Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

„Wymiana pieniędzy w USA”-prowokacja czy przeciek?

Posted by grypa666 w dniu 25/08/2009

Wpis na: http://biznes.interia.pl/news/banki-skutki-odczujesz-latami/komentarze,1355487,,25362216
Prowokacja czy przeciek?:
Jesteśmy w trakcie pisania dłuższego artykułu na temat kryzysu, aktualnej sytuacji w świecie i możliwych scenariuszy działań Rządów i Banków, w najbliższych tygodniach.
Artykuł ten jest jednak dłuższy i trudniejszy, niż nam się na początku wydawało. Dlatego też, biorąc pod rozwagę pilność informacji, jakie pragniemy Wam przekazać, zdecydowaliśmy się na umieszczenie krótszej notatki, w celu umożliwienia Wam jak najszybszego, samodzielnego zapoznania się z tym tematem i podjęcia ewentualnych działań zapobiegawczych.
Otóż od jakiegoś czasu krąży po świecie pogłoska, także powtarzana przez znane autorytety, iż pod koniec sierpnia, lub we wrześniu, Rząd USA i FED może zdecydować się na tzw. Bankowy “Bankholiday”, co oznaczało by zamknięcie wszystkich banków i bankomatów, jak i zamrożenie wszelkich transakcji bankowych na czas nieokreślony (kilka dni do kilku tygodni). Nie trzeba chyba wszystkim wyjaśniać, jak potężny wpływ miało by to na gospodarkę światową i nasze codzienne życie.
Nie bez kozery, w naszym artykule ” Czyżby już się zaczynało, pokazaliśmy Wam Prezydenta Medvedeva prezentującego nowa monetę światową – SUPRA. Chyba nie sądzicie, że Medvedev, uczestnicząc w szczycie G8 we Włoszech, pozwolił sobie na żart ?
Istnieje podejrzenie, iż banki USA i banki europejskie, pod nadzorem Banku Światowego, będą chciały przeprowadzić przewalutowanie dolara na nowa monetę światową – SUPRA, co de facto będzie tez oznaczało ogłoszenie bankructwa USA, które w ten sposób spełni żądania Chin w kwestii monetarnej i uchroni się przed hiperinflacją.
W takiej sytuacji zostaną też zamknięte banki europejskie i bankomaty nie będą w tym okresie działać. Nie będzie też można przeprowadzać żadnych transakcji finansowych.
Podobną operacje przeprowadzono już w roku 1933, kiedy to Prezydent Roosevelt zdecydował się zamknąć banki na kilka dni i w tym samym czasie ustawowo nakazał wszystkim obywatelom oddać posiadane złoto, otrzymując w zamian papierki dolarowe. Był to największy rabunek stulecia.
Przed konsekwencjami wprowadzenia w życie takiego scenariusza nie można się praktycznie ochronić. Można jedynie osłabić straty kupując środki trwale, typu ziemia , mieszkania i budynki (ale nie na bazie kredytów !), lub tez kupić trochę złota.
My radzimy aby po prostu zaopatrzyć się w trochę gotówki, na wszelki wypadek. Pozwoli to Wam przetrwać te kilka (naście) dni zamknięcia banków.Wciąż pracujemy nad naszym artykułem i mamy nadzieje, ze ukaże się on jeszcze dzisiaj.Prosimy o cierpliwość…

http://urbas.blog.onet.pl/
Ciekawe spojrzenie na kryzys mlodego polskiego ekonomisty
http://www.youtube.com/watch?v=VeumK_pv
2XM&feature=PlayList&p=2B0E252F804158F8& index=2
http://www.globalnaswiadomosc.com/uwagawielkazmiana.htm

Komentarzy 46 to “„Wymiana pieniędzy w USA”-prowokacja czy przeciek?”

 1. Tak tylko pytam.... said

  “Istnieje podejrzenie, iż banki USA i banki europejskie, pod nadzorem Banku Światowego, będą chciały przeprowadzić przewalutowanie dolara na nowa monetę światową – SUPRA”

  to już nie amero? czyli misterny i wiele lat przygotowywany plan wprowadzenia amero (którego rzekomo wyprodukowano już kilkadziesiąt bilionów) pójdzie w pizdu? Coś mi tu nie pasuje….

