiście 100 % pewności co tej sytuacji nie mamy,ale niestety fakty są jakie są 😦
  może stać się to nawet szybciej niż się spodziewamy(początek 09 chociażby),no i co mamy w takiej sytuacji robić?co do tych szczepionek,to niby nas nie stać,ale już oni(iluminaci itp.)coś wykombinują żeby i w Polsce to było :P,a pożyczyć nam niestety mogą :(,no chyba że polskę to ominie(jakoś nie chce mi się w to wierzyć)
  nie chcę wykraczać poza temat tego bloga,ale sytuacja robi się naprawdę nieciekawa np.09.09.09,bankructwo usa,wojna itp.,no i te szczepionki.
  pozostaję mieć nadzieję że jednak nic się nie stanie 🙂
  ale takiego zagrożenia jak teraz to chyba dawno już nie było(oj dawno),sporo się teraz mówi o tym wrześniu,i ewentualnie końcówce sierpnia :(,może pomedytuję w intencji spokoju na świecie(zachęcam i was),chociaż czy coś to da…………

 6. Fresh said

  Wiktor, Wiktor .. to co napisał Wiktor ..

  To gdzie jest teraz Wiktor ? Pacnął jeden post i … Wiktor był Wiktora nie ma ..

  • grypa666 said

   Sprawdzę po IP, może się kamufluje…

   • Piotr Bein said

    dlaczego sledzic wiktora, ze zakablowal info co sie na drugi dzien ukazuje w telewizorni

   • Fresh said

    a któż go karze śledzić .. stwierdziłam jedynie fakt, iż zapodał info i wyłączył się z konwersacji ..

 7. zyta said

  Osobiscie przygotuje sobie lalki Voodoo wobrazajace Rockefellera i innych wystepnych ludzi, obciazonych moralnie i napelnionych nienawiścią, zeby je zniszczyc. Mozna wierzyc lub nie, ale sprobowac nie zaszkodzi -jak kto chce. We Francji sporzadzono takie lalki dla Sarkozego a ten chcial sie procesowac.

  • Fresh said

   No poprostu pięknie ..

   Paranoja ..
   P A R A N O J A ..

   Na Boga się powołują a między to VooDoo wplecione ..

  • Adam said

   hahaha 🙂

   Dobre 😀 To moze laleczkami voodo i parapsychologią w nich? 😀 mhmh, ciekawy pomysł..;)

  • Manix said

   do ZYTA
   Jak praganiesz szybkiej smierci to sprobuj.
   Zeby nie bylo ze ciebie nikt nie ostrzegal

  • grypa666 said

   Nie śmiejcie się, to działa! Świat jest skonstruowany w taki sposób, że zdarzają się naprawdę dziwne rzeczy. Ja tego nie doznałem, ale moi znajomi tak. Na kobietę wjechał samochód na pustej drodze we wsi, w zupełnej ciemności, złamał jej strasznie nogę, wstrząs mózgu i w ogóle, mało co się nie przejechała… A skądinąd wiem, że jej wrogowie stosują kabałę…

   • Fresh said

    Ja się nie śmieje .. ja uważam to za paranoje ..
    A jeśli ktoś stosuje coś takiego to poprostu …
    Ludzie powołują się tu na Boga ..oskarżają o brak wiary w szatański plan(szczepienia) i nawołują do wiary w Boga ..

    VooDoo to czarna magia .. więc co za tym idzie pochodzi od Szatana,..bo chyba nikt nie ośmieli się stwierdzić iż technika krzywdzenia kogoś poprzez „laleczke” i zaklęcia jest od Boga?
    Więc może decyzja po której stronie się opowadacie he?

   • Piotr Bein said

    zyta powoluje sie na Boga?

   • mariokosmos said

    każdy człowiek jest tworem energetycznym. Można tę energię w różnoraki sposób podobno wykorzystać… – nie lepiej próbować nią leczyć tych ludzi zamiast uprawiać VooDoo?! 🙂

   • Fresh said

    nie Szanowny Panie Doktorze .. ale jakoś nikt nie wyraża negatywnej opinii o praktykach VooDoo ..
    A skoro Pan Doktor uznaje, że szczepienia to plan szatański czemu nic negatywnego nie napisze Pan o pomyśle laleczki VooDoo ..

    Nawet jeśli to hmm „żart” ..

   • mariokosmos said

    a dlaczego trzeba to komentować Fresh?
    Wszystko można wykorzystać w dobrych i złych celach – to chyba oczywiste.

   • Fresh said

    taa to jak powiedzieć,że i Szatan może dobro czynić .. ale ok jak sobie chcecie..

   • Manix said

    Ja sie nie smieje tylko ostrzegam bo wiem ze to jest bardzo niebiespieczne.

  • angie- poland said

   Zyta, ty byś lepiej ziemniaki obrała;)

 8. gruz said

  Zyta niestety chyba ma rację,jeśli mają być jakieś globalne szczepienia to i w polsce zapewne będą 😉
  nawet za darmola mogą nam dać bylebyśmy tylko się zaszczepili(chociaż po co te szczepienia to hu.wie)
  w przepowiedniach mówi się o tym że polska mało ucierpi w np.wojnie,więc może………chociaż nie łudziłbym się…….
  Zapsa,taaaa ale były by jaja gdyby w niektórych państwach byłyby przymusowe a w niektórych nie(wkurwiające byłoby to,co nie?)
  pozostaję mieć nadzieję że przymusowe nie będą 🙂
  albo najlepiej żeby w ogóle ich nie było 🙂

  • zyta said

   Przeciez tym bezdomnym w Grudziadzu dawali forse za zaszczepienie sie i o ta forse sie pobili miedzy soba. Dlatego wszystko wyszlo na jaw, bo intrweniowala milicja it.d.

   Ja zadluzylam sie ale przygotowalam troche „niezbednika”, wczesniej tu podanego, na „czarna godzine”, no i gotowki bede miec troche.

  • Zapsa said

   tu nie chodzi o to żeby inni mieli tak samo źle jak my (bo u nich szczepionki nieprzymusowe),tylko na ile wiarygodna jest podana informacja,i czemu ma służyć.Bo jeśli na przełomie września/października powiedzmy WHO na podstawie przeziębień i kataru,które są naturalne w tym okresie,stwierdzi,że nie może sobie „pozwolić na ryzyko”, to bierze górę prawo międzynarodowe na wypadek pandemii,która przecież oficjalnie jest.Wobec tego czym są informacje,że szczepienia są nieprzymusowe?Czyżby chęcią zebrania zaufania ludzi,że jednak do niczego nas nie zmuszają,że tylko dla naszego dobra,że to od nas zależy??Mam nadzieję,że polskie procedery jak zwykle dadzą ciała,i szczepionek nie starczy dla połowy albo i więcej,i chociaż raz wyjdzie nam ta opieszałość na dobre.

   • grypa666 said

    Słuszna uwaga, sam bym to napisał gdyby nie ty.

   • Piotr Bein said

    mnie juz lapa boli od pisania tego:
    wg niektorych wirusologow, szczepienia sa potrzebne, zeby zrekombinowac wirusa PTASIEGO zawartego w szczepionce, ze SWINSKIM w otoczeniu, z czego powstanie wirus-zabijaka
    wtedy nawet dobre szczepionki nie uchronia slabszych immunologicznie, bo jesli jest plan eugeniczny czy redukcji populacji, „oni” nie rozprowadza takiej szczepionki dla nas

  • grypa666 said

   Nie powołujcie się na przepowiednie. Nawet jeśli w tym coś jest to podają one możliwości rozwoju wydarzeń. Jak będzie wyglądać przyszłość zależy od nas w dużym stopniu. Podam bezpośredni przykład – gdyby Buirgermeister nie założyła blogu to w Nowej Zelandii rząd nie musiałby anulować decyzji WHO o wprowadzeniu stopnia 6 pandemii.

 9. Witek said

  Uwaga, gadalem z kolega z apteki. Pytal sie w hurtowni i mowili ze szczepionek na swinska grype u nich nie ma i na pewno ta hurtownia nie bedzie sprzedawac szczepionek bez atestu.

  • zyta said

   Ja twierdze, ze dostana te szczepionki. Juz globalisci sie o to postaraja.

   • Witek said

    hahaha Zyta to byla prowokacja.
    Widzicie, niektozy na tym forum chyba sa zatrudnienie zeby siac panike. Tak samo jak autorzy troszke przesadzaja i nie przyjmuja slow krytyki. Troche obiektywizmu. Powolywanie sie na globalnaswiadomosc lub na rzeczywistoscgryzie to nei dowod bo oni powoluja sie na siebie ahahahhahaha

   • Witek said

    Tako samo pewnie Wiktor cos palnal i wszczyscy przyjeli to jako najszczersza prawde i tylko prade jak aksjomat. Nie srajcie zarem bo blog sie staje malo obiektywyny. Spojrzcie na Alexa Jonesa, niektore rzeczy ktore mowi sa prawda ale tak jzu sie zapedzil czasami peple glupoty, nawet na podobnych stronach przeciw NWO sie z niego smieja ze przekreca fakty i on ma byc obiektywny?

   • Piotr Bein said

    witek, skad ty sie urwal
    czytasz materialy zrodlowe po angielsku, czy tylko ten metlik wklejany w dyskusjach?

  • Magda said

   Dyżurny kolego Witku!
   Informacja,że w aptekach teraz nie ma szczepionek jest prawdziwa,powiem Ci więcej ,wyobraź sobie ,że kilka osób z tego forum zadało sobie trud i sprawdziło w aptekach.
   Inne prowokacje może byś sobie darował lub zmienił adresata.

 10. Mariuszsz said

  WHO nieźle umie „rozkręcać” PANIKĘ !!!

  Wczoraj w godzinach rannych I PR Polskiego Radia podał informację, że w Hiszpanii, nauczycielki w ciąży oraz nauczyciele których żony są w ciąży nie chcą przyjść do pracy !!! ( rok szkolny w Hiszpanii zaczyna się 15 września ). Nie wątpię, że tamtejszy rząd natychmiast zaproponuje pilne szczepienia.

  Myślę, że informacja TVN-u ma, na razie, poinformować Nas o „geniuszu” nauki. Dopiero gdy, młodzież i dzieci pójdą do szkoły zacznie się „nakręcanie” tematu. BO PRZECIEŻ KTÓŻ ODMÓWI PIENIĘDZY DLA ” RATOWANIA DZIECI”

  • grypa666 said

   Tak, dzieci rozszerzą pandemię. Zaczną się szczepienia, szczepionki będą bezpieczne, zacznie się atak na panikarzy takich jak my. Właściwą szczepionkę wprowadzą później, albo będzie działała z opóźnieniem – na skutek jakiegoś czynnika, który zostanie uwolniony później (drugie szczepienie). Tak myślę.

 11. Marta said

  nie rozumiem jak można wprowadzac szczepionki bez 100% pewności!! jeżeli WHO byla łaskawa nam powiedziec “WHO skorzysta z tzw.”przedwczesnego uwolnienia szczepionki.Oznacza to,że preparat trafi na rynek jeszcze przed ostatecznym zakończeniem badań klinicznych.” to jest nie do rzeczne!! nie mam zamiaru przyjmowac jednej a co dopiero dwóch dawek niesprawdzonej szczepionki :/ Bez atestu ani rusz co oni świrują..

  • Piotr Bein said

   jak podaje dr ott w tekscie przetlumaczonym na naszym blogu to samo stoi napisane w dokumencie EMEA, organizacji odpowiedzialnej w UE za atestacje lekow
   to samo znalazla jane burgermeister w dokumentach emea –sami szukajcie

 12. gruz said

  Witek,chyba to nie była prowokacja :P,zgadzam się z zytą :),no chyba że unikniemy tych szczepionek(szansa jakaś jest,powiedzmy że 50/50 :D),globaliści,iluminaci nie są tacy głupi,jak się uprzą,to coś będzie się działo,no chyba że ludzie się im przeciwstawią lub coś w tym stylu ;),i nie sieję paniki,tylko jestem realistą 🙂
  ale mogę się mylić oczywiście…………..
  sądzę nawet że się mylę(fajnie by było)

  • Witek said

   jak nie prowokacja jak sam to sprowokowalem durniu

   • mariokosmos said

    nie rób takich jaj, bo Cie jako spamera oznaczą i tyle będziesz z tego miał i nie wyzywaj innych od durni. OK?

 13. gruz said

  Marta,co świrują to nie mam pojęcia,ale może być też tak,że obudzimy się któregoś dnia,wejdziemy na oneta lub włączymy TV i będą gadali o szczepieniach(albo zachęcanie jeśli mają być dobrowolne,albo ten gorszy wariant-przymus…..),chociaż co na to ludzie powiedzą?jak zareagują?rząd każę im się szczepić,no ja to nie wiem……..
  niech ktoś inny bardziej kompetentny się wypowie w tym temacie 😉

  • Magda said

   Jak zaczną o tym mówić w telewizji,to już chyba będzie cały ten bajzel w trakcie wdrażania.
   W/g mnie nie można się szczepić,czymś,co nie jest przebadane i sprawdzone na wszelkie sposoby.Zwłaszcza w sytuacji masowych szczepień szczepionki winny być jak najdokładniej przebadane.Nie jakoś tam, byle jak tylko w podstawowym zakresie.Osobiście nie jestem zwolenniczką szczepień,a w tej sytuacji uważam,że nie wolno dać się zaszczepić.
   Nikt bowiem jeszcze nie sprawdził,czy wirus ze szczepionki może przedostać się na osobę niezaszczepioną.

   Załóżmy,że tezy o skażonych szczepionkach są prawdziwe.Jeśli osoba zaszczepiona może zarazić osobę niezaszczepioną-wtedy szczepienia nie będą przymusowe.
   Pozarażamy się nawzajem.I tyle.

