Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

wizyta u prawnika

Posted by grypa666 w dniu 24/08/2009

Krótko o naszej dzisiejszej wizycie u prawnika, który pomoże nam w sformułowaniu pozwów oraz w założeniu stowarzyszenia.

Obie sprawy będą prowadzone równocześnie. Jesli chodzi o pozwy – najlepszą opcją byłoby zakładanie ich przez osoby prywatne, może być na podstawie wzoru. lawyers_scamNie możemy ani jako stowarzyszenie ani jako wydawcy blogu / strony internetowej zachęcać was do zakładania pozwów. Jeśli to zrobicie to z własnej nieprzymuszonej woli – jeśli będziecie uważać, że czujecie się zagrożeni lub też, że komuś z waszych krewnych / znajomych coś zagraża. Należy więc dokładnie przeanalizować dokumenty, które będziecie mieli do dyspozycji. Dlatego bardzo przydatne będą tłumaczenia pozwów Jane Burgermeister, a także inne przetłumaczone dokumenty.

Niestety, w Polsce jest inny system prawny niż w USA, tzn. nawet oskarżając o ludobójstwo, jeśli nie ma na to „paragrafu”, pozew zostanie odrzucony od razu. Dlatego tak ważna jest pomoc kancelarii prawniczej – żeby zarzuty miały podstawy prawne. W USA prokuratura i śledczy mają za zadanie znalezienie podstaw prawnych do zarzuconego czynu, więc jest łatwiej. Bardzo dobrze dla sprawy byłoby gdyby pozwy były założone w różnych miejscach przez różne osoby.

Jeśli chodzi o dokumenty, będzie można dołączyć w wersji angielskojęzycznej, jako załączniki. Jednak dla osób, które nie znają angielskiego warto by przetłumaczyć wszystkie artykuły i dokumenty – dlatego będziemy prosić was o pomoc.

Jeśli chodzi o stowarzyszenie – odnotowaliśmy wszystkie osoby, które się zgłosiły, wyślemy do was osobną informację mailem. Jeśli dobrze pójdzie to spotkanie założycielskie odbędzie się już niedługo.

Na koniec najważniejsze – pieniądze za pracę kancelarii adwokackiej. Ustaliliśmy, że za całość zapłaci stowarzyszenie. Już teraz jednak będzie można założyć osobne konto powiernicze kancelarii adwokackiej – wszystkie informacje n.t. pieniędzy wpływających i wypływających z konta będą publicznie dostępne. Suma na koncie będzie jednak dostępna dopiero po rejestracji stowarzyszenia, tak więc musimy na razie rozwiązać prywatnie problem zapłaty bieżących rachunków. Mamy bardzo dobrego, wyrozumiałego prawnika – to wielki plus.

Ustaliliśmy, że stowarzyszenie powinno prowadzić działalność gospodarczą z kilku powodów: musimy mieć finanse na wszelkiego typu akcje ulotkowe, będzie potrzeba opłacania druku wydawnictwa, z którego też może być jakiś dochód, będą potrzebne fundusze na wykonawców filmów, projektantów strony internetowej itp. itd. Bez działalności gospodarczej nasza działalność będzie poważnie ograniczona. Chyba, że zamierzamy się spotykać tylko po to by dyskutować lub modlić się. Czy tylko na tym nam zależy?

Komentarzy 48 to “wizyta u prawnika”

 1. open-minded said

  Witam, dosypanie grosza do wspólnego przedsięwzięcia jest kwestią bezdyskusyjną.

  • Jose said

   Jestem w stanie w pracy „puścić do druku” np. ulotki po kosztach na terenie woj. podlaskiego.

  • grypa666 said

   Formalnie, nie możemy nikogo namawiać do rozklejania ulotek. Na razie to jest tylko prywatny blog… dziękujemy, że chcecie nas czytać i zamieszczać swoje komentarze. W ten sposób znajduje się tu bardzo dużo istotnych informacji.

 2. wymagana said

  a ze spotkania pewnie wszyscy pojdziemy na rzez ;]

  Kto bedzie sie bronil, przejdzie do historii :]
  May the force be with You !