  • grypa666 said

   Mnie też… dlatego dodałem podtytuł.

  • frasobliwy said

   Tak tylko głupa rżniesz chyba a nie pytasz. Nie musi być Amero, wystarczy że wejdzie np. ta Supra i już mamy potwierdzenie pogłosek nt. wymiany waluty. A jeśli ktoś wymaga od opozycjonistów, że w sieci przedstawią dokładne plany globalistów i te plany spełnią się w 100% to jest idiotą, bo pewnie nawet ci globalići muszą do sytuacji dostosowywać się na bierząco.

  • Albert said

   Z tego co się orientuję (może i błędnie), Amero ma być walutą połączonej Unii Amerykańskiej, w skład której mają wejść Kanada, Meksyk i Stany. Jeśli chodzi o walutę SUPRA- ma być to waluta międzynarodowa, rozliczeniowa. Na jakiej zasadzie ma się to odbywać- nie wiem…
   Czy pamiętacie może z historii euro. Na początku nie był to prawdziwy pieniądz, ale coś w rodzaju wirtuala rozliczeniowego pomiędzy państwami raczkującej Unii. Może z Suprą będzie podobnie…Naprawdę nie wiem

  • szybkomularz said

   Z ust mi to wyjąłeś, czyżby wielcy tego swiata postanowili nagle przeskoczyc jeden etap w dązeniu do :Ein Reich, Ein volk ,ein Fuhrer??

   A moze 21,12,2012 to już sam antychryst ma stanąć na czele pilnie organizowanego rządu światowego?

 2. Ja też polecam blog T.Urbasia – nawet tu kiedyś wkleiłem wypowiedź z Jego forum pod tytułem „zasłyszane z sieci” – warto Go poczytać bo to mądry człowiek :). Ostatnio coś nie pisał ale zdaje sie (z komentarzy) że szykuje jakąś działalność – program i brakuje mu czasu. Ilość komentarzy pod ostatnim wpisem świadczy o liczbie czytelników 🙂

 3. Tak tylko pytam.... said

  „Ten wpis został dodany w 25 sierpień 2009 @ 10:46 pm i znajduje się w kategorii USA, z prasy internetowej.”

  nieładnie tak kłamać….nie z prasy, lecz z forum internetowego, a to zasadnicza różnica. Zarzucacie innym manipulowanie faktami, a sami to robicie. Macie w tym jakiś cel?

 4. Indigo said

  Łykacie zmiany w swoich fanatycznych przekonaniach bez żadnego mrugnięcia – najpierw amero, teraz supra, czego nie rzucą, uwierzycie w to bez mrugnięcia okiem. ;>

  • frasobliwy said

   To już bez gdybań spiskowych widać, że na horyzoncie jest globalna waluta. Ja jak np. dowiedziałem się o „amero”, to nie myślałem o walucie, która nazywa się „amero” i wejdzie w Ameryce Północnej, ale nastawiłem się na ogólne plany globalizowania waluty. Jak się one potoczą, to nikt nie może wiedzieć. Istotny jest fakt ich istnienia, a nie nazwa waluty albo etapy w jakich wejdzie.

   A zaprzeczysz musiu, że taka tendencja jest?

   • Tak tylko pytam.... said

    jeśli nawet są takie plany, to NIE NASTĄPI TO:

    I – z dnia na dzień (kraje europejskie wprowadzały Euro od dwóch miesięcy do pół roku, w zależności od kraju)
    II – wcześniej nastąpi szereg analiz makroekonomicznych, a co z tym idzie ludzie zostaną o tym poinformowani
    III – nie ma na to szans w czasie kryzysu lub zaraz po nim, gdyż żadna gospodarka świata kooperująca z USA na to by nie poszła. I co wtedy, Ameryka zaatakuje Chiny, Rosję a może Wielką Brytanię?

   • grypa666 said

    O „święcie bankowym” już dawno jest mowa, i to z ust ludzi, którym udaje się coś przewidzieć od czasu do czasu: Robby Noel, Bob Chapman, zobaczcie np. to:
    http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14077 Radzę pogooglować.

   • frasobliwy said

    @II. Te analizy nie odbywają sie na forum publicznym. To jak z inwestowaniem na giełdzie. Jelenie wierzą w „grę”, a pieniądze na niej robią wtajemczeni z dostępem do informacji.