  • grypa666 said

   Będą kartki z obwieszczeniem na drzwiach.

 14. kellrez said

  w Polsce zachorowało 100osób a puste łóżko pokazują ;|

 15. JAGA said

  Powiem tak,jeśli chcą nas usmiercić to to zrobią ze szczepionkami czy bez…Zobaczmy na niebo,co tam spada…jaka tablica Mendeleyewa.Chcialam dzis kupic kefir,ale nieudalo mi się …jest a i owszem,ale w kazdym bylo mleko w proszku a z tego co wiem takie mleko jest napromieniowane.

  Kodeks tez wejdzie nie naraz ,ale powoli wchodzi.GMO jest już w serkach dla dzieci prawie w każdym.Na takiej żywności daleko nie zajdziemy.Rozmawialam z farmaceutą to sam mówil,że teraz aby wprowadzic witamine trzeba bedzie badan a to kosztuje kilka mln.Wiec powoli zniknie z aptek.
  Chinskie produkty często trujące zalaly rynek.Nie mogłam kupić adidasów dziecku,bo wszystkie chińskie a inne kosztują ok 400 zl.
  Nie łudźmy się nie tak to inaczej nas załatwia,mają cel i realizują.Za dużo już sie zadzialo ,żeby nic się nie stalo. Jak nie szczepionki to inne rzeczy nas uśmiercą.Jeść trzeba ,nawet jest nadmiar jedzenia,ale niestety to co jest to nam szkodzi.

 16. gruz said

  Witek,jasne takie pierdo….. to oni mogą sobie wsadzić…..
  jak dojdzie co do czego to będą sprzedawali bez atestu 😛
  oczywiście może nic nie wiedzą…………….
  albo coś się rzeczywiście będzie działo(do końca września)albo cały ten blog straci na wiarygodności i zostanie usunięty(zapewne),a wy skompromitujecie się na całego(ci którzy tak głoszą o przymusowych szczepieniach)
  po czymś takim ludzie was oleją całkowicie(i innych spiskowców,głoszących o NWO,iluminatach itp.),chociaż jak dla mnie to taki scenariusz jest nawet lepszy niż gdyby z tymi szczepieniami naprawdę coś się niedobrego działo(wy się skompromitujecie,ale za to nie będzie szczepień)
  sorki,ale musiałem to napisać 😀
  ale nie jestem przeciwny temu blogowi,popieram was(jeśli nie robicie sobie jaj),ale w przypadku kiedy wasze teorie okażą się nieprawdziwe no dokończcie sobie sami………
  nie powieszą was,no ale………..

  • kellrez said

   atest można podrobić.. wystarczy że WHO da cynk że szczepionki są ok.. a nie są.. albo w jakiś inny sposób..

   Spodziewać się można jedynie fikcyjnych testów i wyników..

   • Piotr Bein said

    w skandalu z ubezpladniajacymi szczepionkami na filipinach, minister zdrowia powiedzial, ze atestu nie trzeba bylo, bo szczepionki pochodzily od renomowanych producentow!

   • kellrez said

    a no fakt.. reputacje mają wyrobioną..

  • zbyszek said

   nawed niewiesz jak sie uciesze z tego ze nic sie nie stanie i wszystko bedzie szlo w normalna strone.leczy czy napewno nic sie nie stanie?cos napewno.zauwasz jedna rzecz,niedawno usa oglosilo ze dodrukyje dolce,a jak masz odrobine wiedzy na temat wartosi pieniedzy to wiesz co sie stanie.jezeli usa dodrukuje pieniadze to teoretycznie wartosc dolara powina diametralnie spasc,powstanie hiperinflacja.dla pszykladu poczytaj o tym co dzialo sie w niemczech przed 2 wojna swiatowa.tak samo dzialo sie z wlochami kiedy poszla hiperinflacja i po chleb szlo sie z waliska pieniedzy hahah.zauwaz jedno np zloto,w obecnej sytuacji zloto kosztuje ponad 900dolarow za uncje,dlaczego?a dlatego ze jest go malo.a wyobraz sobie ze dzis odkrywa ktos na swojej dzialce bardzo duza zyle zlota lub tez jakis naukowiec odkryl sposob zrobienia zlota.co sie by stalo wtedy ze zlotem?polecialo by na pysk,nie bylo by warte funta klakow dlatego ze bylo by go ogrom.tak samo jest mniej wiecej z pieniedzmi.czym jest jego na rynku duzo tym nic nie jest warty czym go jest mniej tym ma wieksza wartosc.dzialanie popytu i podazy.dlatego cos amerykance beda musieli zrobic z tym dodrukiem pieniadza,dlatego spekulacje na temat wymiany pieniadza w usa jest doza duzego prawdopodobienstwa.dlaczego?gdyz jezeli faktycznie dodrukuja pieniadze,wartosc dolara spadnie,powstanie na poczatku bardzo duza inflacja ktora zamieni sie w hiperinflacje,nastepnie oprocetowanie pojdzie w gore czyli defakto zadluzenie usa znow sie zwiekszy i to bardzo duzo,czyli powstanie bledne kolo.ktore samoistnie bedzie dazyc do unicestwienia.co moga zrobic?jedynym wyjsciem z tej sytuacji jest wymiana pieniadza czyli denominacja.tak samo bylo w historii i tak bedzie w pszyszlosci.czyli musza wymienic pieniadze i to jest FAKT nie odwolalny czy to zrobia tak jak mowia spekulacje we wrzesniu lub tez pozniej ale tak czy owak to nastompi.w tej sytuacji bardzo duzo osob straci,ogrom ludzi.mnie osobiscie zastanawia jedno,tak jak juz kiedys pisalem brak reakcji chin i rosji,jak rowniez innych krajow w tym polski.gdyz poczawszy od chin przez rosje i polske wszystkie te kraje maja swoje aktywa w dolarach w wiekszosci w banku swiatowym.takie dzialanie jest z pktu ekonomi nie logiczne,ze wiedzac ze wartos pieniadza spadnie i wiekszosc aktywow danego kraju spadnie nic nie robia.czyzby o czyms wiedzieli?moze cos uzgodnili na g8.pomyslcie jezeli ja jako zwykly szary czlowiek mam pieniadze w banku „X” w dolarach i wiem ze wartosc tego dolara spadnie lub tez moze nic juz nie byc warty,co robie?co wy byscie zrobili?rzecza naturalna i wrecz wskazana jest zamiana tego dolara np na euro czy inna wmiare stabilna walute,nawet w zlotowke,czy tez w zloto.lecz nikt nie trzymal by tych dolarow i czekal az straca na wartosci,wiec czemu nie ma reakcji krajow na temat dodrukowania dolara.pamietacie jak polski rzad powiedzial ze byc moze dodrukuja pieniadze co wtedy stalo sie ze zlotowka-mometalnie stracila na wartosci.i to byla naturalna reakcja.a tu nic cisza jak makiem zasial.

  • Manix said

   do Gruz
   Jak sie obudzisz pewnego ranka i stwierdzisz ze komorki i internet nie dzalaja a na wszystkich programach TV leci propaganda elity to znaczy ze juz sie zaczelo na dobre ale wtedy to juz nie bedzie mialo znaczenia czy ten blog jest wiarygodny bo go i tak juz nikt nie zobaczy.

   • marcus said

    Czesc Manix
    Dzieki za ksiazke, znalazlem wersje angielska w sieci i wlasnie jestem w trakcie czytania, dowiedzialem sie duzo nowych rzeczy.
    pozdrawiam

  • Magda said

   Może ktoś wie ile % polskich rezerw jest w dolarach??

   • Aga said

    Na koniec stycznia 2009 r. rezerwy walutowe NBP w przeliczeniu na złote wynosiły 204,8 mld (odpowiednio 46,1 mld € i 59,3 mld $). 90 proc. rezerw ulokowana jest w instrumentach finansowych (depozyty, papiery dłużne) nominowanych w głównych walutach świata[2].

  • Piotr Bein said

   gruz, czy zrozumialem? nowa teoria konspiracji:
   jelity chca nakrecic panike, zeby sie skompromitowali „teoretycy spiskowi” po czym lud nigdy nie zakwestionuje rzeczywistych spiskow?

  • grypa666 said

   Nic w tym złego. Całkiem prawdopodobny scenariusz.

 17. gruz said

  JAGA no fakt 🙂
  oczywiście my tylko dyskutujemy o możliwym rozwoju sytuacji itp.
  nie wiemy na 100% jakie naprawdę mają oni plany 🙂
  ciekawe co z ewentualną wojną przepowiadaną na najbliższe lata(nawet już na ten rok),może zamiast wojny będą te szczepienia,w końcu i jedno i drugie doprowadza do depopulacji 🙂

 18. kellrez said

  jeśli są dwa typy szczepionek (tok myślenia pesymisty)

  To jedne dla płci męskiej. A drugie dla żeńskiej w takiej sytuacji..
  to możliwe że prawdą jest to szczepionki dla kobiet i dziewczyn mogą spowodować bezpłodność..

  • Piotr Bein said

   mozliwych scenariuszy jest wiele, wystarczy przyjrzec sie:
   – jak powstala obecna „pandemia”,
   – jaka historie maja WHO, farmafirmy i ich szczepionki,
   – manipulacje medialne,
   – krecenie z probami klinicznymi i atestacja,
   – skrajnosci w deklaracjach z poszczegolnych panstw i gwaltowne zmiany poprzednich ogloszen…

   np. jesli rzecywiscie wirus z ptasiej grypy w szczepionkach dla europy zrekombinuje sie z istniejacym wirusem swinskiej grypy w wirusa-zabijake, wtedy sceptycy zobacza, jak ludzie beda sie bic o szczepionki — taki „zachecony przymus” i ze trzeba bedzie stanu wyjatkowego, zeby „utrzymac prawo i porzadek”

   nie potrzeba na tym blogu nawet pisnac o zadnych „spiskach” i tajnym rzadzie swiatowym (a tych sensacyjek od poczatku domagacie sie najbardziej i najchetniej dyskutujecie) — spisek z „pandemia” cuchnie przez ocean

   w zapobieganiu ludobojstwu i zbrodniom masowym obowiazuje zasada ostroznosci, jak we wszystkich dziedzinach: jesli istnieje nawet male prawdopodobienstwo ogromnego nieszczescia, trzeba dmuchac na zimne

   wiec zastanawiaja mnie wpisy takich dyskutantow jak witek
   czemu sie martwisz o nasza reputacje — dziekujemy, jestesmy dorosli, przemyslelismy potencjalne konsekwencje, a jednak zdecydowalismy zaryzykowac
   zajmij sie smietnikiem w sojej glowie — od tego rusza zmiany

   zastanawiaja mnie rowniez niekonczace sie „dyskusje” na tematy drugorzedne a zenujacy przy tym brak akcji ze strony wiekszosci

   jak powiedzial policjant cytowany w ktorejs z dyskusji, „kiedy mam wycelowany w czolo naladowany pistolet, nie pytam bandyty o jego motyw”, a ja dodam — o miejsce urodzenia i zamieszkania oraz ideologie

 19. zyta said

  Ludzie, macie jeszcze jakies watpliwosci, ze depopulacja juz trwa od dziesiatkow lat a teraz tylko przybiera na sile? Malo macie dowodow od p.Beina i innych? Szczepia nas przeciez od zawsze jakby zapytac starszych ludzi stad ten obnizony poziom inteligencji, ze nawet skrzyknac sie nie umiemy z innymi ludzmi- ofiarami globalistow i przeciwstawic.
  Ci co szli do komr gazowych tez mieli do konca nadzieje, ze Hitler chce ich czystosci i ida pod prysznic!!!

  • Ob said

   A ludności na tym łez padole coraz więcej…

   • Piotr Bein said

    zobacz definicje ludobojstwa
    zobacz, ile milionow ludzi wybily zaplanowane rewolucje, wojny, holocausty, chemizacja i napromieniowywanie srodowiska
    zobacz plan rotszylda w nastepnym artykule

 20. Manix said

  A tu nagle wiadomość z ostatniej chwili, być może do Polski nie zostanie sprowadzona szczepionka przeciwko H1N1!

  bo wyprodukujemy ją sobie sami!

  http://www.scribd.com/doc/19183584/Stanowisko-Firmy-Solvay-Polska-w-sprawie-tzw-meksykaskiej-wiskiej-grypy-

 21. zyta said

  Trzebaby „wyprodukowac” (w wersji pisanej i filmowej)jakas odezwe do narodow, do wszystkich ludzi dobrej woli na swiecie, zeby przeciwstawic sie szczepieniom i globalistom. Podtrzymac na duchu walczacych Grekow, Amerykanow i innych. Nawolywac do solidarnosci i jednosci w walce z NWO bo tylko jednoscia jestesmy silni. Samo informowanie nie wystarczy. Taka odezwa tez niewiele zmieni, jesli nie dojrzelismy, zeby byc jednoscia. Mozliwe jednak, ze dojrzewamy w przyspieszonym tempie wg kalendarza Majow (patrzcie film wczesniej). Taka konkretna odezwa naglasniana i powielana musi sila rzeczy napedzic strachu tym co rzadza a i obudzic wielu.

  • Piotr Bein said

   prosimy przygotowac tresc odezwy do dyskusji i sfinalizowania
   przetlumaczymy na jezyki i rozeslemy do grup dzialania

 22. zbyszek said

  PARKIET: Czarne chmury nad budżetem Waszyngtonu (+1)

  Czwartek, 27.08.2009 08:56 10 komentarzy
  tagi:

  * prasówka
  * Waszyngton
  * USA
  * kryzys
  * Sołowow
  * GPW
  * budżet

  PARKIET: Czarne chmury nad budżetem Waszyngtonu (+1), zdjęcie fot.sxc.hu

  W bieżącym roku deficyt budżetowy przekroczy bilion dolarów.