 3. marcus said

  Do Grypa666
  Czy wiesz moze jak wyglada dzialalnosc stowarzyszenia na obszarze UE. Tzn. czy czlonek stowarzyszenia z jednego kraju czlonkowskiego UE moze powolywac sie na status i dzialalnosc tego stowarzyszenia dzialajac w innym kraju wspolnoty europejskiej.

  • grypa666 said

   Nie wiem, nie znam się na tym zupełnie. Pytaliśmy się o to prawnika, gdyż oczywiście lepiej byłoby działać na całą Europę. Wstępnie mamy informację, że niedługo ma być taka możliwość, ale jeszcze nie w tej chwili.

   • marcus said

    ok! Dzieki

   • Adam said

    dokładnie, bo ja będe w Hiszpanii od końca września.. i powiem Wam że mnie to trochę przeraża…

    jak się bronic? Jesteśmy doinformowani, informujemy o tym wszystkim ludzi.. ale jak przyjdzie co do czego.. co wtedy??… pójdziemy na rzeź?…;/ co robić? ja będę w hiszpanii wtedy… do końca stycznia tam będę. ten kraj gnije.. to jest zbiór samych autonomii niczego innego a ludzie z całym szacunkiem dla ich serdeczności są zidiociali.. i łykną wszystko co im powie władza… zostane tam sam..;/

 4. Wiesława said

  Musimy się przygotować na duże koszty na początku. Stowarzyszenie musi być rozliczne na tzw. pełnej księgowości. To kosztuje ok. 1500-3000 miesięcznie plus bieżące koszty ( powinniśmy zamknąć się w 10 tyś.Będziemy musieli przetrzymać przez kilka miesięcy zanim stowarzyszenie zacznie przynosić zyski. Bo że zacznie to nie mam wątpliwości. Wierzę w Ciebie Piotrze i jestem pewna że masz pomysły jak zarobić pieniądze nawet w ciężkich czasach. Ogłośmy zbiórkę wśród ludzi dobrej woli.

 5. Polak said

  To może dać ponad 100 000 rocznie!
  Kto to zapłaci jak coś nie wypali?

  • Bartłomiej said

   Jak coś nie wypali to nie będzie komu za to płacić.

  • Piotr Bein said

   akurat od robienia forsy to ja bylbym ostatni
   robie juz od 2001 roku dla roznych spraw, za frajer, po kilkanascie (teraz nawet wiecej) godzin na dzien
   niech sprytniejsi glowkuja

 6. Tak tylko pytam.... said

  „zanim stowarzyszenie zacznie przynosić zyski. Bo że zacznie to nie mam wątpliwości. Wierzę w Ciebie Piotrze i jestem pewna że masz pomysły jak zarobić pieniądze nawet w ciężkich czasach. Ogłośmy zbiórkę wśród ludzi dobrej woli.”

  a jeszcze nie tak dawno deklarowaliście gorliwie, że ani na waszej stronie ani na waszej działalności nie zamierzacie „trzepać kasy”. Czyżby się wam priorytety zmieniły?

  Zaznaczam – nie jestem żadnym agentem, śledzę ten blog, bo mnie ta cała sytuacja z tą dziwną grypą niepokoi, ale nie lubię obłudy i zakłamania. Dlatego jeżeli waszym celem jest trzepanie kasy, to napiszcie to od razu, a nie stosujcie taktyk szefa radia maryja

  • „trzepanie kasy”?!?
   co to za sformułowania w ogóle?!?

   w jakim świecie chłopie Ty żyjesz? pracujesz? czy ktoś Ci daje na utrzymanie?

   jak chcesz działać bez środków na to?!?

   poza tym wszelkie zarobki nie będą ze składek tylko z działalności gospodarczej wg. celów statutowych stowarzyszenia..

   trochę poczytaj i się doinformuj, zrób coś a później tu wchodź i wal takie śmieszne hasełka

   • Tak tylko pytam.... said

    po co od razu taka agresja, powołałem się tylko na cytat powyżej, z którego jasno wynika, że pan Bein zamierza ZARABIAĆ PIENIĄDZE

   • mariokosmos said

    jeśli to Twoim zdaniem wynika z tego komentarza to „krzyżyk na drogę” – jak to mówią…

   • Bartłomiej said

    Ludzie co wam jest?!? Wyluzujcie wszyscy bo szczepionek nie będzie trzeba…sami się pozagryzacie.