 5. Tak tylko pytam.... said

  właściwie to nie moja sprawa, ale mam pewną radę dla grypa666:

  prowadzisz blog w sumie słusznej sprawie, każdy kumaty chciałby poznać objektywną prawdę o szczepionkach – i to jest OK pod warunkiem, że nie dochodzi do przegięć (a te już się pojawiały).

  Na twoim jednak miejscu nie zamieszczałbym takich informacji jak powyższa – po pierwsze wiarygodność jej jest baaardzo niska (nie da się od tak zablokować wszystkich operacji finansowych na całym świecie, poza tym nawet iluminatom czy członkom NWO nie byłoby to na rękę.

  Po drugie info to jest łudząco podobne do wiadomości o ćwiczeniach FEMA w USA i ich armagedonicznych skutkach (agresja obcych wojsk, walki uliczne, przelewająca się krew). Później wychodzi z tego wielkie nic, a was mają za paranoików – chyba nie o to wam chodzi…

  • grypa666 said

   Mam bezpośrednie informacje z USA. Akcja się dopiero ma zacząć – jeśli oczywiście jej nie powstrzymamy. Samo publikowanie takich rzeczy otwiera ludziom oczy na to co się dzieje i zacznają DZIAŁAĆ. I to też jest nasz cel – pobudzić ludzi do czynnego działania, oczywiście w granicach prawa. Przede wszystkim – szukać alternatywnych źródeł informacji.
   Powyższy wpis może być prowokacją, ale wydał nam się ważny bo daje do ludziom zrozumienia, że coś jest nie tak. Jeśli prowokują – to po co? Jeśli nie to jest to niesłychanie ważne, bo „mam pod poduchą 1000 dolców!”. Założę się, że mnóstwo ludzi będzie jutro wyciągało pieniądze z banków. Może o to chodzi?

   • Tak tylko pytam.... said

    I – w jaki sposób możecie powstrzymać taką akcję (jeśli takowa jest w ogóle planowana)? Wyjdziecie na ulicę? Ulotki?

    II – tylko nie bierzecie jednej rzeczy pod uwagę: podając bardzo wątpliwe informacje nie tylko tracicie na wiarygodności, ale także możecie się ośmieszać

    III – żeby ludzie zaczęli masowo wybierać kasę z banku, musiałby taką akcję obwieścić jakiś oficjel np. w CNN czy w BBC. Od was (czy podobnych stron w USA) za wielu tego nie potraktuje poważnie

   • grypa666 said

    „Cytujemy”, nie „podajemy”. Artykuł nie jest nasz. Zauważ, że pod kolejnym wpisem „możemy się podpisać w 100%”. Pod tym nie.

  • frasobliwy said

   Wakacje bankowe były już w kwietniu 1933. A poza tym wynoś się stad manipulatorze.

   • Tak tylko pytam.... said

    tylko tak potrafisz? a na logiczne argumenty to już nie umiesz porozmawiać? A może to cię przerasta? A manipulatorów i agentów szukaj wśród przyjaciół

   • Oliwia said

    ale spokojnie,
    przecież ludzie maja prawo mieć wątpliwości czy się nie zgadzać,
    nie tak ostro, bo to na prawdę wygląda trochę tak,ze jak ktoś opowiada się za tym wszystkim to jest ok, a kto jest przeciwny to niech spada stąd…
    przecież nie oto chodzi…

    taki stosunek odstrasza osoby, które mają wątpliwości lub które są tu pierwszy raz…

    bo to na prawdę trochę brzmi jak sekta, myślisz jak my ok, a jak nie to trzeba Cię wywalić stąd…
    wiem,że brakuje cierpliwości już do tego typu komentarzy,ale tak na prawdę to przecież nikt nie wie co się wydarzy…więc niech nikt nie będzie w stu procentach pewny…
    ten blog jest po to by nakreślać sytuację jaka się dzieje i jakie konsekwencje może to za sobą nieść…a nie stroną, która ma podać dokładnie co i kiedy się wydarzy…

   • pyrek said

    Też mam takie zdanie, „Tak tylko pytam….” zbyt nachalnie przedstawia swoje argumenty.