  W tym roku fiskalnym – pierwszy raz w historii USA – deficyt budżetowy przekroczy bilion dolarów. I nie spadnie poniżej tej granicy co najmniej do 2012 roku.

  Administracja prezydenta Baracka Obamy przyznała, że kryzys okazał się głębszy, niż przypuszczano. W związku z tym znacznie mocniej, niż prognozowano, uderzy on w finanse
  publiczne USA. Według najnowszych szacunków Biura Zarządzania i Budżetu przy Białym Domu w budżecie Waszyngtonu zabraknie w najbliższej dekadzie 9 bln USD, o 2 bln USD więcej, niż zakładano w maju. Tym samym dług publiczny, który obecnie wynosi około 11 bln USD, niemal się podwoi – pisze „P”.

  Jeśli przewidywania są trafne – w 2019 r. Waszyngton będzie przeznaczać na obsługę swoich zobowiązań 3,4% (obecnie 1,2%).

  Dług publiczny wzrośnie tym samym w 2010 r. do 66% PKB i będzie najwyższy od czasu zakończenia II wojny światowej – czytamy w gazecie.

  Sołowow chce Azoty Tarnów, Ciech i ZAK

  Należąca do Michała Sołowowa spółka Magellan Pro-Equity Fund I pobrała memoranda informacyjne, dotyczące wystawionych na sprzedaż Azotów Tarnów, Ciechu i ZAK-u – dowiedział się „Parkiet”. Informację
  tę potwierdził nam sam inwestor
  – chwali się gazeta.

  Sołowow to główny akcjonariusz w Barlinku, Synthosie, Cersanicie i Echu Investment, a także znany kierowca
  rajdowy.

  http://www.parkiet.com
  ///////////////////////////
  Fala bankructw dopiero wzbiera
  Grzegorz Siemionczyk 28-08-2009, ostatnia aktualizacja 28-08-2009 07:05

  Tylko w II kwartale lista zagrożonych bankructwem amerykańskich banków wydłużyła się o 111 pożyczkodawców. Tymczasem fundusz gwarancyjny Federalnej Agencji Ubezpieczeń Depozytów szybko topnieje. Zostało w nim tylko 10,4 mld USD
  źródło: GG Parkiet
  +zobacz więcej

  Od początku roku upadło w USA już 81 banków, ponadtrzykrotnie więcej niż w całym roku ubiegłym. Tymczasem końca fali bankructw w sektorze bankowym wciąż nie widać. Podczas gdy pod koniec ubiegłego roku na prowadzonej przez Federalną Agencję Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) liście zagrożonych pożyczkodawców figurowały 252 banki, pod koniec I kwartał ub.r. było ich już 305, a pod koniec II kwartału – 416, najwięcej od 1994 r. Łącznie ich aktywa warte są blisko 300 mld USD.

  Jak uspokaja Richard Bove, analityk z Rochdale Securities, tylko część zagrożonych banków faktycznie upadnie. Jego zdaniem ofiarą kryzysu padnie w USA jeszcze około 200 instytucji finansowych. Skrajnie pesymistyczne prognozy sugerują jednak, że liczba ta może sięgnąć 1000. – Oczekujemy, że liczba bankructw w sektorze bankowym pozostanie na wysokim poziomie, nawet gdy gospodarka zacznie ożywać – przyznała szefowa FDIC Sheila Bair, którą magazyn „Forbes” tydzień temu uznał za drugą najbardziej wpływową kobietę świata (po Angeli Merkel).

  Coraz mniej w funduszu

  W związku z wzbierającą falą plajt wśród instytucji finansowych błyskawicznie topnieje fundusz gwarancyjny, z którego FDIC wypłaca ubezpieczenia deponentom likwidowanych banków. O ile pod koniec 2007 r. wynosił on 50 mld USD, a rok później 19 mld USD, to pod koniec II kwartału 2009 r. FDIC zostało niewiele ponad 10 mld USD. Dla porównania – największa tegoroczna plajta w sektorze bankowym (Colonial Bank z Alabamy o aktywach wartych 25 mld USD) kosztowała agencję blisko 3 mld USD.

  Jak załatać dziurę?

  W tej sytuacji analitycy oceniają, że fundusz gwarancyjny FDIC wyczerpie się do końca roku. Tymczasem do 2013 r. na pokrycie kosztów likwidacji upadających banków agencja potrzebuje 70 mld USD. Brakujące środki może pożyczyć z Departamentu Skarbu, lecz Sheila Bair deklaruje, że nie chce korzystać z tej opcji.

  Bardziej standardowym sposobem zasilenia funduszu gwarancyjnego jest podniesienie składek dla ubezpieczonych banków lub pobranie od nich dodatkowej jednorazowej opłaty. Agencja zastosowała jednak to ostatnie rozwiązanie już w maju. Kolejna podwyżka mogłaby podkopać kondycję słabszych spośród 8200 ubezpieczonych przez FDIC banków, które w II kwartale łącznie poniosły 3,7 mld USD strat.

  Aby zminimalizować wypłaty z funduszu gwarancyjnego, FDIC usiłuje również zwiększyć liczbę przejęć upadających banków przez firmy inwestycyjne. Dotychczas agencja preferowała, aby stroną kupującą w takich ratunkowych fuzjach były konkurencyjne banki. Podejrzewała bowiem, że fundusze private equity w pogoni za szybkim zyskiem narzucałyby wchłoniętym instytucjom finansowym zbyt ryzykowny model działalności. Obecnie jednak FDIC liczy na to, że firmy inwestycyjne będą skłonne płacić za aktywa bankrutów więcej niż konkurencyjne banki.

  Kasy wychodzą na prostą

  Amerykańskie towarzystwa oszczędnościowo-kredytowe, których aktywa sięgają łącznie 1,1 bln USD (około 10 proc. aktywów całego sektora bankowego w USA), w II kwartale po raz pierwszy od półtora roku odnotowały kolektywny zysk. Jak podał Urząd Nadzoru nad Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (OTS), 794 znajdujące się pod jego pieczą instytucje zarobiły w tym czasie 4 mln USD, po tym jak w ciągu wcześniejszych sześciu kwartałów straciły ponad 18 mld USD. Od początku roku upadło osiem tego typu instytucji, a 40 jest według OTS zagrożonych bankructwem. Liczba ta nie była tak wysoka od 1995 r., gdy końca dobiegał amerykański kryzys kas oszczędnościowo-rozliczeniowych.OTS sprawuje nad kasami nadzór, ale ich depozyty ubezpiecza FDIC.

  PARKIET
  ////////////////////////////////

  • zbyszek said

   Po co uzdrawiać amerykańską gospodarkę?
   Jeżeli Stany Zjednoczone nie utorują innym drogi, naprawa globalnej ekonomi może być bardzo trudna
   Jeżeli Stany Zjednoczone nie utorują innym drogi, naprawa globalnej ekonomi może być bardzo trudna /AFP

   Sobota, 11 kwietnia (06:00)

   Podobnie jak widok z lecącego na wysokości kilku tysięcy metrów samolotu może nam dać dobry pogląd na ukształtowanie znajdującego się pod nami terenu, tak widok gospodarki własnego kraju zza granicy może być niezwykle pouczający.

   Przekonał się o tym Joseph Trevisani, analityk City Index Fx Sol., który odwiedził niedawno Arabię Saudyjską. Swoje wrażenia opisał w felietonie „Inflacja za granicą”: Zauważył on, że poza Stanami Zjednoczonymi kolejne gafy polityczne członków rządu USA czy też afery medialne wcale nie są traktowane jako główny temat rozmów, jak to sobie wyobraża większość Amerykanów. Podobnie nikt z rozmówców Josepha nie pytał go czy uważa, że za aferę z premiami dla pracowników AIG odpowiedzialni są Demokraci czy Republikanie. Oczywiście nie jest tak, że sprawy polityki Stanów Zjednoczonych są obcokrajowcom obojętne – inne jest jedynie podejście do tych zagadnień. Jako nie-Amerykanie patrzymy na większość kwestii, w których Ameryka odgrywa kluczową role w sposób całościowy – dokładnie tak jak patrzy pasażer samolotu na ląd nad którym przelatuje.

   Pytania, które w kontaktach amerykańskiego analityka finansowego z ekonomistami arabskimi przewijały się najczęściej były niezwykle ogólne: Czy system bankowy Stanów Zjednoczonych jest stabilny? Czy rząd amerykański zdoła uratować gospodarkę? Czy prowadzona przez niego polityka monetarna nie doprowadzi do dewaluacji dolara? Śledząc genezę tych pytań można zauważyć, że nie są one zadawane z troski o ojczysty kraj gościa zza oceanu, tylko o interesy własnej gospodarki.

   Banki oraz system finansowy Arabii Saudyjskiej w bardzo małym stopniu ucierpiały wskutek huraganu, który przetoczył się w zeszłym roku przez kraje zachodnie. Tamtejsze instytucje nie nabyły gigantycznych ilości aktywów z wartością trudną do oszacowania, aczkolwiek zazwyczaj bliską zeru. W przeciwieństwie do krajów zachodnich, arabskie banki zamiast otrzymywać pomoc od rządu, pomagają mu we wspieraniu własnej gospodarki. Żaden jednak bank, niezależnie od kraju w którym się znajduje, nie działa w izolacji. Gdy panika oraz widmo kryzysu wkrada się do światowego systemu finansowego, cierpią wszyscy. Nie ma na świecie banków ani krajów, które w sytuacji gdy amerykańskie instytucje finansowe słaniają się na nogach, mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Pomimo że większość z nich przetrwa zapaść rynku zza oceanu, ryzyko jest ogromne. Negatywny efekt w postaci spowolnienia gospodarczego będzie odczuwalny jeszcze przez wiele lat.

   Gdy kryzys na dobre się rozkręcał, prowadzono dysputy, czy takie potęgi gospodarcze jak Chiny czy Unia Europejska mogą działać w izolacji od wydarzeń w Stanach Zjednoczonych i czy bez Stanów Zjednoczonych będą w stanie dalej dobrze prosperować. Dziś takie pytanie już nie pada… Prawdą jest, że jeżeli Stany Zjednoczone nie utorują innym drogi, naprawa globalnej ekonomi może być bardzo trudna. Dlatego też rozmówców Josepha nie interesowały szczegóły działań gabinetu Obamy, tylko ich efekty. Czy wprowadzane pakiety stymulacyjne uratują USA, a następnie pobudzą resztę światowych ekonomii? Dla większości Amerykanów celem jest powrót do stanu sprzed początku kryzysu, a specjaliści twierdzą, że rozpoczęcie tego procesu może nastąpić dopiero w 2010 roku. Dla Europejczyków natomiast samo odwrócenie spadków jest punktem, do którego dążą. W momencie, gdy obserwowany będzie wzrost gospodarczy, cel amerykański będzie już kwestią czasu.

   Trzecie z zadawanych pytań, dotyczące inflacjogennej polityki monetarnej Banku Federalnego, ma również wielkie znaczenie dla wielu gospodarek światowych. Notowana w dolarach ropa naftowa jest bardzo podatna na kurs amerykańskiej waluty. Spadek jej wartości natychmiast znajduje swoje odzwierciedlenie we wzroście cen surowca, co w sytuacji obserwowanej obecnie wyjątkowo złej kondycji globalnej ekonomi, może mieć szczególnie destrukcyjne znaczenie. Spadający kurs dolara spowoduje ożywienie zapoczątkowanej pewien czas temu dyskusji na temat potrzeby notowania cen ropy w Euro. Ruch taki jeszcze bardziej pogrążyłby amerykańską walutę.

   Wniosek jest zatem bardzo prosty – dla świata nie jest istotne to, dlaczego system bankowy Stanów Zjednoczonych jest stabilny, lecz sam fakt jego stabilności. Nie interesuje nas to, że amerykańskie banki zostały znacjonalizowane, a ich prezesi nie otrzymali milionowych premii, tylko to, czy ze względu na potężne zależności z naszym systemem bankowym instytucje te będą funkcjonować tak jak należy. Nie martwimy się o to, że przez swoją słabnącą walutę Amerykanie mają kłopoty, lecz o to, że konsekwencje tego odczuwamy na własnej skórze. Podobnież, jeśli stosowana przez rząd amerykański polityka quantitive easing, polegająca ogólnie rzecz biorąc na drukowaniu pieniądza, doprowadzi do dewaluacji dolara, nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że intencje były dobre…

   Maciej Leściorz
   http://biznes.interia.pl/gieldy/news/po-co-uzdrawiac-amerykanska-gospodarke,1289380
   ////////////////////////////////////////////
   Oznaki ożywienia
   2009-08-21, 07:34

   W to, ze obecna recesja kończy się, ekonomiści nie wątpią. Pozostaje pytanie, czy zakończy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie się rozpoczęła? I kiedy gospodarki wrócą do normalnego funkcjonowania? Przejawy końca kryzysu pojawiają się również w Polsce. To m.in. ożywienie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a co za tym idzie, również w funduszach inwestycyjnych.
   Jak informuje Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Analizy Online (w najnowszym raporcie dotyczącym rynku funduszy w Polsce), lipiec był jednym z najbardziej udanych miesięcy w historii krajowego rynku funduszy inwestycyjnych. W stosunku do poprzedniego miesiąca aktywa funduszy wzrosły o 4,8 mld zł, osiągając wartość 82 mld zł.