   • Piotr Bein said

    kurcze, koniec ze sleczeniem po nocach
    chyba mi oczy wypalilo, bo takiego „jasnego wyniku” ze Bein bedzie ZARABIAC PIENIADZE — nie widze
    no ale to brzmi obiecujaco — zaczna sie wycieczki limuzyna po Europie

  • Pan Bein nie pisał powyższego tekstu, skąd ten domysł? Skąd w ogóle wiesz, że to Pan Bein był dziś u prawnika i że to Pan Bein przygotowywał propozycje celów statutu?

   Strasznie dużo domysłów, zero faktów

   • Maks said

    Fakt jest jeden – pazerni naciągacze!

   • ymym said

    przerażające jest to jak ludzi są „sprani”, nie wierzą zwykłym ludziom, rodakom swoim
    – a wierzą za to panom w garniturach za szklanym ekranem, których pensja miesięczna przewyższa ich roczną… Szkoda gadać.
    Którzy swoich celów jasno nie określają, tak jak tutaj zostało to zrobione, który sumienia nie mają i gdzie mogą to pieniądzory widzą.
    A jak ktoś chce zrobić coś co na prawdę może coś zmienić, to się go od naciągaczy wyzywa.

    TAKA POLSKA WŁAŚNIE! – ale niech się Polska zmieni w takim razie!

    Dla dobra ludzi, nawet się zjednoczyć nie będą potrafili… Dojdzie do nich jak już po kostki w tym g***ie brodzić będą…
    Szkoda słów. Ja rozumiem podejrzliwość – ale to nie jest podejrzliwość, tylko ZAWIŚĆ!

  • ymym said

   co ty w ogóle człowieku piszesz?
   Pieniądze które zarabia stowarzyszenie nie są pieniędzmi na których ktoś „trzepie kasę”…

   Poczytaj trochę na temat funkcjonowania, prawnych aspektów itd dotyczących działalności stowarzyszenia!
   Nie lubię strasznie, jak się ktoś wypowiada z taką pewnością o rzeczach o których ewidentnie wie za mało…

   Jeśli ktoś miałby zamiar w obecnej sytuacji „trzepać kasę” – to musiałby być bardziej NIELUDZKI niż Ci którzy nam to bagno serwują, a w to wątpię – biorąc pod uwagę dotychczasowe WOLONTARIACKIE akcje wielu już ludzi.

   Ty czytasz tego bloga, a pomyśl, że ktoś go pisze poświęcając swój czas (jak wiadomo: czas to pieniądz) nie zarabia na tym ani grosza.
   Ktoś inny robi plakaty, ulotki itd – za darmo, mimo iż normalnie bierze za takie rzeczy dosyć sporą kasę.
   Ktoś jeszcze inny tłumaczy, redaguje, poprawia dokumenty.
   Następny przygotowuje pozwy. Inny nagrywa filmy. ITD ITD ITD

   WSZYSTKO ZA FREE!!! dochodzi to do Ciebie????

   Już któryś raz z kolei, jeśli dobrze pamiętam – oskarżasz bez żadnych podstaw. Jeszcze gdybyś się czepił treści notatki, ale komentarza? i co uważasz, że ten komentarz to co każdy z nas o tym myśli?

   Nie wiem szczerze mówiąc czy „stowarzyszenie musi być rozliczne na tzw. pełnej księgowości (…) 1500-3000 miesięcznie”… Tego wszystkiego należy się dowiedzieć, oszacować, przeliczyć, zaplanować – krytykujecie tylko, a do fachowej pomocy to mało który jest skory.