 6. Rambo said

  Nie wierzę w możliwość zamknięcia wszystkich banków w Polsce na kilka dni. Na kilka godzin… tak, ale nie na kilka lub kilkanaście dni.
  Nie wiem co miałoby dać USA przewalutowanie dolara, wszak długi nadal zostaną niespłacone.

  • grypa666 said

   Wyzerowanie wartości dolara za granicą. Tylko to co jest w USA ma wartość, konta zagraniczne nieważne. Niedawno pojawiła się nawet taka wiadomość, że Amerykanie nie będą mogli mieć kont za granicą ze Szwajcarią włącznie. Nie wiem czy to weszło w życie, ale być może była to próba ocalenia ich majątku?

   • Tak tylko pytam.... said

    jeśli chodzi o Szwajcarię, to sprawa jest następująca:

    – konta tam mieli najbogatsi amerykanie, a ponieważ podatki w Szwajcarii są najniższe w Europie (oraz o wiele niższe niż w stanach), płacili Szwajcarom bardzo małe podatki od milionów dolarów utrzymywanych na koncie, a amerykański fiskus widział z tego figę. Po wprowadzeniu zakazów trzymania pieniędzy w obcych krajach (jeśli się tam nie pracuje) fiskus amerykański będzie mógł spokojnie pobierać całkiem spore podatki za grube miliony $$ trzymane na kontach przez amerykanów.

   • grypa666 said

    – konta tam mieli najbogatsi amerykanie, a ponieważ podatki w Szwajcarii są najniższe w Europie…
    Dlaczego nie zrobili tego 20, 30 lat temu?

   • Tak tylko pytam.... said

    proste – kiedy szuka się na wszystkim i wszędzie pieniędzy? Kiedy jest kryzys….

    Dlaczego pandemia grypy wybuchła po tym, gdy firmy farmaceutyczne zaczęły dołować na giełdzie? Z tego samego powodu

   • Tak tylko pytam.... said

    proste – kiedy szuka się na wszystkim i wszędzie pieniędzy? Kiedy jest kryzys….

    Dlaczego pandemia grypy wybuchła po tym, gdy firmy farmaceutyczne zaczęły dołować na giełdzie? Z tego samego powodu

   • ma ska said

    …Bo nie było mnie jeszcze na świecie 😉

   • ma ska said

    eeee nie tu miał wejść koment :/

   • Rambo said

    Czy ja dobrze zrozumiałem? Wszystkie dolary w postaci różnego rodzaju papierów będące w danym czasie w posiadaniu np. chińskich banków, stracą wartość. Co na to Chiny?

   • Magda said

    Chiny mają raczej obligacje USA i z artykułu wynika,że to właśnie Chiny nalegają na tę wymianę.

  • Magda said

   Samo przewalutowanie rzeczywiście nic nie daje,ale jeśli wprowadzisz limit ograniczający te wymianę to już daje bardzo dużo.

 7. Dominik said

  Hmm gdyby nagle zamknęli banki, to wkurzone społeczeństwo może wyjść na ulicę i do rewolucji niedaleko. Więc albo będzie łagodna próba opanowania sytuacji (wcześniejsza „sugestywna” informacja w tv, sugerująca, że mamy kryzys..itd), albo powtórka z zomo i kopalni „Wujek” (ew. jakieś specjalne opryski chemtrails [wydaje się s-f, ale kto wie?]), stąd te dodatkowe uprawnienia np. straży miejskiej, stawiającej je prawie na równi z policją w takich wypadkach.

  • ymym said

   a propos chemtrails to właśnie filmik zrobiłam, przy porządkowaniu zdjęć i filmów z ostatniego czasu, mam tego dosyć sporo, większość zdjęć z przedwczoraj:

   Original Video – More videos at TinyPic

 8. zbyszek said

  hmm,co dalo by przewalutowanie i wymiana dolara?zaluzmy iz ameryka ma dlugu jedynie 1000dolarow,w dniu dzisiejszym wchodzi nowa waluta nr amero i rzady swiatowe ustalaja przelicznik lub juz go ustalily ze jeden amero bedzie kosztowal 1000dolcow.w tym momecie ameryka ma dlug 1 amero jak rowniez inne kraje maja mniejsze zadluzenie.co to da?a da to ze mozna w ten sposob pozbyc sie wirtualnego zadluzenia ktore defakto naroslo hmm powiedzmy ze zbyt duzo.jak czytaliscie ostatnio ameryka zaczyna dodrukowywac pieniadze.po co?aby dlug rusl coraz bardziej?jak wiecie dodrukowanie pieniedzy prowadzi do spadku wartosci jak rowniez do bardzzzzoooo duzej inflacji,dla przykladu okres przed 2 wojna swiatowa w niemczech.pomyslcie logicznie.jezeli byscie byli przedstawicielami rzadu np chinskiego i slyszycie oficjalna informacje ze usa dodrukowuje pieniadze to co byscie zrobili?ja bym w tym momecie zmienil swoje aktywa np na euro,gdyz wiem co sie wiarze z dodrukowniem pieniedzy,a co robia chiny?nic,a dlaczego?czyzby wiedzialy o czyms?owszem bardzo duzo osob straci na tym oj bardzo duzo.zaluzmy inna wersje.w dniu dzisiejszym ameryka oglasza upadlosc z braku wyplacalnoscilaczy sie z canada i mexykiem i tworza jeden kraj w ktorym jest amero.ok a co to by dalo?a to ze dlugi ameryki zostaja uniewarznione gdyz takiego kraju juz nie ma jak usa.natomiast aktywa w dolarach sa przeliczane np 1/20 .w tym momecie wszystkie dlugi krajow sa anulowane te co maja zadluzenia w dolarach.nasowa sie jedna kwestia czy powinni byc informowani ludzie o zamiarze wprowadzenia amero.osobiscie uwarzam ze nie powinni.dlaczego?otorz jezeli przyslowiowy pan kowalski slyszy ze jutro wchodzi amero to co by zrobil?napewno wybral by wszystkie pieniadze z banku i powstala by panika haos globalny z ktorym zaden z krajow by sobie nie poradzil.zaden!!!tak jak przyslowiowy kowalski moze zglosic upadlosc tak samo moze zrobic np usa.czy wprowadzenie globalnej waluty jakim mogla bybc „supra”mialo by sens?owszem mialo by sens.jezeli ustalili by kurs supra do innych walut jako kurs sztywny odporny dla spekulantow.mnie osobiscie zastanawia jedno,dlaczego chiny nie reaguja na dodrukowanie dolara,jak rowniez inne kraje w tym polska,zastanowilo was dlaczego G8 zaprosilo polska delegacje.przeciez nie jestesmy krajem „kwitnacej wisni” jak rowniez silnym, ekonomicznie.lepsi od nas sa np czesi czy slowasja.a jednak poprosili plska delegacje na przybycie,dlaczego?ja osobiscie uwazam iz polska gdyby dostala by od polskiego wywiadu informacje ze cos takiego sie kroi zaczela by zadyme na caly swiat.a tak siedzi cicho,pomimo wiedza co sie wiarze z dodrukiem dolarow,nie zastanowilo to was?jakos nasz prezydet siedzi spokojnie,rzad nic nie mowi.cisza jak makiem zasial.sorki za ortografie i stylistyke,ale pisanie nie jest moja dobra strona wole przedmioty scisle,matematyke,ekonomie i finanse :p

  • zbyszek said

   zapomnialem dopisac jeszcze jedno :dd
   otoz co ma zwiazana obecna pandemia grypy z wymiana pieniedzy?na pierwszy zut oka to nic nie ma wspolnego,lecz gdy zastanowimy sie bardziej nad tym do mi osobiscie przychodzi jedno logiczne rozwiazanie.jezeli ja byl bym przedstawicielem np usa i planowal bym tak drastyczne rozwiazanie jak upadek panstwa i utworzenie innego i wprowadzenie innego pieniadza.spodziewal bym sie ze strony amerykanow przewrotu a nawed do rozpadu czy tez wojny wewnetrznej w usa.czy wypuszczenie wirusa cos da?tak i to wiele bardzo wiele:
   1-ludzie beda zajeci czyms innym
   2-pod pretekstem ze ktos zmarl na skutek grypy mozna weliminowac danego osobnika ktory zbyt duzo sie burzy.
   3-pod pretekstem pandemi mozna wprowadzic wojska na ulice przez co zminimalizuje sie protesty
   dlatego z logicznego punktu widzenia jest to najbardziej logiczne.

   • Tomek said

    … oraz za jednym zamachem zrobić krok do przodu w kwestii ustanawiania Nowego Porządku Światowego (NWO) – utworzenie Unii Północno-Amerykańskiej

  • ma ska said

   Ciekawie to ująłeś, tyle tylko, że mogą właśnie
   specjalnie na parę dni wcześniej powiedzieć, że
   wchodzi nowa waluta. Ludzie masowo wybierają kasę,
   banki stają się nie wypłacalne… generalnie panuje
   chaos i można z nimi robić (ludźmi), co tylko się podoba.

   Nie wiem co w takim przypadku, ale CHAOS powinien
   być wywołany teraz, przez samych ludzi, a nie czekać
   na ruchy elit. Niestety jest to niemożliwe, większość
   tu zaglądająca wie dlaczego.

   • zbyszek said

    wezmy pod uwage 2 zalozenia.pierwsze:dzien przed wymiana informuja ludzi ze usa zostaje rozwiazane i powsaje unia ameryki,canady i mexyku.co robia ludzie?w tym momecie kazdy z nas wybiera pieniadze z banku wykupuje np euro lub np franki szwajcarskie.w tym momecie waluty wykupywane moze byc nawed zlotowka sa wywindowane nadddmiarrr.dla przykladu-kiedy w polsce byl bum na budownictwo i franki szwajcarskie w jednym momecie rzad informowal ze nie posiada zapasow franka i bedzie musial wziasc kredyt ze szwajcari by pozyczyc polaka.oswiadczenie bylo dla mnie jasne co sie stanie z frankiem czyli pojdzie w gore lecz ludzie nie zwarzali na nic i zaciagali kredyty a puzniej byl placz i zgrzytanie zebow.wezmy teraz druga wersje ze nikt nie zostaje poinformowany.czyli np w dniu dzisiejszym wchodzi amero.co w tedy?hmm napewno straci czarny rynek i to wiele,karterzy narkotykowi ale i nie tylko.straci wiele ludzi swoje oszczednosci wiekszosc z nich popelni samobujstwa.ale jak ktos zna sie troche na ekonomi to wie ze bilans koncowy zawsze a to zawsze musi sie rownac prawej i lewej strony ksiegi rozchodow,tak juz jest w ekonomi i nikt tego nie zmieni chociaz by chcial.tak jak 2+2 zawsze rowna sie 4.osobiscie obawiam sie tego co moze sie stac ale prawde mowiac jezeli chodzi o wymiane pieniedzy to nie maja innego wyjscia,moze sie to wydarzyc we wrzesniu tak jak niektorzy sugeruja ale wczesniej czy puzniej to sie musi wydarzyc.tak czy owak powstanie chaos wiele ludzi popelni samobujstwa,wiele ludzi zginie.jak dobrze pamietam to minister bodajrze zdrowia zaklada ze podczas „pandemi grypy „zginie okolo 90milionow ludzi-sorrki jezeli sie pomylilem.tak wiele sie mowi ze to „elity”nagrecily ta cala spirale.z tym stwierdzeniem to bym polemizowal.dla przykladu irladzka kobieta ktora ma np 4 dzieci dostaje od miasta okolo 700euro tyg,oprucz tego darmowe mieszkanie wszelkie dodatki,oprucz tego wyposazenie za darmo,jezeli jej sie cos zepsuje do przychodzi pan i naprawia za darmo a jak sie nie da naprawic np lodowki to dostaje nowa za darmo.oprucz tego wszystko jej sie liczy do emerytury a te 700euro to tak jak kieszonkowe.dlatego w irlandii wiekszosc ludzi zyje na „kocia lape
    „bo im to sie oplaca.poco pracowac jak wiecej ma sie za darmo.osobiscie uwazam ze ta cala machine nakrecili nie ludzie z elit ale my wszyscy swoim bezmyslnym beztroskim postempowaniem tak jak juz wspomnialem np frankow branych przez polakow.a ze wiemy wszyscy doskonale ze w naturzenic nie ma za darmo teraz bedziemy ponies konsekwecje tego co sami nawarzylismy.nie sluchamy tego co rzady nam mowia co nas ostrzegaja lub tez nie chcemy sluchac,nie interesujemy sie tym tak jak informowal polakow narodowy bank polski o braku franka szwajcarskiego.

  • Jose said

   Tak pobierznie o kryzysach w latach 70-tych.
   W 1971 z Rząd USA ogłosił niewypłacalność. Jak to się odbiło na „światowe finanse” trzeba by troche problem poanalizować pod różnymi kątami. Może ktoś posiada dostęp do innych opracowań na ten temat? (ogłoszenia niewypłacalności USA w 1971)?

   http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/Historia1970_1979

  • pyrek said

   Z tego co wiem supra to moneta ze złota i ma wartość taką jaką ma złoto. Czyli ma w czymś pokrycie, nie tak jak obecne waluty. Teraz mamy światową walutę w postaci dolara którym manipulują tak jak się tym z FED-u podoba.
   Moim zdaniem supra jest konkurencją dla amero, być może się mylę nie wiem. Świadczyć może o tym fakt że to m.in. Rosjanie dążą do jej wprowadzenia a nie elity z USA. Bo one z kolei chcą wprowadzenia amero które nie będzie mieć pokrycia i dzięki temu dalej będą robić przekręty.

   • szybkomularz said

    zarówno w USA jak i Rosji rządzą te same pejsate „elity” (wielu polityków oraz krętaczy typu Bierezowskiego mają podwójne Rosyjsko-izraelskie obywatelstwo) z wiadomym stosunkiem wobec gojów, wszystko to co widzimy w TV to jeden wielki teatr dla stworzenia pozorów demokracji i otumanienia bydła.

 9. nina said

  A ja mieszkam w usa i to wszystko mnie zaczyna przerazac, co robic? Wracac do Polski, ale czy ucieczka cos da?

 10. marcepan said

  Zapowiedzi filmow:
  Upadek Republiki: Prezydentura Baraka Obamy

  oraz
  Niewidzialne Imperium

  Oby ukazaly sie jak najpredzej.

 11. marcepan said

  Polecam ten artykul z Chin datowany 24 marca 2009:
  http://www.chinainlaw.com/FinanceChannelMainEN/Supra-NationalReserveCurrency.aspx
  Oto fragment:
  „The weaknesses of the International Currency System dominated by US Dollar have been exposed in this financial crisis. Dollars can be printed as many as the US Federal Reserve needs. To eliminate the inflation risk, they send them to all of the world’s countries. So now the countries from all over the world have to take the responsibility of the damages caused by the US economic bubble. The crisis has extended from the Wall Street to Europe, Asia and even Africa. One of the most important reasons is the world is too dependent on the US Dollars. So if this ‘’supra-national reserve currency’’can be created, all the countries, even the US itself would be benefited from it.”

 12. Aga said

  http://www.rense.com/general80/protc.htm

  Economic collapse scenarios were always premised on the basis of a US declaration of force majeure on debt service. It’s a very extensive scenario. The scenarios are all together, i.e., military, economic, political and social complete destabilization leading to collapse. Then they break down individual scenarios. In the economic collapse scenario, the starting point would be the United States Treasury declaring a force majeure on debt service, which is de facto repudiation, and that’s how it would be interpreted by the world’s capital marketplaces. Then the scenario goes on from there. The US Treasury would obviously declare a force majeure sometime after the European markets had settled down. In other words, they had gone out on the day, which means 11:38 a.m. EDT, our time. They’d wait until the European markets closed, and the US markets had been open for a couple of hours. That’s when they’d determine how to begin the process of unwinding or controlling the collapse to the best extent possible, mainly because they know that the greatest hedge pressure would be people seeking to use other markets to hedge their long exposure in the United States and that the US would be the biggest seller in all the rest of the world’s markets. Therefore you would want to declare the force majeure when the rest of the world’s markets closed. The declaration of force majeure would be precipitated by the declaration that the United States is no longer able to service its debt. That’s pretty simple. Who makes that decision? The Treasury Department. The President does not make that decision. The Secretary of the Treasury does. He has that authority. You might ask — wouldn’t he have his arm twisted not to do that?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s