   Dodatnia i wysoka dynamika

   Dynamika aktywów była w lipcu nie tylko bardzo wysoka, gdyż wyniosła 6,2 proc., ale przede wszystkim po raz piąty z rzędu była dodatnia. Jest to między innymi efekt sprzyjającej koniunktury i wysokiego udziału akcji w strukturze aktywów krajowych funduszy inwestycyjnych. Ostatnie pięć miesięcy, obok przeszło 20-proc. wzrostu aktywów, to również rekordowy okres pod względem wzrostu aktywów będącego efektem zarządzania. Od końca lutego aktywa funduszy wzrosły bowiem w wyniku tego czynnika o 14,4 mld zł. „Dzięki umocnieniu się złotego wobec euro o 7,4 proc., dynamika aktywów wyrażonych w euro okazała się znacznie wyższa niż w walucie krajowej i wyniosła 14,1 proc.

   Wartość aktywów wyrażona we wspólnej walucie wyniosła na koniec miesiąca 19,7 mld euro. Tak duży przyrost był możliwy dzięki bardzo korzystnej koniunkturze, nie tylko na rynkach akcji, ale i obligacji” – informuje IZFiA. – „To, co działo się w II połowie miesiąca w przypadku rynku akcji bardziej właściwie można określić mianem euforii. Od 10 lipca, który wyznaczył dno korekty rozpoczętej w połowie czerwca, do końca miesiąca – indeks WIG zyskał 19,1 proc., dzięki czemu w całym miesiącu jego stopa zwrotu wyniosła 15,9 proc. W bieżącym roku jedynie kwiecień przyniósł mocniejszą zwyżkę cen akcji. WIG zyskał wówczas 20,7 proc. Bardzo dobrze w lipcu zachowywał się również rynek obligacji. Indeks IROS, mierzący koniunkturę na rynku długu, wzrósł o 1,62 proc., co było najlepszym (27,5 proc.) wynikiem od 7 miesięcy. Bardzo korzystne warunki na rynku kapitałowym musiały przełożyć się na świetny wynik zarządzania, który wyniósł 4,1 mld zł. Jednocześnie widać było powrót inwestorów na rynek, którzy według szacunków IZFiA do funduszy w minionym miesiącu wpłacili o 0,7 mld zł więcej, niż z nich wypłacili.

   Pokłosie ruchu na GPW

   Segmentem, który najbardziej skorzystał na świetnej koniunkturze giełdowej były fundusze akcji. W ich przypadku o przyroście aktywów zdecydował prawie w całości czynnik zarządzania. Segment funduszy akcji odnotował dynamikę aktywów na poziomie 11,7 proc. i w głównej mierze przyczynił się do wzrostu aktywów na całym rynku. Jednocześnie fundusze akcji zdetronizowały pod względem udziału w rynku fundusze mieszane, które były największą grupą produktową przez 19 ostatnich miesięcy. Mimo że fundusze mieszane utraciły pozycję rynkowego lidera, to również dla nich lipiec był bardzo dobrym miesiącem. Ich aktywa wzrosły o 1,4 mld zł, co oznacza, że wspólnie z funduszami akcyjnymi odpowiadały za 80 proc. lipcowego przyrostu rynku. W ich przypadku dynamika aktywów nie była wprawdzie dwucyfrowa, ale i tak wykazała solidny, blisko 7-procentowy poziom. Z dobrej koniunktury na rynku akcji i obligacji w niewielkim stopniu skorzystały fundusze stabilnego wzrostu, których aktywa zyskały 2,9 proc., osiągając wartość 11,7 mld zł. Były one jednak jednym z nielicznych segmentów, który odnotował ujemy bilans wpłat i wypłat środków. Niska dynamika aktywów przełożyła się w ich przypadku na spadek udziału w rynku o –0,5 pkt. proc. do 14,3 proc. Całkiem dobrze poradziły sobie za to w lipcu fundusze bezpieczne. Zarówno produkty zaliczane do segmentu dłużnych, jak również pieniężnych i gotówkowych odnotowały wzrost aktywów pod zarządzaniem na jednakowym poziomie wynoszącym 3,6 proc.

   Amerykanie straszą Chiny

   Chińczycy są przerażeni praktyką stosowaną przez najsilniejsze gospodarki, która w prostej linii może się skończyć ogromną inflacją i wymiernymi stratami budżetu Państwa Środka. Chodzi przede wszystkim o gospodarki brytyjską i amerykańską. Bank of England zdecydował się na dodrukowanie i wzmocnienie rynku niebagatelną kwotą 175 mld funtów. Ale kłopotem dla chińskiej administracji jest tak naprawdę postępowanie Fed. Amerykański bank centralny już dawno zadeklarował, że dodrukuje 300 mln dolarów, aby skupować od instytucji finansowych ich aktywa, w tym obligacje. Dzięki temu banki komercyjne dostały nowe źródło kapitału, który będzie im służył do rozbudowania akcji kredytowej, co wpłynie na zwiększenie konsumpcji i w konsekwencji przyczyni się do wyjścia całej gospodarki z kryzysu. Tylko że gospodarka USA jest dla Chin znacznie mniej interesująca niż 802 mld dolarów z 2 bln dolarów rezerw walutowych, za które Chińczycy kupili obligacje rządowe USA, stając się tym samym największym wierzycielem Wuja Sama.

   A obligacji z amerykańskim orłem na awersie jest na rynku coraz więcej. Te ostatnie, które wypuszcza na rynek amerykańska administracja, i które do federalnego budżetu mają przynieść w najbliższym tygodniu 75 mld dolarów, są elementem programu pomocy gospodarce przygotowanego przez prezydenta Obamę. Choć może słuszniej byłoby je nazwać próbą wyciszenia skutków uruchomienia pakietów pomocowych, które ratowały system finansowy USA po upadku Lehman Brothers. Pozbycie się 787 mld dolarów z budżetu centralnego, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy wspierały m.in. sektor bankowy, spowodowało rekordowy – nawet jak na Amerykę – deficyt budżetowy na poziomie 13 proc. PKB. Zadłużenie USA osiągnęło zaś poziom 6,78 bln dolarów. I stąd właśnie pomysł wypuszczenia kolejnych obligacji, które jeszcze do niedawna na pniu wykupywali zagraniczni inwestorzy. A największym zagranicznym inwestorem był właśnie chiński rząd i jego agencje. Bank of China doskonale wie, że prośba i ostrzeżenie skierowane do administracji Baracka Obamy będą skuteczne. Wycofanie się Chin z obligacji USA może zagrozić Ameryce kłopotami znacznie poważniejszymi, niż obecna recesja. Jednak ekonomiści są zgodni – na razie posunięcia Białego Domu były słuszne. Bo wspieranie gospodarki z pieniędzy podatników sprawiło, że według wstępnych danych w II kwartale amerykański PKB spadł tylko o 1 proc., podczas kiedy w I kwartale gospodarka skurczyła się aż 6,4 proc. Po raz pierwszy od wiosny 2008 r. pomyślne wieści dotarły w zeszłym tygodniu z rynku pracy. Stopa bezrobocia w lipcu nieoczekiwanie spadła z 9,5 do 9,4 proc., wzmacniając wiarę inwestorów w koniec recesji. Koniec, którego wszyscy spodziewają się już w trzecim kwartale tego roku.

   Najpierw Azja

   Takie właśnie działania wydały się jedynym rozsądnym wyjściem na powstrzymanie recesji. Zgodzili się co do tego uczestnicy dwudniowej konferencji na temat światowych rynków kapitałowych w Kuala Lumpur. Paul Krugman, ubiegłoroczny laureat Nagrody Nobla w ekonomii uznał nawet, że finansowane przez rządy agresywne bodźce ekonomiczne pomogły światu uniknąć drugiego Wielkiego Kryzysu z lat 30. ubiegłego stulecia. Choć, jego zdaniem, odrodzenie gospodarcze zabierze dwa lata lub więcej. Krugman zaznacza, że najgorsza faza kryzysu już minęła, przy czym pojawiają się sygnały stabilizacji wzrostu gospodarki i eksportu. Jednak odnowa wydaje się wciąż być rozczarowująca, gdyż państwowe wsparcie nie będzie na dłuższą metę trwałe, a bezrobocie pozostaje nadal wysokie. Według niego, sytuacja w Azji będzie się zapewne poprawiać szybciej niż w Europie i USA, między innymi za sprawą wzrostu eksportu wyrobów przemysłowych.

   Wystarczy spojrzeć na dane makroekonomiczne najbardziej stabilnej azjatyckiej gospodarki. O 9,7 proc. wzrosły w czerwcu zamówienia w japońskim przemyśle. Analitycy przewidywali, że wskaźnik ten osiągnie poziom 3 proc. Tak dobry wynik jest – zdaniem ekspertów – głównie efektem wzrostu zamówień na sprzęt potrzebny do wytwarzania energii nuklearnej. Na tę wiadomość dobrze zareagowała giełda. Wskaźnik Nikkei 225 wzrósł na poniedziałkowym zamknięciu o 1,08 proc. – do 10 524 pkt. To najwyższy wzrost od 10 miesięcy. Analitycy chłodzą jednak entuzjazm i twierdzą, że najnowsze dane nie są jeszcze dowodem odbicia. Według japońskiego rządu zamówienia w III kwartale spadną o 8,6 proc. w stosunku do II kwartału, bo zagraniczny popyt na wyposażenie fabryk nadal jest słaby.

   Banki trzymają gospodarkę

   Wróćmy do Polski. Choć ożywienie na GPW jest już bardzo wyraźne, polską gospodarkę wciąż wstrzymuje w rozwoju nadmierna – zdaniem części ekonomistów – ostrożność sektora bankowego. Bez zwiększenia akcji kredytowej skierowanej do firm, w szczególności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, gospodarka będzie się rozwijać w ślimaczym tempie oscylując wokół stagnacji i wpływając na wzrost bezrobocia. Najnowsze dane dotyczące sektora bankowego mówią, że wartość kredytów udzielanych przez banki wciąż rośnie, choć tempo tego wzrostu jest coraz słabsze. W sporej części wynika to z zaostrzania kryteriów wobec klientów. I jak wynika z deklaracji zarządów działających nad Wisłą banków, w najbliższych miesiącach na poprawę w tym zakresie się nie zanosi. Jak wynika z przeprowadzanych przez Narodowy Bank Polski co kwartał badań ankietowych wśród bankowców, w najbliższych miesiącach o kredyt wcale nie będzie łatwiej. Większość z nich przewiduje dalsze zaostrzanie polityki kredytowej, choć oczekiwania są najbardziej optymistyczne od czterech kwartałów.

   W kategorii kredytów dla przedsiębiorstw, największa liczba banków spodziewa się ostrzejszych wymogów stawianych małym i średnim firmom, w mniejszym zakresie ma to dotyczyć dużych przedsiębiorstw. Jedna czwarta ankietowanych spodziewa się też zaostrzenia kryteriów w udzielaniu kredytów mieszkaniowych aż o 40 proc., spodziewa się także większych wymogów przy kredytach konsumpcyjnych. Obostrzenia dotyczą przede wszystkim wymaganych zabezpieczeń kredytów. Banki podwyższają też marże kredytów. Przyczyną zaostrzania kryteriów udzielania kredytów są negatywne, zdaniem bankowców, perspektywy rozwoju sytuacji gospodarczej. Mimo że polityka zaostrzania kryteriów trwa już od kilku kwartałów, kredytów wciąż przybywa, choć z kwartału na kwartał w coraz mniejszym tempie. Na koniec czerwca tego roku ich wartość sięgała 626,5 mld zł i była wyższa niż w czerwcu ubiegłego roku o niecałe 28 proc. Jednak na koniec marca, w porównaniu z marcem 2008 r., ich przyrost wyniósł 37 proc.

   W pierwszym półroczu tego roku banki osiągnęły 4,33 mld zł zysku, o połowę mniej niż w tym samym czasie w 2008 r., kiedy to zysk wyniósł 8,64 mld zł. Udział należności zagrożonych wzrósł z 4,8 proc. przed rokiem – do 6,3 proc. w pierwszym półroczu 2009 r.

   Paweł Pietkun

   źródło: Gazeta Bankowa
   http://prnews.pl/przeglad-prasy/oznaki-ozywienia-43065.html
   /////////////////////////////////////
   Fatalne prognozy
   2009-06-26

   Europejski Bank Centralny informuje, że deficyt na rachunku obrotów bieżących eurolandu w kwietniu 2009 r. wyniósł 5,9 mld euro wobec deficytu 7 mld euro miesiąc wcześniej po korekcie. Bez uwzględniania czynników sezonowych na rachunku obrotów bieżących deficyt w kwietniu wyniósł 9,2 mld euro wobec deficytu 4,0 mld w poprzednim miesiącu.
   Choć z lekkim wzrostem indeks wyprzedzający koniunkturę w gospodarkach europejskich też wskazuje silną recesję. Wstępny indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro wyniósł w czerwcu 2009 r. 42,4 pkt. wobec 40,7 pkt. w maju. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 pkt. oznacza ożywienie w sektorze. Ma to przełożenie na poziom bezrobocia, które – nie tylko w Europie – będzie wzrastać, a z wyhamowaniem go mogą być duże kłopoty. OECD przewiduje, że 30 najbardziej rozwiniętych państw świata czeka 10-proc. poziom bezrobocia. Zdaniem specjalistów OECD bezrobocie przetrzyma główną falę kryzysu gospodarczego i będzie dalej rosło w 2010 r. Pod koniec 2010 r. w 30 państwach należących do OECD liczba bezrobotnych wzrośnie do ponad 57 mln, 20 mln więcej niż pod koniec 2008 r. Stopa bezrobocia w całej strefie OECD wyniesie 9,9 proc., i będzie najwyższa od lat 70. ub. wieku. W kwietniu bieżącego roku przeciętna stopa bezrobocia w państwach OECD wyniosła 7,8 proc. Sekretarz generalny OECD Angel Gurria uważa, że poprzednie spadki koniunktury powinny nauczyć najsilniejsze gospodarki, że wzrost liczby nowych etatów następuje długo po powrocie wzrostu gospodarczego.
   http://www.gazetabankowa.pl/pl/wdrozenia/wydarzenia/fatalne_prognozy
   /////////////////
   a tu macie wiecej ciekawych tematow,a nie mowilem
   http://www.gazetabankowa.pl/pl/wdrozenia

  • Ciuchajka said

   Zdecydowanie za długie, nikt tego nawet w 30% nie przeczyta, streszczaj jak coś takiego wklejasz…

  • anita said

   >Zbyszek:Nie wiem po co przytaczasz te przydlugie i nie zawsze prawdziwe dane.Oczywiscie,ze zloto jest dobre na ciezkie czasy,ale zloto jest dolowane i w ostatnim czasie nikt na nim nie zarobil zabojczych sum.Jak ktos sprzedal akcje w dobrym momencie ,a potem odkupil w marcu to jest wygrany.Wiec nie pitol i nie zasmiecaj tego forum.Zacznij te swoje madosci przytaczac na forum GW-Polityka i Gospodarka-tam sa spece,ktorzy sie na tym znaja,pogadaj z nimi.Malo tego przytaczasz jakies bajki z kwietnia.Czas ostatnio biegnie szybko ,wiec to juz jest prahistoria.