   Inna sprawa jest tak iż stowarzyszenie może zarabiać tak jak już to zostało napisane we wpisie chociażby przez „akcje ulotkowe, będzie potrzeba opłacania druku wydawnictwa, (…) fundusze na wykonawców filmów, projektantów strony internetowej”

   Nie liczyłabym na jakieś zawrotne kwoty, jeśli pokryjemy bieżące wydatki to będzie dobrze…
   Nie liczyłabym także, na darowizny – to raczej jednorazowo wpływające środki.

   widzę już, że międzyczasie się nowe komentarze pojawiły, jak sklecałam tego posta tak więc:

   Po pierwsze nie widzę żadnej agresji, w 1 odpowiedzi jaką dostałeś.

   Po drugie mój drogi „ja tylko pytam” – nie tylko pytasz, ale przede wszystkim dajesz osądy.
   Do tego bezpodstawne.

   Słusznie zaznaczył Twój rozmówca iż odnosisz się do słów wypowiedzianych przez Wiesławę a przypisujesz je p.Piotrowi…
   Po za tym wypowiedz jednej osoby przypisujesz wszystkim tu obecnym.

   Prócz Pana Beina jest na prawdę wiele osób które są tu „czynne” i robią bardzo dużo, mimo iż nie afiszują się z tym.

   Powiem Ci więcej, ja „obłudy i zakłamania” w ogóle nie trawie – dlatego też nasz świat musi się zmienić – w końcu, nareszcie i na szczęście…

   Zważaj na słowa, bo strasznie podnosisz ciśnienie tymi bezmyślnie wypuszczonymi w nerwach czy emocjach tekstami!

   • Adam said

    w pełni popieram pomysł stowarzyszenia.

    Jednocześnie chciałbym zauważyć, że „Tak tylko pytam” po prostu może wyraża swoje wątpliwości dot. stowarzyszneia, bo może zetknęła się z praktyką ich funkcjonowania. A w większości funkcjonują one właśnie w ten sposób, tzn „trzepią kasę”- jak ktoś tu kolokwialnie napisał. Troszkę na ten temat mnie uczono (profesor objaśniała kruczki prawne i wszystkie luki, z jakich korzystają stowarzyszenia, oczywiście nie wszystkie lecz niektóre, organizacje pożytku publicznego itd, żeby działać praktycznie jako „firma” i „trzepać kasę”) i wiedza to ciekawa, zostawię ją jednak dla siebie 🙂

    Jednak to stowarzyszenie,będzie inne, nie nastawione na „trzepanie kasy”- taką mam nadzieję.

   • Adam said

    możecie podać jeszcze raz maila żeby się zapisać do stowarzyszenia? Chcę to zrobić..a poprzednio maila nie wysłałem, i teraz nie wiem pod którym on jest artykułem na blogu w komentarzach..

   • Bartłomiej said

    ymym N/C

  • Piotr Bein said

   @tak tylko pytku:
   a koszta ty bedziesz pokrywac, czy krasnale?

  • taka tam... said

   do ‚tak tylko pytam’

   odnosisz sie do postu jakiejs osoby (wieslawy) ktora dotad tu postow nie pisala i bierzesz ta deklaracje o zyskach za oficjalna wypowiedz tworcow tej strony? no comments…
   poza tym jesli sadzisz ze bez odrobiny kasy mozna cos wskorac to lepeij zejdz na ziemie. a niby skad maja miec kase chociazby na oplate wymaganych czynnosci jak ksiegowosc itd. nikt tego za darmo nie zrobi.

   cos mi sie zdaje ze chyba jednak jestes agentem 😉

 7. grypa666 said

  Myślę, że nie będzie to aż 100 tys rocznie. Zminimalizujemy wydatki na początku. Jeśli uda się wydawać czasopismo to myślę, że będziemy się swobodnie samofinansować. Nie używałbym tu sformułowania „trzepanie kasy” – w takim przypadku już byśmy to robili nie publikując kompromitujących informacji

 8. nieobojetny said

  Mysle ze jednym z pierwszych celów stowarzyszenia powinien byc krótki spot reklamowy zamieszczony w tvp. Nic tak nie trafia do pustych wypranych mózgów jak raklama w tv , juz zaczynam sie rozglądać za profesjonalną wytwórnią która by podołała temu projektowi oczywiście za rozsądne cene.
  Jeżeli więcej osób poprze ten pomysł , pierwszy dorzucę swoje 3grosze na jego realizację.