   • Aga said

    Ceny złota nie służą do spekulacji, złoto ma tą ciekawą cechę iż jego wartość nabywcza jest niezmienna. Cokolwiek się nie stanie w 2050r za tą samą ilość złota co teraz będzie można kupić dom, średniej klasy samochód(lub jego odpowiednik;)) czy porządny garnitur.

  • grypa666 said

   Ludzie, nie kopiujcie tu gazet! Wybierajcie istotne fragmenty, żeby wkleić. Staram się jak mogę żeby wpisy były krótkie bo długie odstraszają…

 23. Zguba said

  A konkretnie napisany „Łańcuszek” gg? Niektórzy nie przeczytają, ale inni chwycą choćby pierwsze zdanie i o ile dobrze będzie napisane (może nawet z neutralnego stanowiska, tylko aby zachęcić do zgłębiania tematu poprzez tego bloga) może pochwycić i rozesłać dalej.

 24. Wyspa said

  Proponuje dać to wideo -> poprawiłem w nim dźwięk i jest ładnie rozłożony na dwa kanały 🙂

 25. Rosomak said

  Wklejam list W.W.:

  Drodzy Przyjaciele

  http://www.mass.gov/legis/bills/senate/186/st02/st02028.htm
  Senat Stanu Massachusetts zatwierdzil project ustawy nr 2028 jednoglosnie.

  http://www.brasschecktv.com/page/689.html (video w j. angielskim)
  W wielkim skrocie w czym rzecz dla nie znajacych angielskiego
  Projekt nie byl nowa rzecza lecz zostal zatwierdzony po wielokrotnych probach w „udoskonalonym” wydaniu.
  Zatwierdzona ustawa ma zabezpieczac spoleczenstwo przed pandemia a wiec patrzac na nia powierzchownie moze sie wydawac godna poparcia.
  Biorac jednak pod uwage szczegoly ustawy oraz ogolno-swiatowa sytuacje spoleczno- polityczna, lacznie z finansowa a szczegolnie bierzaca propagande mocno podejrzanej natury pod flaga ”Globalna Epidemia”, to powierzchowne wrazenie przybiera zupelnie inny wyraz, bardzo powazny wyraz.
  Tak przygotowywana „pandemia” ma swoj przygotowany scenariusz i cel tak jak wszystkie wielkie katastrofy spoleczne.
  Na uwage zasluguja takie sprawy jak przymusowe szczepieia, nie bardzo wiadomo przeciw czemu, kary w wysokosci $1000,00 za kazdy dzien odmowy szczepienia, internowanie do 30 dni (praktycznie na czas nieokreslony) albo jedno i drugie.
  http://www.grypa666.wordpress.com ( w jezyku polskim)
  Jesli to tylko Massachusetts to znaczy ze nie sa jeszcze calkiem pewni swojej sily i w ten sposob testuja zniewalanie spoleczenstwa tylko w jednym stanie i to w stosunkowo malym stanie. Inne stany beda mialy precedens pod pozorem „grypy”, no i przygotowane obozy koncentracyjne na „kwarantanny” dla terrorystow czyli sprzeciwiajacych sie rzadowym zarzadzeniom i kontenry na zwloki „trumny” beda mialy zastosowanie.

  Wojciech Wlazlinski
  28. VIII. 2009

 26. gruz said

  większość na gadulcu zapewne oleję to(tak jak i na forach) 😉
  zresztą są lepsze sposoby 😉
  ale jak ktoś chcę…………………..

 27. Wyspa said

  Kolejna sprawa to niech Pan Bein zrobi więcej wideo ze swoimi wypowiedziami! to przynosi wielkie korzyści stronce! Prosimy o więcej filmików!!! 🙂

  • grypa666 said

   Takie wideo oznacza: 1. wyjazd przynajmniej 2 osób – mnie i Piotra, a jesteśmy po przeciwnych stronach kraju. 2. Przygotowanie tematyki 3. Montaż 4. Publikacja
   Szczerze – myslę jak przeżyć najbliższy miesiąc i zapłacić zus bo nie mam źródeł dochodów poza jednym datkiem czytelnika w wys. 500zł (serdeczne dzięki!) – facet do tego jeszcze robi sam akcje ulotkowe! Zachodzi więc pytanie – jeśli przygotujemy dłuższą produkcję to czy zakupicie od nas płytki DVD do własnej dystrybucji (nie chcemy się bawić w sprzedaż detaliczną). Ja mam firmę wideo więc mogę to zrobić. Podejrzewam jednak, że zaraz się rzuci na nas stado sępów z okrzykiem „To po to to robiliście, dla kasy!!!”. Alex Jones co prawda się tym nie przejmuje, ale w Polsce ludzie źle pojmują kapitalizm.

   • Manix said

    No przeciez nie mozecie zyc z powietrza i milosci

    Media propagandy bedace w rekach elity maja do dyspozycji miliardowe fundusze i najlepszy sprzet a wy chcecie majac 0 w kasie z nimi walczyc?

    Jak tego ludzie nie potrafia zrozumiec ze bez kasy sie nieda to sorry dla kogo wy to w koncu robicie.

   • Wyspa said

    zrób zbiórke pieniędzy na stronie na wszelkie wydatki związane ze wszystkim… niech ludzie się składają i będziesz informować ludzi ile na co poszło… i git 🙂

   • Wyspa said

    ja życze Alexowi J. aby zarabiał jak najwięcej bo robi genialną robote 😀 -> zbiórka na stronie i po sprawie 🙂 -> myśle że wiele osób chętnie posłuchałoby różnych wywodów o grypie, wtc, bilderbergach itd itp… mozecie za jednym razem zrobic kilka filmików 🙂 -> a wiadomo że jak filmik na sie zrobi to i widzów przybywa 🙂 i popularnosc stronki rosnie i ruch oporu się wzmaga 🙂

 28. zyta said

  Zabierzcie sie raczej za pisanie odezwy do narodow swiata, zeby zrzucic jarzmo globalizmu a p.Piotr i grypa666 poprwia, przetlumacza i pojdzie w swiat aby dodac otuchy nam i innym walczacym.
  Bez sensu jest dawanie nauk co trzeba zrobic, zeby stronka byla lepsza. Wlaczyc sie do walki trzeba.

 29. Obsertwator said

  Popieram

  sam pisac nie potrafie, ale jesli ktos chce moge na angielski i na hiszpanski pzretlumaczyc, po otrzymaniu tekstu. przy czym po piatku w pryszlego tygodnia ( wyjezdzam na delegacje)

  po niemiecku sorki gadac potrafie ( no dogadam sie ze szwabem), ale pisac ni cholere.

  • anita said

   >obsertwator:To ja Ci moge pomoc.W kwestii jezykow.Tez za tydzien.Bo tez wyjezdzam.Nie jestem tlumaczem ale pare jezykow znam.

 30. nina said

  Brawa za odwage panie Piotrze. Panskie wypowiedzi sa bardzo przekonujace i wiarygodne, prosimy o wiecej:) A tak wogole to chyba juz czas wychodzic na ulice, a nie tylko „gdybac” na czacie.Musimy glosic prawde do ktorej sami doszlismy, tylko bez broni: slowem i glosno.Teraz my zrobmy nasza panike i demonstracje przeciwko. Krzyczmy glosno: szczepienia albo smierc-ludzie sie zaczna bac szczepien, cos im zacznie „switac”. jak oni nas pod wlos to my ich tez. Psychopaci, trabia ze szczepionki niemaja 100%gwarancji, a na sile chca nas szczepic,szatany.W narodzie i slowie sila:)

 31. Obsertwator said

  polecam link http://www.youtube.com/watch?v=ZQIU4fV3w2Q

  i wszsytko jasne obejrzyjcie to faktycznie prawda

 32. gruz said

  taaaa,już sam nie wiem co o tym myśleć,mi to tam już zwisa,jak chcą nas uśmiercić to i tak to zrobią,no ale właśnie nawet gdybyśmy uniknęli tych szczepień to myślicie że nam wtedy odpuszczą?zresztą jak już pisałem jak się uprą,to i tak………..
  są bardzo cwani,i może mają jakieś wyjścia awaryjne,jakby coś nie po ich myśli poszło :),tylko ciekawe dlaczego akurat teraz zdecydowali się na te szczepienia?czyżby w związku ze zbliżającym się 2012r.?a może jednak będzie wojna?taaaa,Amen 😀
  Zyta,uważaj bo może są chronieni przez jakichś potężnych magów(no kto wie…),ja bym ci nie radził 😉

 33. gruz said

  Obserturwator napisał:
  „Tylko ze niestety nikt z blogu Ci na ulice nie wyjdzie bo wiekszosc niestety wygodnie sobie siedzi w domku i komentuje posty byle cos napisac:D”
  tragedia będzie kiedy neta odłączą 😉
  człowiek odłączony od wiarygodnych informacji(bo tv no wiadomo)itp.
  cholerka sam jestem uzależniony,no normalnie nie chcę gadać co by było……..Amen 😀
  bo telewizję to chyba zostawią,myślicie że mogliby zablokować internet(albo jakieś strony?)?
  nie wyjdą,no wiadomo,sam nie wyjdę 😛

 34. zbyszek said

  kilka dni temu na jednym z portali czytalem ze watykan popiera szczepionki i je blogoslawi,natomiast inne religie wrecz przeciwnie.co wy sadzicie o tym?jak znajde link to wam podesle bo narazie amnezja mnie ogarnela gdzie to czytalem,moze na tv24 lub wp,sorrki ale nie pamietam.czyzby w to wszystko nawed byl wmieszany watykan

  • Piotr Bein said

   jelity maja w reku watykan, szczegolnie po II soborze
   to oczywiste z konsekwentnego poparcia globalistycznych planow przez watykan
   np. na balkanach stanal po stronie morderczych neo-ustaszy i radykALNYCH MUZULMANOW, ALBANCZYKOW PRZECIW CHRZESCIJANSKIM SERBOM, PODOBNIE JAK PODCZAS ii WOJNY SWIATOWEJ

 35. zbyszek said

  haha wlasnie znalazlem czesc artykulu,w innym artkule bylo o papierzu.
  Watykan przygotowany na „świńską grypę”

  dodane 2009-07-25 10:57

  KAI |

  Pracownicy Watykanu, powracający z urlopu w krajach zagrożonych nową odmianą grypy – AH1N1 znajdą się pod ścisłą obserwacją – donosi „L’Osservatore Romano”.

  W wywiadzie szef watykańskiej służby zdrowia, profesor Giovanni Rocchi przypomina, że w Watykanie od dziesięciu lat co najmniej tysiąc osób szczepionych jest na jesieni przeciwko tradycyjnej grypie. „W tym roku również wszystkim stworzymy możliwość zaszczepienia się, a kiedy tylko pojawi się szczepionka przeciwko grypie A, zaproponujemy jej powtórzenie”.

  W Watykanie więc nie ma paniki, lecz jedynie „należna i odpowiedzialna postawa ostrożności wobec choroby, która niewątpliwie osiągnęła rozmiary pandemii i która na pewno dotrze do nas jesienią”. Prof. Rocchi dodaje, że w tym samym okresie pojawią się te same zarazki grypy, z którymi mamy do czynienia od lat, które nie muszą się przestraszyć grypy A, wręcz przeciwnie”.

  Watykańska służba zdrowia nie może się jednak dać zaskoczyć, ponieważ, jak mówi jej szef, „naszym zadaniem jest troska o zdrowie, oczywiście papieża i jego najbliższych współpracowników, ale także tych, którzy są niezbędni dla funkcjonowania i bezpieczeństwa Państwa Watykańskiego: personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, żandarmów, gwardzistów szwajcarskich, wszystkich pracowników sekretariatu stanu i tak dalej”.

  Doktor Rocchi przygotowany jest na to, że możne być konieczne „dla uniknięcia jednoczesnej obecności dużej liczby osób pochodzących z krajów zagrożonych” rezygnacja z celebracji liturgicznych czy audiencji generalnej. Podkreśla, że nastąpi to jedynie wtedy, gdy odpowiednie zalecenie wystosuje Światowa Organizacja Zdrowia bądź podobne inicjatywy podjęte zostaną we Włoszech.
  http://info.wiara.pl/doc/300116.Watykan-przygotowany-na-swinska-grype

 36. gruz said

  watykan to watykan :),kościół wiadomo…….może dogadali się jakoś z tymi „na górze” 🙂

  • Piotr Bein said

   GRUZ, TO NIE TAK
   NAJPIERW INFILTRUJE SIE DANA RELIGIE, KORUMPUJE SIE JA, WSADZA SWOICH LUDZI UBRANYCH W PIORKA ZNIENAWIDZONEJ RELIGII, DOPIERO WTEDY „DOGADUJA SIE” NA KAZDY TEMAT

 37. gruz said

  hehe,innne religie nie popierają?nie dziwota 🙂
  zresztą katolem nie jestem,i już buddystą wolałbym być(w sumie najlepsza religia IMO-nie oznacza że idealna)
  co sądzę?nic :),niestety to tym gorzej dla nas,wiele osób takiego autoryteta posłucha jak ten starzec 16-Amen 😀
  no katole ma się rozumieć 🙂

  • zbyszek said

   hmm masz racje,to tak jak by teraz odkryli ze jezus nie zmartwychwstal.a watykan by temu zaprzeczyl,kuzia wiekszosc tych pseldo katolikow by zlinczowala naukowcow.teraz tez wiekszosc jak te barany ida na zezn i patrza w watykan jak w boga na ziemi i zapominaja o najwarzniejszym o dekalogu.

 38. gruz said

  o cholerka nie było mowy o benedykcie,tylko o watykanie(sorki)ale to i tak na jedno wychodzi 😉

 39. zbyszek said

  no ja dzis kupilem 30 puszek-miesnyk,rybnych itp,wponiedzialek zamiast kupowac baterie kupie ladowarke na solar,w argosie widzialem takie za 40eur.przyda sie do ladowania nokian810

 40. rafał said

  Panie Piotrze
  Dzisiaj spotkałem się ze znajomym naukowcem, bardzo wpływową osobą!.
  Nie chce on brać udziału w żadnych kampaniach, jednak przekazał mi bardzo ciekawe teorie.
  Otóż powiedział, mniej więcej w skrócie że :

  „Biorę pod uwagę dwie hipotezy dotyczące wydarzeń które nas czekają w niedalekiej przyszłości. Obydwie są niestety tragiczne w skutkach dla ludzkości. Piersza jest taka, że różne kartele połączyły swoje siły i dążą do konfliktu na dużą skalę, podczas którego zostanie użyta broń atomowa. Druga hioteza jest taka, że zagraża nam fala promieniowania gamma z kosmosu. Tajemnicą poliszynela w świadku naukowym jest, że od jakiegoś czasu trwają opryski związkami baru z samolotów, które mają za zadanie pochłonąć jak najwięcej promieniowania gamma. Proszę aby nie siać paniki, gdyż to są tylko domysły. Prawdę zna jedynie garstka osób i podległe im służby specjalne. Najgorsze jest to, że ja stary wiarus w tym momencie jestem trochę zagubiony.”

  Co o Tym sądzicie?

  • zbyszek said

   hmm ja robie zapasy tak jak mowilem wczesniej na 2-3 miesiace z rodzina,i poczekam co bedzie .nie mam daru przewidywania przyszlosci ale na podstawie mojej wiedzy uwazam ze cos wisi w powietrzu.dzis rozmawialem o tym z kolezanka wegierka ekonomistka co sadzi o tym i rowniez stwierdzila ze cos wisi w powietrzu,rowniez robi zapasy a reszte zobaczymy co przyniesie czas,w koncu wrzesien juz nie dlugo

   • Jose said

    Co do zapasów:

    Na obiad przyszedł mój rodzony brat z żoną. Komuś zachciało się korniszonów, więc brat poszedł po nie do piwnicy. Po powrocie mówi:
    -Ogórków, nie znalazłem, ale za to jest od h…ja konserw.
    🙂

  • Wyspa said

   http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012_powodz_swiatla_-_photon_belt.html photon belt to Twoje fale gamma -> widocznie szaraki, draconi i inni źli ludzie tak bardzo się tego boją że ciągle pryskają wszystko aby tą energie jak najbardziej zneutralizować -> to spirytualna energia która jest bardzo mocno powiązana z rokiem 2012 i przepowiedniami majów! 🙂

  • grypa666 said

   Bardzo, bardzo ciekawe! Czyżby miał nastąpić bliski wybuch supernovej?

   • rafał said

    Nie wiem. Nie znam się na tym. Może jakaś super nowa. Wszystko to domysły. Ciężko w to uwierzyć. Chociaż ostatnio widzę codziennie takie smugi nad Warszawą. Ostatnio była wielka siatka. Ale znalazłem w internecie stare zdjęcia z II wojny i tam jest wiele takich smug kondensacyjnych, które powstawały w czasie walk samolotów. Nie dajmy się zwariować. Pan Piotr ma rację. Lepiej skupić się na szczepionkach, bo w innym wypadku powstanie tutaj sieczka informacji, tak jak na innych portalach czary mary.

   • Wyspa said

    to będzie coś w stylu wymiecenia z naszej planety negatywnej energii… moim osobistym zdaniem żyjemy w czasach ostatecznych i niedługo zło upadnie… zresztą z tego co wiem to NASA od dawana wie o photon belcie i go potwierdza…

   • Wyspa said

    rafał: to o czym piszesz to CHEMTRAILSY! to są chemikalia którymi są spryskiwani ludzie! polecam cztero godzinny film „Nie rozmawiaj o pogodzie”! tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione! 🙂 http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_nie_rozmawiaj_o_pogodzie_napisy_pl_video.html ma aż 27 częsci ale warto obejrzeć… będziesz wiedział dokładnie o co chodzi z tymi smugami na niebie! 🙂

   • Piotr Bein said

    jakiej supernowej?
    autorka wyraznie mowi o Jezusie Chrystusie na koncu

  • Piotr Bein said

   no wlasnie, prawde zna tylko garstka osob
   my jestesmy sheeple ktorym nie mozna powiedziec o zagrozeniu z kosmosu

  • Dominik said

   Można też zakupić licznik geigera (dozymetr) na wszelki wypadek z pomiarem promieniowania gamma. Co prawda naszej produkcji jest to bardzo drogie (cenią się szelmy), ale można kupić taki np. na bazarze u sąsiadów ze wschodniej granicy lub sprowadzić np. z Ukrainy. Popytajcie się osób, które np. robiły wycieczki do czarnobyla. Można się nieźle zdziwić po sprawdzeniu kupionego w markecie jedzenia, albo tła promieniowania gamma w mieście lub np. na wsi.

   • grypa666 said

    Czy wiecie, że posiadanie licznika Geigera-Mullera w Nowym Jorku jest zakazane?

 41. nina said

  Dobro zawsze zwycieza zlo:::::::::::::::::::::::))))))))))))))))))))))))))))

 42. JAGA said

  Watykan no coż …Kissinger doradca papieża z tego co mi wiadomo kiedyś bral udzial w GRU a teraz jest w grupie Bilderbergow,więc on szczepionki napewno nie dostanie.
  Jest to niesamowite jak taka mas ludzi może być zniszczona przez garstkę szaleńców.To dziwne,że ludzie w cywilizowanym kraju wolą wypelnic rozkaz aby np. wywieżć czlowieka do obozu wiedząc ,że idzie na zaglade.Rozmawialam już z okolicznymi lekarzami,farmacutami,pielegniarkami każdy mowi,że to brzmi jak horror.Czlowiek nawt nie chce do siebie dopuscic takiej mysli.
  nie rozumiem dlaczego zadna z gazet ,stacji telewizyjnej czy prywatnej telewizji choc nie wspomnie o tej sprawie.

  • Fresh said

   pewnie dlatego,że jak na razie ten scenariusz to przypuszczenia .. bo slychać tylko o masowych nie przymusowych szczepieniach …

  • Piotr Bein said

   bo „oni” kontroluja info
   zaczynacie mnie wkurzac: juz kilka tygodni walkuje sie tu te oczywiste rzeczy a wy ciagle w punkcie zero

 43. JAGA said

  A co myślicie o chemtralis .Podesle link http://www.youtube.com/watch?v=ZLNmjUoQymg&feature=related Tu facet mowi,ze ktos wynalazl cos na chemtralie…

 44. zyta said

  Odezwa do wszystkich narodow swiata, do wszystkich ludzi dobrej woli, ktorzy walcza o swoja i nasza wolnosc.

  Przeciwstawmy sie razem szczepieniom i ustanawianiu Nowego Porzadku Swiata.
  Dosc niewolnictwu na Ziemi.
  Dosc wojen i zabijania.
  Dosc wyzysku i trucia poprzez „chemtrails”, szczepionki, modyfikowana zywnosc, sztuczne slodziki i inne zabojcze dodatki do wody, zywnosci i lekow.
  Polaczmy nasze sily i zrzucmy z siebie globalne jarzmo.

  Walczacy o swoja i nasza wolnosc Grecy jestescie pierwszymi, ktorzy przeciwstawili sie tyranom swiata.
  Dziekujemy wam za wasza odwage. Daliscie nam wzor godny nasladowania.
  Jestesmy duchem i sercem z wami.
  Walczacy o swoja i nasza wolnosc Indianie Mapuche z Ameryki Poludniowej, potrafiliscie sie zjednoczyc w ogromnej lczbie prawie miliona upominajac sie o swoje prawa. Podziwiamy was i dziekujemy. Pojdziemy za waszym przykladem.
  Walczacy o swoja i nasza wolnosc Czesi ze swoim madrym przywodca Vaclavem Klausem, ktory jako jedyny w tej czesci globu odwazyl sie wystapic przeciko Unii Europejskiej, dziekujemy wam za przekazanie swiatu wiadomosci, ze szczepionka na swinska grype zabija.
  Walczacy o swoja i nasza wolnosc samotni bohaterzy w kazdym zakatku Ziemi, pamietamy o was.
  Wasz trud nie pojdzie na marne, bo przypominacie pozostalym o wartosciach godnego zycia bez zniewolenia.

  Zjednoczmy sie wiec wszystkie narody swiata i wszyscy ludzie dobrej woli.
  Podniesmy z odwaga glowy i polaczmy sie myslami, sercem i duchem.
  Zaintonujmy razem piesn solidarnosci i zwyciestwa -„Taniec Ducha” http://www.youtube.com/watch?v=7wDUb30AC2A
  Niech to bedzie dzien 1 wrzesnia (godzina 8 ), dzien napasci pierwszych faszystow na Polske skad ta odezwa pochodzi, aby kontynuatorzy faszyzmu nie zniewolili tym razem calego swiata.

  Przestanmy sie bac i wezmy odpowiedzialnosc za siebie w swoje rece.
  Przestanmy wykonywac polecenia elit swiata i zacznijmy myslec.
  Przestanmy brac udzial w machinacjach rzadow.
  Przestanmy tolerowac zlo i cierpienie bliznich w tym zwierzat.
  Przestanmy sie wynajmowac za pieniadze, zeby przezyc.
  Przestanmy pozwalac sie oglupiac mediom.

  Nekajmy ten system rzeczy dotad, az przestanie istniec.
  Zacznijmy kierowac swoim przeznaczeniem.
  Niech prowadzi nas solidarnosc, wspolczucie i troska o innych.
  Jestesmy cudownym swiatlem, ktore wcielilo sie w cialo dla zwyciestwa.
  Jestesmy zwyciezcami.
  Tak nam dopomoz Bog!

  • zyta said

   ”Taniec Ducha”

   • mariokosmos said

    tekst podany w opisie:

    🙂

    „Przez Kruka przyniesiona
    wiadomość dla Słońca dzieci:
    powrót nastąpi Bizona
    i nowych, lepszych stuleci.

    Możecie zabić moje ciało
    możecie przekląć mą duszę.
    Ja wierzyć w boga waszego
    i w kiepski wasz świat nie muszę.

    Nie macie żadnych szans,
    przeciw modlitwie mojej,
    nie macie szans najmniejszych
    w miłości mocny stoję.

    Tańca Ducha nam zabronili.
    Tańca Ducha zabronili!
    A jednak mimo wszystko,
    będziemy nadal żyli.
    Będziemy na nowo żyli!

    Moja siostra z przestworzy
    w kolorze cała czerwieni,
    pod Wounded Knee zginęła
    jak inni święci tej ziemi.

    W oddali biją bębny,
    kosy na niebie majaczą
    – takie usłyszysz dźwięki
    kiedy bizony zapłaczą.

    Nie macie żadnych szans,
    przeciw modlitwie mojej,
    nie macie szans najmniejszych
    w miłości mocny stoję.

    Tańca Ducha nam zabronili.
    Tańca Ducha zabronili!
    A jednak mimo wszystko,
    będziemy nadal żyli.
    Będziemy na nowo żyli!

    Szalony Koń był mistykiem
    znał transu tajemnicę.
    Siedzący Byk to największy
    Tańca Ducha krzewiciel

    Dalej Komancze!
    Dalej Czarne Stopy!
    Dalej Szoszoni!
    Dalej Cheyenne!

    Będziemy na nowo żyli!
    Będziemy nadal żyli!

    Dalej Arapaho!
    Dalej Cherokee!
    Dalej Paiute!
    Dalej Siuksowie!

    Będziemy nadal żyli!

    Piosenka z płyty Robbiego Robertsona:
    Music for the Native Americans „

   • zyta said

    Walczacy o swoja i nasza wolnosc dzielni Irlandczycy, dzieki ktorym jeszcze nie zatrzasnieto bram naszego wiezienia Traktatem lizbonskim, przyjmijcie nasza wdziecznosc.
    Dolaczymy do was.
    (przed samotnymi bohaterami pasuje).

  • Magda said

   Ja dodała bym jeszcze Irlandczyków, w sumie to dzięki nim nie ma jeszcze tego cholernego traktatu.