  • TVP to już wysokie progi – radziłbym oszczędność na początku a ten początek nie musi przecież trwać długo.

   Jak już pisałem zacząłbym od studenckich stacji radiowych.
   Potrzebne do realizacji:
   – chęci
   – myśle że materiał video z Piotrem Beimem mógłby być zastosowany jako audio (1 i 2 część).
   – 30 minutowa audycja
   – może na sali jest osoba z radia ???
   – sporządzenie w kilku punktach tego co wiemy – co nam grozi – co chcemy osiągnąć
   – chyba najlepszym sposobem byłoby stworzenie takiego nagrania ogólnego – a później przedstawiciele grupy miejscowej dali by ewentualny wywiad (choć wg mnie przydałby sie już i tutaj autorytet – względnie osoba bardzo dobrze zaznajomiona z tematem).

   ze swojej strony mogę pomóc w zgraniu spotkania (w moim mieście), ewentualnym podkładzie muzycznym.

   – przetłumaczone teksty Jane są chyba niezbędne jako niezbity dowód przed rozpoczęciem akcji medialnej

   • Adam said

    mam znajomego, kończy studiować dizennikarstwo na UW, działał w studenckim radiu uniwersyteckim. Mogę mu nagrać temat- zobaczymy czy puszczą…

   • grypa666 said

    Niż niedługo podamy maila do kontaktów. Jest obawa, że nie wyrobimy się z przeczytaniem…

  • grypa666 said

   TAK! Koszt wykonania będzie niski bo sam jestem ekspertem od reklam TV.

 9. Bartłomiej said

  *ciężko wzdycha* „uświadomienie i zneutralizowanie niebezpieczeństwa sztucznie wykreowanej pandemii i przymusowych szczepień niebezpieczną szczepionką” to jest teraz najważniejsza sprawa, zanim się pozbieracie wszyscy do kupy będziemy stać w kolejce do szczepień. Twórzmy to stowarzyszenie a w miedzy czasie niech każdy robi co może i co uważa za słuszne. Nie szukajcie aprobaty i przewodników tylko działajcie. Przerost formy nad treścią. Ludzie nie są głupi tylko ogłupieni i ważny jest w tej chwili czas, żeby mieli możliwość to przetrawić. Im wcześniej temat zacznie być w obiegu tym lepiej. Każdy z was kto zrozumiał o co chodzi wie co powinien dalej robić.

 10. karol said

  Skoro chcecie zbierac srodki nie rozumiem dlaczego nie korzystacie z reklam tekstowych google(lub innych najlepiej typu pay per click), wystarczy sie przeciez zarejestrowac i przekleic kod javascript na strone. Generujecie tutaj spory ruch tym bardziej, ze nikomu nie zaszkodziloby poklikac na jakies linki/banery i nic by to nie kosztowalo. Mozliwosci jest mnostwo, strona nie musi byc nawet w domenie .wordpress.com jezeli ta naklada jakies ograniczenia co do komercji (teoretyzuje).

  • perdurabo said

   dokładnie! zawsze jakaś kasa. Zero strat.

  • ymym said

   Wiecie ile tu takich było, co to mówili, tak jak i teraz, że strona powstała tylko dla kasy i że zaraz będą reklamy i że ludziom kit jest tutaj wciskany? Ile oskarżeń, zawiści…

   Mi wstyd za moich rodaków – bo pokłady w nich siedzą jakiegoś przedziwnego, wewnętrznego niepokoju – tylko te obawy w złą stronę kierują.
   Uderzają w zwykłych ludzi, którzy w chwili zagrożenia próbują coś zrobić – a przez lata dawali się rolować na okrągło, przez faktycznych „krętaczy”…
   Strasznie mi się smutno zrobiło… 😦

  • grypa666 said

   pomysł dobry, ale są ograniczenia co do treści. Musielibyśmy ostro cenzurować komentarze. Myślę jednak, że do tego dojdzie, nie mamy żadnych źródeł dochodu…

 11. PONTON21 said

  Bardzo dobra robota tak trzymac panie Piotrze aleluja i do przodu!!!!

  • Walczący said

   Witam

   Jestem w stanie udostępnić księgową dla stowarzyszenia.

   Jestem także w stanie zaooferować swoją pomoc w:

   grafika, multimedia, www, PR, druk materiałów itd. itp.

   Proszę o kontakt via mail Panie Piotrze.

   Pozdrawiam

   • grypa666 said

    Jesteśmy po rozmowie z potencjalnym księgowym. Ale inne opcje mile widziane.

 12. Magda said

  Czy można poprosić o zestawienie zarzutów JB z zarzutami dr Ratha z 2003r.

  Wydaje mi się,z tego,co pobieżnie przejrzałam,że pokrywają się co do oskarżanych przez Ratha w pozwie z 2003r. firm farmaceutycznych i instytucji międzynarodowych.Co do polityków nie(wtedy kto inny trzymał stery),ale co do urzędów tak.

  • grypa666 said

   Tak, warto nad wym popracować. Wysłałem Jane info o Rath, mam nadzieję że go zna? Na razie nie mam odpowiedzi.

 13. allseiingeye said

  Również chcę należeć do stowarzyszenia. Jestem na blogu od początku. WeSeeingU@gmail.com

 14. Tamiflu said

  Mam nadzieję, że te gnoje, co nas od goi wyzywają czy jak tam mówią znów się przeliczą, wszystko jest pięknie narazie, bo są robole, co na nich pracują, ale skończy się robol zostanie pan i co zrobią, nad kim będą władać nad sobą? Nie… każdy z nich będzie chciał mieć jak największą władzę i wybiją się na wzajem. Kościół katolicki rozwalają biskupi o przekonaniach judaistycznych a ludzkość rozwalą ci sami Żydzi, co do nie dawna płakali, że państwa nie mają…no i uda im się pobudować ich nowy wielki Izrael pewnie granice będą aż do Bugu. A my Polacy jak zwykle zamkniemy gęby i przypomnimy sobie to sławetne zdanie „Polska nierządem stoi” tylko czy na pewno stoi? Dla mnie to jej całkowity upadek jesteśmy zwykłymi pachołami zachodu i rusków też mogą fałszować naszą historię a nasze marionetki z rządu stulą pyski i nic nie powiedzą. Jedyne, co zostało po tamtych Polakach to groby czy warto było oddawać życie za taką Polske jak jest teraz czy warto było pyta? Nie warto, bo to nie Polska, o jaką walczyli nic swojego nie mamy wykupują nas i niszczą kulturę a przede wszystki niszczą naszą wiarę katolicką ( podczas procesu germanizacji czy rusyfikacji nie dokonały się takie zniszczenia jak teraz są). Przez pokolenia na ustach Polaków świeciły 3 największe wartości ” Bóg, Honor i Ojczyzna” A teraz, co się z tym stał Boga nie mamy, bo w go nie wierzymy honor schowaliśmy a ojczyznę sprzedaliśmy. Dokąd znów nie będzie w nas tych trzech wartość dotąd nie zbudujemy lepszego jutra wróćmy do korzeni a nie módlmy się do nowych bożków, które ogłupiają i upośledzają a przede wszystkim osłabiają nasze więź między ludzkie, musimy sobie uświadomić, że jeśli nie połączymy się w jedno to tak jak organizm nie może funkcjonować rozczłonkowany tak i my niczego nie dokonamy, jeśli teraz spacyfikują Greków a zakładam, że tak będzie i świat nie zareaguje to następni będziemy my i nasze rodziny .
  Z Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s