  • Magda said

   ok, super 🙂

  • Magda said

   Nie chcę burzyć Twojej koncepcji, ale może na końcu trzeba by zaznaczyć wyraźne:
   NIE dla przymusowych szczepień
   NIE dla Traktatu lisbońskiego
   NIE dla Codex Alimentarius
   NIE dla zanieczyszczonej wody
   NIE dla GMO

   • zyta said

    Super.
    Jeszcze:
    NIE dla zatrutego powietrza.(wszystkie NIE moze przed „przestanmy sie bac” a o powietrzu po „zanieczyszczonej wodzie”)
    Pan Piotr rzekl, ze poddadza dyskusji i sfinalizowane przetlumacza na jezyki i rozesla do grup dzialania.

 45. Jose said

  A tak przy okazji, mamy w ogóle jakieś plany…hmm…czegokolwiek? Co prawda bardzo miło się tu dyskutuje, ale czy tylko rozmowy ze znajomymi coś dadzą? Uświadamianie fajna rzecz, ale w pewnym momencie zbacza to na tory jakiejś filozofii eksperymentalnej zmierzającej do dość trudno sprecyzowanego celu. Odnoszę wrażenie, że zapanowało oczekiwanie. Duch działania prysł.
  Ktoś coś redaguje? (ulotki, plakaty?)
  Może jakiś podział ról?
  Może by tak opracować jakiś „podstawowy zestawik informacyjny”? Szczepionki+GMO+CA? Czy skupiamy się już tylko na robieniu zapasów?
  🙂

  • nie myśl że ta strona jest jedynym miejscem działania.

   Zapisz się na http://www.swinskasprawa.pl – to przede wszystkim tam powinniście kierować swe kroki, po to by liczba członków mówiła o naszej postawie.

   Dostępne są ulotki, koszulki, piny, banery – TO JEST I CZEKA NA WASZE ZAANGAŻOWANIE!

   Pisanie na blogu owszem jest bardzo pomocne i ciekawie się czyta (a czasami komentuje), ale lista spraw w którch można pomóc także jest długa – wszystko dostępne na stronie grupy w dziale „AKTUALNOŚCI”!

   Wszystkie projekty dostępne do pobrania na stronie
   http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=111448091846&view=all
   (link do pobrania pod każdym obrazkiem, po powiększeniu)

  • Bromba said

   Mamy,szczególnie przygotowane działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej
   http://www.pis.gov.pl/userfiles/file/Dzia%C5%82ania%20Pa%C5%84stwowej%20inspekcji%20Sanitarnej%20w%20czasie%20pandemii.pdf zwane „Polski Plan na Wypadek Pandemii”.

   • Bromba said

    Szczebel kraju,województwa i powiatu m.in zawiera:-współudział w wytypowaniu obiektów(budynków)przewidzianych na izolatoria i miejsca kwarantannowe;-aktualizacja danych dot.niezbędnej liczby dawek szczepionek przeciwgrypowych dla grup ,które wyznaczone będą do szczepień(!!);-wytypowanie punktów szczepień do przeprowadzania ewentualnych szczepień masowych(!!).

  • Jose said

   Dodam jeszcze coś od siebie. Otóż (generalizując) ludzie są uprzedzeni do wszelkich „teorii spiskowych”. Jakie są zazwyczaj reakcje-sami wiecie. Jednak jest coś co każdy człowiek sobie ceni. Jest to nietykalność osobista-przede wszystkim.
   Właśnie to zrobiło największe wrażenie na kolegach z pracy, kiedy pokazałem im art. o przepisach w sprawie epidemii czy innej zarazy. Największe oburzenie wywołało właśnie to, że w takiej sytuacji Państwo może „dużo” a obywatel niewiele może mieć do powiedzenia. Potem doszła sprawa nietestowanych szczepionek i można powiedzieć, że ludzie olali szczepionki przez te 2 sprawy. Reszta to już było „przy okazji”. Dobre i tyle.
   Może to jest jakiś sposób na zwrócenie uwagi?

  • Piotr Bein said

   Jose, niniejszym mianuje cie odpowiedzialnym za “podstawowy zestawik informacyjny” w jezyku polskim
   Wykonac!

 46. Fresh said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,11440004,title,Twierdzi-ze-jest-Jezusem—zdjecia,gpage,2,img,11440012,galeria.html

  Strzeżcie się fałszywych proproków …

  • odpowiem Ci Fresh, cytatem pod jednym z tych zdjęć „LEPSZY JEZUS, NIŻ JAKIŚ HITLER DRUGI”

  • anita said

   >fresh:to (falszywi prorocy)chyba raczej odnosilo sie do planowanego programu dotyczacego hologramow na niebie i przekazu bezposrednio do umyslu.Jak to nie wystarczy to nastepny bedzie niby atak z kosmosu.I wtedy niby mamy sie zjednoczyc przeciwko wyimaginowanemu wrogowi.Czyli Nihil novi sub solem.Ciagle jakies zewnetrzne zagrozenie.Nigdy wewnetrzne.

   • Fresh said

    no ja akurat dałam link do jakiegoś oszołoma z Rosji .. 😛 ten podejrzewam nie jest hologramem

   • anita said

    >Fresh:Po co przytaczasz jakies linki nie majace zwiazku?U mnie na roku tez byl taki kolega ktoremu pewnego dnia zaczelo sie wydawac sie ,ze jest Jezusem.No coz musial zrezygnowac ze studiow.Ale on ludzkosci nie zagrazal.Te o ktorych ja pisze, to sa rzeczywiste programy nad ktorymi sie pracuje.I zbiorowe wizje natury religijnej,ktore moga sie zdarzyc.To moga byc Ci falszywi prorocy,o ktorych mowia proroctwa.Na deser moga nam zaserwowac rzekomy atak z kosmosu.Tak ,ze epidemia moze byc tylko jednym z krokow Wielkiego Planu.Ale najpierw trzeba starac sie przetrwac ten pierwszy okres.Poczytaj troche wiecej o najnowoczesniejszych technologiach i technikach.Zacznij od wynalazkow N.Tesli z poczatkow ubieglego stulecia.Wystarczy poszperac w necie.Mozesz sie zdziwic.

  • Piotr Bein said

   Fresh,
   Jak nie podejmujesz sie jakiegos zadania, to jazda stad!

 47. Fresh said

  Ja mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem,że Grypa666 to Marek P? czemu w O NAS jest tylko Pana Beina CV? Grypo .. jakie jest Twoje wykształcenie .. zawód. . możliwe,że gdzieś już na to odpowiadałeś ale przy takiej ilośći postów wybacz,żebym teraz szukała ..

  Z góry dziękuje za odpowiedz .. pytanie nie ma na celu podważania kompetencji itd .. poprostu chcę wiedzieć.

  • anita said

   >Fresh:A po co Ci ta wiedza?Nie wszyscy chca sie odslaniac.Dla mnie wystarczy, co te osoby pisza.Latwo wylapac ,kto jest kto w sensie prawdomownosci.Ja tez nie mam checi ujawniac kim jestem i co robie.Czesc z nas pelni tzw.odpowiedzialne role w spoleczenstwie.Ze mnie robia wariatke,paraniczke ,nienormalna i.t.p.,jak mowie o tych rzeczach.Zdziwiliby sie gdybym sie okazala lekarzem psychiatra,prawda?No nie, zartowalam.Nie chce ich przyprawiac o herzklekoty.Kto by nas dopingowal wtedy do dzialania.Niby w necie nikt nie jest anonimowy,ale wykladanie sie na talerzu, nie zawsze jest wskazane. Czasami lepiej sie mozna przysluzyc sprawie zza wegla.

   • Fresh said

    Pan Dr Bein nie bał się ujawnić ..
    A co do Grypy666 .. poprostu znalazłam w necie kilka materiałów i zastanawiam się czy ten Pan jest ich autorem ..

   • anita said

    >fresh:to zapytaj go wprost.Natomiast namierzanie osoby nie uwazam za wskazane.Mnie tez straszono ,ze mnie namierza.Bac sie moga osoby ,ktorym sie wydaje,ze zycie sie konczy na tym swiecie.Jak ktos sie otarl o ta druga strone ,chocby posrednio, to juz sie nie boi.Kiedys ,jak mialam przeczucie dotyczace dosc bliskiej osoby, to nie poszlam za tym odczuciem i tej osoby juz nie ma.A wewnetrzny glos nakazywal mi isc,to bylo jak obsesja,srodek nocy.To bylo tak irracjonalne.Ale to przeczucie tak silne.No i co?Rozum powiedzial nie idz i niestety nie mial racji.Tym razem tez czuje ,ze cos sie zdarzy.I znowu nie wiem co zrobic, oprocz ostrzegania.Nie trzeba miec wiedzy medycznej ,zeby wiedziec,ze na przeziebienie nie szczepi sie dwa razy w sezonie.

   • Fresh said

    Anita kobieto .. jakie namierzanie .. skoro siedze w tym temacie to mnie wszystko odnośnie tego interesuje także osoba,która to rozpoczeła…

    Nazwij mnie jeszcze agentką ..do kompletu .. o losie ..

   • mariokosmos said

    Dokładnie Anita, Ci którzy „otarli się o ta druga strone ,chocby posrednio” – to się nazywa intuicja. Moja także mnie nie zawiodła. A rozum mówił nie idz… Potem po paru latach drugi raz, bardziej drastyczny…
    Co mogę powiedzieć dziś… Wszystko się zmienia, nic nie jest przesądzone, wszystko zależy chyba od nas samych.
    Intuicja o której tu mówimy łączy się także ze zbiorową świadomością 🙂

   • anita said

    fresh>nie przekrecaj moich slow.Kazdy ma prawo mowic o sobie w necie tyle, ile uwaza za stosowne i naciskanie kogokolwiek jest niewlasciwe.Zreszta P.Bein juz to podsumowal.Nie tytuly tylko tresc powinna Ci dac do myslenia.Wnioski kazdy wyciaga sam ,na wlasne ryzyko.

   • Piotr Bein said

    @Fresh 28 sierpień 2009 @ 11:34 pm
    za dlugo siedzisz w temacie
    czas ruszyc dupsko i zadzialac

   • anita said

    >mariokosmos: trafnie to nazwalas -to o zbiorowej swiadomosci.Tez tak czuje.Cos nas w koncu wszystkich na to forum sciagnelo.Czy nam to pomoze? Nie wiem.Ale nalezymy do tych ktorzy szukaja ,a nie chowaja glowe w piasek.Jesli w szczepieniach wezmie udzial wojsko, to znajomi w sluzbie zdrowia nam nie pomoga,wezcie to pod uwage.Ja uwazam,ze sama sluzba zdrowia, tez sie przed tym nie uchroni.”Oni” beda mieli mozliwosc prowadzenia ewidencji.Dlatego czip mi chodzi po glowie.Na swiecie jest tak posunieta komputeryzacja sluzby zdrowia,ze palcem w bucie sie ruszyc nie da, bez wpisania do komputera.Moi znajomi strasznie na to psiocza,bo pochlania im to mnostwo czasu i na pacjenta maja go mniej niz kiedys.W niektorych krajach ludzie „nie maja imienia i nazwiska” tylko sa identyfikowani w systemie za pomoca numeru(pesel).Ciekawe kiedy zaczna go nam wypalac na czole.Albo pod skore-wszczepiac.Wczoraj przyszedl facet do biura podrozy zmienic podroz do Tajlandii z wrzesnia na pazdziernik ,bo chce zdazyc sie zaszczepic przed podroza.I wie ,ze beda dwie szczepionki,wiec chce sie dazyc „uodpornic”.Tak karnie sa niektore spoleczenstwa wytresowane.

  • Piotr Bein said

   a kto pyta?
   teczka, cefalka, zdjecie?

   • Fresh said

    Jaką mogę mieć teczke w wieku 25 lat Panie Bein ..

    Fakt za długo chyba tu siedze bo im dłużej siedze tym mniej wierze w waszą intencję ..

  • grypa666 said

   A dlatego, że niedawno straciłem 2 prace przez agenturalne zagrania i jesli mi się coś trafi to nie chcę się eksponować, rozumiesz?! Jak przyjdzie czas to się będe podpisywał imieniem i nazwiskiem. Kto ma wiedzieć i tak wie.

 48. Magda said

  NOWA FUNKCJA BIAŁKA

  fot. statusreports.atp.nist.gov, 27-08-2009 15:06
  POWRÓT
  Bb733aae67675edabf3f949004e24723
  statusreports.atp.nist.gov

  Odkryto nieznaną dotąd rolę jednego z białek zaangażowanego w reakcję antybakteryjną organizmu

  Naukowcy z uniwersytetu w Teksasie stwierdzili podczas badań, że białko to nie tylko chroni nas – jak dotychczas przypuszczano – przed atakiem niektórych bakterii, lecz także wykrywa obecność wirusów i wzbudza mechanizmy odpornościowe.

  Proteiną tą jest cząsteczka Nod2, która była znana jako wewnątrzkomórkowy receptor peptydoglikanu – podstawowego składnika ścian komórkowych bakterii Gram-dodatnich. Z testów przeprowadzonych przez teksańskich badaczy na zwierzętach, wynika jednak białko to jest zdolne także do wykrywania obecności dwóch bardzo ważnych patogenów człowieka: wirusa grypy typu A oraz syncytialnego wirusa oddechowego a dodatkowo podejrzewa się, że może ona wykrywać co najmniej kilka innych typów wirusów.

  Testy na myszach wykazały, że po zakażeniu badanymi wirusami osobniki pozbawione genu kodującego Nod2 przeżywały średnio 10 dni a zwierzęta wytwarzające to białko 8 tygodni. Przyczyną tego zjawiska jest zdolność tej proteiny do wywoływania tzw. nieswoistej odpowiedzi immunologicznej, czyli reakcji stanowiącej podstawową obronę organizmu przed wieloma patogenami.

  podaję za portalem: niezalezna.pl

  Taka sobie ciekawostka-może się przydać.Dla uzupełnienie dodam,że najlepiej przyswajalne dla człowieka jest białko kurze,

 49. Zapsa said

  a ja mam czas zwątpienia we wszystko 😦 nie widzę dziś szans na żadną zmianę,żadną walkę.Czuję się osaczona ze wszystkich stron, osaczona tym bardziej, że ignorancja nadal stanowi problem w Polsce.Oczywiście, będę rozdawać ulotki,wieszać plakaty,demonstrować,ale w głębi serca czuję,że obudziliśmy się z ręka w nocniku…

 50. Wapniack said

  A onet.pl dziwnie podaje info o swinskiej grypce akurat w piatek wieczorem tak na weekend w sam raz 🙂

 51. zbyszek said

  czytajac te wszystkie niusy np na tvn24 ktory przedstawie ponizej,zaczynam rozumiec motywy jakimi kieruja sie ludzie ktorzy chca wprowadzic takie szczepionki.to co obecnie sie dzieje to wola o pomste do nieba,ludzie zrobili sie egoistyczni i bezduszni.czytajcie ten artykol jak rowniez kometarze a zrozumiecie moj tok myslenia

  Matka: nic nie wiedziałam
  Lekarz: wiedziała
  STERYLIZACJA W SZAMOTULSKIM SZPITALU
  TVN24
  – Do końca nic mi nie mówili – twierdzi Wioletta Woźna. Kobieta w trakcie cesarskiego cięcia została wysterylizowana. Lekarz ze szpitala w Szamotułach odpowiada: – Pacjentka podpisała zgodę na zabieg. Jednak on przebiegł nie do końca tak, jak zaplanowano – dodaje. A matka przyznaje, że dokumentu przed jego podpisaniem nie czytała.
  – Ja nie wiedziałam nic. Nie porozmawiali ze mną o tym. Lekarze tylko przychodzili sprawdzać, czy wszystko zagojone, czy do domu wypisać i nic więcej – powiedziała reporterce TVN24 pani Woźna. O tym, że lekarze ją wysterylizowali, jak mówi, dowiedziała się w domu, gdy jej partner przeczytał dokumentację medyczną.
  Wicedyrektor Andrzej Leja

  – Pokazywał, i mówił: „Patrz! Ubezpłodnili Cię!” – mówi. A ja mówię – pokaż, bo nie wierzę. I ja zobaczyłam, przeczytałam, i takie coś! Nie wiem, jak się mam z tym wszystkim pogodzić. Może bym miała zamiar mieć kolejne dzieci. Ale to, co mi zrobili, to aż się wierzyć nie chce – dodała.
  Kopacz: Nikt nie może zastępować Boga
  Minister zdrowia czeka na wyjaśnia ws. zabiegu wysterylizowania Wioletty… czytaj więcej »

  Szpital: mamy jej zgodę. Matka: nie czytałam dokumentów

  Wersja szpitala jest inna. – Mamy jej zgodę, dokumenty zostały przekazane do prokuratury. Sposób przeprowadzenia zabiegu został jej przedstawiony i podpisała na to zgodę – deklaruje Andrzej Leja, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Szamotułach. Woźny przyznaje, że nie czytała dokumentu, który podpisała. – Pierwsze słyszę o takiej możliwości. Może mi nie powiedzieli, co podpisywałam. Może jakiś kwitek podsunęli i ja nie wiedziałam i podpisałam z innymi dokumentami np. o braniu lekarstw. Nie przyszło nam na myśl, żeby wczytywać się w dokumenty ze szpitala, myśmy odstawili ten dokument i poszli do pracy. Pokazałam komuś ten wypis ze szpitala i wtedy okazało się, że tam jest informacja o sterylizacji – mówi.

  Sterylizacja jest w polskim prawie zakazana, dlatego pacjentka rzeczywiście nie mogła podpisać zgody na ten akurat zabieg. Podpisywała zgodę na cesarskie cięcia. Jak mówi portalowi tvn24.pl dr Grzegorz Południeski, ginekolog położnik, w dokumencie mogła znaleźć się lista możliwych powikłań, które mogą wiązać się z zabiegiem i skutkować np. koniecznością sterylizacji. Zastrzega jednak, że nie ma wzoru takiego dokumentu dla wszystkich szpitali, dlatego nie chce wyrokować przed zapoznaniem się z dokumentacją medyczną.

  Dlaczego pacjentka została wysterylizowana?

  Według lekarzy podczas cesarskiego cięcia doszło do krwotoku. – Zabieg przebiegł nie do końca tak jak zaplanowano. Czynności o jakie ten zabieg został rozszerzony, miały na celu ratowanie jej życia. Sterylizacja nie jest zabiegiem ratującym życie. Może jednak towarzyszyć takim zabiegom – tłumaczy Andrzej Leja.

  Zgodnie za art. 35. ustawy o zawodzie lekarza, jeżeli w trakcie wykonywania zabiegu operacyjnego wystąpią okoliczności, których nieuwzględnienie groziłoby pacjentowi niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkim uszkodzeniem ciała lub ciężkim rozstrojem zdrowia, a nie ma możliwości niezwłocznie uzyskać zgody pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego, lekarz ma prawo, bez uzyskania tej zgody, zmienić zakres zabiegu bądź metody leczenia lub diagnostyki w sposób umożliwiający uwzględnienie tych okoliczności.
  Ubezwłasnowolnienie przez narkozę? Śledczy już w szpitalu
  Prokuratorzy zajmą się sterylizacją Wioletty Woźnej, matki małej Róży, o… czytaj więcej »

  W takim przypadku lekarz ma obowiązek, o ile jest to możliwe, zasięgnąć opinii drugiego lekarza, w miarę możliwości tej samej specjalności. Musi dokonać odpowiedniej adnotacji w dokumentacji medycznej oraz poinformować po operacji pacjenta, przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego albo sąd opiekuńczy.

  Sprawę bada prokuratura

  Poznańska prokuratura wszczęła śledztwo z urzędu w sprawie pozbawienia płodności Wioletty W. Wiele pytań do szpitala ma też ministerstwo zdrowia. Biuro Praw Pacjenta, które działa przy resorcie, zwróciło się do dyrekcji placówki ze specjalnym listem, w którym domaga się wyjaśnień.

  kometarze:

  Ci co nie widzieli cesarskiego ciecia – BRZUCH WYPELNIA SIE 4 LITRAMI KRWI W [6]
  CIAGU 15 SEKUND. JEZELI SIE NIE ZATAMUJE KRAWIENIA …
  ~3WRJ
  / 29.08.2009 00:57

  najpierw spróbujmy uwierzyć lekarzowi
  Ludzie nie szalejcie z oburzenia. A może jednak należy …
  ~mika 23
  / 29.08.2009 00:41

  Stary model
  Naburmuszony wszystko wiedzący lekarz i to coś które jest …
  ~medyk
  / 29.08.2009 00:24

  Pani Wioletta potrafi przygotować posiłki, prać i.. kochać swoje dzieci. [19]
  Dzieci uczą się podobno rewelacyjnie. Zawsze są czyste. …
  ~Teofil
  / 28.08.2009 23:16

  Widać gołym okiem,że rodzice Róży, [8]
  to przyzwoici ludzie.Może skromnie żyją ,ale dzieci lgną …
  ~wawa
  / 28.08.2009 22:43

  Informowanie pacjenta o stanie zdrowia ???
  W ciągu ostatnich czterech lat byłem trzy razy operowny w …
  ~Obserwator z RP
  / 28.08.2009 22:28

  lekarz do wiezienia,Pani Wioletta [4]
  powinna otrzymac potezne odszkodowanie i powinni otrzymac …
  ~3rf34qfr
  / 28.08.2009 22:21

  wyrodna matka [7]
  Ja bym poradziła tej pani jedno – niech zajmie się 8 …
  ~wkurzona matka …
  / 28.08.2009 22:21

  LEKARZE bez wiary w BOGA [4]
  ZDOLNI SĄ do najstraszliwszych metod.
  ~jak Mengele.
  / 28.08.2009 22:17

  DOBRZE ZROBILI !!!
  Po co nieodpowiedzialni i chorzy ludzie mają płodzić …
  ~ANER
  / 28.08.2009 22:10

  szpital w Szamotułach…
  Ja o mało nie straciłem tam dłoni. Moja bratowa straciła …
  ~Alex44
  / 28.08.2009 22:08

  DOBRZE ZROBILI !!!
  Po co nieodpowiedzialni i chorzy ludzie mają płodzić …
  ~ANER
  / 28.08.2009 22:07

  DOBRZE ZROBILI !!!
  Po co nieodpowiedzialni i chorzy ludzie mają płodzić …
  ~ANER
  / 28.08.2009 22:04

  DOBRZE ZROBILI !!!
  Po co nieodpowiedzialni i chorzy ludzie mają płodzić …
  ~ANER
  / 28.08.2009 22:03

  I bardzo dobrze. [5]
  Niech się nie buntuje – jej wina że nie czytała co …
  ~Norman
  / 28.08.2009 21:58

  a kto z was pamięta jak ta sprawa się [1]
  rozpoczęła? Jak media potęgowały sensacje?
  ~Q
  / 28.08.2009 21:57

  Sterylizacja – przez ponad 20 lat byłam kuratorem w Sądzie dla nieletnich. [11]
  wszystkich tatusiów i mamusie, jeżeli nie spełniają …
  ~były kurator
  / 28.08.2009 21:49

  no i bardzo dobrze zrobili!
  bardzo dobrze zrobili.ma juz 4 dzieci i caigle korzystaja …
  ~karolina
  / 28.08.2009 21:34

  Ta kobieta i jej konkubent to prymityw jakiego dawno nie było
  w mediach. Ośmioro dzieci , brak żębów i co dalej robić …
  ~OBSERWATOR
  / 28.08.2009 21:26

  Czy można wierzyć kobiecie….
  o ograniczonym nitelekcie i leczonej psychicznie? …
  ~joti
  / 28.08.2009 21:21

  dwie sprawy niby te same a jednak inne [1]
  znam dobrze panią Woźną i wiem że jej marzeniem jest …
  ~ryba
  / 28.08.2009 21:19

  Kobieta [15]
  strasznie zal mi tej kobiety, jak w Oświęcimiu, zabrali …
  ~JAP
  / 28.08.2009 21:05

  ROZSĄDNIE PATRZEĆ NA TĄ SYTUACJĘ [3]
  to dobrze się stało – kobieta widać cofnięta z rozumem i …
  ~zuzka
  / 28.08.2009 21:05

  Jesli ktos decyduje sie na operaje, podpisuje dokument, to powinien go [17]
  dobrze przeczytac, bo tam sa zaznaczone rowniez …
  ~IZA Plik
  / 28.08.2009 21:05

  Jak w III Rzeszy! Powinno sie w tej sprawie zastosować maksymalny wymiar kary.
  I zakazać dalszej praktyki lekarskiej winnym tego …
  ~obywatel
  / 28.08.2009 21:05

  Pomyleńcy. [23]
  Mylicie ofiarę ze sprawcą. To lekarz popełnił błąd i on …
  ~Piotr
  / 28.08.2009 21:00

  A ja twierdzę że prawnicy zmanipulowali tą mało rozgarniętą [2]
  kobietę i sprawa rozbija się o odszkodowanie! Tylko …
  ~MIKA
  / 28.08.2009 20:53

  To jest tragedia ludzi , ktorzy sami powinni być pod ścisłą opieką…
  Chociaż w sile wieku- mózg zawodzi.Biedne te …
  ~Smile
  / 28.08.2009 20:41

  Mogła sobie poczytać, zanim podpisała [1]
  Jeśli podpisała nie czytając to świadczy o jej intelekcie. …
  ~Katarzyna
  / 28.08.2009 20:24

  bojkotuję TVN!!!! [1]
  To oni nakręcają tę żałosną sprawę!!!! A zająć się drogimi …
  ~policzek
  / 28.08.2009 20:22

  Latwa kasa
  Ja to widze troche dziwniej, kobieta pogadala pewnie z …
  ~Mafioz
  / 28.08.2009 20:20

  Sterelizacja bez wiedzy pacjentki
  Biedna analfabetka ,podpisała i nie wie co? Nie to strach …
  ~urszula
  / 28.08.2009 20:18

  latwe odszkodowanie
  pewnie chca wyciagnac kase od szpitala
  ~eric
  / 28.08.2009 20:18

  Kobieta nie ma zębów !!
  dostanie odszkodowanie i zafunduje sobie porcelanę !!
  ~turbo
  / 28.08.2009 20:03

  Ktos wywolal medialna burze,a nie do konca poznal prawdziwa historie
  Dlaczego nie walczyla tak jak teraz o pirwsza cworke …
  ~ksc
  / 28.08.2009 20:02

  Bardzo sie ciesze z tego co zrobili lekarze. [1]
  Nareszcie znalazl sie jeden madr

  http://www.tvn24.pl/4,251,8,7149413,0,0,forum.html

 52. […] Polska: medialne przygotowanie do masowych szczepień « Grypa666's Blog […]

 53. Adam said

  to wszystko co się dzieje jest tak chore, ze mam wrażenie jakbym był co najmniej w Majdanku i czekał w długiej kolecje do komory na „mycie i dezynfekcje”… kolejka jest długa ale niebawem się skończy i wtedy na nas przyjdzie kolej.. 😦

 54. ixpert said

  niema ja dobre hasło reklamowe „świńska grypa” była zbyt swojska więc nadawała się tylko n etap przedsprzedażowy teraz bardziej chwytliwa bo niezrozumiała i tym samym groźniej brzmiąca (kto się boi prosiaczka?) wirus A/H1N1. Zauważcie że pozwoliło to na pominiecie słowa grypa, z którym już jesteśmy oswojeni więc nie straszy tak bardzo jak samo słowo wirus z jakimś losowym chociażby (wiem że ten nie jest) ciągiem znaków podany w mediach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: