Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Często zadawane pytania

Posted by grypa666 w dniu 24/08/2009

Często zadawane pytania,  autor: Piotr Bein  22.VIII.2009
W ostatnich tygodniach rozmawialem nt. „pandemii” i przymusowych szczepień z wieloma osobami różnego pokroju w Polsce. Oto ich argumenty i moje odpowiedzi, oparte na dostępnych informacjach, z których wiele jest już po polsku na naszym blogu.
„Pandemia, przymusowe szczepionki? To nie u nas!” Z chwilą ogłoszenia przez ONZ (WHO) stanu pandemii (globalnej epidemii), suwerenność państw jest anulowana, wchodzi prawo międzynarodowe i dowództwo ONZ nad wyjątkowymi (tymczasowymi) komitetami wykonawczymi w poszczególnych państwach-członkach ONZ. Tyle będzie z polskiego prawa przeciw przymusowym szczepieniom.
„Przymusowe szczepienia? To nie ja. Nie jestem zarejestrowana”. Jesli zechcą, wyciągną z ukrycia wszystkich, bo ci potencjalnie stwarzać będa ogniska zarazy. W USA uzbrojone siły bezpieczeństwa  chodzic będą „od domu do domu” (co jest oczywistym pogwałceniem Konstytucji USA).
„A jak się nie zgodzę dać  zaszczepić?” To pójdziesz na „kwarantannę”. A nieciekawie wyglądają miejsca „kwarantanny” w USA.  Jak ma być w Polsce, nie wiemy.
„Za mało jest szczepionek, wszystkich nie zaszczepią.” No właśnie, kogo wybiorą? Wiadomo, że priorytet będą miały dzieci, kobiety w ciąży i osoby aktywne do wieku ok. 45 lat.
„Już Hitler i Stalin próbowali i nie zniszczyli nas.” Rzeczywiście? A gdzie jest polska inteligencja? Czemu naród tak jest zdegenerowany psychicznie i fizycznie w porównaniu nawet z Czechami czy Słowakami?
„Ale przecież szczepionki są skuteczne, np. przeciw tężcowi.” Wg specjalistów, na grypę nie ma szczepionki, bo wirus się szybko zmienia. Wielu z nich uważa, że szczepionki są z wielu względów bardziej szkodliwe niż sam wirus.
„Rząd, instytucje zdrowia nas chronią.” Sądzę, że w tym przypadku świadomie lub przez zmuszenie sytuacyjne będą współpracować z grupą, ktora nie życzy ludzkości wiele dobrego.
„Jesli Iluminaci czy kto tam zniszczą nas, kto będzie na nich pracować?” Nasze pieniądze, bogactwa narodowe już ukradli, w niedawnych „ratunkach” bankierów, globalnie  na łączną sumę dziesiątków bilonów euro (jeden bilion = tysiąc miliardów lub milion milionów). Do swojego funkcjonowania potrzebują nie więcej niż kilkaset milionów niewolników.
„Jak zaszczepią wojsko, policję, to kto będzie nas zmuszał do tych podobno przymusowych szczepień?” A kto powiedział, że wszystkie „szczepionki”  będą identyczne?
„Gdy rozpetaja zaraze, to ich samych dopadnie.” A może jest antidotum nam nieznane, przygotowane dla nich? A może te różne domieszki sprawią, że zaraza czy jakaś chorba (np. od skwalenu) uderzy tylko w zaszczepionych?
„Zdobędziemy broń i będziemy się bronić przed zastrzykiem…” Wybij sobie z glowy! Jeszcze prędzej możesz zginąć. Bóg przykazał: Nie Zabijaj.
„To co robic w takim razie?” Uświadamiać siebie i znajomych, rozpoznawać fałsz i dezinformację.  Z tego wyniknie działanie.
Tak nam dopomóż Bóg.

Komentarzy 169 do “Często zadawane pytania”

 1. Bóg przykazał, ale wierzącym. Mi przykazało własne sumienie, a jeśli komuś jego brakuje to nawet Bóg nie pomoże. Przepraszam wszystkich, którzy zaraz zapewne napiszą, że obraziłem ich uczucia religijne, ale to prawda, a za prawdę się nie każe ani nie wini.

  • marcus said

   nikogo nie obraziles ale i tak nas wykasuja bo gadamy nie na temat, a jam mam tydzien bez kompa bo wyjezdzam. Nara!!!

 2. Tak tylko pytam.... said

  “Pandemia, przymusowe szczepionki? To nie u nas!” Z chwilą ogłoszenia przez ONZ (WHO) stanu pandemii (globalnej epidemii), suwerenność państw jest anulowana, wchodzi prawo międzynarodowe i dowództwo ONZ nad wyjątkowymi (tymczasowymi) komitetami wykonawczymi w poszczególnych państwach-członkach ONZ. Tyle będzie z polskiego prawa przeciw przymusowym szczepieniom.

  Obecnie mamy już 6 stopień pandemii i jakoś nie słyszałem, aby jakakolwiek konstytucja została anulowana. Poza tym nie ma czegoś takiego jak prawo międzynarodowe, które zastępuje konstytucję danego kraju. Prawo międzynarodowe reguluje jedynie stosunki między państwami oraz określa kompetencje i ramy prawne działalności instytucji międzynarodowych, które jednak nie mają takich uprawnień, aby znieść jakąkolwiek konstytucje suwerennego państwa. Panie Bein, radzę się doszkolić w tej dziedzinie, bo tutaj Pan się nie popiasał

  • ONA said

   tak to fakt,pandemia jest już od maja/czerwca i w każdej gazecie można było o tym przeczytać,usłyszeć w każdej stacji więc nie był to fakt zatajony…

  • TheEndi said

   Mylisz się…
   Nie chodzi o prawo zastępujące naszą konstytucję w całości,
   ale pewne jej części. Umowy międzynarodowe istnieją i dziwi mnie,
   że sugerujesz innym korepetycje, samemu pisząc bzdury.
   W 2005 roku Polska ratyfikowała umowę dwustronną z WHO,
   dotyczącą tematu chorób, szczepień, pandemii, etc…,
   ale niestety nie doszukasz się w necie jej treści…

   Uściślając: Prawo międzynarodowe, może zacząć obowiązywać
   w jednym przypadku, kiedy to jego wprowadzenie przegłosuje Sejm
   i nie ma on wcale w obowiązku rozpisywać referendum,
   choć taka możliwość istnieje. Dodam jeszcze, spekulując,
   że być może zapisy w umowie z WHO, przewidują możliwość
   wprowadzenia przepisów bez zgody Sejmu… Hmmm?!

  • mariokosmos said

   yyyyyy……..

   „Panie Bein, radzę się doszkolić w tej dziedzinie, bo tutaj Pan się nie popisał”

   Padało to tu wielokrotnie. Radzę czytać archiwum, a jeśli nie to najpierw poszukać tych informacji a potem stawiać osądy…
   Po co stawiać takie oceny, samemu nie zapoznając się z zagadnieniem o którym się pisze?!
   Bezcelowe i głupie.

   • Piotr Bein said

    a niech sie kompromituja
    tylko jesli tacy pewni, czmu sie nie ujawnia?

 3. soband1 said

  widze pan Bein coraz bardziej uderza w religijne tony!ja bym zalecal ostroznosc zarowno do mainstrimowych informacji jak i tych z drugiej strony!pozdrawiam!

  • mariokosmos said

   bez przesady…
   Czy jesteś wierzący czy nie – jeśli Ci życie miłe to bezczynnie nie stój i nie patrz na to gdzie ten świat w którym żyjesz (…tak samo jak ja czy inni). Odwagę należy mieć jednak dość sporą by to wyzwanie przyjąć, zamiast stać z boku i patrzeć komuś na ręce.

   Pozdrawiam!

  • Rosomak said

   Teraz już nie ma większego znaczenia, czy ktoś jest wierzący czy nie, czy posiada takie czy inne korzenie genetyczne, tu idzie o to, żeby LUDZIE NORMALNI, LUDZIE DOBREJ WOLI ZJEDNOCZYLI SIĘ W IMIĘ PRAWDZIWEJ SOLIDARNOŚCI PRZECIWKO SIŁOM ZŁA, które nas niszczy od dawna.(Od środka – Duszę, od zewnątrz – Ciało). Ale wciąż mamy jeszcze szansę, być może już ostatnią, i nie można jej zaprzepaścić! Chrońmy zatem to, co się narodziło na tym Blogu – mianowicie pogłębioną refleksję, która być może wpłynie na samoświadomość społeczeństwa i wyzwoli jak najszybciej roztropne działania. To czy przetrwamy, być może zależy także i od nas. Pozdrawiam Gremium!

  • Piotr Bein said

   globalisci wpychaja swa religie od poczatku, ja mam prawo promowac swoja
   jesli myslisz ze Boga mozesz odrzucic — twoj wybor, nawet On cie do tego nie zmusza

   • soband1 said

    z calym szacunkiem ma Pan prawo odwolywac sie do swej wiary ktorej bynajmniej nie jestem przeciwnikiem a wrecz przeciwnie idea Boga jako sily wyzszej nie jest mi obca!mi chodzi kontekst odwolywania sie do Boga,to moja subiektywna ocena oczywiscie ale wiele ludzi ktorzy czytajac wiadomosci na tym portalu do ktorych i ja sie zaliczam woleliby raczej czyste fakty i opinie, moze sie myle ale wiecej osob uswiadomiloby sobie potencjalne zagrozenie zwiazane z jak ja to nazywam GRYPA TRZYMAJACA WLADZE ale bez nawolywania typu niech Bog ma nas w swej opiece!moze sie czepiam ale tak uwazam!niemniej ma Pan do tego prawo!pozostaje z szacunkiem i pozdrawiam wszystkich zalecajac zawsze krytycyzm i stoicki spokoj!soband1!

 4. cavaderous said

  „Demokracja prowadzi do dyktatury”
  Platon

  • Adam said

   a powiedział to nie byle kto, bo Platon, pieerwszy utopista, zwolennik i prekursor komunizmu- jednej z największych dyktatur i systemó totalitarnych w historii ludzkości..

   Polecam Księga VIII- dialogi Platońskie. Dawno temu to czytałem ale mniej więcej wygląda to tak:
   FORMY ZWYRODNIENIA USTROJÓW

   demokracja->dyktatura->arystokracja->oligarchia->demokracja->(dodane ode mnie)ochlokracja-> dyktatura… i tak w kółko…

   • cavaderous said

    żaden utopista , i żaden twórca komunizmu – Platonowi przypisuje się stworzenie wielu systemów tj. komunizmu , faszyzmu itd poprzez jego ogromną wiedzę oraz logikę. Platon stworzył system uniwersalny do którego późniejsi nie dorastający mu do pięt fantaści zaczęli tworzyć inne systemy opierając się w niektórych fragmentach na „Państwie” Platona stąd nieporozumienia i błędne rozumowanie samego mistrza , a formy „zwyrodnienia” zależą na stanie obecnym społeczeństwa i jego świadomości – pozdrawiam

   • hjk said

    dodam do kolegi cava… ze zajadlym krytykim platona byl popper tworca „open society…” na ktore powoluje sie soros

 5. Michal said

  Panie Piotrze,
  Rozmawiałem z organizacją STOPCODEX
  http://www.stopcodex.pl Bardzo chętnie przyłączą się do napisania i opublikowania otwartego listu w ogólnopolskiej gazecie. Jest to organizacja zarejestrowana w sądzie a więc nie musimy marnować czasu na kwestie formalne. Do akcji prawdopodobnie dołączy się Polska wolna od GMO http://www.polska-wolna-od-gmo.org/
  Będę rozmawiał dzisiaj z organizacją na rzecz zdrowia dr Matthiasa Ratha, której jestem członkiem. Dr Rath jest naukowcem, i niejednokrotnie pisał listy otwarte do NY Times. Proszę zajżec TUTAJ: http://www4.dr-rath-foundation.org/open_letters/open_letter_overview.htm
  New York Times, November 06, 2007

  To the People of America – to the Governments
  of the World Represented at the UN
  Why Sarkozy and Bush
  Need World War III
  http://www4.dr-rath-foundation.org/open_letters/open_letter_2007_11_06.html

  http://www4pl.dr-rath-foundation.org/pharma_business/20080514_cochrane.html

  oraz fragment filmu z wykładem dr Ratha:

  Proszę nie czekajmy, przestańmy gadać. Ustalmy w trybie pilnym spotkanie zainteresowanych grup.
  Pozdrawiam
  Michał

  • Piotr Bein said

   takich dzialan potrzeba

   • Michal said

    Nie Będzie dyktatury kartelu chemiczno-farmaceutycznego nad nami i naszymi dziećmi! W IMIENIU NARODÓW ŚWIATA Oskarżenie dotyczące ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym procederem „robienia interesów na chorobach” i niedawną wojną przeciwko Irakowi Niniejsze oskarżenie zostaje przedłożone Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości przez dra med. Matthiasa Ratha i innych w imieniu narodów świata Haga, dnia 14 czerwca 2003 roku Do rąk Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Senatora Louisa Moreno-Ocampo, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Maanweg 174 NL-2516 AB Den Haag/Haga 2 STRESZCZENIE Niniejsze oskarżenie wnosi przed oblicze Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości największe zbrodnie, jakie kiedykolwiek zostały popełnione w historii ludzkości. Oskarżonym zarzuca się spowodowanie uszkodzeń ciała oraz śmierci milionów ludzi poprzez „robienie interesów na chorobach”, jak również popełnienie zbrodni wojennych i innych zbrodni przeciwko ludzkości. Przedmiotowe zbrodnie są objęte jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Oskarżeni zdają sobie sprawę z faktu, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za te zbrodnie, w związku z czym rozpoczęli ogólnoświatową kampanię mającą na celu podważenie autorytetu Trybunału, aby stanąć ponad prawem międzynarodowym i kontynuować swą zbrodniczą działalność ze szkodą dla całej ludzkości. W związku z powyższym, przedmiotowe oskarżenie musi zostać rozpatrzone przez Trybunał niezwłocznie, jako sprawa najwyższej wagi. Ponadto niniejszym wzywa się wszystkie osoby fizyczne i wszystkie rządy, aby poparły oskarżenie w celu zakończenia tych zbrodni raz na zawsze. WPROWADZENIE Kartel Zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych obszarów działalności przestępczej: • Ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym „robieniem interesów na chorobach”. • Zbrodni wojennych i aktów agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z niedawną wojną w Iraku, jak również międzynarodowej eskalacji działań prowadzących do wybuchu wojny światowej. 3 Te dwa obszary działalności przestępczej są bezpośrednio powiązane ze sobą, przy czym łączy je jeden zasadniczy czynnik: wszystkie zbrodnie popełnia się w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Aby dowieść prawidłowości zebranego materiału dowodowego i ukazać wspólne motywy oskarżonych, konieczne jest przedstawienie rysu historycznego. Przez cały dwudziesty wiek trwała rozbudowa i organizacja przemysłu farmaceutycznego. Celem było zdobycie kontroli nad systemami opieki zdrowotnej na całym świecie poprzez systematyczne zastępowanie naturalnych metod leczenia, nie podlegających ochronie patentowej, syntetycznymi lekami, które tej ochronie podlegają i przez to są dochodowe. Ewolucja tego przemysłu nie przebiegała w sposób naturalny. Wręcz przeciwnie, była ona wynikiem decyzji inwestycyjnej podjętej przez garstkę bogatych i bezwzględnych przedsiębiorców. Działając celowo, określili ciało ludzkie jako rynek, który pomnoży ich bogactwo. Siłą napędową tego przemysłu inwestycyjnego była Grupa Rockefellera. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku kontrolowała ona przeszło 90% sektora petrochemicznego w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym jej członkowie zaczęli rozglądać się za nowymi, globalnymi możliwościami inwestycyjnymi. Kolejna grupa inwestycyjna aktywna na tym polu została stworzona wokół grupy finansowej Rothschilda. Kartel w okresie drugiej wojny światowej Po Standard Oil (obecnie EXXON) Rockefellera, drugim największym konglomeratem korporacyjnym w sektorze farmaceutyczno-petrochemicznym w pierwszej połowie dwudziestego wieku był niemiecki IG Farben. Stanowił on najważniejszy czynnik odpowiedzialny za dojście Hitlera do władzy politycznej oraz za jego późniejszą – realizowaną wspólnie – agresję na Europę i świat. Druga wojna światowa była faktycznie wojną napastniczą, zaplanowaną, rozpoczętą i prowadzoną przez decydentów z IG Farben. Co więcej, koncern ten był spółką macierzystą IG Auschwitz – największego zakładu przemysłowego tego kartelu chemicznego znajdującego się poza granicami 4 Niemiec. Bogactwo zdobyte przez IG Farben naznaczone było krwią i cierpieniami niewolników, w tym także przetrzymywanych w obozie koncentracyjnym Auschwitz. IG Farben wspierał i jednocześnie wykorzystywał pozbawionych skrupułów władców hitlerowskich Niemiec w celu uzyskania dominacji gospodarczej nad Europą i światem. IG Farben był największym udziałowcem Standard Oil Rockefellera i vice versa. Zwycięstwo sił alianckich nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku przekreśliło planowane przez IG Farben uzyskanie pozycji światowego potentata w przemyśle farmaceutycznym i petrochemicznym. Jednocześnie Standard Oil i inne korporacje farmaceutyczne/petrochemiczne konsorcjum Rockefellera stały się najsilniejszą grupą finansową w tym sektorze, zachowując swą pozycję po dzień dzisiejszy. Podczas procesu norymberskiego w 1947 roku, niektórych członków kierownictwa IG Farben uznano za winnych popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości, w tym masowych morderstw, grabieży i innych. Trybunał norymberski doprowadził ponadto do rozbicia kartelu IG Farben na trzy mniejsze spółki – Hoechst, Bayer i BASF. Dzisiaj każde z tych przedsiębiorstw jest większe niż ówcześnie IG Farben. Obecnie, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są wiodącymi eksporterami produktów farmaceutycznych na świecie. Innymi słowy – dwa z trzech dostępnych na rynku leków są produkowane przez korporacje mające swe siedziby w tych państwach. Podstawowe zasady funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego Oskarżeni są odpowiedzialni za śmierć setek milionów ludzi oraz za to, że kolejne rzesze osób cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, raka i inne schorzenia, którym można było zapobiec – i w dużej mierze wyeliminować – wiele lat temu. Ta przedwczesna śmierć setek milionów ludzi nie jest ani dziełem zbiegu okoliczności, ani wynikiem zaniedbania. Została ona rozmyślnie i systematycznie zorganizowana przez przemysł farmaceutyczny i jego 5 inwestorów w wyłącznym celu rozszerzenia wartego miliardy dolarów globalnego rynku leków. Rynkiem dla przemysłu farmaceutycznego jest ludzkie ciało, zaś zwrot z dokonywanych inwestycji zależy od kontynuacji i rozprzestrzeniania się chorób. Z kolei dochodowość jest uzależniona od możliwości obejmowania nowych leków ochroną patentową, co czyni ten przemysł najbardziej opłacalnym na świecie. Tymczasem zapobieganie i likwidacja jakiejkolwiek choroby znacząco zmniejsza lub całkowicie eliminuje popyt na farmaceutyki. W związku z tym korporacje farmaceutyczne systematycznie utrudniają zapobieganie i eliminowanie chorób. Aby popełniać te zbrodnie, korporacje farmaceutyczne korzystają z usług niezliczonych wykonawców i wspólników w nauce, medycynie, środkach masowego przekazu i polityce. Nawet rządy państw są manipulowane czy też kierowane przez lobbystów i byłych pracowników ścisłego kierownictwa spółek farmaceutycznych. Przed dziesiątki lat legislacja wielu różnych krajów była kształtowana i nadużywana w celu promowania tego wartego wiele miliardów dolarów „przemysłu chorobowego”, co naraziło na ryzyko zdrowie i życie setek milionów niewinnych pacjentów i ludzi. Czynnikiem warunkującym rozwój przemysłu farmaceutycznego jako dobrze prosperującej działalności o charakterze inwestycyjnym była eliminacja konkurencji ze strony bezpiecznych, naturalnych metod leczenia, gdyż nie podlegają one ochronie patentowej, a zyski płynące z ich sprzedaży są niewielkie. Co więcej, naturalne terapie mogą skutecznie zapobiegać i likwidować choroby ze względu na ich kluczową rolę w metabolizmie komórkowym. Wskutek systematycznej eliminacji naturalnych metod leczenia i przejęcia systemów opieki zdrowotnej w większości krajów, przemysł farmaceutyczny uzależnił miliony ludzi – i niemalże wszystkie państwa – od swej działalności inwestycyjnej. 6 Przemysł farmaceutyczny jako zorganizowane oszustwo Przemysł farmaceutyczny oferuje „zdrowie” milionom pacjentów, lecz nie spełnia danej obietnicy. Zamiast tego udostępnia produkty, które jedynie łagodzą objawy i jednocześnie rozwijają nowe choroby, a to otwiera nowe możliwości dla przyszłej działalności handlowej. Aby zataić popełniane oszustwo, przemysł wydaje dwukrotnie więcej pieniędzy na czynności o charakterze maskującym niż na badania nad nowymi terapiami. Opisana powyżej organizacja oszukańczego procederu tłumaczy, dlaczego działalność inwestycyjna tego sektora mogła przebiegać spokojnie przez nieomal wiek za strategiczną zasłoną dymną przedstawiającą korporacje jako „dobrodziejstwo” ludzkości. Życie 6 miliardów ludzi i gospodarki większości krajów świata są zakładnikami przestępczych praktyk przemysłu farmaceutycznego. Zdemaskowanie farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach” W ciągu ostatnich dziesięciu lat stałem na czele działań zmierzających do zdemaskowania zorganizowanego oszustwa popełnianego przez ten najpotężniejszy na świecie przemysł inwestycyjny. Odegrałem kluczową rolę w wykazaniu, że największą przeszkodą na drodze do podniesienia poziomu zdrowotności na naszej planecie jest sam przemysł farmaceutyczny, a także jego inwestycyjny charakter i rozwój warunkowany dalszym rozprzestrzenianiem się chorób. Jako naukowiec miałem wyjątkową możliwość odkrycia prawdziwej przyczyny chorób sercowo-naczyniowych i innych chronicznych schorzeń. Wraz z kolegami i innymi osobami odegrałem też kluczową rolę w udokumentowaniu skutecznych, naturalnych i nie podlegających ochronie patentowej alternatyw farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach”. Identyfikacja naturalnych substancji, które optymalizują metabolizm komórkowy, pozwala zapobiegać i w dużej mierze wyeliminować wiele spośród najbardziej rozpowszechnionych dziś chorób, w tym schorzeń sercowo-naczyniowych, raka i szeregu innych. 7 Tło obecnego kryzysu międzynarodowego i wojny napastniczej przeciwko Irakowi W chwili obecnej, cztery zasadnicze czynniki zagrażają dalszemu istnieniu przemysłu farmaceutycznego i tym samym podstawom długofalowego przemysłu inwestycyjnego wartego setki miliardów dolarów: 1. Nierozwiązywalne spory prawne, prowadzące do lawiny powództw wnoszonych przeciwko wielu korporacjom farmaceutycznym z tytułu odpowiedzialności za jakość produktów. 2. Nierozwiązywalne konflikty o charakterze naukowym, powodowane przełomowymi odkryciami w zakresie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej terapii, które w poważnej mierze skutecznie likwidują choroby jako rynek. 3. Nierozwiązywalne spory etyczne, prowadzące do utraty wiarygodności przez cały przemysł farmaceutyczny z uwagi na fakt, że niebotyczne opłaty patentowe pobierane przez korporacje poważnie ograniczają dostęp do leków, stwarzając ryzyko przedwczesnej śmierci dla milionów osób. 4. Nierozwiązywalne konflikty korporacyjne. Ujawnienie, że farmaceutyczny model biznesowy zasadza się na zorganizowanym oszustwie. Przez dziesiątki lat kartel farmaceutyczny nie szczędził starań, aby chronić swój globalny biznes za pomocą leków opatentowanych i zakazać rozpowszechniania konkurencyjnych produktów, nie podlegających ochronie patentowej. Te działania są prowadzone na szczeblu międzynarodowym, przez infiltrację Parlamentu Europejskiego oraz nadużywanie Międzynarodowej Organizacji Zdrowia i innych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Obecnie, gdy największy na Ziemi przemysł inwestycyjny został zdemaskowany jako zorganizowane oszustwo i jest dręczony dziesiątkami tysięcy powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów, palącą kwestią stało się natychmiastowe wprowadzenie przepisów 8 ochronnych o ogólnoświatowym zasięgu, które pozwoliłyby zatuszować popełniane przestępstwa i zarazem umocnić kontrolę inwestycyjnego „robienia interesów na chorobach” nad zdrowiem ludzkim w skali globalnej. Uchwalenie dalekosiężnych przepisów ochronnych dla przemysłu o charakterze zorganizowanego oszustwa wiązało się z koniecznością ograniczenia praw obywatelskich i zastosowania innych drastycznych środków, których nie można by wprowadzić w okresie pokoju. Wprowadzenie tych rozwiązań w życie wymagało eskalacji istniejącego kryzysu międzynarodowego, szeregu konfliktów zbrojnych, w których z rozmysłem przewidziano by użycie broni masowej zagłady, i rozpętania wojny światowej. Tylko wtedy zaistniałaby ogólnoświatowa sytuacja psychologiczna pozwalająca na odstąpienie od praw obywatelskich, uchwalanie stanów wyjątkowych i wprowadzenie ogólnoświatowych praw ochronnych, które umożliwiłyby oskarżonym dalsze prowadzenie procederu „robienia interesów na chorobach” i popełnianie nowych przestępstw. W tej sytuacji przemysł farmaceutyczny stał się największym korporacyjnym sponsorem kampanii prezydenckiej George’a Busha, gdyż jego wybór pozwoliłby uzyskać bezpośredni wpływ na najpotężniejszy ośrodek władzy polityczno-wojskowej na świecie. Zdobycie prezydentury przez George’a Busha zapewniło grupie inwestycyjnej Rockefellera nieograniczony dostęp do Białego Domu, Pentagonu i do podejmowanych tam decyzji politycznych. Podobny wpływ w Wielkiej Brytanii uzyskała współpracująca z premierem Tonym Blairem grupa Rothschilda. Nie może zatem dziwić fakt, że dwaj najwięksi na świecie eksporterzy farmaceutyków – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Wielka Brytania – stanęli na czele bieżącego kryzysu międzynarodowego i doprowadzili do wybuchu wojny z Irakiem. Rzekoma konieczność tego konfliktu została przedstawiona opinii publicznej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i świata pod pozorem globalnej wojny z „terroryzmem”, eliminacji rządów przestępczych i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady. Tak oto te same korporacyjne grupy interesów i ci sami polityczni decydenci, którzy są odpowiedzialni za miliony zgonów powodowanych przez rozwijający 9 się nieprzerwanie proceder „robienia interesów na chorobach”, ponoszą pełną odpowiedzialność za narażenie na niepotrzebną śmierć dziesiątek tysięcy niewinnych mieszkańców Iraku oraz za śmierć młodych żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajów. Co więcej, ponoszą oni odpowiedzialność za rozpętanie i prowadzenie przeciwko Irakowi wojny napastniczej bez żadnego mandatu międzynarodowego, a także za zniewolenie, grabieże i inne zbrodnie popełniane obecnie w okupowanym Iraku. Jeżeli te grupy interesów i ich polityczni współpracownicy nie zostaną natychmiast pociągnięci do odpowiedzialności za opisane powyżej zbrodnie, to najprawdopodobniej będą kontynuować eskalację kryzysu międzynarodowego, w ostatecznym rozrachunku ryzykując wybuch wojny, w której może zostać użyta broń masowej zagłady. W tak krytycznej sytuacji historycznej zwracam uwagę Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości na te zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, zbrodnie agresji i ludobójstwa, namawiając go usilnie, aby niezwłocznie podjął działania w celu zapobieżenia dalszym zbrodniom i najpotworniejszej katastrofie – wojnie światowej. Jednocześnie wzywam wszystkie osoby oraz wszystkie rządy, spółki i inne organizacje, które ucierpiały wskutek tych zbrodni lub pragną doprowadzić do ich ukrócenia, do przyłączenia się do niniejszego oskarżenia. 10 ZARZUTY OSKARŻENIA Zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych kategorii zbrodni: • Zbrodni popełnianych przez farmaceutyczne „robienie interesów na chorobach”, w tym zbrodni ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości. • Zbrodni związanych z wojną prowadzoną w 2003 roku przeciwko Irakowi oraz z międzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej, w tym zbrodni wojennych i agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości. Te dwie kategorie są bezpośrednio powiązane ze sobą, gdyż przestępcze czyny są popełniane w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Oskarżonym zarzuca się popełnienie najcięższych zbrodni przeciwko całej ludzkości, w związku z czym podlegają oni zasadzie międzynarodowego ścigania sądowego. 1. ZBRODNIE POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH” 1.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają sądowemu ściganiu przestępstw w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 11 1.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 1.2.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 1.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają ściganiu sądowemu w myśl Artykułu 7 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.2.1. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu morderstw (Artykuł 7a) 1.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na przeprowadzaniu eksterminacji (Artykuł 7b) 1.2.3. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na zniewalaniu (Artykuł 7c) 1.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 1.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych (Artykuł 7k) STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH” (ZARZUTY 1.1. – 1.2.) 1. Oskarżeni umyślnie i systematycznie podtrzymują istnienie chorób sercowo-naczyniowych, w tym podwyższonego ciśnienia krwi, niewydolności serca, powikłań cukrzycowych i innych schorzeń, raka, 12 chorób zakaźnych (w tym AIDS), osteoporozy i wielu innych powszechnie występujących dziś chorób, którym według przyjętej oceny można w dużej mierze zapobiec przy użyciu naturalnych środków. Oskarżeni celowo doprowadzili do niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 2. Oskarżeni systematycznie i celowo uniemożliwiają wytępienie chorób sercowo-naczyniowych, raka i innych schorzeń poprzez utrudnianie i blokowanie rozpowszechniania ratujących życie informacji na temat korzyści zdrowotnych wynikających z naturalnych metod leczenia nie podlegających ochronie patentowej. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 3. Oskarżeni celowo i systematycznie rozwijają istniejące choroby i powodują powstawanie nowych poprzez produkowanie i wprowadzanie na rynek farmaceutyków służących do krótkotrwałego leczenia objawowego, lecz posiadających znane i szkodliwe długofalowe skutki uboczne. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 2. ŚCIŚLE OKREŚLONE ZBRODNIE POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM 2.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają ściganiu sądowemu w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Zgodnie z ww. Statutem, termin „ludobójstwo” oznacza każdy spośród niżej wymienionych czynów, popełniony z zamiarem zniszczenia, w całości lub w części, danej grupy narodowej, etnicznej, 13 rasowej lub religijnej. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 2.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 2.1.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 2.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin „zbrodnie przeciwko ludzkości” oznacza każdy z niżej wymienionych czynów, popełniony w ramach zakrojonego na szeroką skalę lub systematycznego ataku skierowanego przeciwko dowolnej populacji cywilnej, przy świadomości takiego ataku. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.2.1. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu morderstw (Artykuł 7a) 2.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na przeprowadzaniu eksterminacji (Artykuł 7b) 2.2.3. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na zniewalaniu (Artykuł 7c) 2.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu deportacji lub przymusowego przesiedlania ludności (Artykuł 7d) 2.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na więzieniu lub innym krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 2.2.6. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych o 14 podobnym charakterze, celowo powodując znaczące cierpienia, bądź na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych lub dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. (Artykuł 7k) 2.3. Zbrodnie wojenne W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin „zbrodnie wojenne” oznacza naruszenia konwencji genewskich z dnia 12 sierpnia 1949 roku (konwencja genewska o traktowaniu jeńców wojennych, konwencja genewska o ochronie osób cywilnych podczas wojny). Tak więc w świetle Statutu, do zbrodni wojennych zalicza się m.in.: 2.3.1 Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym zabijaniu (Artykuł 8(2)(a)(i)) 2.3.2. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu tortur (Artykuł 8(2)(a)(ii)-1) 2.3.3. Zbrodnię wojenną polegającą na nieludzkim traktowaniu (Artykuł 8(2)(a)(ii)-2) 2.3.4. Zbrodnię wojenną polegającą na prowadzeniu eksperymentów biologicznych (Artykuł 8(2)(a)(ii)-3) 2.3.5. Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym powodowaniu poważnych cierpień (Artykuł 8(2)(a)(iii)) 2.3.6. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu i przywłaszczaniu własności (Artykuł 8(2)(a)(iv)) 2.3.7. Zbrodnię wojenną polegającą na odmowie zapewnienia uczciwego procesu (Artykuł 8(2)(a)(vi)) 2.3.8. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnej z prawem deportacji i przemieszczaniu (Artykuł 8(2)(a)(vii)-1) 2.3.9. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnym z prawem pozbawianiu wolności (Artykuł 8(2)(a)(vii)-2) 2.3.10. Zbrodnię wojenną polegającą na braniu zakładników (Artykuł 8(2)(a)(viii)) 15 2.3.11. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu osób cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(i)) 2.3.12. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu obiektów cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(ii)) 2.3.13. Zbrodnię wojenną polegającą na powodowaniu nadmiernej śmierci i obrażeń wśród osób cywilnych oraz na nadmiernym niszczeniu jej własności (Artykuł 8(2)(b)(iv)) 2.3.14. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu miejsc nie bronionych (Artykuł 8(2)(b)(v)) 2.3.15. Zbrodnię wojenną polegającą na zabijaniu lub ranieniu osób w sytuacjach innych niż działania wojenne (Artykuł 8(2)(b)(vi)) 2.3.16. Zbrodnię wojenną polegającą na okaleczaniu (Artykuł 8(2)(b)(x)-1) 2.3.17. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu lub zajmowaniu własności wroga (Artykuł 8(2)(b)(xiii)) 2.3.18. Zbrodnię wojenną polegającą na pozbawianiu obywateli wrogich państw przysługujących im praw (Artykuł 8(2)(b)(xiiv)) 2.3.19. Zbrodnię wojenną polegającą na używaniu trucizn lub broni wykorzystującej trucizny (Artykuł 8(2)(b)(xvii)) 2.3.20. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu zakazanych pocisków (Artykuł 8(2)(b)(xix)) 2.3.21. Zbrodnię wojenną polegającą na pogwałceniu godności osobistej (Artykuł 8(2)(b)(xxi)) 2.3.22. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu głodzenia jako metody prowadzenia działań wojennych (Artykuł 8(2)(b)(xxv)) 2.3.23. Zbrodnię wojenną polegającą na mordowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-1) 2.3.24. Zbrodnię wojenną polegającą na okrutnym traktowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-3) 16 STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM (ZARZUTY 2.1.1 – 2.3.24) 1. Oskarżeni umyślnie rozpoczęli wojnę napastniczą przeciwko Irakowi, bez żadnego mandatu międzynarodowego. 2. Oskarżeni umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego, stosując w tym celu m.in. elementy wojny psychologicznej i faktyczne działania zbrojne. Celem tej strategii eskalacji jest stworzenie ogólnoświatowego stanu wyjątkowego, który umożliwi odstąpienie od praw obywatelskich w skali globalnej, co wiąże się z wprowadzeniem dalekosiężnych praw o charakterze protekcjonistycznym. Wojna napastnicza przeciwko Irakowi, prowadzona pod pozorem globalnej wojny z „terroryzmem” i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady, stanowi część tej strategii. 3. W trakcie swej napastniczej wojny przeciwko narodowi irackiemu, oskarżeni umyślnie popełniali zbrodnie ludobójstwa, mordowania i okaleczania oraz zbrodnie polegające na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych i dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. 4. Oskarżeni celowo popełnili zbrodnię polegającą na niszczeniu i zajmowaniu własności publicznej i prywatnej – zarówno w trakcie działań wojennych, jak i po ich zakończeniu. Irak posiada drugie największe na świecie zasoby ropy naftowej, które są obecnie rabowane w imieniu oskarżonych dla prywatnego zysku. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 17 HISTORYCZNY PRECEDENS NINIEJSZEGO OSKARŻENIA Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, akt oskarżenia przeciwko kierownictwu kartelu IG Farben Przeszło pół wieku temu, Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze skierował akt oskarżenia przeciwko kierownictwu korporacji IG Farben, największego kartelu farmaceutyczno-petrochemicznego międzywojennej Europy. Trybunał pociągnął do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za drugą wojnę światową i ustanowił precedens międzynarodowego ścigania sądowego zbrodni wojennych, kładąc podwaliny pod haski Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Niewiele osób wie o tym, że Trybunał skazał nie tylko przywódców politycznych i wojskowych, ale również członków kierownictwa korporacji, które pomogły Hitlerowi przejąć władzę. W stan oskarżenia postawiono łącznie 24 osób ze ścisłego kierownictwa i menedżerów IG Farben. Główny Oskarżyciel z ramienia Stanów Zjednoczonych, Telford Taylor, stwierdził w swej mowie wstępnej, że „w akcie oskarżenia zarzuca się tym osobom, iż w pełni świadomie ściągnęły na rodzaj ludzki najbardziej niszczycielską i katastrofalną wojnę w historii ludzkości. Oskarża się ich o masowe zniewalanie, rabowanie i mordowanie. Są to straszne zarzuty.” Kontynuował następująco: “Głównymi zbrodniarzami wojennymi są nie nazistowscy szaleńcy, lecz właśnie ci oskarżeni pracownicy najwyższych szczebli kierowniczych. Jeżeli ich przestępstwa nie ujrzą światła dziennego, a oni sami nie zostaną ukarani, to w przyszłości dokonają zbrodni znacznie cięższych niż te, jakie kiedykolwiek mógłby popełnić Hitler.” W 1947 roku, kierownictwu IG Farben postawiono następujące główne zarzuty: • Zarzut 1: planowanie i prowadzenie wojny napastniczej oraz podbój innych krajów, czego wynikiem były bezprecedensowe zniszczenia na całym świecie, śmierć milionów istnień ludzkich i długotrwałe cierpienia wielu milionów innych osób. 18 • Zarzut 2: deportowanie, rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w krajach okupowanych w celu osiągnięcia trwałej kontroli gospodarczej nad tymi krajami, a także inne straszne zbrodnie. • Zarzut 3: zniewalanie, terroryzowanie, torturowanie, mordowanie i znęcanie się nad milionami ludzi. Teraz – pół wieku później – zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu są uderzająco podobne: • Planowanie i prowadzenie wojny napastniczej przeciwko Irakowi pod pozorem zwalczania międzynarodowego terroryzmu i rozprzestrzeniania broni masowej zagłady. Wynikiem tej wojny jest dewastacja dużych obszarów kraju, śmierć tysięcy ludzi i odniesienie obrażeń przez setek tysięcy innych osób. • Rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w dążeniu do uzyskania władztwa gospodarczego i kontroli nad całymi częściami świata poprzez doprowadzenie do eskalacji kryzysu międzynarodowego. W związku z tą wojną oskarżeni z rozmysłem przewidzieli użycie broni masowej zagłady, w tym broni jądrowej, chemicznej i biologicznej. • Ludobójstwo poprzez zabijanie, poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych oraz poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego, jak również zbrodnie przeciwko ludzkości polegające na mordowaniu i popełnianiu innych czynów niehumanitarnych. DOWODY POPEŁNIENIA ZBRODNI Dowody na zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu także odnoszą się do dwóch głównych kategorii zbrodni: • Dowody na ludobójstwo i inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z farmaceutycznym „robieniem interesów na chorobach”. 19 • Dowody na zbrodnie wojenne i agresję oraz na inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z wojną przeciwko Irakowi i międzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej. 1. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH”. Przedstawiono precyzyjne dowody na to, że oskarżeni są odpowiedzialni za umyślne podtrzymywanie i rozwój chorób, celowo tworząc nowe choroby i rozszerzając stosowanie leków pierwotnie zarejestrowanych dla jednej choroby na możliwie największą liczbę schorzeń. Aby osiągnąć te cele, oskarżeni strategicznie zaprojektowali, wprowadzili w życie i zorganizowali oszukańczy proceder o skali ogólnoświatowej, który pod względem zasięgu gospodarczego nie ma sobie równych w historii ludzkości. 1.1. Celowy rozwój chorób Poniżej przedstawiono precyzyjne dowody naukowe na to, że oskarżeni celowo podtrzymują i rozwijają najbardziej rozpowszechnione dziś choroby – pomimo tego, że było można było im zapobiec i w dużej mierze doprowadzić do ich likwidacji, ocalając miliony istnień ludzkich. 1.1.1. Wieńcowa choroba serca Podstawową przyczyną choroby wieńcowej i zawałów jest strukturalne osłabienie i upośledzone funkcjonowanie ścianek tętnic, które – podobnie jak szkorbut – powstaje wskutek długotrwałego niedoboru witamin i innych niezbędnych czynników odżywczych. Jednakże farmaceutyczne podejścia do zapobiegania i leczenia choroby sercowo-naczyniowej celowo ignorują ten problem, skupiając się raczej na 20 terapii objawowej, przykładowo na obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Ww. farmaceutyki nie tylko nie leczą choroby, chociaż właśnie w tym celu są wprowadzane na rynek, ale także powodują skutki uboczne, które dają początek nowych schorzeniom. W skali ogólnoświatowej, liczba osób umierających na chorobę sercowo-naczyniową wskutek umyślnych przestępstw popełnianych przez oskarżonych sięga 12 milionów rocznie. 1.1.2. Podwyższone ciśnienie krwi Podstawową przyczyną podwyższonego ciśnienia krwi jest wzrost naprężeń w ściance tętnicy w wyniku niedoboru kluczowych czynników odżywczych we włóknach mięśniowych gładkich naczyń, co prowadzi do zwężenia tętnicy i zwiększenia ciśnienia krwi. W wielu dostępnych badaniach klinicznych udokumentowano korzyści wynikające dla pacjentów ze stosowania mikroczynników odżywczych nie objętych ochroną patentową, a w szczególności aminokwasu o nazwie arginina oraz magnezu. Niwelują one tkwiący u podstaw tego schorzenia niedobór, prowadząc w efekcie do złagodzenia naprężeń ścianek naczyniowych, powiększenia średnicy naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi. Farmaceutyki sprzedawane w celu leczenia podwyższonego ciśnienia krwi celowo koncentrują się na terapii objawowej. Dla przykładu, Beta-blokery obniżają częstość akcji serca, zaś środki moczopędne obniżają objętość krwi. Te farmaceutyki celowo nie redukują „spazmów” ścianek naczyń krwionośnych, które stanowią zasadniczą przyczynę podwyższonego ciśnienia krwi. Co więcej, ww. leki nie tylko nie zapewniają skutecznej terapii, ale także charakteryzują się długotrwałymi efektami ubocznymi, w tym m.in. – potencjalnie – powodują szereg nowych schorzeń, co sprzyja tworzeniu nowych rynków leków. Na całym świecie kilkaset milionów osób cierpiących na podwyższone ciśnienie krwi pozostaje niewyleczonych – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 21 1.1.3. Niewydolność serca Podstawową przyczyną niewydolności serca jest brak biokatalizatorów, określonych witamin, minerałów, karnityny, koenzymu Q10 i innych nośników bioenergii w milionach komórek mięśniowych serca. Wynikiem tego jest upośledzona praca pompująca serca i gromadzenie się wody w organizmie. Tymczasem farmaceutyczne podejścia do terapii niewydolności serca celowo ignorują ten fakt i koncentrują się na leczeniu objawowym. Diuretyki wprowadzane na rynek w celu leczenia niewydolności serca nie tylko nie usuwają wody nagromadzonej w organizmie, ale także wypłukują witaminy, minerały i inne nośniki bioenergii rozpuszczalne w wodzie. Tak więc farmaceutyki wprowadzane na rynek jako lekarstwo na niewydolność serca w rzeczywistości pogarszają tę chorobę i są odpowiedzialne za obniżenie długości życia pacjentów. Te farmaceutyki nie tylko celowo nie leczą choroby, ale także wypłukują z organizmu niezbędne czynniki odżywcze, przez co pogarszają pierwotną przyczynę schorzenia. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na niewydolność serca pozostaje niewyleczonych i w końcu umiera przedwcześnie – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. 1.1.4. Arytmia serca Podstawową przyczyną arytmii serca jest brak składników odżywczych, witamin, minerałów i innych nośników bioenergii w milionach elektrycznych komórek mięśniowych serca. Upośledza to wytwarzanie i przewodzenie impulsów elektrycznych wymaganych dla normalnej pracy serca. Przeprowadzone ostatnio badania kliniczne kontrolowane grupą porównawczą, której podano placebo, wykazało w sposób jednoznaczny, że terapeutyczne zastosowanie składników odżywczych to skuteczny, bezpieczny i tani sposób poprawienia stanu zdrowotnego przy arytmii serca. 22 Jednakże farmaceutyczne podejście do leczenia arytmii serca celowo ignoruje ten fakt, koncentrując się na symptomach. Leki wprowadzane na rynek częstokroć pogarszają nieregularność uderzeń serca, powodują zatrzymanie akcji serca i przedwczesną śmierć pacjentów. Dziesięć lat temu autor Thomas Moore, w książce zatytułowanej „Deadly Medicine, udokumentował”, że jedna nowa grupa leków przeciwko arytmii serca zebrała w Stanach Zjednoczonych śmiertelne żniwo przewyższające liczbę ofiar poniesionych przez ten kraj podczas wojny wietnamskiej. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na arytmię serca pozostaje niewyleczonych – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 1.1.5. Rak Do niedawna rak był uważany za wyrok śmierci. Ostatnie osiągnięcia w dziedzinie medycyny naturalnej i komórkowej radykalnie zmieniły sytuację. Także w przypadku tej choroby okazuje się, że badania medyczne w zakresie terapii nie podlegających ochronie patentowej zostały celowo zaniedbane i wykluczone przez oskarżonych na rzecz nieskutecznych leków, które pozwalają na dalsze istnienie epidemii raka jako jednego z najbardziej dochodowych rynków. Z uwagi na szczególną powagę zbrodni popełnionych przez oskarżonych w związku z epidemią raka, poniżej opisaliśmy ją w większym uszczegółowieniu. Faktem naukowym jest, że wszystkie nowotwory rozprzestrzeniają się w oparciu o ten sam mechanizm, tj. korzystają z enzymów trawiących kolagen (kolagenazy, metaloproteinazy). Zastosowanie w terapii naturalnego aminokwasu o nazwie lizyna – a zwłaszcza w połączeniu z innymi nie podlegającymi ochronie skladnikami odżywczymi – może zablokować te enzymy i tym samym zahamować rozprzestrzenianie się komórek rakowych. Wszystkie zbadane dotąd rodzaje nowotworów, w tym m.in. rak piersi, rak prostaty, rak płuc, rak skóry, oponiak i szereg innych, reagują na ww. metodę leczenia. 23 Jedyny powód, dla którego ten przełom w medycynie nie został dalej zbadany i nie jest stosowany na całym świecie w leczeniu pacjentów cierpiących na nowotwory, to fakt, że rzeczone substancje nie podlegają ochronie patentowej i tym samym zapewniają bardzo niską marżę zysku. Co ważniejsze, każda skuteczna metoda leczenia dowolnej choroby prowadzi w końcu do jej likwidacji, a co za tym idzie – do zniszczenia wartego wiele miliardów dolarów rynku lekarstw. Wprowadzanie na rynek farmaceutyków przeznaczonych dla osób cierpiących na raka odznacza się szczególnym poziomem oszustwa i złej woli. Pod pozorem leczenia nowotworów przy pomocy środków objętych eufemistyczną nazwą „chemoterapeutyki” podaje się pacjentom substancje toksyczne, w tym także pochodne gazu musztardowego. Fakt, że te toksyczne czynniki niszczą również miliony zdrowych komórek w organizmie, został z pełną świadomością wzięty pod uwagę. Wiedząc o powyższym, z rozmysłem uwzględniono następujące konsekwencje: po pierwsze, rak będzie w dalszym ciągu epidemią globalną, zapewniając ekonomiczną podstawę wartego wiele miliardów dolarów procederu „robienia interesów na chorobach”. Po drugie, systematyczne stosowanie środków toksycznych w postaci chemioterapii powoduje epidemię nowych chorób u pacjentów cierpiących na nowotwory. W wyniku tej terapii rynek farmaceutyków służących leczeniu niebezpiecznych skutków ubocznych pierwotnych leków – obejmujących m.in. zakażenia, zapalenia, krwawienia i niewydolność narządów – jest jeszcze większy niż rynek chemoterapeutyków. Tak więc oskarżeni zastosowali zorganizowany plan wprowadzania w błąd ze szkodą dla setek milionów osób cierpiących na nowotwory, przy czym przyświecał im tylko jeden cel: wzbogacenie się. 1.1.6. AIDS i inne choroby zakaźne Podobne celowe plany wprowadzania w błąd zastosowano w przypadku jednej z najgroźniejszych epidemii w dziejach ludzkości – AIDS. Już 10 lat 24 temu badania naukowe wykazały, że witamina C może obniżyć replikację wirusa HIV o ponad 99%. Ten fakt był znany oskarżonym od ponad dekady. Rozmyślne ignorując i obchodząc tę bezpieczną i tanią metodę leczenia, nie podlegającą ochronie patentowej, oskarżeni opracowywali leki przeciwko AIDS, które cechują się poważnymi efektami ubocznymi i – z uwagi na wygórowane tantiemy patentowe – są poza zasięgiem finansowym znakomitej większości mieszkańców naszej planety. Tak oto poprzez stosowanie przestępczego planu działalności komercyjnej oskarżeni są winni narażenia na ryzyko utraty życia oraz spowodowania śmierci setek milionów ludzi w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i innych częściach świata. W podobny sposób zbojkotowali oni informacje, z których wynika, że najistotniejszym środkiem, jaki należy przedsięwziąć w celu zwiększenia odporności na choroby zakaźne, jest zapewnienie optymalnego przyjmowania witamin: B6 i B12, kwasu foliowego i pewnych innych niezbędnych składników odżywczych. Jest faktem naukowym, że te biokatalizatory metabolizmu komórkowego zwiększają wytwarzanie leukocytów, które są główną bronią organizmu w walce z każdym zakażeniem. Poprzez systematyczne zatajanie tych informacji, w szczególności przed setkami milionów dzieci i dorosłych w krajach rozwijających się, przemysł farmaceutyczny celowo naraża na ryzyko życie setek milionów ludzi zamieszkujących te części świata. Wszyscy oskarżeni wiedzą, że prawie nikogo spośród ww. nie stać na terapie farmaceutyczne, w związku z czym osoby te czeka śmierć. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie objętych ochroną patentową alternatyw, które pozwalają zapobiegać i zwalczać choroby zakaźne, nie tylko prowadzi do śmierci milionów osób, ale także do upadku gospodarczego wielu krajów rozwijających się. Bezpośrednim tego wynikiem jest dramatyczne pogłębienie już istniejącego braku równowagi we współczesnej gospodarce światowej. Ww. kraje celowo wciąga się w konflikt, który mogą tylko przegrać. 25 1.1.7. Inne choroby Na podobnej zasadzie egzystują choroby zwyrodnieniowe, zapalne i zakaźne, a także cały szereg innych, stanowiąc poważny problem zdrowotny, albowiem oskarżeni otoczyli te schorzenia troską i opieką jako rynki dla realizowanego przez siebie przestępczego „robienia interesów na chorobach”. 26 1.2. DOWODY DOTYCZĄCE PRZESTĘPCZYCH PLANÓW MARKETINGOWYCH AUTORSTWA OSKARŻONYCH 1.2.1 Celowe rozwijanie chorób i powodowanie u pacjentów nowych chorób w celu zapewnienia wzrostu popytu na produkty farmaceutyczne Dążąc do zapewnienia wzrostu kontrolowanych przez siebie rynków, oskarżeni celowo produkują i wprowadzają do obrotu niżej wymienione grupy leków – chociaż znane są ich szkodliwe skutki uboczne. Działając w sposób przestępczy, oskarżeni z rozmysłem wywołują nowe choroby pod pozorem zwalczania istniejących schorzeń. Fakt, że te nowe choroby, będące wynikiem skutków ubocznych stosowania oryginalnych leków, mogą pojawić się nawet wiele lat później, jest również wykorzystywany w celu ukrycia ich oszukańczego planu: Leki obniżające poziom cholesterolu, a w szczególności tzw. statyny i fibraty, są masowo dystrybuowane pod pozorem zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Stwierdzono, że w dawkach podawanych obecnie milionom pacjentów na całym świecie, leki te wywołują nowotwory. Chemoterapeutyki są wprowadzane do obrotu jako rzekome lekarstwo na nowotwory. W rzeczywistości powodują one szereg niezwykle poważnych efektów ubocznych, z których najczęściej występującym jest wywoływanie nowych nowotworów. Cały przestępczy plan marketingowy dla chemoterapii może funkcjonować jedynie dlatego, że oskarżeni utożsamili nowotwory z wyrokiem śmierci – nawet przedłużenie życia pacjenta o kilka miesięcy za pomocą chemoterapii jest przedstawiane jako niezwykły sukces. Aspiryna jest masowo dystrybuowana pod pozorem zapobiegania zawałom i udarom serca, jednakże wiadomo, że długotrwałe użytkowanie tego leku prowadzi do niszczenia kolagenu, tym samym stopniowo 27 zwiększając ryzyko wystąpienia zawału i udaru serca, ale również innych chorób, takich jak wrzody żołądka czy krwawienie żołądkowo-jelitowe. Leki przeciwzapalne są stosowane do zwalczania bólu i zapaleń, np. w przypadku artretyzmu. Jednakże wiele z nich niszczy tkanki łączne, tj. stawy. Ich długotrwałe użytkowanie nie rozwiązuje problemów zdrowotnych, lecz prowadzi do ich pogłębienia. Antagoniści wapnia to leki masowo dystrybuowane pod pozorem leczenia podwyższonego ciśnienia krwi i zapobiegania zawałom, jednakże wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje większą podatność na zawały, udary serca i inne choroby. Estrogen i inne leki hormonalne są masowo rozprowadzane pod pozorem zapobiegania osteoporozie i schorzeniom serca, lecz wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje raka u ponad 30% zażywających je kobiet. Szczególnie częstymi formami nowotworów powodowanych przez te leki są nowotwory o podłożu hormonalnym, takie jak rak piersi czy macicy. Leki uspokajające i antydepresyjne. Kolejnym mechanizmem stosowanym przez oskarżonych, aby systematycznie rozwijać rynki, jest umyślne uzależnianie osób w celu zwiększenia sprzedaży leków. Udowodniono, że wiele leków uspokajających i antydepresyjnych, w tym także powszechnie stosowane valium (diazepam), powoduje uzależnienie i lekomanię. Aby zwiększyć globalną sprzedaż tych leków, oskarżeni wychwalają ich zalety w całostronicowych reklamach prasowych kierowanych do społeczeństwa. Inne leki. Ponieważ podleganie ochronie patentowej jest czynnikiem o krytycznym znaczeniu dla farmaceutycznej działalności inwestycyjnej, typowe farmaceutyki są syntetycznymi substancjami, działającymi toksycznie na organizm ludzki. Prawie dla wszystkich leków obowiązuje jedna i ta sama oszukańcza zasada handlowa – stosować krótkofalowe leczenie symptomów, jednocześnie szkodząc organizmowi i stopniowo wytwarzając nowe choroby, które przyczynią się do powstania i rozwoju nowych rynków. 28 1.2. Rozszerzanie rynków leków farmaceutycznych o nowe choroby Popełniając te zbrodnie, oskarżeni celowo rozszerzają istniejące rynki leków farmaceutycznych poprzez wynajdywanie nowych stanów, dla których zalecają stosowanie leków uprzednio rekomendowanych dla zupełnie innych chorób. Poniższe przykłady są wystarczającym tego dowodem: Pastylki od bólu głowy rzekomo zapobiegają chorobom serca. Aspirynę opracowano jako tabletkę łagodzącą ból, w tym także ból głowy, natomiast obecnie jest ona masowo rozprowadzana i zalecana przez oskarżonych jako środek nadający się do długotrwałego stosowania– nawet przez osoby zdrowe – gdyż rzekomo zapobiega i leczy choroby serca i inne poważne dolegliwości. Antybiotyki rzekomo zwalczają wieńcową chorobę serca. W celu rozszerzenia globalnego rynku na antybiotyki, oskarżeni sfabrykowali i na skalę ogólnoświatową rozpowszechnili tzw. „teorię bakteryjną” ataków serca. Nie mając żadnych dowodów na to, że bakterie chlamydia lub inne powodują miażdżycę tętnic czy zawały serca, oskarżeni w sposób przestępczy wypromowali powszechne stosowanie antybiotyków nawet przez osoby zdrowe pod pozorem zapobiegania zawałom serca. Powyższe przykłady dają ogólne pojęcie o praktykach stosowanych przez oskarżonych w celu systematycznego rozszerzania stosowania ich leków na inne choroby. Ten plan marketingowy jest faktycznie zasadą, nie zaś wyjątkiem. Wykaz zbrodni popełnionych w tym kontekście należałoby uzupełnić i uaktualnić podczas dalszych badań. 1.4. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNĄ INFILTRACJĄ RÓŻNYCH SEKTORÓW SPOŁECZEŃSTWA W CELU UŁATWIENIA POPEŁNIANIA WW. ZBRODNI. Oskarżeni systematycznie i celowo infiltrują świat medycyny i sektory opieki zdrowotnej w wielu krajach świata w celu doprowadzenia ich do zależności finansowej i innej, tak aby mogli dalej prowadzić proceder „robienia interesów na chorobach” i popełniać nowe zbrodnie. 29 Zasadniczym celem realizowanych przez nich badań medycznych nie jest znalezienie najbardziej skutecznej, bezpiecznej i taniej metody leczenia określonych chorób, lecz określenie największych rynków chorobowych i osiągnięcie na tych rynkach największych zysków dla producentów leków. W ramach tej strategii, w ciągu kilku ostatnich dekad oskarżeni systematycznie usuwali z akademickich programów nauczania zagadnienia dotyczące skutecznych, lecz nie podlegających ochronie patentowej terapii naturalnych. Celowo dążą do kształcenia pokoleń nie posiadających żadnej lub jedynie ograniczoną wiedzę na temat ratujących życie korzyści wynikających z naturalnych metod leczenia. Jednocześnie nauczanie akademickie w zakresie terapeutyki zostało przejęte przez nowe wydziały farmakologii. Tak więc co najmniej kilka pokoleń lekarzy opuściło mury uczelni będąc jedynie wyszkolonymi przedstawicielami handlowymi farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach”. Aby ukryć tę strategię, leki objęte ochroną patentową przedstawiano jako „naukowe”, a nawet nazywano je „lekami etycznymi”, podczas gdy terapie naturalne – nie podlegające ochronie patentowej – określano mianem „nienaukowych”. W podobny sposób oskarżeni systematycznie i z rozmysłem infiltrowali mass media, tworząc zależności finansowe i inne, a także rozpowszechniając wprowadzające w błąd, fałszywe informacje w celu zatajenia swych przestępczych działań, promowania „robienia interesów na chorobach” i popełniania innych zbrodni. Oskarżeni celowo i systematycznie popełniali nadużycia na systemach legislacyjnych i politycznych większości krajów w celu uchwalania praw, służących zwiększaniu prowadzonej przez nich sprzedaży nieskutecznych i niebezpiecznych, lecz lukratywnych farmaceutyków, a dotyczących wprowadzania przepisów i promowania innych środków. Oskarżeni nadużywali swych wpływów politycznych w celu zmuszania do przyjmowania prawodawstwa, które pozwalało im przywłaszczać sobie miliardy dolarów pod przykrywką „ubezpieczeń zdrowotnych” oraz innych publicznych i prywatnych funduszy zdrowia. Promując swój oparty na oszustwie proceder „robienia interesów na chorobach”, pobierali pieniądze 30 od osób fizycznych, korporacji i rządów na całym świecie poprzez żądanie zapłaty za nieskuteczne i szkodliwe terapie. W ten oto sposób oskarżeni zapewniają niebotyczne zyski dla przemysłu farmaceutycznego oraz powodują niepotrzebne cierpienia i doprowadzają do przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Oskarżeni umyślnie i systematycznie infiltrowali i nadużywali władzy Parlamentu Europejskiego oraz innych ciał regionalnych i międzynarodowych, w tym m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), a także wielu innych krajowych i międzynarodowych ciał politycznych w celu popełniania zbrodni przeciwko ludzkości. 1.5. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNYM BLOKOWANIEM SKUTECZNYCH, NIE PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE PATENTOWEJ TERAPII NATURALNYCH Pragnąć zabezpieczyć swój sztucznie rozwijany inwestycyjny proceder „robienia interesów na chorobach”, oskarżeni podjęli próbę strategicznej eliminacji dostępu ludzi na całym świecie do naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Aby zrealizować ten cel, oskarżeni zastosowali szereg rozwiązań strategicznych: 1. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni celowo i systematycznie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie witaminy C (kwasu askorbinowego). Nie posiadając tej wiedzy, niemal wszyscy ludzie cierpią na niedobór witaminy C i przez to są podatni na choroby sercowo-naczyniowe i inne. Postępując podobnie, oskarżeni systematycznie i umyślnie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do kolejnej podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie 31 aminokwasu o nazwie lizyna. Nie dysponując tą wiedzą, prawie wszyscy ludzie cierpią na niedobór lizyny i są podatni na nowotwory i inne choroby. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi. 2. Publiczne dyskredytowanie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni umyślnie i systematycznie oszukiwali społeczeństwo poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, wprowadzających w błąd i sfabrykowanych informacji, które dyskredytują naturalne, nie podlegające ochronie patentowej metody leczenia w celu ochrony i rozwoju procederu „robienia interesów na chorobach”, opartego na lekach objętych ochroną patentową, oraz żeby móc popełniać inne przestępstwa. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi. 3. Zakazywanie rozpowszechniania informacji zdrowotnej związanej z naturalnymi, nie podlegającymi ochronie patentowej metodami leczenia. Oskarżeni celowo nadużywali swych wpływów politycznych w celu wprowadzenia w życie legislacji – zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym,która zasadniczo zakazałaby rozpowszechniania terapeutycznych i zapobiegawczych informacji zdrowotnych dotyczących naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Jednocześnie ta legislacja stanowi próbę ustanowienia arbitralnie niskich „górnych granic” dostępności tych naturalnych i bezpiecznych terapii, ten krok ma na celu wprowadzenie zakazu ich stosowania jako naturalnych środków terapeutycznych. Poprzez nadużywanie Komisji „Codex Alimentarius” Narodów Zjednoczonych, oskarżeni próbowali nawet wprowadzić takie prawa dla wszystkich państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych – czyli w skali ogólnoświatowej. 1.5.5. Obecnie, gdy wszystkie pokojowe sposoby zabezpieczenia farmaceutycznego procederu „robienia interesów na chorobach” skończyły się niepowodzeniem, oskarżeni zastosowali inną strategię. 32 Umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego w celu stworzenia warunków psychologicznych i prawnych, które pozwolą na natychmiastowe i ogólnoświatowe wprowadzenie w życie praw o charakterze protekcjonistycznym, tym samym zabezpieczając przyszłość „robienia interesów na chorobach” i możliwość dalszego popełniania przestępstw. 2. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO, ZBRODNIE WOJENNE I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI. Oskarżeni popełniają zbrodnię polegającą na umyślnej eskalacji kryzysu międzynarodowego w stronę konfliktu, w którym użyto by broni masowej zagłady. oraz zbrodnię wojny napastniczej Oskarżeni konsekwentnie nadużywają tragicznych wydarzeń z dnia 11 września w celu skonstruowania scenariusza kryzysu międzynarodowego, który następnie wykorzystają dla uzasadnienia swej napastniczej wojny. Podczas gdy oskarżeni zmaksymalizowali czynnik psychologiczny tej tragedii, zablokowali oficjalne dochodzenie w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do i faktycznie miały miejsce w dniu 11 września. To właśnie Biały Dom przez ponad rok sprzeciwiał się ustanowieniu niezależnej komisji. Tak więc, chociaż fakty dotyczące tej tragedii nie zostały w pełni ujawnione społeczeństwu, wydarzenia z dnia 11 września są nieprzerwanie nadużywane jako uzasadnienie kryzysowej sytuacji międzynarodowej. Nie potrafiąc ujawnić żadnych przekonujących dowodów dotyczących wydarzeń z dnia 11 września, oskarżeni wykorzystali tę tragedię w celu zdobycia Afganistanu. Militarnemu podbojowi tego kraju towarzyszyło 33 plądrowanie jego zasobów naturalnych, realizowane przez oskarżonych dla prywatnego zysku. Oskarżeni w podobny sposób wykorzystali ten sam pretekst, aby napaść na sąsiedni Irak. Działając pod pozorem zwalczania rozpowszechniania broni masowej zagłady, oskarżeni próbowali przymusić światową społeczność do wzięcia udziału w wojnie napastniczej przeciwko Irakowi. Pomimo tego, że zdecydowana większość Rady Bezpieczeństwa ONZ, znacząca większość państw członkowskich ONZ i niemal cała światowa opinia publiczna były przeciwne tej wojnie, oskarżeni i tak ją rozpoczęli. Wojna zaplanowana, rozpoczęta i prowadzona przez oskarżonych nie posiadała żadnego mandatu międzynarodowego, w związku z czym była wojną napastniczą i stanowiła zbrodnię przeciwko ludzkości. Jeżeli oskarżeni nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za tę zbrodnię, to cały system prawa międzynarodowego powstały po drugiej wojnie światowej w celu zapewnienia rodzajowi ludzkiemu ochrony przed zagładą, legnie w gruzach. Z braku międzynarodowego mandatu, jedynym uzasadnieniem, jakiego oskarżeni mogli użyć w celu popełnienia tego przestępczego czynu, było sfabrykowaniu pretekstu – rzekomego poszukiwania broni masowej zagłady w Iraku. Obecnie cały świat wie, że był to jedynie kolejny podstęp. Podczas tej napastniczej wojny przeciwko Irakowi zginęły dziesiątki tysięcy mieszkańców tego kraju – zarówno żołnierze, jak i osoby cywilne. Zabijanie na taką skalę w trakcie wojny nie mającej żadnego mandatu międzynarodowego jest zbrodnią ludobójstwa. Co więcej, setki tysięcy niewinnych osób, w dużej mierze dzieci, doznało obrażeń i okaleczeń, bądź też dotkliwego uszczerbku na zdrowiu psychicznym – wszystko w wyniku przestępczych czynów oskarżonych. Ponadto oskarżeni systematycznie i z rozmysłem zajęli pola naftowe i inne naturalne zasoby Iraku w celu wzbogacenia się na ich eksploatacji. Pragnąć zatuszować swe zbrodnie, oskarżeni rozpowszechniają fałszywe uzasadnienie, iż zajęcie zasobów naftowych leży w interesie i jest korzystne dla mieszkańców Iraku. 34 Dokonując okupacji Iraku i przywłaszczając sobie zasoby naturalne tego kraju w drodze wojny napastniczej, oskarżeni popełnili również zbrodnię polegającą na rabowaniu i zajmowaniu własności wroga. Oskarżeni systematycznie promowali eskalację tego kryzysu w celu dalszego ograniczenia praw obywatelskich poprzez tzw. ustawy antyterrorystyczne. Aby móc oszukiwać społeczeństwo podczas popełniania tych zbrodni, uchwalanym prawom celowo nadawano mylące nazwy, np. „Ustawa o Bezpieczeństwie Ojczyzny” czy „Ustawa Patriotyczna”, tym samym wymuszając poparcie polityczne dla odstąpienia od praw obywatelskich. Oskarżeni, systematycznie organizując tę eskalację, podjęli z rozmysłem próbę wykorzystania faktu, że uwaga mass mediów jest odwrócona, i wykonali pierwsze kroki mające na celu wprowadzenie praw o charakterze protekcjonistycznym w imieniu kartelu farmaceutycznego. Niewielu członków Kongresu wiedziało wówczas o tym, że do „Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny” wprowadzono zapis przyznający wytwórcom leków immunitet od powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów. Powyższy opis jest jedynie krótkim streszczeniem zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, jakie zostały popełnione przez oskarżonych, a także strategii polegającej na wykorzystywaniu tych zbrodni do popełniania jeszcze cięższych przestępstw, w tym m.in. umacniania pozycji globalnego „robienia interesów na chorobach”. W trakcie dalszego dochodzenia poświęconego tym zbrodniom wojennym należy wykorzystać całość dostępnych środków w celu oddania oskarżonych w ręce sprawiedliwości. Powyższe dotyczy w szczególności wszystkich informacji, które można uzyskać od agend Organizacji Narodów Zjednoczonych i inspektorów rozbrojeniowych ONZ, a także zgromadzonej przez źródła międzynarodowe informacji odnoszących się do popełnionych w Iraku zbrodni wojennych. 35 Narody świata będą żądały, aby uczestniczyć w tym procesie i móc przedkładać dokumentację dotyczącą zbrodni wojennych w celu przyspieszenia pracy wymiaru sprawiedliwości. OSKARŻENI Oskarżonymi są niżej wymienieni obywatele różnych państw, piastujący wysokie stanowiska w sektorach: korporacyjnym, wojskowym i politycznym: 1. George Walker Bush, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jest on głównym politycznym realizatorem interesów kartelu farmaceutycznego/petrochemicznego, jak również głównym wykonawcą politycznym zbrodni wojennych popełnianych w Iraku oraz innych zbrodni przedstawionych w niniejszym oskarżeniu. 2. Anthony Charles Lynton („Tony”) Blair, Premier Zjednoczonego Królestwa. Jest przywódcą i wykonawcą politycznym działającym we własnym imieniu, jak również wspólnikiem zbrodni popełnianych przez George’a Busha, opisanych w niniejszym oskarżeniu. 3. Richard Bruce („Dick”) Cheney, Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Cheney był dyrektorem naczelnym spółki Haliburton & Company z Dallas w stanie Texas, która obsługiwała przemysł naftowy. Po podboju Iraku, Haliburton stała się kluczowym uczestnikiem grabieży Iraku, prowadzonej pod pozorem odbudowy. 4. Donald Rumsfeld, Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rumsfeld był dyrektorem naczelnym kilku spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych, m.in. koncernu G. D. Searle, obecnie wchodzącego w skład Pharmacia. Przez kilka dekad pełnił rolę strategicznego organizatora farmaceutycznego procederu „robienia interesów na chorobach”, otrzymując szereg nagród od przemysłu farmaceutycznego. Oprócz George’a W. Busha, Donald Rumsfeld należał do głównych propagatorów rozpoczęcia napastniczej wojny przeciwko Irakowi. 5. John Ashcroft, Minister Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zalicza się do strategów tzw. Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny, będącej jednym z narzędzi, za pomocą których oskarżeni systematycznie ograniczają prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych. Jest on 36 odpowiedzialny za wprowadzanie legislacji o charakterze protekcjonistycznym, która zasadniczo zapewniłaby przemysłowi farmaceutycznemu immunitet od odpowiedzialności za zbrodnie popełniane na terenie Stanów Zjednoczonych. 6. Tom Rich, Minister Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wspólnik Johna Ashcrofta w zakresie umacniania politycznej i ekonomicznej kontroli oskarżonych z zamiarem umożliwienia dalszego prowadzenia przez nich pozbawionego skrupułów procederu „robienia interesów na chorobach” oraz kontynuowania zbrodni poprzez systematyczne ograniczanie praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. 7. Condoleezza Rice, Doradczyni Prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Jest ona byłym dyrektorem koncernu petrochemicznego Chevron i odegrała instrumentalną rolę w promowaniu wojny napastniczej rozpoczętej przez oskarżonych. W sektorze farmaceutycznym, oskarżenie dotyczy następujących spółek i członków ich kierownictwa: 1. Pfizer Inc., dyrektora naczelnego – dra Henry’ego A. McKinnella, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 2. Merck & Co., Inc., dyrektora naczelnego – Raymonda V. Gilmartina, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 3. GlaxoSmithKline PLC, dyrektora naczelnego – dra Jeana-Pierre’a Garniera, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 4. Novartis AG, dyrektora naczelnego – dra Daniela Vasella, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 5. Amgen Inc., dyrektora naczelnego – Kevina Sharera, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 6. Astra Zeneca, dyrektora naczelnego – Sir Toma McKillopa, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 7. Ely Lilly and Company, dyrektora naczelnego – Sidneya Taurela, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 37 8. Abbott Laboratories, dyrektora naczelnego Milesa D. White’a, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 9. Innych spółek farmaceutycznych, ich dyrektorów naczelnych i zarządów, które podtrzymują i promują inwestycyjny proceder „robienia interesów na chorobach”, jak również popełniają i
   • Michal said

    W IMIENIU NARODÓW ŚWIATA Oskarżenie dotyczące ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym procederem .robienia interesów na chorobach. i niedawną wojną przeciwko Irakowi Niniejsze oskarżenie zostaje przedłożone Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości przez dra med. Matthiasa Ratha i innych w imieniu narodów świata Haga, dnia 14 czerwca 2003 roku Do rąk Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Senatora Louisa Moreno-Ocampo, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Maanweg 174 NL-2516 AB Den Haag/Haga 2 STRESZCZENIE Niniejsze oskarżenie wnosi przed oblicze Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości największe zbrodnie, jakie kiedykolwiek zostały popełnione w historii ludzkości. Oskarżonym zarzuca się spowodowanie uszkodzeń ciała oraz śmierci milionów ludzi poprzez .robienie interesów na chorobach., jak również popełnienie zbrodni wojennych i innych zbrodni przeciwko ludzkości. Przedmiotowe zbrodnie są objęte jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Oskarżeni zdają sobie sprawę z faktu, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za te zbrodnie, w związku z czym rozpoczęli ogólnoświatową kampanię mającą na celu podważenie autorytetu Trybunału, aby stanąć ponad prawem międzynarodowym i kontynuować swą zbrodniczą działalność ze szkodą dla całej ludzkości. W związku z powyższym, przedmiotowe oskarżenie musi zostać rozpatrzone przez Trybunał niezwłocznie, jako sprawa najwyższej wagi. Ponadto niniejszym wzywa się wszystkie osoby fizyczne i wszystkie rządy, aby poparły oskarżenie w celu zakończenia tych zbrodni raz na zawsze. WPROWADZENIE Kartel Zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych obszarów działalności przestępczej: • Ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym .robieniem interesów na chorobach.. • Zbrodni wojennych i aktów agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z niedawną wojną w Iraku, jak również międzynarodowej eskalacji działań prowadzących do wybuchu wojny światowej. 3 Te dwa obszary działalności przestępczej są bezpośrednio powiązane ze sobą, przy czym łączy je jeden zasadniczy czynnik: wszystkie zbrodnie popełnia się w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Aby dowieść prawidłowości zebranego materiału dowodowego i ukazać wspólne motywy oskarżonych, konieczne jest przedstawienie rysu historycznego. Przez cały dwudziesty wiek trwała rozbudowa i organizacja przemysłu farmaceutycznego. Celem było zdobycie kontroli nad systemami opieki zdrowotnej na całym świecie poprzez systematyczne zastępowanie naturalnych metod leczenia, nie podlegających ochronie patentowej, syntetycznymi lekami, które tej ochronie podlegają i przez to są dochodowe. Ewolucja tego przemysłu nie przebiegała w sposób naturalny. Wręcz przeciwnie, była ona wynikiem decyzji inwestycyjnej podjętej przez garstkę bogatych i bezwzględnych przedsiębiorców. Działając celowo, określili ciało ludzkie jako rynek, który pomnoży ich bogactwo. Siłą napędową tego przemysłu inwestycyjnego była Grupa Rockefellera. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku kontrolowała ona przeszło 90% sektora petrochemicznego w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym jej członkowie zaczęli rozglądać się za nowymi, globalnymi możliwościami inwestycyjnymi. Kolejna grupa inwestycyjna aktywna na tym polu została stworzona wokół grupy finansowej Rothschilda. Kartel w okresie drugiej wojny światowej Po Standard Oil (obecnie EXXON) Rockefellera, drugim największym konglomeratem korporacyjnym w sektorze farmaceutyczno-petrochemicznym w pierwszej połowie dwudziestego wieku był niemiecki IG Farben. Stanowił on najważniejszy czynnik odpowiedzialny za dojście Hitlera do władzy politycznej oraz za jego późniejszą . realizowaną wspólnie . agresję na Europę i świat. Druga wojna światowa była faktycznie wojną napastniczą, zaplanowaną, rozpoczętą i prowadzoną przez decydentów z IG Farben. Co więcej, koncern ten był spółką macierzystą IG Auschwitz . największego zakładu przemysłowego tego kartelu chemicznego znajdującego się poza granicami 4 Niemiec. Bogactwo zdobyte przez IG Farben naznaczone było krwią i cierpieniami niewolników, w tym także przetrzymywanych w obozie koncentracyjnym Auschwitz. IG Farben wspierał i jednocześnie wykorzystywał pozbawionych skrupułów władców hitlerowskich Niemiec w celu uzyskania dominacji gospodarczej nad Europą i światem. IG Farben był największym udziałowcem Standard Oil Rockefellera i vice versa. Zwycięstwo sił alianckich nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku przekreśliło planowane przez IG Farben uzyskanie pozycji światowego potentata w przemyśle farmaceutycznym i petrochemicznym. Jednocześnie Standard Oil i inne korporacje farmaceutyczne/petrochemiczne konsorcjum Rockefellera stały się najsilniejszą grupą finansową w tym sektorze, zachowując swą pozycję po dzień dzisiejszy. Podczas procesu norymberskiego w 1947 roku, niektórych członków kierownictwa IG Farben uznano za winnych popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości, w tym masowych morderstw, grabieży i innych. Trybunał norymberski doprowadził ponadto do rozbicia kartelu IG Farben na trzy mniejsze spółki . Hoechst, Bayer i BASF. Dzisiaj każde z tych przedsiębiorstw jest większe niż ówcześnie IG Farben. Obecnie, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są wiodącymi eksporterami produktów farmaceutycznych na świecie. Innymi słowy – dwa z trzech dostępnych na rynku leków są produkowane przez korporacje mające swe siedziby w tych państwach. Podstawowe zasady funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego Oskarżeni są odpowiedzialni za śmierć setek milionów ludzi oraz za to, że kolejne rzesze osób cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, raka i inne schorzenia, którym można było zapobiec . i w dużej mierze wyeliminować . wiele lat temu. Ta przedwczesna śmierć setek milionów ludzi nie jest ani dziełem zbiegu okoliczności, ani wynikiem zaniedbania. Została ona rozmyślniesystematycznie zorganizowana przez przemysł farmaceutyczny i jego 5 inwestorów w wyłącznym celu rozszerzenia wartego miliardy dolarów globalnego rynku leków. Rynkiem dla przemysłu farmaceutycznego jest ludzkie ciało, zaś zwrot z dokonywanych inwestycji zależy od kontynuacji i rozprzestrzeniania się chorób. Z kolei dochodowość jest uzależniona od możliwości obejmowania nowych leków ochroną patentową, co czyni ten przemysł najbardziej opłacalnym na świecie. Tymczasem zapobieganie i likwidacja jakiejkolwiek choroby znacząco zmniejsza lub całkowicie eliminuje popyt na farmaceutyki. W związku z tym korporacje farmaceutyczne systematycznie utrudniają zapobieganie i eliminowanie chorób. Aby popełniać te zbrodnie, korporacje farmaceutyczne korzystają z usług niezliczonych wykonawców i wspólników w nauce, medycynie, środkach masowego przekazu i polityce. Nawet rządy państw są manipulowane czy też kierowane przez lobbystów i byłych pracowników ścisłego kierownictwa spółek farmaceutycznych. Przed dziesiątki lat legislacja wielu różnych krajów była kształtowana i nadużywana w celu promowania tego wartego wiele miliardów dolarów .przemysłu chorobowego., co naraziło na ryzyko zdrowie i życie setek milionów niewinnych pacjentów i ludzi. Czynnikiem warunkującym rozwój przemysłu farmaceutycznego jako dobrze prosperującej działalności o charakterze inwestycyjnym była eliminacja konkurencji ze strony bezpiecznych, naturalnych metod leczenia, gdyż nie podlegają one ochronie patentowej, a zyski płynące z ich sprzedaży są niewielkie. Co więcej, naturalne terapie mogą skutecznie zapobiegać i likwidować choroby ze względu na ich kluczową rolę w metabolizmie komórkowym. Wskutek systematycznej eliminacji naturalnych metod leczenia i przejęcia systemów opieki zdrowotnej w większości krajów, przemysł farmaceutyczny uzależnił miliony ludzi . i niemalże wszystkie państwa . od swej działalności inwestycyjnej. 6 Przemysł farmaceutyczny jako zorganizowane oszustwo Przemysł farmaceutyczny oferuje .zdrowie. milionom pacjentów, lecz nie spełnia danej obietnicy. Zamiast tego udostępnia produkty, które jedynie łagodzą objawy i jednocześnie rozwijają nowe choroby, a to otwiera nowe możliwości dla przyszłej działalności handlowej. Aby zataić popełniane oszustwo, przemysł wydaje dwukrotnie więcej pieniędzy na czynności o charakterze maskującym niż na badania nad nowymi terapiami. Opisana powyżej organizacja oszukańczego procederu tłumaczy, dlaczego działalność inwestycyjna tego sektora mogła przebiegać spokojnie przez nieomal wiek za strategiczną zasłoną dymną przedstawiającą korporacje jako .dobrodziejstwo. ludzkości. Życie 6 miliardów ludzi i gospodarki większości krajów świata są zakładnikami przestępczych praktyk przemysłu farmaceutycznego. Zdemaskowanie farmaceutycznego .robienia interesów na chorobach. W ciągu ostatnich dziesięciu lat stałem na czele działań zmierzających do zdemaskowania zorganizowanego oszustwa popełnianego przez ten najpotężniejszy na świecie przemysł inwestycyjny. Odegrałem kluczową rolę w wykazaniu, że największą przeszkodą na drodze do podniesienia poziomu zdrowotności na naszej planecie jest sam przemysł farmaceutyczny, a także jego inwestycyjny charakter i rozwój warunkowany dalszym rozprzestrzenianiem się chorób. Jako naukowiec miałem wyjątkową możliwość odkrycia prawdziwej przyczyny chorób sercowo-naczyniowych i innych chronicznych schorzeń. Wraz z kolegami i innymi osobami odegrałem też kluczową rolę w udokumentowaniu skutecznych, naturalnych i nie podlegających ochronie patentowej alternatyw farmaceutycznego .robienia interesów na chorobach.. Identyfikacja naturalnych substancji, które optymalizują metabolizm komórkowy, pozwala zapobiegać i w dużej mierze wyeliminować wiele spośród najbardziej rozpowszechnionych dziś chorób, w tym schorzeń sercowo-naczyniowych, raka i szeregu innych. 7 Tło obecnego kryzysu międzynarodowego i wojny napastniczej przeciwko Irakowi W chwili obecnej, cztery zasadnicze czynniki zagrażają dalszemu istnieniu przemysłu farmaceutycznego i tym samym podstawom długofalowego przemysłu inwestycyjnego wartego setki miliardów dolarów: 1. Nierozwiązywalne spory prawne, prowadzące do lawiny powództw wnoszonych przeciwko wielu korporacjom farmaceutycznym z tytułu odpowiedzialności za jakość produktów. 2. Nierozwiązywalne konflikty o charakterze naukowym, powodowane przełomowymi odkryciami w zakresie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej terapii, które w poważnej mierze skutecznie likwidują choroby jako rynek. 3. Nierozwiązywalne spory etyczne, prowadzące do utraty wiarygodności przez cały przemysł farmaceutyczny z uwagi na fakt, że niebotyczne opłaty patentowe pobierane przez korporacje poważnie ograniczają dostęp do leków, stwarzając ryzyko przedwczesnej śmierci dla milionów osób. 4. Nierozwiązywalne konflikty korporacyjne. Ujawnienie, że farmaceutyczny model biznesowy zasadza się na zorganizowanym oszustwie. Przez dziesiątki lat kartel farmaceutyczny nie szczędził starań, aby chronić swój globalny biznes za pomocą leków opatentowanych i zakazać rozpowszechniania konkurencyjnych produktów, nie podlegających ochronie patentowej. Te działania są prowadzone na szczeblu międzynarodowym, przez infiltrację Parlamentu Europejskiego oraz nadużywanie Międzynarodowej Organizacji Zdrowia i innych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Obecnie, gdy największy na Ziemi przemysł inwestycyjny został zdemaskowany jako zorganizowane oszustwo i jest dręczony dziesiątkami tysięcy powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów, palącą kwestią stało się natychmiastowe wprowadzenie przepisów 8 ochronnych o ogólnoświatowym zasięgu, które pozwoliłyby zatuszować popełniane przestępstwa i zarazem umocnić kontrolę inwestycyjnego .robienia interesów na chorobach. nad zdrowiem ludzkim w skali globalnej. Uchwalenie dalekosiężnych przepisów ochronnych dla przemysłu o charakterze zorganizowanego oszustwa wiązało się z koniecznością ograniczenia praw obywatelskich i zastosowania innych drastycznych środków, których nie można by wprowadzić w okresie pokoju. Wprowadzenie tych rozwiązań w życie wymagało eskalacji istniejącego kryzysu międzynarodowego, szeregu konfliktów zbrojnych, w których z rozmysłem przewidziano by użycie broni masowej zagłady, i rozpętania wojny światowej. Tylko wtedy zaistniałaby ogólnoświatowa sytuacja psychologiczna pozwalająca na odstąpienie od praw obywatelskich, uchwalanie stanów wyjątkowych i wprowadzenie ogólnoświatowych praw ochronnych, które umożliwiłyby oskarżonym dalsze prowadzenie procederu .robienia interesów na chorobach. i popełnianie nowych przestępstw. W tej sytuacji przemysł farmaceutyczny stał się największym korporacyjnym sponsorem kampanii prezydenckiej George.a Busha, gdyż jego wybór pozwoliłby uzyskać bezpośredni wpływ na najpotężniejszy ośrodek władzy polityczno-wojskowej na świecie. Zdobycie prezydentury przez George.a Busha zapewniło grupie inwestycyjnej Rockefellera nieograniczony dostęp do Białego Domu, Pentagonu i do podejmowanych tam decyzji politycznych. Podobny wpływ w Wielkiej Brytanii uzyskała współpracująca z premierem Tonym Blairem grupa Rothschilda. Nie może zatem dziwić fakt, że dwaj najwięksi na świecie eksporterzy farmaceutyków . Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Wielka Brytania . stanęli na czele bieżącego kryzysu międzynarodowego i doprowadzili do wybuchu wojny z Irakiem. Rzekoma konieczność tego konfliktu została przedstawiona opinii publicznej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i świata pod pozorem globalnej wojny z .terroryzmem., eliminacji rządów przestępczych i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady. Tak oto te same korporacyjne grupy interesów i ci sami polityczni decydenci, którzy są odpowiedzialni za miliony zgonów powodowanych przez rozwijający 9 się nieprzerwanie proceder .robienia interesów na chorobach., ponoszą pełną odpowiedzialność za narażenie na niepotrzebnąśmierć dziesiątek tysięcy niewinnych mieszkańców Iraku oraz za śmierć młodych żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajów. Co więcej, ponoszą oni odpowiedzialność za rozpętanie i prowadzenie przeciwko Irakowi wojny napastniczej bez żadnego mandatu międzynarodowego, a także za zniewolenie, grabieże i inne zbrodnie popełniane obecnie w okupowanym Iraku. Jeżeli te grupy interesów i ich polityczni współpracownicy nie zostaną natychmiast pociągnięci do odpowiedzialności za opisane powyżej zbrodnie, to najprawdopodobniej będą kontynuować eskalację kryzysu międzynarodowego, w ostatecznym rozrachunku ryzykując wybuch wojny, w której może zostać użyta broń masowej zagłady. W tak krytycznej sytuacji historycznej zwracam uwagę Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości na te zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, zbrodnie agresji i ludobójstwa, namawiając go usilnie, aby niezwłocznie podjął działania w celu zapobieżenia dalszym zbrodniom i najpotworniejszej katastrofie . wojnie światowej. Jednocześnie wzywam wszystkie osoby oraz wszystkie rządy, spółki i inne organizacje, które ucierpiały wskutek tych zbrodni lub pragną doprowadzić do ich ukrócenia, do przyłączenia się do niniejszego oskarżenia. 10 ZARZUTY OSKARŻENIA Zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych kategorii zbrodni: • Zbrodni popełnianych przez farmaceutyczne .robienie interesów na chorobach., w tym zbrodni ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości. • Zbrodni związanych z wojną prowadzoną w 2003 roku przeciwko Irakowi oraz z międzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej, w tym zbrodni wojennych i agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości. Te dwie kategorie są bezpośrednio powiązane ze sobą, gdyż przestępcze czyny są popełniane w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Oskarżonym zarzuca się popełnienie najcięższych zbrodni przeciwko całej ludzkości, w związku z czym podlegają oni zasadzie międzynarodowego ścigania sądowego. 1. ZBRODNIE POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM .ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH. 1.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają sądowemu ściganiu przestępstw w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 11 1.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 1.2.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 1.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegająściganiu sądowemu w myśl Artykułu 7 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.2.1. Zbrodni przeciwko dokonywaniu morderludzkości stw polegających na (Artykuł 7a) 1.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości przeprowadzaniu eksterminacji polegających na (Artykuł 7b) 1.2.3. Zbrodni przeciwko zniewalaniuludzkości polegających na (Artykuł 7c) 1.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 1.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych (Artykuł 7k) STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z FARMACEUTYCZNYM .ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH. (ZARZUTY 1.1. . 1.2.) 1. Oskarżeni umyślnie i systematycznie podtrzymują istnienie chorób sercowo-naczyniowych, w tym podwyższonego ciśnienia krwi, niewydolności serca, powikłań cukrzycowych i innych schorzeń, raka, 12 chorób zakaźnych (w tym AIDS), osteoporozy i wielu innych powszechnie występujących dziś chorób, którym według przyjętej oceny można w dużej mierze zapobiec przy użyciu naturalnych środków. Oskarżeni celowo doprowadzili do niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 2. Oskarżeni systematycznie i celowo uniemożliwiają wytępienie chorób sercowo-naczyniowych, raka i innych schorzeń poprzez utrudnianie i blokowanie rozpowszechniania ratujących życie informacji na temat korzyści zdrowotnych wynikających z naturalnych metod leczenia nie podlegających ochronie patentowej. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 3. Oskarżeni celowo i systematycznie rozwijają istniejące choroby i powodują powstawanie nowych poprzez produkowanie i wprowadzanie na rynek farmaceutyków służących do krótkotrwałego leczenia objawowego, lecz posiadających znane i szkodliwe długofalowe skutki uboczne. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 2. ŚCIŚLE OKREŚLONE ZBRODNIE POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM 2.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegająściganiu sądowemu w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Zgodnie z ww. Statutem, termin .ludobójstwo. oznacza każdy spośród niżej wymienionych czynów, popełniony z zamiarem zniszczenia, w całości lub w części, danej grupy narodowej, etnicznej, 13 rasowej lub religijnej. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 2.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 2.1.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 2.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin .zbrodnie przeciwko ludzkości. oznacza każdy z niżej wymienionych czynów, popełniony w ramach zakrojonego na szeroką skalę lub systematycznego ataku skierowanego przeciwko dowolnej populacji cywilnej, przy świadomości takiego ataku. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.2.1. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu morderstw (Artykuł 7a) 2.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na przeprowadzaniu eksterminacji (Artykuł 7b) 2.2.3. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na zniewalaniu (Artykuł 7c) 2.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu deportacji lub przymusowego przesiedlania ludności (Artykuł 7d) 2.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na więzieniu lub innym krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 2.2.6. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych o 14 podobnym charakterze, celowo powodując znaczące cierpienia, bądź na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych lub dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. (Artykuł 7k) 2.3. Zbrodnie wojenne W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin .zbrodnie wojenne. oznacza naruszenia konwencji genewskich z dnia 12 sierpnia 1949 roku (konwencja genewska o traktowaniu jeńców wojennych, konwencja genewska o ochronie osób cywilnych podczas wojny). Tak więc w świetle Statutu, do zbrodni wojennych zalicza się m.in.: 2.3.1 Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym zabijaniu (Artykuł 8(2)(a)(i)) 2.3.2. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu tortur (Artykuł 8(2)(a)(ii)-1) 2.3.3. Zbrodnię wojenną polegającą na nieludzkim traktowaniu (Artykuł 8(2)(a)(ii)-2) 2.3.4. Zbrodnię wojenną polegającą na prowadzeniu eksperymentów biologicznych (Artykuł 8(2)(a)(ii)-3) 2.3.5. Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym powodowaniu poważnych cierpień (Artykuł 8(2)(a)(iii)) 2.3.6. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu i przywłaszczaniu własności (Artykuł 8(2)(a)(iv)) 2.3.7. Zbrodnię wojenną polegającą na odmowie zapewnienia uczciwego procesu (Artykuł 8(2)(a)(vi)) 2.3.8. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnej z prawem deportacji i przemieszczaniu (Artykuł 8(2)(a)(vii)-1) 2.3.9. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnym z prawem pozbawianiu wolności (Artykuł 8(2)(a)(vii)-2) 2.3.10. Zbrodnię wojenną polegającą na braniu zakładników (Artykuł 8(2)(a)(viii)) 15 2.3.11. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu osób cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(i)) 2.3.12. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu obiektów cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(ii)) 2.3.13. Zbrodnię wojenną polegającą na powodowaniu nadmiernej śmierci i obrażeń wśród osób cywilnych oraz na nadmiernym niszczeniu jej własności (Artykuł 8(2)(b)(iv)) 2.3.14. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu miejsc nie bronionych (Artykuł 8(2)(b)(v)) 2.3.15. Zbrodnię wojenną polegającą na zabijaniu lub ranieniu osób w sytuacjach innych niż działania wojenne (Artykuł 8(2)(b)(vi)) 2.3.16. Zbrodnię wojenną polegającą na okaleczaniu (Artykuł 8(2)(b)(x)-1) 2.3.17. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu lub zajmowaniu własności wroga (Artykuł 8(2)(b)(xiii)) 2.3.18. Zbrodnię wojenną polegającą na pozbawianiu obywateli wrogich państw przysługujących im praw (Artykuł 8(2)(b)(xiiv)) 2.3.19. Zbrodnię wojenną polegającą na używaniu trucizn lub broni wykorzystującej trucizny (Artykuł 8(2)(b)(xvii)) 2.3.20. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu zakazanych pocisków (Artykuł 8(2)(b)(xix)) 2.3.21. Zbrodnię wojenną polegającą na pogwałceniu godności osobistej (Artykuł 8(2)(b)(xxi)) 2.3.22. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu głodzenia jako metody prowadzenia działań wojennych (Artykuł 8(2)(b)(xxv)) 2.3.23. Zbrodnię wojenną polegającą na mordowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-1) 2.3.24. Zbrodnię wojenną polegającą na okrutnym traktowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-3) 16 STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM (ZARZUTY 2.1.1 . 2.3.24) 1. Oskarżeni umyślnie rozpoczęli wojnę napastniczą przeciwko Irakowi, bez żadnego mandatu międzynarodowego. 2. Oskarżeni umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego, stosując w tym celu m.in. elementy wojny psychologicznej i faktyczne działania zbrojne. Celem tej strategii eskalacji jest stworzenie ogólnoświatowego stanu wyjątkowego, który umożliwi odstąpienie od praw obywatelskich w skali globalnej, co wiąże się z wprowadzeniem dalekosiężnych praw o charakterze protekcjonistycznym. Wojna napastnicza przeciwko Irakowi, prowadzona pod pozorem globalnej wojny z .terroryzmem. i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady, stanowi część tej strategii. 3. W trakcie swej napastniczej wojny przeciwko narodowi irackiemu, oskarżeni umyślnie popełniali zbrodnie ludobójstwa, mordowania i okaleczania oraz zbrodnie polegające na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych i dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. 4. Oskarżeni celowo popełnili zbrodnię polegającą na niszczeniu i zajmowaniu własności publicznej i prywatnej . zarówno w trakcie działań wojennych, jak i po ich zakończeniu. Irak posiada drugie największe na świecie zasoby ropy naftowej, które są obecnie rabowane w imieniu oskarżonych dla prywatnego zysku. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 17 HISTORYCZNY PRECEDENS NINIEJSZEGO OSKARŻENIA Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, akt oskarżenia przeciwko kierownictwu kartelu IG Farben Przeszło pół wieku temu, Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze skierował akt oskarżenia przeciwko kierownictwu korporacji IG Farben, największego kartelu farmaceutyczno-petrochemicznego międzywojennej Europy. Trybunał pociągnął do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za drugą wojnęświatową i ustanowił precedens międzynarodowego ścigania sądowego zbrodni wojennych, kładąc podwaliny pod haski Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Niewiele osób wie o tym, że Trybunał skazał nie tylko przywódców politycznych i wojskowych, ale również członków kierownictwa korporacji, które pomogły Hitlerowi przejąć władzę. W stan oskarżenia postawiono łącznie 24 osób ze ścisłego kierownictwa i menedżerów IG Farben. Główny Oskarżyciel z ramienia Stanów Zjednoczonych, Telford Taylor, stwierdził w swej mowie wstępnej, że .w akcie oskarżenia zarzuca się tym osobom, iż w pełni świadomie ściągnęły na rodzaj ludzki najbardziej niszczycielską i katastrofalną wojnę w historii ludzkości. Oskarża się ich o masowe zniewalanie, rabowanie i mordowanie. Są to straszne zarzuty.. Kontynuował następująco: .Głównymi zbrodniarzami wojennymi są nie nazistowscy szaleńcy, lecz właśnie ci oskarżeni pracownicy najwyższych szczebli kierowniczych. Jeżeli ich przestępstwa nie ujrząświatła dziennego, a oni sami nie zostaną ukarani, to w przyszłości dokonają zbrodni znacznie cięższych niż te, jakie kiedykolwiek mógłby popełnić Hitler.. W 1947 roku, kierownictwu IG Farben postawiono następujące główne zarzuty: • Zarzut 1: planowanie i prowadzenie wojny napastniczej oraz podbój innych krajów, czego wynikiem były bezprecedensowe zniszczenia na całym świecie, śmierć milionów istnień ludzkich i długotrwałe cierpienia wielu milionów innych osób. 18 • Zarzut 2: deportowanie, rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w krajach okupowanych w celu osiągnięcia trwałej kontroli gospodarczej nad tymi krajami, a także inne straszne zbrodnie. • Zarzut 3: zniewalanie, terroryzowanie, torturowanie, mordowanie i znęcanie się nad milionami ludzi. Teraz . pół wieku później . zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu są uderzająco podobne: • Planowanie i prowadzenie wojny napastniczej przeciwko Irakowi pod pozorem zwalczania międzynarodowego terroryzmu i rozprzestrzeniania broni masowej zagłady. Wynikiem tej wojny jest dewastacja dużych obszarów kraju, śmierć tysięcy ludzi i odniesienie obrażeń przez setek tysięcy innych osób. • Rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w dążeniu do uzyskania władztwa gospodarczego i kontroli nad całymi częściami świata poprzez doprowadzenie do eskalacji kryzysu międzynarodowego. W związku z tą wojną oskarżeni z rozmysłem przewidzieli użycie broni masowej zagłady, w tym broni jądrowej, chemicznej i biologicznej. • Ludobójstwo poprzez zabijanie, poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych oraz poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego, jak również zbrodnie przeciwko ludzkości polegające na mordowaniu i popełnianiu innych czynów niehumanitarnych. DOWODY POPEŁNIENIA ZBRODNI Dowody na zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu także odnoszą się do dwóch głównych kategorii zbrodni: • Dowody na ludobójstwo i inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z farmaceutycznym .robieniem interesów na chorobach.. 19 • Dowody na zbrodnie wojenne i agresję oraz na inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z wojną przeciwko Irakowimiędzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej. 1. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM .ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH.. Przedstawiono precyzyjne dowody na to, że oskarżeni są odpowiedzialni za umyślne podtrzymywanie i rozwój chorób, celowo tworząc nowe choroby i rozszerzając stosowanie leków pierwotnie zarejestrowanych dla jednej choroby na możliwie największą liczbę schorzeń. Aby osiągnąć te cele, oskarżeni strategicznie zaprojektowali, wprowadzili w życie i zorganizowali oszukańczy proceder o skali ogólnoświatowej, który pod względem zasięgu gospodarczego nie ma sobie równych w historii ludzkości. 1.1. Celowy rozwój chorób Poniżej przedstawiono precyzyjne dowody naukowe na to, że oskarżeni celowo podtrzymują i rozwijają najbardziej rozpowszechnione dziś choroby . pomimo tego, że było można było im zapobiec i w dużej mierze doprowadzić do ich likwidacji, ocalając miliony istnień ludzkich. 1.1.1. Wieńcowa choroba serca Podstawową przyczyną choroby wieńcowej i zawałów jest strukturalne osłabienie i upośledzone funkcjonowanie ścianek tętnic, które . podobnie jak szkorbut . powstaje wskutek długotrwałego niedoboru witamin i innych niezbędnych czynników odżywczych. Jednakże farmaceutyczne podejścia do zapobiegania i leczenia choroby sercowo-naczyniowej celowo ignorują ten problem, skupiając się raczej na 20 terapii objawowej, przykładowo na obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Ww. farmaceutyki nie tylko nie leczą choroby, chociaż właśnie w tym celu są wprowadzane na rynek, ale także powodują skutki uboczne, które dają początek nowych schorzeniom. W skali ogólnoświatowej, liczba osób umierających na chorobę sercowo-naczyniową wskutek umyślnych przestępstw popełnianych przez oskarżonych sięga 12 milionów rocznie. 1.1.2. Podwyższone ciśnienie krwi Podstawową przyczyną podwyższonego ciśnienia krwi jest wzrost naprężeń w ściance tętnicy w wyniku niedoboru kluczowych czynników odżywczych we włóknach mięśniowych gładkich naczyń, co prowadzi do zwężenia tętnicy i zwiększenia ciśnienia krwi. W wielu dostępnych badaniach klinicznych udokumentowano korzyści wynikające dla pacjentów ze stosowania mikroczynników odżywczych nie objętych ochroną patentową, a w szczególności aminokwasu o nazwie arginina oraz magnezu. Niwelują one tkwiący u podstaw tego schorzenia niedobór, prowadząc w efekcie do złagodzenia naprężeńścianek naczyniowych, powiększenia średnicy naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi. Farmaceutyki sprzedawane w celu leczenia podwyższonego ciśnienia krwi celowo koncentrują się na terapii objawowej. Dla przykładu, Beta-blokery obniżają częstość akcji serca, zaśśrodki moczopędne obniżają objętość krwi. Te farmaceutyki celowo nie redukują .spazmów. ścianek naczyń krwionośnych, które stanowią zasadniczą przyczynę podwyższonego ciśnienia krwi. Co więcej, ww. leki nie tylko nie zapewniają skutecznej terapii, ale także charakteryzują się długotrwałymi efektami ubocznymi, w tym m.in. . potencjalnie . powodują szereg nowych schorzeń, co sprzyja tworzeniu nowych rynków leków. Na całym świecie kilkaset milionów osób cierpiących na podwyższone ciśnienie krwi pozostaje niewyleczonych . bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 21 1.1.3. Niewydolność serca Podstawową przyczyną niewydolności serca jest brak biokatalizatorów, określonych witamin, minerałów, karnityny, koenzymu Q10 i innych nośników bioenergii w milionach komórek mięśniowych serca. Wynikiem tego jest upośledzona praca pompująca serca i gromadzenie się wody w organizmie. Tymczasem farmaceutyczne podejścia do terapii niewydolności serca celowo ignorują ten fakt i koncentrują się na leczeniu objawowym. Diuretyki wprowadzane na rynek w celu leczenia niewydolności serca nie tylko nie usuwają wody nagromadzonej w organizmie, ale także wypłukują witaminy, minerały i inne nośniki bioenergii rozpuszczalne w wodzie. Tak więc farmaceutyki wprowadzane na rynek jako lekarstwo na niewydolność serca w rzeczywistości pogarszają tę chorobę i są odpowiedzialne za obniżenie długości życia pacjentów. Te farmaceutyki nie tylko celowo nie leczą choroby, ale także wypłukują z organizmu niezbędne czynniki odżywcze, przez co pogarszają pierwotną przyczynę schorzenia. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na niewydolność serca pozostaje niewyleczonych i w końcu umiera przedwcześnie -bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. 1.1.4. Arytmia serca Podstawową przyczyną arytmii serca jest brak składników odżywczych, witamin, minerałów i innych nośników bioenergii w milionach elektrycznych komórek mięśniowych serca. Upośledza to wytwarzanie i przewodzenie impulsów elektrycznych wymaganych dla normalnej pracy serca. Przeprowadzone ostatnio badania kliniczne kontrolowane grupą porównawczą, której podano placebo, wykazało w sposób jednoznaczny, że terapeutyczne zastosowanie składników odżywczych to skuteczny, bezpieczny i tani sposób poprawienia stanu zdrowotnego przy arytmii serca. 22 Jednakże farmaceutyczne podejście do leczenia arytmii serca celowo ignoruje ten fakt, koncentrując się na symptomach. Leki wprowadzane na rynek częstokroć pogarszają nieregularność uderzeń serca, powodują zatrzymanie akcji serca i przedwczesnąśmierć pacjentów. Dziesięć lat temu autor Thomas Moore, w książce zatytułowanej .Deadly Medicine, udokumentował., że jedna nowa grupa leków przeciwko arytmii serca zebrała w Stanach Zjednoczonych śmiertelne żniwo przewyższające liczbę ofiar poniesionych przez ten kraj podczas wojny wietnamskiej. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na arytmię serca pozostaje niewyleczonych . bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 1.1.5. Rak Do niedawna rak był uważany za wyrok śmierci. Ostatnie osiągnięcia w dziedzinie medycyny naturalnej i komórkowej radykalnie zmieniły sytuację. Także w przypadku tej choroby okazuje się, że badania medyczne w zakresie terapii nie podlegających ochronie patentowej zostały celowo zaniedbane i wykluczone przez oskarżonych na rzecz nieskutecznych leków, które pozwalają na dalsze istnienie epidemii raka jako jednego z najbardziej dochodowych rynków. Z uwagi na szczególną powagę zbrodni popełnionych przez oskarżonych w związku z epidemią raka, poniżej opisaliśmy ją w większym uszczegółowieniu. Faktem naukowym jest, że wszystkie nowotwory rozprzestrzeniają się w oparciu o ten sam mechanizm, tj. korzystają z enzymów trawiących kolagen (kolagenazy, metaloproteinazy). Zastosowanie w terapii naturalnego aminokwasu o nazwie lizyna . a zwłaszcza w połączeniu z innymi nie podlegającymi ochronie skladnikami odżywczymi . może zablokować te enzymy i tym samym zahamować rozprzestrzenianie się komórek rakowych. Wszystkie zbadane dotąd rodzaje nowotworów, w tym m.in. rak piersi, rak prostaty, rak płuc, rak skóry, oponiak i szereg innych, reagują na ww. metodę leczenia. 23 Jedyny powód, dla którego ten przełom w medycynie nie został dalej zbadany i nie jest stosowany na całym świecie w leczeniu pacjentów cierpiących na nowotwory, to fakt, że rzeczone substancje nie podlegają ochronie patentowej i tym samym zapewniają bardzo niską marżę zysku. Co ważniejsze, każda skuteczna metoda leczenia dowolnej choroby prowadzi w końcu do jej likwidacji, a co za tym idzie . do zniszczenia wartego wiele miliardów dolarów rynku lekarstw. Wprowadzanie na rynek farmaceutyków przeznaczonych dla osób cierpiących na raka odznacza się szczególnym poziomem oszustwa i złej woli. Pod pozorem leczenia nowotworów przy pomocy środków objętych eufemistyczną nazwą .chemoterapeutyki. podaje się pacjentom substancje toksyczne, w tym także pochodne gazu musztardowego. Fakt, że te toksyczne czynniki niszczą również miliony zdrowych komórek w organizmie, został z pełnąświadomością wzięty pod uwagę. Wiedząc o powyższym, z rozmysłem uwzględniono następujące konsekwencje: po pierwsze, rak będzie w dalszym ciągu epidemią globalną, zapewniając ekonomiczną podstawę wartego wiele miliardów dolarów procederu .robienia interesów na chorobach.. Po drugie, systematyczne stosowanie środków toksycznych w postaci chemioterapii powoduje epidemię nowych chorób u pacjentów cierpiących na nowotwory. W wyniku tej terapii rynek farmaceutyków służących leczeniu niebezpiecznych skutków ubocznych pierwotnych leków . obejmujących m.in. zakażenia, zapalenia, krwawienia i niewydolność narządów . jest jeszcze większy niż rynek chemoterapeutyków. Tak więc oskarżeni zastosowali zorganizowany plan wprowadzania w błąd ze szkodą dla setek milionów osób cierpiących na nowotwory, przy czym przyświecał im tylko jeden cel: wzbogacenie się. 1.1.6. AIDS i inne choroby zakaźne Podobne celowe plany wprowadzania w błąd zastosowano w przypadku jednej z najgroźniejszych epidemii w dziejach ludzkości . AIDS. Już10 lat 24 temu badania naukowe wykazały, że witamina C może obniżyć replikację wirusa HIV o ponad 99%. Ten fakt był znany oskarżonym od ponad dekady. Rozmyślne ignorując i obchodząc tę bezpieczną i tanią metodę leczenia, nie podlegającą ochronie patentowej, oskarżeni opracowywali leki przeciwko AIDS, które cechują się poważnymi efektami ubocznymi i . z uwagi na wygórowane tantiemy patentowe . są poza zasięgiem finansowym znakomitej większości mieszkańców naszej planety. Tak oto poprzez stosowanie przestępczego planu działalności komercyjnej oskarżeni są winni narażenia na ryzyko utraty życia oraz spowodowania śmierci setek milionów ludzi w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i innych częściach świata. W podobny sposób zbojkotowali oni informacje, z których wynika, że najistotniejszym środkiem, jaki należy przedsięwziąć w celu zwiększenia odporności na choroby zakaźne, jest zapewnienie optymalnego przyjmowania witamin: B6 i B12, kwasu foliowego i pewnych innych niezbędnych składników odżywczych. Jest faktem naukowym, że te biokatalizatory metabolizmu komórkowego zwiększają wytwarzanie leukocytów, które są główną bronią organizmu w walce z każdym zakażeniem. Poprzez systematyczne zatajanie tych informacji, w szczególności przed setkami milionów dzieci i dorosłych w krajach rozwijających się, przemysł farmaceutyczny celowo naraża na ryzyko życie setek milionów ludzi zamieszkujących te części świata. Wszyscy oskarżeni wiedzą, że prawie nikogo spośród ww. nie stać na terapie farmaceutyczne, w związku z czym osoby te czeka śmierć. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie objętych ochroną patentową alternatyw, które pozwalają zapobiegać i zwalczać choroby zakaźne, nie tylko prowadzi do śmierci milionów osób, ale także do upadku gospodarczego wielu krajów rozwijających się. Bezpośrednim tego wynikiem jest dramatyczne pogłębienie już istniejącego braku równowagi we współczesnej gospodarce światowej. Ww. kraje celowo wciąga się w konflikt, który mogą tylko przegrać. 25 1.1.7. Inne choroby Na podobnej zasadzie egzystują choroby zwyrodnieniowe, zapalne zakaźne, a także cały szereg innych, stanowiąc poważny problem zdrowotny, albowiem oskarżeni otoczyli te schorzenia troską i opieką jako rynki dla realizowanego przez siebie przestępczego .robienia interesów na chorobach.. 26 1.2. DOWODY DOTYCZĄCE PRZESTĘPCZYCH PLANÓW MARKETINGOWYCH AUTORSTWA OSKARŻONYCH 1.2.1 Celowe rozwijanie chorób i powodowanie u pacjentów nowych chorób w celu zapewnienia wzrostu popytu na produkty farmaceutyczne Dążąc do zapewnienia wzrostu kontrolowanych przez siebie rynków, oskarżeni celowo produkują i wprowadzają do obrotu niżej wymienione grupy leków . chociaż znane są ich szkodliwe skutki uboczne. Działając w sposób przestępczy, oskarżeni z rozmysłem wywołują nowe choroby pod pozorem zwalczania istniejących schorzeń. Fakt, że te nowe choroby, będące wynikiem skutków ubocznych stosowania oryginalnych leków, mogą pojawić się nawet wiele lat później, jest również wykorzystywany w celu ukrycia ich oszukańczego planu: Leki obniżające poziom cholesterolu, a w szczególności tzw. statyny i fibraty, są masowo dystrybuowane pod pozorem zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Stwierdzono, że w dawkach podawanych obecnie milionom pacjentów na całym świecie, leki te wywołują nowotwory. Chemoterapeutyki są wprowadzane do obrotu jako rzekome lekarstwo na nowotwory. W rzeczywistości powodują one szereg niezwykle poważnych efektów ubocznych, z których najczęściej występującym jest wywoływanie nowych nowotworów. Cały przestępczy plan marketingowy dla chemoterapii może funkcjonować jedynie dlatego, że oskarżeni utożsamili nowotwory z wyrokiem śmierci . nawet przedłużenie życia pacjenta o kilka miesięcy za pomocą chemoterapii jest przedstawiane jako niezwykły sukces. Aspiryna jest masowo dystrybuowana pod pozorem zapobiegania zawałom i udarom serca, jednakże wiadomo, że długotrwałe użytkowanie tego leku prowadzi do niszczenia kolagenu, tym samym stopniowo 27 zwiększając ryzyko wystąpienia zawału i udaru serca, ale również innych chorób, takich jak wrzody żołądka czy krwawienie żołądkowo-jelitowe. Leki przeciwzapalne są stosowane do zwalczania bólu i zapaleń, np. w przypadku artretyzmu. Jednakże wiele z nich niszczy tkanki łączne, tj. stawy. Ich długotrwałe użytkowanie nie rozwiązuje problemów zdrowotnych, lecz prowadzi do ich pogłębienia. Antagoniści wapnia to leki masowo dystrybuowane pod pozorem leczenia podwyższonego ciśnienia krwi i zapobiegania zawałom, jednakże wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje większą podatność na zawały, udary serca i inne choroby. Estrogen i inne leki hormonalne są masowo rozprowadzane pod pozorem zapobiegania osteoporozie i schorzeniom serca, lecz wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje raka u ponad 30% zażywających je kobiet. Szczególnie częstymi formami nowotworów powodowanych przez te leki są nowotwory o podłożu hormonalnym, takie jak rak piersi czy macicy. Leki uspokajające i antydepresyjne. Kolejnym mechanizmem stosowanym przez oskarżonych, aby systematycznie rozwijać rynki, jest umyślne uzależnianie osób w celu zwiększenia sprzedaży leków. Udowodniono, że wiele leków uspokajających i antydepresyjnych, w tym także powszechnie stosowane valium (diazepam), powoduje uzależnienie i lekomanię. Aby zwiększyć globalną sprzedaż tych leków, oskarżeni wychwalają ich zalety w całostronicowych reklamach prasowych kierowanych do społeczeństwa. Inne leki. Ponieważ podleganie ochronie patentowej jest czynnikiem o krytycznym znaczeniu dla farmaceutycznej działalności inwestycyjnej, typowe farmaceutyki są syntetycznymi substancjami, działającymi toksycznie na organizm ludzki. Prawie dla wszystkich leków obowiązuje jedna i ta sama oszukańcza zasada handlowa . stosować krótkofalowe leczenie symptomów, jednocześnie szkodząc organizmowi i stopniowo wytwarzając nowe choroby, które przyczynią się do powstania i rozwoju nowych rynków. 28 1.2. Rozszerzanie rynków leków farmaceutycznych o nowe choroby Popełniając te zbrodnie, oskarżeni celowo rozszerzają istniejące rynki leków farmaceutycznych poprzez wynajdywanie nowych stanów, dla których zalecają stosowanie leków uprzednio rekomendowanych dla zupełnie innych chorób. Poniższe przykłady są wystarczającym tego dowodem: Pastylki od bólu głowy rzekomo zapobiegają chorobom serca. Aspirynę opracowano jako tabletkęłagodzącą ból, w tym także ból głowy, natomiast obecnie jest ona masowo rozprowadzana i zalecana przez oskarżonych jako środek nadający się do długotrwałego stosowania. nawet przez osoby zdrowe . gdyż rzekomo zapobiega i leczy choroby serca i inne poważne dolegliwości. Antybiotyki rzekomo zwalczają wieńcową chorobę serca. W celu rozszerzenia globalnego rynku na antybiotyki, oskarżeni sfabrykowali i na skalę ogólnoświatową rozpowszechnili tzw. .teorię bakteryjną. ataków serca. Nie mając żadnych dowodów na to, że bakterie chlamydia lub inne powodują miażdżycę tętnic czy zawały serca, oskarżeni w sposób przestępczy wypromowali powszechne stosowanie antybiotyków nawet przez osoby zdrowe pod pozorem zapobiegania zawałom serca. Powyższe przykłady dają ogólne pojęcie o praktykach stosowanych przez oskarżonych w celu systematycznego rozszerzania stosowania ich leków na inne choroby. Ten plan marketingowy jest faktycznie zasadą, nie zaś wyjątkiem. Wykaz zbrodni popełnionych w tym kontekście należałoby uzupełnić i uaktualnić podczas dalszych badań. 1.4. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNĄ INFILTRACJĄ RÓŻNYCH SEKTORÓW SPOŁECZEŃSTWA W CELU UŁATWIENIA POPEŁNIANIA WW. ZBRODNI. Oskarżeni systematycznie i celowo infiltrująświat medycyny i sektory opieki zdrowotnej w wielu krajach świata w celu doprowadzenia ich do zależności finansowej i innej, tak aby mogli dalej prowadzić proceder .robienia interesów na chorobach. i popełniać nowe zbrodnie. 29 Zasadniczym celem realizowanych przez nich badań medycznych nie jest znalezienie najbardziej skutecznej, bezpiecznej i taniej metody leczenia określonych chorób, lecz określenie największych rynków chorobowych i osiągnięcie na tych rynkach największych zysków dla producentów leków. W ramach tej strategii, w ciągu kilku ostatnich dekad oskarżeni systematycznie usuwali z akademickich programów nauczania zagadnienia dotyczące skutecznych, lecz nie podlegających ochronie patentowej terapii naturalnych. Celowo dążą do kształcenia pokoleń nie posiadających żadnej lub jedynie ograniczoną wiedzę na temat ratujących życie korzyści wynikających z naturalnych metod leczenia. Jednocześnie nauczanie akademickie w zakresie terapeutyki zostało przejęte przez nowe wydziały farmakologii. Tak więc co najmniej kilka pokoleń lekarzy opuściło mury uczelni będąc jedynie wyszkolonymi przedstawicielami handlowymi farmaceutycznego .robienia interesów na chorobach.. Aby ukryć tę strategię, leki objęte ochroną patentową przedstawiano jako .naukowe., a nawet nazywano je .lekami etycznymi., podczas gdy terapie naturalne . nie podlegające ochronie patentowej . określano mianem .nienaukowych.. W podobny sposób oskarżeni systematycznie i z rozmysłem infiltrowali mass media, tworząc zależności finansowe i inne, a także rozpowszechniając wprowadzające w błąd, fałszywe informacje w celu zatajenia swych przestępczych działań, promowania .robienia interesów na chorobach. i popełniania innych zbrodni. Oskarżeni celowo i systematycznie popełniali nadużycia na systemach legislacyjnych i politycznych większości krajów w celu uchwalania praw, służących zwiększaniu prowadzonej przez nich sprzedaży nieskutecznych niebezpiecznych, lecz lukratywnych farmaceutyków, a dotyczących wprowadzania przepisów i promowania innych środków. Oskarżeni nadużywali swych wpływów politycznych w celu zmuszania do przyjmowania prawodawstwa, które pozwalało im przywłaszczać sobie miliardy dolarów pod przykrywką .ubezpieczeń zdrowotnych. oraz innych publicznych i prywatnych funduszy zdrowia. Promując swój oparty na oszustwie proceder .robienia interesów na chorobach., pobierali pieniądze 30 od osób fizycznych, korporacji i rządów na całym świecie poprzez żądanie zapłaty za nieskuteczne i szkodliwe terapie. W ten oto sposób oskarżeni zapewniają niebotyczne zyski dla przemysłu farmaceutycznego oraz powodują niepotrzebne cierpienia i doprowadzają do przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Oskarżeni umyślnie i systematycznie infiltrowali i nadużywali władzy Parlamentu Europejskiego oraz innych ciał regionalnych i międzynarodowych, w tym m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), a także wielu innych krajowych i międzynarodowych ciał politycznych w celu popełniania zbrodni przeciwko ludzkości. 1.5. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNYM BLOKOWANIEM SKUTECZNYCH, NIE PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE PATENTOWEJ TERAPII NATURALNYCH Pragnąć zabezpieczyć swój sztucznie rozwijany inwestycyjny proceder .robienia interesów na chorobach., oskarżeni podjęli próbę strategicznej eliminacji dostępu ludzi na całym świecie do naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Aby zrealizować ten cel, oskarżeni zastosowali szereg rozwiązań strategicznych: 1. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni celowo i systematycznie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie witaminy C (kwasu askorbinowego). Nie posiadając tej wiedzy, niemal wszyscy ludzie cierpią na niedobór witaminy C i przez to są podatni na choroby sercowo-naczyniowe i inne. Postępując podobnie, oskarżeni systematycznie i umyślnie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do kolejnej podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie 31 aminokwasu o nazwie lizyna. Nie dysponując tą wiedzą, prawie wszyscy ludzie cierpią na niedobór lizyny i są podatni na nowotwory i inne choroby. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesnąśmierć setek milionów ludzi. 2. Publiczne dyskredytowanie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni umyślnie i systematycznie oszukiwali społeczeństwo poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, wprowadzających w błąd i sfabrykowanych informacji, które dyskredytują naturalne, nie podlegające ochronie patentowej metody leczenia w celu ochrony i rozwoju procederu .robienia interesów na chorobach., opartego na lekach objętych ochroną patentową, oraz żeby móc popełniać inne przestępstwa. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesnąśmierć setek milionów ludzi. 3. Zakazywanie rozpowszechniania informacji zdrowotnej związanej z naturalnymi, nie podlegającymi ochronie patentowej metodami leczenia. Oskarżeni celowo nadużywali swych wpływów politycznych w celu wprowadzenia w życie legislacji . zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym,która zasadniczo zakazałaby rozpowszechniania terapeutycznych i zapobiegawczych informacji zdrowotnych dotyczących naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Jednocześnie ta legislacja stanowi próbę ustanowienia arbitralnie niskich .górnych granic. dostępności tych naturalnych i bezpiecznych terapii, ten krok ma na celu wprowadzenie zakazu ich stosowania jako naturalnych środków terapeutycznych. Poprzez nadużywanie Komisji .Codex Alimentarius. Narodów Zjednoczonych, oskarżeni próbowali nawet wprowadzić takie prawa dla wszystkich państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych . czyli w skali ogólnoświatowej. 1.5.5. Obecnie, gdy wszystkie pokojowe sposoby zabezpieczenia farmaceutycznego procederu .robienia interesów na chorobach. skończyły się niepowodzeniem, oskarżeni zastosowali inną strategię. 32 Umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego w celu stworzenia warunków psychologicznych i prawnych, które pozwolą na natychmiastowe i ogólnoświatowe wprowadzenie w życie praw o charakterze protekcjonistycznym, tym samym zabezpieczając przyszłość .robienia interesów na chorobach. i możliwość dalszego popełniania przestępstw. 2. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO, ZBRODNIE WOJENNE I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI. Oskarżeni popełniają zbrodnię polegającą na umyślnej eskalacji kryzysu międzynarodowego w stronę konfliktu, w którym użyto by broni masowej zagłady. oraz zbrodnię wojny napastniczej Oskarżeni konsekwentnie nadużywają tragicznych wydarzeń z dnia 11 września w celu skonstruowania scenariusza kryzysu międzynarodowego, który następnie wykorzystają dla uzasadnienia swej napastniczej wojny. Podczas gdy oskarżeni zmaksymalizowali czynnik psychologiczny tej tragedii, zablokowali oficjalne dochodzenie w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do i faktycznie miały miejsce w dniu 11 września. To właśnie Biały Dom przez ponad rok sprzeciwiał się ustanowieniu niezależnej komisji. Tak więc, chociaż fakty dotyczące tej tragedii nie zostały w pełni ujawnione społeczeństwu, wydarzenia z dnia 11 września są nieprzerwanie nadużywane jako uzasadnienie kryzysowej sytuacji międzynarodowej. Nie potrafiąc ujawnićżadnych przekonujących dowodów dotyczących wydarzeń z dnia 11 września, oskarżeni wykorzystali tę tragedię w celu zdobycia Afganistanu. Militarnemu podbojowi tego kraju towarzyszyło 33 plądrowanie jego zasobów naturalnych, realizowane przez oskarżonych dla prywatnego zysku. Oskarżeni w podobny sposób wykorzystali ten sam pretekst, aby napaść na sąsiedni Irak. Działając pod pozorem zwalczania rozpowszechniania broni masowej zagłady, oskarżeni próbowali przymusićświatową społeczność do wzięcia udziału w wojnie napastniczej przeciwko Irakowi. Pomimo tego, że zdecydowana większość Rady Bezpieczeństwa ONZ, znacząca większość państw członkowskich ONZ i niemal cała światowa opinia publiczna były przeciwne tej wojnie, oskarżeni i tak ją rozpoczęli. Wojna zaplanowana, rozpoczęta i prowadzona przez oskarżonych nie posiadała żadnego mandatu międzynarodowego, w związku z czym była wojną napastniczą i stanowiła zbrodnię przeciwko ludzkości. Jeżeli oskarżeni nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za tę zbrodnię, to cały system prawa międzynarodowego powstały po drugiej wojnie światowej w celu zapewnienia rodzajowi ludzkiemu ochrony przed zagładą, legnie w gruzach. Z braku międzynarodowego mandatu, jedynym uzasadnieniem, jakiego oskarżeni mogli użyć w celu popełnienia tego przestępczego czynu, było sfabrykowaniu pretekstu . rzekomego poszukiwania broni masowej zagłady w Iraku. Obecnie cały świat wie, że był to jedynie kolejny podstęp. Podczas tej napastniczej wojny przeciwko Irakowi zginęły dziesiątki tysięcy mieszkańców tego kraju . zarówno żołnierze, jak i osoby cywilne. Zabijanie na taką skalę w trakcie wojny nie mającej żadnego mandatu międzynarodowego jest zbrodnią ludobójstwa. Co więcej, setki tysięcy niewinnych osób, w dużej mierze dzieci, doznało obrażeń i okaleczeń, bądź też dotkliwego uszczerbku na zdrowiu psychicznym . wszystko w wyniku przestępczych czynów oskarżonych. Ponadto oskarżeni systematycznie i z rozmysłem zajęli pola naftowe i inne naturalne zasoby Iraku w celu wzbogacenia się na ich eksploatacji. Pragnąć zatuszować swe zbrodnie, oskarżeni rozpowszechniają fałszywe uzasadnienie, iż zajęcie zasobów naftowych leży w interesie i jest korzystne dla mieszkańców Iraku. 34 Dokonując okupacji Iraku i przywłaszczając sobie zasoby naturalne tego kraju w drodze wojny napastniczej, oskarżeni popełnili również zbrodnię polegającą na rabowaniu i zajmowaniu własności wroga. Oskarżeni systematycznie promowali eskalację tego kryzysu w celu dalszego ograniczenia praw obywatelskich poprzez tzw. ustawy antyterrorystyczne. Aby móc oszukiwać społeczeństwo podczas popełniania tych zbrodni, uchwalanym prawom celowo nadawano mylące nazwy, np. .Ustawa o Bezpieczeństwie Ojczyzny. czy .Ustawa Patriotyczna., tym samym wymuszając poparcie polityczne dla odstąpienia od praw obywatelskich. Oskarżeni, systematycznie organizując tę eskalację, podjęli z rozmysłem próbę wykorzystania faktu, że uwaga mass mediów jest odwrócona, i wykonali pierwsze kroki mające na celu wprowadzenie praw o charakterze protekcjonistycznym w imieniu kartelu farmaceutycznego. Niewielu członków Kongresu wiedziało wówczas o tym, że do .Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny. wprowadzono zapis przyznający wytwórcom leków immunitet od powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów. Powyższy opis jest jedynie krótkim streszczeniem zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, jakie zostały popełnione przez oskarżonych, a także strategii polegającej na wykorzystywaniu tych zbrodni do popełniania jeszcze cięższych przestępstw, w tym m.in. umacniania pozycji globalnego .robienia interesów na chorobach.. W trakcie dalszego dochodzenia poświęconego tym zbrodniom wojennym należy wykorzystać całość dostępnych środków w celu oddania oskarżonych w ręce sprawiedliwości. Powyższe dotyczy w szczególności wszystkich informacji, które można uzyskać od agend Organizacji Narodów Zjednoczonych i inspektorów rozbrojeniowych ONZ, a także zgromadzonej przez źródła międzynarodowe informacji odnoszących się do popełnionych w Iraku zbrodni wojennych. 35 Narody świata będą żądały, aby uczestniczyć w tym procesie i móc przedkładać dokumentację dotyczącą zbrodni wojennych w celu przyspieszenia pracy wymiaru sprawiedliwości. OSKARŻENI Oskarżonymi są niżej wymienieni obywatele różnych państw, piastujący wysokie stanowiska w sektorach: korporacyjnym, wojskowym i politycznym: 1. George Walker Bush, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jest on głównym politycznym realizatorem interesów kartelu farmaceutycznego/petrochemicznego, jak również głównym wykonawcą politycznym zbrodni wojennych popełnianych w Iraku oraz innych zbrodni przedstawionych w niniejszym oskarżeniu. 2. Anthony Charles Lynton (.Tony.) Blair, Premier Zjednoczonego Królestwa. Jest przywódcą i wykonawcą politycznym działającym we własnym imieniu, jak również wspólnikiem zbrodni popełnianych przez George.a Busha, opisanych w niniejszym oskarżeniu. 3. Richard Bruce (.Dick.) Cheney, Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Cheney był dyrektorem naczelnym spółki Haliburton & Company z Dallas w stanie Texas, która obsługiwała przemysł naftowy. Po podboju Iraku, Haliburton stała się kluczowym uczestnikiem grabieży Iraku, prowadzonej pod pozorem odbudowy. 4. Donald Rumsfeld, Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rumsfeld był dyrektorem naczelnym kilku spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych, m.in. koncernu G. D. Searle, obecnie wchodzącego w skład Pharmacia. Przez kilka dekad pełnił rolę strategicznego organizatora farmaceutycznego procederu .robienia interesów na chorobach., otrzymując szereg nagród od przemysłu farmaceutycznego. Oprócz George.a W. Busha, Donald Rumsfeld należał do głównych propagatorów rozpoczęcia napastniczej wojny przeciwko Irakowi. 5. John Ashcroft, Minister Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zalicza się do strategów tzw. Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny, będącej jednym z narzędzi, za pomocą których oskarżeni systematycznie ograniczają prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych. Jest on 36 odpowiedzialny za wprowadzanie legislacji o charakterze protekcjonistycznym, która zasadniczo zapewniłaby przemysłowi farmaceutycznemu immunitet od odpowiedzialności za zbrodnie popełniane na terenie Stanów Zjednoczonych. 6. Tom Rich, Minister Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wspólnik Johna Ashcrofta w zakresie umacniania politycznej i ekonomicznej kontroli oskarżonych z zamiarem umożliwienia dalszego prowadzenia przez nich pozbawionego skrupułów procederu .robienia interesów na chorobach. oraz kontynuowania zbrodni poprzez systematyczne ograniczanie praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. 7. Condoleezza Rice, Doradczyni Prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa Narodowe
   • Michal said

    Fragment pozwu, cały nie chce przejść , mogę podesłać na maila

    W IMIENIU NARODÓW ŚWIATA
    Oskarżenie
    dotyczące ludobójstwa
    i innych zbrodni przeciwko ludzkości,
    popełnionych w związku z farmaceutycznym
    procederem „robienia interesów na chorobach”
    i niedawną wojną przeciwko Irakowi
    Niniejsze oskarżenie zostaje przedłożone
    Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości
    przez dra med. Matthiasa Ratha i innych
    w imieniu narodów świata
    Haga, dnia 14 czerwca 2003 roku
    Do rąk Prokuratora
    Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości,
    Senatora Louisa Moreno-Ocampo,
    Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości,
    Maanweg 174
    NL-2516 AB Den Haag/Haga
    2
    STRESZCZENIE
    Niniejsze oskarżenie wnosi przed oblicze Międzynarodowego Trybunału
    Sprawiedliwości największe zbrodnie, jakie kiedykolwiek zostały
    popełnione w historii ludzkości. Oskarżonym zarzuca się spowodowanie
    uszkodzeń ciała oraz śmierci milionów ludzi poprzez „robienie interesów
    na chorobach”, jak również popełnienie zbrodni wojennych i innych
    zbrodni przeciwko ludzkości. Przedmiotowe zbrodnie są objęte
    jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.
    Oskarżeni zdają sobie sprawę z faktu, że zostaną pociągnięci do
    odpowiedzialności za te zbrodnie, w związku z czym rozpoczęli
    ogólnoświatową kampanię mającą na celu podważenie autorytetu
    Trybunału, aby stanąć ponad prawem międzynarodowym i kontynuować
    swą zbrodniczą działalność ze szkodą dla całej ludzkości.
    W związku z powyższym, przedmiotowe oskarżenie musi zostać
    rozpatrzone przez Trybunał niezwłocznie, jako sprawa najwyższej wagi.
    Ponadto niniejszym wzywa się wszystkie osoby fizyczne i wszystkie
    rządy, aby poparły oskarżenie w celu zakończenia tych zbrodni raz na
    zawsze.
    WPROWADZENIE
    Kartel
    Zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych
    obszarów działalności przestępczej:
    • Ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w
    związku z farmaceutycznym „robieniem interesów na chorobach”.
    • Zbrodni wojennych i aktów agresji oraz innych zbrodni przeciwko
    ludzkości, popełnionych w związku z niedawną wojną w Iraku, jak również
    międzynarodowej eskalacji działań prowadzących do wybuchu wojny
    światowej.
    3
    Te dwa obszary działalności przestępczej są bezpośrednio powiązane ze
    sobą, przy czym łączy je jeden zasadniczy czynnik: wszystkie zbrodnie
    popełnia się w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych
    grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Aby dowieść
    prawidłowości zebranego materiału dowodowego i ukazać wspólne motywy
    oskarżonych, konieczne jest przedstawienie rysu historycznego.
    Przez cały dwudziesty wiek trwała rozbudowa i organizacja przemysłu
    farmaceutycznego. Celem było zdobycie kontroli nad systemami opieki
    zdrowotnej na całym świecie poprzez systematyczne zastępowanie
    naturalnych metod leczenia, nie podlegających ochronie patentowej,
    syntetycznymi lekami, które tej ochronie podlegają i przez to są dochodowe.
    Ewolucja tego przemysłu nie przebiegała w sposób naturalny. Wręcz
    przeciwnie, była ona wynikiem decyzji inwestycyjnej podjętej przez garstkę
    bogatych i bezwzględnych przedsiębiorców. Działając celowo, określili ciało
    ludzkie jako rynek, który pomnoży ich bogactwo.
    Siłą napędową tego przemysłu inwestycyjnego była Grupa Rockefellera. Na
    przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku kontrolowała ona przeszło
    90% sektora petrochemicznego w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym
    jej członkowie zaczęli rozglądać się za nowymi, globalnymi możliwościami
    inwestycyjnymi. Kolejna grupa inwestycyjna aktywna na tym polu została
    stworzona wokół grupy finansowej Rothschilda.
    Kartel w okresie drugiej wojny światowej
    Po Standard Oil (obecnie EXXON) Rockefellera, drugim największym
    konglomeratem korporacyjnym w sektorze farmaceutyczno-petrochemicznym
    w pierwszej połowie dwudziestego wieku był niemiecki IG Farben. Stanowił on
    najważniejszy czynnik odpowiedzialny za dojście Hitlera do władzy politycznej
    oraz za jego późniejszą – realizowaną wspólnie – agresję na Europę i świat.
    Druga wojna światowa była faktycznie wojną napastniczą, zaplanowaną,
    rozpoczętą i prowadzoną przez decydentów z IG Farben. Co więcej, koncern
    ten był spółką macierzystą IG Auschwitz – największego zakładu
    przemysłowego tego kartelu chemicznego znajdującego się poza granicami
    4
    Niemiec. Bogactwo zdobyte przez IG Farben naznaczone było krwią i
    cierpieniami niewolników, w tym także przetrzymywanych w obozie
    koncentracyjnym Auschwitz. IG Farben wspierał i jednocześnie wykorzystywał
    pozbawionych skrupułów władców hitlerowskich Niemiec w celu uzyskania
    dominacji gospodarczej nad Europą i światem.
    IG Farben był największym udziałowcem Standard Oil Rockefellera i vice
    versa. Zwycięstwo sił alianckich nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku
    przekreśliło planowane przez IG Farben uzyskanie pozycji światowego
    potentata w przemyśle farmaceutycznym i petrochemicznym. Jednocześnie
    Standard Oil i inne korporacje farmaceutyczne/petrochemiczne konsorcjum
    Rockefellera stały się najsilniejszą grupą finansową w tym sektorze,
    zachowując swą pozycję po dzień dzisiejszy.
    Podczas procesu norymberskiego w 1947 roku, niektórych członków
    kierownictwa IG Farben uznano za winnych popełnienia zbrodni przeciwko
    ludzkości, w tym masowych morderstw, grabieży i innych. Trybunał
    norymberski doprowadził ponadto do rozbicia kartelu IG Farben na trzy
    mniejsze spółki – Hoechst, Bayer i BASF. Dzisiaj każde z tych
    przedsiębiorstw jest większe niż ówcześnie IG Farben.
    Obecnie, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są wiodącymi eksporterami
    produktów farmaceutycznych na świecie. Innymi słowy – dwa z trzech
    dostępnych na rynku leków są produkowane przez korporacje mające swe
    siedziby w tych państwach.

   • grypa666 said

    Dzięki!

   • hjk said

    Click to access polish-complaint.pdf

   • Magda said

    Ktoś wie jak ta sprawa się skończyła,bo widzę,że pozew jest z 2003 roku?

   • Piotr Bein said

    nie chce wybrzydzac, bo sie wiele osob napracowalo, ale mam obiekcje merytoryczna do tekstu
    np. igfarben nie sama wyniosla hitlerowcow do wladzy
    ta grupa byli miedzynarodowi syjonisci i bankierzy, dzialajacy z rasistowskiej, supremacistowskiej (ale slowo!) ideologii
    potrzeba b. zdolnego prawnika i „kowala piora” zeby nasze pozwy dobrze sformulowac bez narazania ludzi na anty i ciupe

   • Magda said

    OSKARŻENI
    Oskarżonymi są niżej wymienieni obywatele różnych państw, piastujący wysokie
    stanowiska w sektorach: korporacyjnym, wojskowym i politycznym:
    1. George Walker Bush, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
    Jest on głównym politycznym realizatorem interesów kartelu
    farmaceutycznego/petrochemicznego, jak również głównym wykonawcą
    politycznym zbrodni wojennych popełnianych w Iraku oraz innych zbrodni
    przedstawionych w niniejszym oskarżeniu.
    2. Anthony Charles Lynton („Tony”) Blair, Premier Zjednoczonego
    Królestwa. Jest przywódcą i wykonawcą politycznym działającym we
    własnym imieniu, jak również wspólnikiem zbrodni popełnianych przez
    George’a Busha, opisanych w niniejszym oskarżeniu.
    3. Richard Bruce („Dick”) Cheney, Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
    Ameryki Północnej. Cheney był dyrektorem naczelnym spółki Haliburton &
    Company z Dallas w stanie Texas, która obsługiwała przemysł naftowy. Po
    podboju Iraku, Haliburton stała się kluczowym uczestnikiem grabieży Iraku,
    prowadzonej pod pozorem odbudowy.
    4. Donald Rumsfeld, Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki
    Północnej. Rumsfeld był dyrektorem naczelnym kilku spółek
    biotechnologicznych i farmaceutycznych, m.in. koncernu G. D. Searle,
    obecnie wchodzącego w skład Pharmacia. Przez kilka dekad pełnił rolę
    strategicznego organizatora farmaceutycznego procederu „robienia interesów
    na chorobach”, otrzymując szereg nagród od przemysłu farmaceutycznego.
    Oprócz George’a W. Busha, Donald Rumsfeld należał do głównych
    propagatorów rozpoczęcia napastniczej wojny przeciwko Irakowi.
    5. John Ashcroft, Minister Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki
    Północnej. Zalicza się do strategów tzw. Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny,
    będącej jednym z narzędzi, za pomocą których oskarżeni systematycznie
    ograniczają prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych. Jest on
    36
    odpowiedzialny za wprowadzanie legislacji o charakterze
    protekcjonistycznym, która zasadniczo zapewniłaby przemysłowi
    farmaceutycznemu immunitet od odpowiedzialności za zbrodnie popełniane
    na terenie Stanów Zjednoczonych.
    6. Tom Rich, Minister Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki
    Północnej, wspólnik Johna Ashcrofta w zakresie umacniania politycznej i
    ekonomicznej kontroli oskarżonych z zamiarem umożliwienia dalszego
    prowadzenia przez nich pozbawionego skrupułów procederu „robienia
    interesów na chorobach” oraz kontynuowania zbrodni poprzez systematyczne
    ograniczanie praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych.
    7. Condoleezza Rice, Doradczyni Prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa
    Narodowego. Jest ona byłym dyrektorem koncernu petrochemicznego
    Chevron i odegrała instrumentalną rolę w promowaniu wojny napastniczej
    rozpoczętej przez oskarżonych.
    W sektorze farmaceutycznym, oskarżenie dotyczy następujących spółek i członków
    ich kierownictwa:
    1. Pfizer Inc., dyrektora naczelnego – dra Henry’ego A. McKinnella, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    2. Merck & Co., Inc., dyrektora naczelnego – Raymonda V. Gilmartina, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    3. GlaxoSmithKline PLC, dyrektora naczelnego – dra Jeana-Pierre’a Garniera,
    a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    4. Novartis AG, dyrektora naczelnego – dra Daniela Vasella, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    5. Amgen Inc., dyrektora naczelnego – Kevina Sharera, a także pozostałych
    członków kierownictwa i zarządu.
    6. Astra Zeneca, dyrektora naczelnego – Sir Toma McKillopa, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    7. Ely Lilly and Company, dyrektora naczelnego – Sidneya Taurela, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    37
    8. Abbott Laboratories, dyrektora naczelnego Milesa D. White’a, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    9. Innych spółek farmaceutycznych, ich dyrektorów naczelnych i zarządów,
    które podtrzymują i promują inwestycyjny proceder „robienia interesów na
    chorobach”, jak również popełniają inne zbrodnie.
    W sektorze petrochemicznym, oskarżenie dotyczy następujących spółek i członków
    ich kierownictwa:
    1. ExxonMobil Corporation, dyrektora naczelnego – Lee R. Raymonda, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    2. British Petroleum (BP), dyrektora naczelnego – Lorda Browne of Madingley
    (FREng), a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    3. Chevron Texaco Corp., dyrektora naczelnego – Davida O’Reillyego, a także
    pozostałych członków kierownictwa i zarządu.
    4. Innych spółek petrochemicznych, które czerpią korzyści z grabieży i
    niszczenia towarzyszących wojnie napastniczej przeciwko Irakowi.
    Grupy finansowe stojące za ww. korporacjami międzynarodowymi:
    1. Grupę finansową Rockefellera oraz członków rodziny Rockefellerów, którzy
    czerpią korzyści z popełnianych zbrodni.
    2. Grupę Rothschilda oraz wszystkich jej członków, którzy czerpią korzyści
    finansowe z popełnianych zbrodni.
    3. Grupę JP Morgan oraz wszystkich jej członków, którzy czerpią korzyści
    finansowe z popełnianych zbrodni.
    4. Komisję Trójstronną i jej członków; jest to ciało założone przez Davida
    Rockefellera w celu koordynowania interesów tej grupy inwestycyjnej w
    trzech częściach świata: USA, Europie i Japonii (stąd nazwa „trójstronna”), a
    także indywidualnie wszystkich członków tej Komisji, którzy zostaną uznani
    za winnych uczestnictwa w ww. zbrodniach lub czerpania z nich korzyści
    finansowych.
    38
    5. Członków innych korporacyjnych grup nacisku i interesów, co do których
    dalsze dochodzenie wykaże, że uczestniczyli w popełnianiu rzeczonych
    zbrodni lub czerpali z nich korzyści finansowe.
    6. Bank J.P. Morgan Chase, dyrektora naczelnego – Williama B. Harrisona Jr.,
    a także indywidualnie wszystkich innych członków kierownictwa i zarządu.
    7. Inne instytucje finansowe, ich dyrektorów naczelnych, zarządy i
    udziałowców, a także inne osoby, co do których dalsze dochodzenie wykaże,
    że uczestniczyli w popełnianiu rzeczonych zbrodni lub czerpali z nich korzyści
    finansowe.
    8. Polityków, jak również krajowe i międzynarodowe ciała polityczne, co do
    których dalsze dochodzenie wykaże uczestnictwo w popełnianiu rzeczonych
    zbrodni lub czerpanie z nich korzyści finansowych.
    9. Członków kół wojskowych, którzy uczestniczyli, bądź co do których dopiero
    dalsze dochodzenie wykaże, że uczestniczyli w popełnianiu rzeczonych
    zbrodni lub czerpali z nich korzyści finansowe.
    10. Członków kierownictwa spółek farmaceutycznych odpowiedzialnych za
    sprawy zdrowotne, co do których dalsze dochodzenie wykaże, że umyślnie i
    systematycznie uczestniczyli w popełnianiu tych zbrodni lub czerpali z nich
    korzyści finansowe.
    11. Przedstawicieli mass mediów i inne osoby, co do których dalsze
    dochodzenie wykaże, że uczestniczyli w popełnianiu rzeczonych zbrodni lub
    czerpali z nich korzyści finansowe.
    12. Wszelkie inne osoby fizyczne, organizacje i ciała, co do których dalsze
    dochodzenie wykaże uczestnictwo w popełnianiu rzeczonych zbrodni lub
    czerpanie z nich korzyści finansowych.
    Pozew wskazuje,ze oskarżeni to politycy,koncerny farmaceutyczne o wiadomym rodowodzie oraz firmy i instytucje międzynarodowe.
    Może warto porównać oskarżenia dr Ratha z 2003r. z obecnymi oskarżeniami JB?

 6. marcepan said

  „Uświadamiać siebie i znajomych, rozpoznawać fałsz i dezinformację. Z tego wyniknie działanie.
  Tak nam dopomóż Bóg.”

  Tak jest! Kazdy z odwiedzajacych ten blog moze grac wazna role w uswiadamianiu mas. Masz FaceBooka? Wklej artykul na swojej scianie i podeslij znajomym linka. Masz dostep do drukarki? Drukuj ulotki i rozprowadzaj po miescie. A niechby media zwrocily uwage na to zjawisko.

  Tu jest pare przykladow plakatow:
  NIE SZCZEP SIE! http://www.mediafire.com/?lmiiemizni1
  NIEBEZPIECZNA SZCZEPIONKA! http://www.mediafire.com/?4teyn1mm0gr
  PRECZ Z SZCZEPIONKA NA SWINSKA GRYPE! http://www.mediafire.com/?jnzyzmimjod
  STOP SZCZEPIENIOM! http://www.mediafire.com/?mxkkyjnglwh

  Tu zas ulotka informacyjna: http://farm3.static.flickr.com/2439/3830188088_cd1b78867e_b_d.jpg

  Jeszcze raz proponuje konkurs fotograficzny. Nadsylaj fotki plakatow zrobionych na ulicy z roznych zakatkow Polski. Byc moze gospodarze tego blogu otworza tu galerie i fotki te opublikuja. A jesli nie, nadeslij link do zdjecia na necie na specjalnie do tego utworzony watek. Wazne tylko aby przy dystrybucji nie niszczyc mienia publicznego ani prywatnego, uzywac miejsc gdzie ogloszenia sa dozwolone i stosowac klej biurowy, ktory jest rozpuszczalny w wodzie. Co Wy na to?

  • Ania said

   Jeśli plakaty czy ulotki to mysle, że czym szybciej tym lepiej. Osobiscie ostatnio dostałam juz 2 ulotki do skrzynki o tematyce zblizających sie zagrożeń, konca świata itp. Pierwsza z cytatami z Biblii, druga natomiast w mojej ocenie to żenada niby ostrzega przed chipami, mówi nawet o jakiejs petycji. Jednak jej wyglad i sposób przekazania informacji jest tak infantylny, ze wręcz smieszny. Zresztą podana jest strona:
   http://www.anioly-nieba.pl/polski/titul_pl.htm
   Nikt przy zdrowych zmysłach tego na serio nie weźmie.
   Jeszcze pare takich durnych ulotek i ludzie zobojętnieja na tego typu informacje

   • Piotr Bein said

    kjak pisalem, propaganda „kosmitow” jest celowa akcja „globalistow”
    ktokolwiek w jakis spsob przylacza sie do tego lub wierzy w to, robi im przysluge

 7. Panga said

  Witam serdecznie, tak naprawde jak wielu Polakow, ktorzy czytaja ten blog, zastanawiam sie czy to mozliwe zeby taki scenariusz mial miejsce, ze moze do tego dojsc, powiem szczerze ze biore to pod uwage, ale nie wiem tak naprawde co moze nas uratowac. To ze zgromadze jedzenie, wode opal, przesiedze w domu, czy tez w ukryciu kilka m- cy czy tez rok jest mozliwe. Przezyje i co z tego jak dalej bede zyl jak scigane zwierze bo nie bede mial czipa pod skora i nie bede mogl normalnie zyc? Czy pozniej jednak tez mam stac sie niewolnikiem nowego porzadku zeby zyc? Zastanawialem sie nad tym sporo i powiem szczerze ze jezeli tak by mialo sie stac to wole nie zyc niz byc niewolnikiem nowego porzadku swiata! pozdrawiam

  • Rosomak said

   Dla nich cenniejszy jest człowiek martwy niż żywy. Historia dostarczyła (i wciąż dostarcza!) multum tego przykładów. Bez podjęcia jakiejkolwiek próby walki nie można ułatwiać życia tym, którzy innym odmawiają prawa do niego. W pewnych wypadkach bierność oznacza akceptację istniejącego stanu rzeczy, który dość dobrze już zdiagnozowano, i wiemy, że ludzkość jest śmiertelnie chora. Wielu zadaje sobie pytanie: skoro to już agonia, to czy warto ją przedłużać? Nie mam jednak pewności, czy jest to dobrze postawione pytanie, bo implikuje odpowiedź, która a priori zakłada agonię. Jeśli założyć zgodnie z przepowiedniami biblijnymi (np. Apokalipsa św. Jana), iż żyjemy w „czasach ostatecznych”, to moim zdaniem dla Człowieka rzeczą istotną – oprócz Nadziei, która umiera ostatnia – pozostaje to, czy opowie się w chwilach decydującej próby za Życiem, Prawdą, Dobrem, Pięknem, Sprawiedliwością czy też nie. To także sprawa Odwagi i Sumienia.

   • Panga said

    Wiesz nie neguje modlitwy i wiary w Boga jako broni przeciwko zlu, ale powiem szczerze jezeli ktos z bronia w dloni zapuka do mych drzwi w celu zaszczepienia mnie i mojej rodziny jakims paskudztwem to nie mam zamiaru prosic grzecznie aby zostawili mnie w spokoju! Mam zamiar odpowiedziec sila na sile! Ale nie o tym mowilem w swojej wypowiedzi, chodzi mi minowicie o to ze nawet jezeli przezyjemy to jak bedziemy zyc w nowych realiach gdzie „oni „beda sledzic kazdy nasz krok za pomoca czipow, gdzie nie bedzie „zywych” pieniedzy, a kazdy nasz ruch bedzie odnotowany? Pelna kontrola nad niewolnikami. W „nagrode” ze przezycie bedziesz musial pracowac dla tego systemu, albo Cie odlacza a jak jakims cudem nie bedziesz w systemie, to jak bedziesz zyl? Ukrywal sie przez reszte swoich dni? Ale gdzie sie ukryc? Jeszcze raz powtorze jak mam byc niewolnikiem to wole umrzec! Jedyna alternatywa gdy zaczna sie szczepienia i umieranie po nich jest moim zdaniem walka zbrojna!! Wybic ich tylu ilu sie da i po prostu odejsc z honorem jak ta planeta przestala juz byc domem ludzi wolnych!

  • Piotr Bein said

   w Slowie napisano, ze ratujac swe zycie ziemskie, tracisz wieczne

 8. kamil said

  „“Zdobędziemy broń i będziemy się bronić przed zastrzykiem…” Wybij sobie z glowy! Jeszcze prędzej możesz zginąć. Bóg przykazał: Nie Zabijaj.”

  A co innego nam zostanie jeśli cała sprawa zacznie sę urzeczywistniac?
  Jeśli planują ludobójstwo to i tak umrzemy, ja osobiscie wolałbym umrzec w walce o pokój niż przez felerną szczepionke 🙂

  FIGHT FOR PEACE !

 9. Dominik said

  @Kamil: Trzeba najpierw wyczerpać pokojowe sposoby zanim się wejdzie na tę ścieżkę.

  Swoją drogą na dobry początek byłaby wymiana rządu/sejmu na myślącą część społeczeństwa, bo jak na razie są tam praktycznie same marionetki.

  Poczytajcie o Traktacie Lizbońskim, np. tutaj interesujący art: Art. na orwell.blog i zobaczcie jacy posłowie głosowali za traktatem. Każdy pewnie zna co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt nazwisk, niektórzy z was pewnie nawet mieli z nimi kontakt na żywo lub znają ich osobiście. Głosowanie za traktatem, czy to bez zastanawienia, lub za „odgórnym postanowieniem” to wbijanie noża w plecy wolnej, suwerennej Polsce. Starsze pokolenie chyba nie o taki kraj walczyło…

  • Bruno said

   Przeciw byli ci co nie sa wpuszczani do mediów. Ci co sa w mediach to wszyscy byli za traktatem

  • Adam said

   propaganda i manipulacja w TV i gazetach zrobi swoje.. „jeśli będziesz przeciwko traktatowi, to będziesz oszołomem, zaściankowcem, burakiem, zacofańcem” a przecież „mamy XXI wiek” „demokrację”, trzeba byc „toleranycjnym” „globalizacja i integracja to przyszłość” „postępu nie da się zatrzymać” i „jesteście chorzy psychicznie i chorzy z nienawiści- idźcie się leczyć”.

   Nic dodać nic ująć.

 10. anna said

  Witam
  Czytam waszego bloga od miesiąca. Na początku byłam przerażona tym co przeczytałam, potem stwierdziłam, że trzeba coś zrobić a nie czekać aż nas wykończą. Poszukałam informacji na tematy o których piszecie. W ten sposób dowiedziałam się o fluorze, witaminie b17, codex alimentarius. Tak jak pan Piotr pisze, ludzie nie wierzą że mogą nas do czegokolwiek zmusić. Gdy mówię innym o tym co szykują, traktują mnie jak nawiedzoną. Odpowiedź: „U nas na to nie ludzie nie pozwolą.” Dla mnie ich tok rozumowania jest taki: Inni to i tak załatwią, a ja nie muszę się narażać, jak by poszło coś nie tak. A jak się okaże, że to nieprawda to się nie ośmieszę. :/ Czasem ktoś mi odpowiada: „I co? Wszystkich nas zaaresztują?” I właśnie chyba w tym jest problem, bo nawet jeśli ludzie uwierzą, ze takie prawo jest, to nie wierzą, że władza będzie w stanie je egzekwować. Na koniec mam pytanie. Czy ktoś wie może, gdzie mogę znaleźć tekst codexu?

  anna

  • ymym said

   Anno każdy musi sam chcieć otworzyć swój umysł… inaczej mówisz jak do ściany. Czasem podaje źródł, konkretne wyniki badań – a na to słysze „a mi się wydaje…” Każdemu może się wydawać, tylko co jeśli kontra jego „podejrzenia” stawiasz konkretne fakty?
   Z moich obserwacji wynika iż duża część społeczeństwa, tak przyzwyczaiła się do wygody i pozornego „spokoju” iż w ogóle nie chce słuchać – inaczej mówiąc – woli nie wiedzieć, co będzie czy co jest.

   Dla mnie to niedopuszczalne, bo to świadczy o nieposzanowaniu własnego życia i zdrowia.
   Do momentu gdy nasze niebo było niebieski, można było wierzyć iż jest to wyssana z palca bzdura, ale kiedy wychodzę na zieloną trawę w okół domu i patrze w niebo, mimo iż nie mieszkam w zatłoczonym mieści, ani przy lotnisku – widzę CHEMTRAILS, w 5 min czasem i potrafi przelecieć ich sześć, każdy zostawia chmurę areozolu… I ktoś mi chce wmówić, że to teoria? fikcja? bujda? teoria spisku? – a moje oczy co widzą pytam? może to zbiorowe halucynacje? Z ludzi już tyle się robi idiotów, że sami już przestali to widzieć…

   Teoretycznie rzecz biorąc nie powinno być problemu z odnalezieniem dokumentu Codex Alimentarius,
   a jednak w praktyce problem jest.

   Dlaczego takich dokumentów nie można ściągnąć z pierwszej strony
   http://www.codexalimentarius.net/
   lub http://www.ijhars.gov.pl/index.php?idkat=168 ???

   Nie wszystkim ewidentnie zależy by społeczeństwo miało pełny dostęp do tych dokumentów,
   zresztą tak samo jest z traktatem lizbońskim. Nie wiem czy komuś może udało się znaleźć załaczniki do niego?

  • Oliwia said

   Marek zamieścił w poprzednich komentarzach odnośnik do Codexu…przeszukaj komentarze pod artykułami..

 11. angie- poland said

  O pożarach w Atenach pewnie wiecie. A teraz:
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/grecja-pierwsza-smiertelna-ofiara-grypy-ah1n1,1356761
  dobrowolny przymus czy jak?
  A to mnie rozłożyło:
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/chile-indyki-zarazone-grypa-h1n1,1356016
  A temu Panu nie poszło:
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/kostaryka-prezydent-zachorowal-na-grype-h1n1,1351637
  Popanikujemy razem?
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/strach-rozprzestrzenia-sie-szybciej-niz-nowa-grypa,1353304

  Się kręci…
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/strach-rozprzestrzenia-sie-szybciej-niz-nowa-grypa,1353304

 12. xxxfiles33 said

  Z zapisków rozmów z Duchami z Zaświatów…

  ” (…) P: (J) Świńska grypa powróci zimą?

  O [Odpowiedź duchów]: Z pewnością. Oni pracują nad dyrastyczną redukcją populacji zanim zmiany w klimacie zajdą za daleko. (…)

  P: (J) Zastanawiam się jaki to miało by wpływ na nas?

  O: Z Twoją dietą?!?! Toksyczność stwarza dużo większą podatność, niż przy innych pandemiach.

  (…)”

  http://fourthmind.wordpress.com/2009/06/09/swinska-grypa-psychopaci-i-paleochrzescijanstwo-wyjatek-z-sesji-z-30-maja-2009/

 13. Adam said

  jeszcze jedna sprawa: nie wiem jak na Was, ale na mnie to wszystko podziałało tak, że czuje się bardziej zestresowany i napięty. Spokój i to błogi odszedł w zapomnienie..
  Ale o wiele bardziej cenię już czas, bo nie wiadomo ile nam wszystkim zostało czasu wolności… bez codexu alimentarius , światowej waluty itd..

 14. Proponuje nawiązać współprace z ludźmi podchodzącymi do zagrożeń poważnie.

  Jednym z nich jest na pewno twórca tej oto strony:
  http://otworz-oczy.org/blox.php

  Współpraca popłaca!

  O chemitrailach pisali już w 1999:

  Click to access Nexus_08.pdf

 15. paloma said

  cześć!

  przypadkowo weszłam wczoraj na tego bloga surfując po necie, i dziękuję Bogu że tak się stało.
  z jednej strony jakiś głos mówi: to wszystko jest zupełnie niemożliwe, a z drugiej – gdyby ktoś w sierpniu 1939 zaczął mówić o komorach gazowych, zostałby niechybnie wyśmiany i uznany za wariata.

  i znowu sierpień…
  70 lat później.

  najważniejsze to dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby ludzi, otworzyć im oczy. ulotki, plakaty, artykuły w gazetach, gdzie tylko można.

  i wpadłam też na pomysł włączenia w tą akcję Kościoła.
  zastanawiam się, czy Biskupi nie mogliby wystosować listu do wiernych, odczytywanego w kazdym kościele w Polsce. to naprawdę byłoby najlepsze forum na rozpowszechnienie tych informacji.

  czy jest ktoś, kto ma dojścia do biskupów?

  • ymym said

   Watykan jak już wcześniej tutaj pisano jest oficjalnie za tymi wszystkim okropieństwami.
   W rzeczywistości egzekwowanie tego może wyglądać tak, że księża którzy zaczną mówić kazania „po swojemu” będą przenoszeni czy w inny sposób uciszani… Ale pomysł jest dobry, duży wpływ mogą mieć na ludzi – to na pewno.

   Inna sprawa iż ja osobiści uważam, że człowiek który został papieżem – to jakaś pomyłka… Oczy tego człowieka mówią sama. Słów nawet nie trzeba.

   • Piotr Bein said

    trzeba dotrzec do nieskorumpowanego jeszcze srodowiska polskich narodowych katolikow

   • Rosomak said

    Ad.16. W tej chwili na myśl przychodzi mi jedynie Bp. Edward M. Frankowski.

   • perdurabo said

    a są przecież jeszcze inne wyznania, sam jestem baptystą (protestantyzm), pogadam z pastorem.

  • Duszek said

   Wiesz Paloma ja sądzę,ze z biskupami będzie ciężko.Oni nawet za bardzo o współczesnych uzdrowieniach nie mówią ani o cudach .Podpierają się samymi sprawdzonymi informacjami,więc nie wiem czy księża bez zgody papieża mogą sobie tak trąbić o skutkach tej grypy-no chyba tylko nieoficjalnie…
   Możesz poprosić znajomego księdza,by mówił o tym na spotkaniach a ludzie drogą łańcuszkową rozpowszechnialiby dalej-albo przez ulotki zostawiane przy kościele.Ale żeby doprowadzić do tego by był to jednogłośny tekst odczytywany w każdym kościele,to daleka droga.

  • memoria said

   W ostatnim kazaniu na Jasnej Górze 15. sierpnia abp metropolita Józef Życ(dz)iński zaapelował do wiernych, by nie wierzyć w spiskową teorię dziejów, gdyż jest to sprzeczne z działaniem Bożej Opatrzności, która czuwa nad sprawiedliwym biegiem wydarzeń. Gdyby tak naprawdę było, to jego samego już dawno wypaliłby grom z jasnego nieba. Agent SB o pseudonimie „Filozof” i publicysta Tygodnika Powszechnego i GW nie ma prawa, aby pouczać innych i mówić im, co mogą, a czego nie. A wracając do kwestii próby poparcia ze strony Kościoła – jest to niemożliwe. Oni sami grają razem z nimi, ale potem przestaną im być potrzebni i zostaną zniszczeni jako religia i papiestwo przestanie istnieć, zastąpione przez religię ogólnoświatową.

  • ddd3 said

   Wydaje mi się, że uda się uzyskać poparcie wśród słuchaczy Radia Maryja.
   Na antenie tej stacji otwarcie mówi się o GMO i np. napromieniowywaniu żywności.

   • Adam said

    ja nagram temat księdzu, który prowadzi kazania dla młodzieży akademickiej… z najbardziej prestiżowych polskich uczelni, w kościele św. Anny w Warszawie… napisze do niego, merytorycznie.. zamieszcze linki do dowodów.. przedstawię sprawę, zachęcę do samego przestudiowania tematu, jeśli mi nie wierzy i niech zacznie mówić! Niech mówi do studentów- do przyszłości Narodu, a target to cenny..

 16. Duszek said

  Są chwile,że wydaje mi się to wszystko paranoją-ile jest ofiar śmiertelnych? czemu od razu szczepić całe narody? przecież każdego roku na zwykła grypę umiera wielu starych,schorowanych ludzi-i o tym jakoś cicho 😦
  Dlatego tym bardziej dziwne jest to,że nagle wszyscy są zagrożeni wirusem „grypy”.Dlaczego rządy nie interesują się np Afryką czy Meksykiem? tam nie proponują szczepionek? ponieważ tam ludzie nie są zamożni-szkoda szczepionek na kogoś,kto później nie będzie miał nawet na krocie kosztujące „leki” W Europie czy Ameryce ludzie boją się o swoje zdrowie jak nie wiem co-na byle kichnięcia biorą antybiotyki-dlaczego lekarze nie mówią,że srebro koloidalne leczy podobnie do antybiotyku?
  Słyszałam,że mają je wycofywać z produkcji-dlaczego?! a naprawdę pomaga i warto się w nie zaopatrzyć.
  Czasem aż się człowiekowi nie chce myśleć co będzie dalej-jako osoba wierząca WIEM,że nad człowiekiem stoi ktoś potężniejszy.Sama miałam sytuacje,w których dzięki modlitwie następowały uzdrowienia.Nikogo nie namawiam do praktyk religijnych-jednak wiem,ze modlitwa nie zaszkodzi.Są ludzie niewierzący-jednak chcący działać przeciwko złu-musimy trzymać się razem,bo cóż nam pozostało.Wszyscy jesteśmy w tej samej grupie-jeśli nie w systemie pochłoniętym przez konsumpcje-to przeciwko niemu.Proste…

 17. paloma said

  acha, jeszcze jedno.

  trzeba już teraz zdać sobie sprawę, że w razie ogłoszenia stanu wyjątkowego mogą odciąć internet i telefony.

  trzeba pomyśleć o alternatywnych sposobach komunikowania się, w razie konieczności.

  • ymym said

   To fakt…
   Nie wiadomo jak będzie wyglądać także sprawa z pocztą, przypuszczalnie też może nie funkcjonować.

   Dobrą opcją jest CB, niestety zasięg bardzo ograniczony.

   • Duszek said

    Jakby stowarzyszenie było już utworzone to byłby mniejszy problem-bo każdy z nas znałby się z imienia i nazwiska a w ten sposób łatwiej zawsze się odnaleźć.Mam nadzieje ze ludzie tu piszący mają ze sobą kontakt nie tylko poprzez tę stronę,może warto mieć do siebie maile.Bo nigdy nie wiadomo kto tu się kręci-jeszcze coś „przypadkiem” stanie się z tą stroną-jakiś error 😦 i nie mamy ze sobą kontaktu 😦
    A najlepiej jakby ludzie z tych samych miast mieli ze sobą kontakt-można na dole wiadomości np.podpisywać kto skąd jest.

   • ma ska said

    CB też można „zagłuszyć” lub zneutralizować.
    Pozostaje pewniak, czyli jakieś zaciszne miejsce,
    najlepiej blisko natury. Matka Ziemia pomoże nam
    ukryć wiadomość. Można zostawić ołówek i kartkę,
    oraz mapę jakiegoś obszaru, gdzie można byłoby
    uzyskać pomoc. Zapomnijcie, że wsiądziecie do
    auta i będzie przemieszczać się ulicami.

    Kompas, mapy, czołówka, baterie, zapałki itp…
    …komu co tam przyjdzie do głowy 😉

    DO DUSZKA:
    Z tym mailem to bym uważał (TEXT), lepsza byłaby
    informacja graficzna. Bezpieczniejsza.

    Możecie pobawić się z rodziną i nauczyć ich jakiegoś
    własnego SZYFRU…

    Wybierzcie sobie dzień roku, że zawsze będziecie odwiedzać
    to miejsce, chyba że co innego będzie pisać w „skrytce”.

    Pozdrawiam
    m

    ps.
    W Grecji pożary, co powoduje osłabienie odporności poprzez
    związki węgla… i innego syfu. Zbieg okoliczności?
    NIE PODOBA MI SIĘ TO!

   • Jose said

    Z tym Cb to nie jest taki głupi pomysł. Radiokomunikacja to nie tylko najczęściej spotykane radia montowane w autach o dość krótkim zasięgu.

    QPR małej mocy; łączności wyczynowe Tropo, MS, EME; dalekie łączności DXy; Nasłuchy- na wszystkich pasmach; CW – telegrafia czyli alfabet Morsea; oraz stacje krótkofalarskie własnej roboty.
    Na potrzeby „lokalne” są przenośne krótkofalówki PMR o zasięgu do 8km. Przenośne radiotelefony ( w zależności od anteny zasięg 10-15km).

    Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i odnośnie możliwości radiokomunikacji powinien wypowiedzieć się po prostu krótkofalowiec, a mam nadzieję, że ktoś taki znajdzie się tutaj.

  • Piotr Bein said

   no, widze, zaczynacie myslec
   w usa sa specjalne oddzialy do odciecia telefonii komorkowej i tp. w calym kraju
   cwiczyly to przy okazji cwiczen pt. „antyterrozym +pandemia” jednostek wojskowych i bezpieki usa 27-31 lipca br.
   niedawna konferencja „swinska grypa” w wad=szyngtoni ejako jeden z punktow miala tematy niefunkcjonujacych, przeladowanych sieci telekomunikacyjnych

   • ma ska said

    …Ciekawe do jakich wniosków doszli.
    Pewnie zrozumieli, że ludzie bez telefonu
    i GPS są jak zabłąkane osiołki. Sami się
    zwrócą o pomoc i chętniej będą wskakiwać
    na ciężarówki…

   • Adam said

    to o czym piszemy na tym blogu jest tak niewiarygodne, ale niestety prawdziwe (chciałbym żebyśmy wszyscy byli w grubym błędzie- bo chcę normalnego świata gdzie można po prostu żyć, chcę żyć.. ale niestety NWO i to o czym piszemy jest prawdą..) że mam wrażenie jakbym w jakimś filmie szpiegowskim grał..

 18. Panga said

  Wczoraj w „Wiadomosciach” podali, ze w Grecji jest 1 ofiara swinskiej grypy, czy to bedzie pretekst do przymusowych szczepien Grekow? Jezeli ten narod jest tak krnabrny, to beda musieli Ich szczepic zabojcza szczepionka, czyli zaczna sie zgony…. czyli to juz kwestia czasu aby sie okazalo czy „niestety” mielismy racje! Boje sie tylko ze odetna net ale jezeli tak sie stanie to bedzie na 100% wiadomo, ze sie zaczelo!

 19. paloma said

  myślę, że na razie najważniejsze jest poinformowanie jak największej liczby ludzi. wysyłajcie link do tej strony wszystkim znajomym ze swojej poczty.
  i proscie o przesłanie go dalej, nawet jeśli ktoś nie wierzy w spiskowe teorie.

  sugeruję żeby w treści mejla napisać coś w tym stylu:

  oraz

  napisać coś w tym stylu:

  To nie jest łańcuszek szczęścia.

  wszystkich, do których dotrze ten mejl prosi się o przesłanie go dalej. zawiera on informacje ważne dla zdrowia i życia nas wszystkich. Nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do jego treści, nie wahaj przesłać się go dalej. Polacy mają prawo do informacji, których nie usłyszą w oficjalnych mediach.

  Im więcej z nas będzie miało świadomość tego, co może się wydarzyć, tym większa szansa, że będziemy w stanie się obronić.

  Wiedza i świadomość oznaczają Życie.

  http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/07/18/odwaga-jane-burgermeister-bron-swojej-wolnosci-obowiazkowe-smiertelne-szczepienia/

  http://www.grypa666.wordpress.com – zaglądaj na ten blog codziennie, i poleć go znajomym!

 20. Duszek said

  Grecy się bronią jak mogą i ja im się nie dziwię-jeśli uda im się skutecznie odwrócić polityków od szczepień bo będą mieli na głowie popalone domostwa to będzie ich sukces(choć chwilowy)nie omieszkam się stwierdzić,że jeśli rząd nie zmieni zdania w sprawie przymusowych szczepień to Grecy będą się naprawdę buntować(niestety Polacy nie są tak odważni) i może z tego wyniknąć jakaś wojna domowa 😦

  • ma ska said

   Polacy nie dopuszczają do siebie myśli,
   że ktoś im może robić taką krzywdę,
   w dodatku tak perfidnie.

   Ja jestem z miasta smoka,
   ale jak tylko coś zacznie się dziać,
   to zmykam w „Himalaje” – jak nawyżej.
   Bo wątpię, żebym zdołał wykopać tunel
   głęboki na 1000km i dostać się do ->
   – – – > > > – > > A-g-h-a-r-t-y.

 21. paloma said

  zróbmy to już dzisiaj!

  możecie mój tekst skopiować, a jeśli ktoś ma lepszy, niech go tutaj zapoda.

  jeśli chodzi o nasze kontakty, może każdy z nas podałby swoj numer gg?
  na początek to chyba najprostsze rozwiązane.

  i stwórzmy bazę ludzi z danego miasta, tak, żebyśmy nie byli jedynie wirtualną społecznością.

  prośba do moderatora: czy można byłoby stworzyć taką bazę, do której moglibyśmy się dopisywać, dzieląc się na miasta?

  • ma ska said

   Nie jestem moderatorem, ale odradzam ten pomysł.
   Nie róbcie BAZY…, chyba że PODZIEMNĄ!

   Nie mam zamiaru mieć niepowołanych gości, tym
   bardziej tych „uprzejmych inaczej”.

   A jak się coś stanie, to znajdziemy się…
   (mam taką cichą nadzieję)

  • Adam said

   Paloma na facebook zobacz jest grupa stop przymusowym sczepieniom. tam jest podział regionów na miasta (niestety jakas niska aktywnosc tam jest.)

   • Piotr Bein said

    no wlasnie!
    aktywnosc jest za niska, podskoczy gdy bedzie za pozno
    jak pisalem: zadnych struktur latwych do inwigilacji, sprowokowania, zniszczenia, zmylenia’
    kazdy sobie przywodca, wszyscy mysla w jednym kierunku: dobro kazdej jednostki i calego Narodu, ludzkosci
    jesli odpadnie nie wiem ile czesci skladowych takiej „struktury”, bedzie ona istniec

   • ymym said

    http://WWW.SWINSKASPRAWA.PL

 22. Duszek said

  moje gg 1033991 Warszawa

 23. Moderator winien to zrobić sam – wysłać maila do wszystkich – będzie lista mailowa – chyba że agent jest wśród nas już dziś 🙂
  Lepszym pomysłem będzie więc jeśli Administrator (Moderator) wyrazi zgode i chęć abyśmy wysłali mu na określonego przez Niego maila z jakiego miasta jesteśmy. Wtedy to Admin sam skleci grupki miejscowe i powiadomi członków grupy miejscowej o swoim istnieniu.
  Można wprowadzić nawet system spotkań na zamkniętych czatach gdzieś w bezdrożach internetu w celu porozmawiania między sobą (w ramach grupy miejscowej). To jest już metoda bardzo zakamuflowana – chyba nie ma konieczności na razie jej używać :).
  Myślę że miejscowa grupa meilowa (która to ustali sobie zadania lub też zadania podsunie „Stolyca”) będzie najlepszym rozwiązaniem.
  Dziękuje za uwagę

  Poseł na Sejm Narodów Wyzwolonych 😉

 24. max said

  Uważa Pan że Hitler i Stalin wykorzenił naszą inteligencję ????
  Szanowny Panie oni tylko zapoczatkowali pewien proces, który jest kultywowany w tym biednym kraju do dzis….
  Niektórzy z was zapewne pamiętają, jaka cudowna nadzieja towarzyszyła nam w 1989 roku, nadzieja na Wolną Polskę. Na naszych oczach przeprowadzono najnowszą targowicę XX wieku tzw Okrągły Stół. To tam zawarto skryte antypolskie porozumienia, które przez kolejne 20 lat pogrążały nasz kraj. Potem stworzyli sobie ordynację wyborczą, która zapewnia im do dziś „niezatapialność”. Dwadzieścia lat przewijają się te same twarze, ci sami ludzie, którzy doprowadzili ten kraj do ruiny. Zmieniali tylko szyldy, wewnątrz nigdy nie byli Polakami!!!

  Akty zdrady miały i mają miejsce do dziś !!!!!

  Zdrajcy Polski przekazali wrogom pełny spis naszych zakładów, ich profile i zdolności produkcyjne. Nadano temu dokumentowi zdrady stanu tytuł umowy jako „Raport zespołu Totta”.

  Max, i tu się ja (grypa666) wtrącam z „cenzurą”. Nie chcę antysemickich tekstów na swoim blogu bo mnie szybko wsadzą do odpowiedniej szufladki. Co więcej, w UE wchodzą pewne prawa, które KARNIE zakażą negatywnych publikacji n.t. pewnych grup. W Niemczech już dzisiaj idziesz siedzieć za badania nad Holocaustem czy krytykę aborcji. Jak wiecie w Polsce można dostać sporą karę pieniężną za „obelżywe” określenia wobec homoseksualistów (jeszcze niedawno uważane za poprawne językowo!). Tak więc jak coś chcesz powiedzieć to podaj link albo w ogóle nie publikuj.
  Ja znalazłem link do tego co chciałeś tu zamieścić: http://www.polonica.net/zdrajcy_Polski.htm
  Proszę o wyrozumiałość i nie niszczenie podstawowego celu bloga – ujawnienie prawdy o szczepionkach i innych zagrożeniach dla naszego zdrowai i życia. M.P.

  • Piotr Bein said

   do pierwszego zdania @max:
   nie uwazam, co widac w moim tekscie (nie pamietam ktorym), ze wyeksportowali nasza inteligencje i potencjalne przywodztwo wskazujac „solidaruchom” najblizsze przejscie graniczne, a ostanio — ojro-saksy dla naszych najlepszych ludzi, wiekowo, umuslowo, jezykowo

   • max said

    czy cel tego bloga to nie uswiadamianie ludziom rzeczywistości????…albo sie myle….

  • max said

   czyli prawda jest cenzurowana!!!! nawet tutaj !!!!
   To nie sa teksty antysemickie, to ukazanie naszej historii, nie ma tam obelzywego zdania na temat żydów…..ale cóż…..poprawnośc polityczna…szkoda

   • ymym said

    nie czuj się urażony, jeśli blog przestanie funkcjonować drugiej szansy nie dostaniemy…

   • Postaraj sie zrozumieć Administratora – mamy wielkiego wroga – szkoda żeby nam blog zamknęli (bo niestety tak mogłoby sie stać) – lepiej dmuchać na zimne.
    Na pocieszenie powiem że pare osób to przeczytało a Ctrl+C zawsze w gotowości bojowej 😉
    Dzięki za info 🙂
    P.S to oskarżanie o antysemityzm jest zaprawde mega silne. Obozy zrobiły w naszej podświadomości mega usprawiedliwienie tej politycznej poprawności. (Zabieg socjotechniczny?)
    Jakoś na Rosjan czy Niemców można śmiało gadać a na Izraelczyków nie -hm.
    Pozdrawiam

   • zyta said

    @Max
    Twoj I cenny wpis z 18.8 ciagle istnieje i wszystkim go polecam, jak ktos poszuka to znajdzie. Moja powtorka twojego zostala tylko skasowana.
    Dla mnie jest wiadomo, kto rzadzi.

   • grypa666 said

    Ludzie, robicie to celowo?! Przecież blog nie jest o tym kto szkodzi/ł Polsce i o Żydach. Czego wy ode mnie chcecie, żebym tolerował coś za co można beknąć?! Dlatego Piotrowi wybiłem z głowy wyjaśnienia odnośnie kompleksu „jot”. Wiem gdzie żyję.

   • marcus said

    jezeli to chodzi o moj link z ksiazka to sorki, po prostu to zaraz wykasuj i nie bedzie sladu.

   • Adam said

    prywatne wyjaśnienia poproszę na maila nt kompeksu jot, i „nadrzędnego celu” tej podłości którą nam szykują. apolin@wp.pl

    chętnie się dowiem.

    pozdrawiam.

   • Piotr Bein said

    max, jest zbyt duzo racji w twym tekscie, ale musimy takze lawirowac, miejmy nadzieje juz niedlugo, jesli odwazne akcje jak przeciw pandemii poskutkuja

 25. Duszek said

  Ok w takim razie ja likwiduję ten numer gg (zresztą założyłam go dopiero dziś rano) i prosimy o maila do Admina.Poza tym włączyłam mi się sama kamera,więc coś tu nie gra 😦 miałam raz tak kiedyś jak jeden gość chciał mi shakować komputer
  Pozdrawiam

  • ddd3 said

   Spróbuj skorzystać z Linuxa (PCLinuxOS, Gentoo, i inne)- będziesz go miała pod większą kontrolą.

  • Adam said

   nie likwiduj gg 😀 napiszę. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, możemy przeprowadzić wieczorem 2 osobowe działania, wzmacniające samopoczucie i psychikę, co jest potrzebne do walki z NWO.. 🙂

   LOL OMG LMAO 🙂

   • Adam said

    poprawimy sobie również krążenie… LOL.. 😀

   • Duszek said

    Wpadnij na czat onet do pokoju sztuka jestem tam właścicielem to podam Ci moje gg
    Pozdrawiam

 26. paloma said

  myślę, że na razie najważniejsze jest poinformowanie jak największej liczby ludzi. wysyłajcie link do tej strony wszystkim znajomym ze swojej poczty.
  i proscie o przesłanie go dalej, nawet jeśli ktoś nie wierzy w spiskowe teorie.

  sugeruję żeby w treści mejla napisać coś w tym stylu:

  To nie jest łańcuszek szczęścia.

  wszystkich, do których dotrze ten mejl prosi się o przesłanie go dalej. zawiera on informacje ważne dla zdrowia i życia nas wszystkich. Nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do jego treści, nie wahaj przesłać się go dalej. Polacy mają prawo do informacji, których nie usłyszą w oficjalnych mediach.

  Im więcej z nas będzie miało świadomość tego, co może się wydarzyć, tym większa szansa, że będziemy w stanie się obronić.

  Wiedza i świadomość oznaczają Życie.

  http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/07/18/odwaga-jane-burgermeister-bron-swojej-wolnosci-obowiazkowe-smiertelne-szczepienia/

  http://www.grypa666.wordpress.com – zaglądaj na ten blog codziennie, i poleć go znajomym!

 27. baria said

  http://www.rp.pl/artykul/4,342253.html to jest link do artykułu w Rzeczpospolitej – Prawo na czas zarazy, a jest tam obowiązującej w Polsce ustawie o zwalczaniu chorób zakaźnych i pandemia grypa pod to podlega.

 28. Xeno said

  Nie ma tam nic o odcięciu interntu i telefonów

  • angie- poland said

   *..mać! to poszukaj innego źródła! A słyszano o wprowadzaniu odpłatności korzystania z niektórych serwisów? A słyszano, że zrodziła się chęć, aby wszystko było odpłatne? Pomyśl ilu ludzikom podziękujemy za uwagę? Co do samego zablokowania netu to już jest to wręcz stara historia! Władze w pewnych krajach juz cenzurują pod pretekstem eliminowania dostępu do pornografii itp. A co robią Chiny? A google to czemu służy Xeno? Sory, ale ludzie-przestańcie się masturbować przy czerwonych stronach a zacznijcie szukac info przed wrzucaniem komentarzy typu-ni ma. A druga rzecz-ruszac dupy do roboty, pa!

   • ymym said

    już teraz od kwietnia usługodawcy mają nakaz (moim zdanie nie mają ku temu możliwości) przechowywać e-maila oraz rozmowy skypowe swoich użytkowników przez 12 miesięcy :O Gdyby jednak chcieli przechowywać te wszystkie dane musieliby mieć bardzo, bardzo dużo serwerów… – chyba, że o to już się kto inny zatroszczył.. 🙂 – ale to tylko moje przemyślenia…

   • angie- poland said

    Ymym- a pewnie, że się troszczą, cały czas o wszystko. Chyba nikt nie oczekuje nagłego armagedonu?
    To wszystko jest wprowadzane systematycznie, dokładnie, pod pretekstem etc. A jak się grunt pod nogami zaczyna palic to delikatnie daja krok do tyłu, aby użyc planu B. Myślisz,że byle serwery to taka przeszkoda?:) to pomysl jakie trzeba miec zaplecze, aby wywołać konflikt zbrojny-wojne-i go sfinansowac na dwóch frontach? heh

   • ymym said

    ależ oczywiście, tylko to USŁUGODAWCA, ma odpowiadać za przetrzymywanie tych danych (czyt. płacić za przetrzymywanie) – nie wiem czy jest to martwy przepis czy już hula w polsce?!

  • Aga said

   Dopiero co udało się zablokować przegłosowanie w Parlamencie Europejskim, projekt prowadzący do ograniczenia dostępu do internetu. Można o tym pomyśle przeczytać np tutaj http://kcmatrix.salon24.pl/91159,bruksela-ocenzuruje-internet. Była cała akcja – zbieranie podpisów, powiadamianie polskich parlamentarzystów. Na szczęście tym projekt razem został odrzucony.

 29. hipis said

  Jednym słowem czym bliżej tym goręcej

 30. paloma said

  co myślicie o podaniu tych informacji dalej via emaile do znajomych, tak jak to zasugerowałam powyżej?

  pprzeczytajcie to co napisałam wcześniej i prosze o opinie.

 31. Karki89 said

  A ja zapodam filmikiem, który może nikt jeszcze nie wrzucił na stronę ale myślę, że niepopełnię błędu jeśli się powtórzę z inną osobą http://www.uprtv.pl/uprtv/uprtv_play.php?id=0000000553

 32. Rabus said

  ja proponuje przyklejać/przyczepiać na tablice informacyjne, widzieliście może reklamy kredytowe z odpinanymi numerami telefonu ? Czemu by nie zrobić takich z adresem strony :)?
  W większości (jak nie w każdym) bloków jest tabliczka na informacje. Można tam wpiąć kartkę informacyjną.

  Też myślałem o wrzucanie do skrzynki pocztowej bądź na wycieraczki. Takie rzeczy sie podnosi i czyta, szczególnie jak zrobicie uderzający do człowieka obrazek na 1-wszej stronie a na drugiej garść informacji (nie każdy ma internet)

 33. kuglarz said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6960152,Obama_tworzy_elitarna_jednostke_dochodzeniowa.html no to prezydent USA ma swoje SS, ciekawe jak sprawna okaże się ta jednostka w „likwidacji” zagrożeń?

 34. paloma said

  http://www.petycje.pl/petycja/4264/

  ktoś podał tego linka – petycja w sprawie szczepień.

  proponuję umieścić ten link gdzieś z boku, tak aby był bardzo dobrze widoczny dla wszystkich wchodzących na tę stronę.

  • ymym said

   już wcześniej był poruszany ten temat, ta petycja jest źle zredagowana.
   Po za tym petycje nie mają większego sensu!

 35. Aga Szczecin said

  Wygląda na to, że nie tylko ludzie, ale i wszystkie pojazdy bedą „chipowane” – nowiutki materiał z WP:
  http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Europejski-system-powiadamiania-o-wypadkach,wid,11419953,wiadomosc.html

 36. Laska said

  „Szanowny Panie,

  Dziękujemy za mail. Ponieważ nasz portal nie zajmuje się takimi sprawami, jak opisana przez Pana, przekazaliśmy Pani list naszym dziennikarzom z działu Polityka gazety Fakt. Jeśli redaktorzy zdecydują zajęć się tym problemem, dziennikarz Faktu skontaktuje się z Panem. Jeśli kontaktu nie będzie, to znaczy, że uznano, iż nie jesteśmy w stanie sprawy podjąć.

  Z poważaniem
  Anna Dziedzic
  Dział Kontaktu z Czytelnikami
  Gazeta Codzienna Fakt ”

  Takiego maila otrzymałem po doniesieniu o sprawie gazecie Fakt. Jest nadzieja że się zainteresują. Mały krok 🙂

  • Oliwia said

   Fakt pisze wszystko w taki sposób, który podważa teorie,albo się z nich wyśmiewa, nie wiem czy to dobry pomysł, bo nikt w Polsce chyba nie traktuje tej gazety zbyt poważnie…

   Fakt to ta gazeta za złotówkę tak? nie jestem na bieżąco..

 37. marcus said

  Link do ksiazki Jana Van Helsinga:
  http://www.scribd.com/doc/8717276/Jan-Van-Helsing-Secret-Societies-and-Their-Power-in-the-20th-Century
  Ta wlasnie ksiazka byla polecana na forum przez kolege Manix tylko ,ze on ma wersje niemiecka natomiast mi sie udalo znalezc wersje angielska w sieci.
  Pierwsza ksiazka od czasow II wojny swiatowej na indeksie ksiag zakazanych w Niemczech i wielu innych krajach. U naszych zachodnich sasiadow wycofano caly naklad z obiegu. W ksiazce wszystko na temat “naszego szefostwa” („X”) oni sie naprawde boja tej ksiazki sadzac z ich reakcji.Niestety polskiego tlumaczenia nie ma. Goraco polecam, lektura obowiazkowa dla wszystkich.

 38. wiktor said

  USA: Wirus grypy A.H1N1 poważnym zagrożeniem
  PAP
  2009-08-24, ostatnia aktualizacja 2009-08-24 19:50
  Wirus grypy A/H1N1 stanowi poważne zagrożenie zdrowotne dla Stanów Zjednoczonych – oświadczyła w poniedziałkowym raporcie grupa doradców prezydenta USA z zakresu nauki i technologii.
  „Raport głosi, że obecny wirus grypy stanowi poważne zagrożenie zdrowotne dla narodu amerykańskiego. Problem stanowi nie to, że wirus jest bardziej śmiercionośny niż inne odmiany grypy, ale to, że może zainfekować więcej osób niż zwykle, ponieważ tylko niewielka część populacji wytworzyła odporność przeciwko niemu” – oświadczył Biały Dom.

  • wiktor said

   mój organizm wytworzył odporność przeciwko a/h1n1 i innym pochodnym grypy więc chcę odstąpić swoja szczepionkę zainteresowanym za niewielką dopłatą 🙂

   • Oliwia said

    W kwestii jasności:
    ten człowiek jest doradcą Obamy z zakresu nauki i technologii:
    – John P. Holdren wydał w roku 1977, jako współautor książkę pt. „Ecoscience”, w której uzasadniał potrzebę wprowadzenia „planetarnego reżimu”, w którym globalna policja mogła by nadzorować realizacje planu kontroli populacji, włączając w to przymusowe aborcje i masowe sterylizacje.
    To już zostało gdzie napisane na tym blogu- w kwestii przypomnienia dla niewtajemniczonych…

   • Piotr Bein said

    dobre!

 39. Akihabara said


  Obejrzyjcie wykład nt. Codex Alimentarius ktory wejdzie w zycie juz za 4 miesiace!
  Cele kodeksu zywnosciowego sa dokladnie takie same jak szczepien: radykalnie zatruc i w efekcie zabic mozliwie najwieksza czesc ludnosci.

  Obecnie, „nowoczesna” medycyna jest powodem najwiekszej ilosci zgonow, idaca w dziesiatki milionow istnien ludzkich!
  Sam tylko przekręt związany z HIV i AIDS, spowodował śmierć ponad miliona ludzi. Zabił ich nie wirus, a leczenie toksycznym AZT.
  AIDS to zespół chorób wywołanych brakiem określonych składników w diecie i zatruciem organizmu toksynami a nie wirusem!
  Obejrzyjcie dokument gdzie glownym ekspertem jest dr. Peter Deusberg z Uniwersytetu Berkeley w Kalifornii.

  http://video.google.pl/videoplay?docid=-8142733917997460212&ei=6eqSSvD9GJPc2gLP0ZXmBg&q=hiv+aids

  Teraz elita rzadzaca planuje przyspieszyc swoj plan i zabic juz nie miliony a kilka miliardow ludzi!!!!
  11 wrzesnia i zamachy na WTC (ktore rowniez byly dzielem reżimu stojącego za przemysłem naftowo-zbrojeniowym) z 3 tys ofiar jest przy tym pestka!

  • hipis said

   Właśnie codex alimentarius.po cichu wprowadzenie globalnej ekspansji na żywnosć i wszystko co naturalne.i dokładnie 01.01.2010 wejdzie bez żadnego ale… niby jest petycja europejska żeby odbyło sie referendum w całej unii ale niewiem czy zdobyto juz 1 mln podpisów.Także obok szczepień to jest 2 paląca sprawa która wejdzie bez gadania za niecałe 4 miesiace.Także żegnaj naturo zabije nas chemia

   • Piotr Bein said

    referendum?
    jak sie irlandczycy i pepiki nie zgodzili na lizbone, to im ‚perswadowano” az do skutku i senatorowie wypowiedzieli sie za plebs

    sami wyslannicy przemoznych, sarkozy i kaczor jezdzili przekonywac glowy tych panstw

    klaus byl zalamany decyzja senatu = czeskiej targowicy

   • hipis said

    chodziło mi o tą petycje http://www.stopcodex.pl/petycje/

  • frasobliwy said

   Istnieje związek przyczynowy między zachowaniami seksualnymi, a zachorowalnością. To, że AIDS jest w miarę nową chorobą też nie wskazuje na przyczyny w diecie. Nie siej więc głupot. Nie bronię AZT, ale bez przesady…Teoria, która jest już na starcie do kitu…

   Ludzie, opanujcie się z tymi rewelacjami i skupcie na konkretach. Brakuje nam tu jeszcze zbiórek na działa orgonowe i kwestii reptiliońskiej. Przecież o to IM chodzi. Aby tematy gdzie ONI zostali złapani za rękę połączyć z bzdetami.

 40. Michal said

  W IMIENIU NARODÓW ŚWIATA Oskarżenie dotyczące ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym procederem „robienia interesów na chorobach” i niedawną wojną przeciwko Irakowi Niniejsze oskarżenie zostaje przedłożone Międzynarodowemu Trybunałowi Sprawiedliwości przez dra med. Matthiasa Ratha i innych w imieniu narodów świata Haga, dnia 14 czerwca 2003 roku Do rąk Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Senatora Louisa Moreno-Ocampo, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Maanweg 174 NL-2516 AB Den Haag/Haga 2 STRESZCZENIE Niniejsze oskarżenie wnosi przed oblicze Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości największe zbrodnie, jakie kiedykolwiek zostały popełnione w historii ludzkości. Oskarżonym zarzuca się spowodowanie uszkodzeń ciała oraz śmierci milionów ludzi poprzez „robienie interesów na chorobach”, jak również popełnienie zbrodni wojennych i innych zbrodni przeciwko ludzkości. Przedmiotowe zbrodnie są objęte jurysdykcją Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Oskarżeni zdają sobie sprawę z faktu, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za te zbrodnie, w związku z czym rozpoczęli ogólnoświatową kampanię mającą na celu podważenie autorytetu Trybunału, aby stanąć ponad prawem międzynarodowym i kontynuować swą zbrodniczą działalność ze szkodą dla całej ludzkości. W związku z powyższym, przedmiotowe oskarżenie musi zostać rozpatrzone przez Trybunał niezwłocznie, jako sprawa najwyższej wagi. Ponadto niniejszym wzywa się wszystkie osoby fizyczne i wszystkie rządy, aby poparły oskarżenie w celu zakończenia tych zbrodni raz na zawsze. WPROWADZENIE Kartel Zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych obszarów działalności przestępczej: • Ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z farmaceutycznym „robieniem interesów na chorobach”. • Zbrodni wojennych i aktów agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych w związku z niedawną wojną w Iraku, jak również międzynarodowej eskalacji działań prowadzących do wybuchu wojny światowej. 3 Te dwa obszary działalności przestępczej są bezpośrednio powiązane ze sobą, przy czym łączy je jeden zasadniczy czynnik: wszystkie zbrodnie popełnia się w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Aby dowieść prawidłowości zebranego materiału dowodowego i ukazać wspólne motywy oskarżonych, konieczne jest przedstawienie rysu historycznego. Przez cały dwudziesty wiek trwała rozbudowa i organizacja przemysłu farmaceutycznego. Celem było zdobycie kontroli nad systemami opieki zdrowotnej na całym świecie poprzez systematyczne zastępowanie naturalnych metod leczenia, nie podlegających ochronie patentowej, syntetycznymi lekami, które tej ochronie podlegają i przez to są dochodowe. Ewolucja tego przemysłu nie przebiegała w sposób naturalny. Wręcz przeciwnie, była ona wynikiem decyzji inwestycyjnej podjętej przez garstkę bogatych i bezwzględnych przedsiębiorców. Działając celowo, określili ciało ludzkie jako rynek, który pomnoży ich bogactwo. Siłą napędową tego przemysłu inwestycyjnego była Grupa Rockefellera. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku kontrolowała ona przeszło 90% sektora petrochemicznego w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym jej członkowie zaczęli rozglądać się za nowymi, globalnymi możliwościami inwestycyjnymi. Kolejna grupa inwestycyjna aktywna na tym polu została stworzona wokół grupy finansowej Rothschilda. Kartel w okresie drugiej wojny światowej Po Standard Oil (obecnie EXXON) Rockefellera, drugim największym konglomeratem korporacyjnym w sektorze farmaceutyczno-petrochemicznym w pierwszej połowie dwudziestego wieku był niemiecki IG Farben. Stanowił on najważniejszy czynnik odpowiedzialny za dojście Hitlera do władzy politycznej oraz za jego późniejszą – realizowaną wspólnie – agresję na Europę i świat. Druga wojna światowa była faktycznie wojną napastniczą, zaplanowaną, rozpoczętą i prowadzoną przez decydentów z IG Farben. Co więcej, koncern ten był spółką macierzystą IG Auschwitz – największego zakładu przemysłowego tego kartelu chemicznego znajdującego się poza granicami 4 Niemiec. Bogactwo zdobyte przez IG Farben naznaczone było krwią i cierpieniami niewolników, w tym także przetrzymywanych w obozie koncentracyjnym Auschwitz. IG Farben wspierał i jednocześnie wykorzystywał pozbawionych skrupułów władców hitlerowskich Niemiec w celu uzyskania dominacji gospodarczej nad Europą i światem. IG Farben był największym udziałowcem Standard Oil Rockefellera i vice versa. Zwycięstwo sił alianckich nad hitlerowskimi Niemcami w 1945 roku przekreśliło planowane przez IG Farben uzyskanie pozycji światowego potentata w przemyśle farmaceutycznym i petrochemicznym. Jednocześnie Standard Oil i inne korporacje farmaceutyczne/petrochemiczne konsorcjum Rockefellera stały się najsilniejszą grupą finansową w tym sektorze, zachowując swą pozycję po dzień dzisiejszy. Podczas procesu norymberskiego w 1947 roku, niektórych członków kierownictwa IG Farben uznano za winnych popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości, w tym masowych morderstw, grabieży i innych. Trybunał norymberski doprowadził ponadto do rozbicia kartelu IG Farben na trzy mniejsze spółki – Hoechst, Bayer i BASF. Dzisiaj każde z tych przedsiębiorstw jest większe niż ówcześnie IG Farben. Obecnie, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania są wiodącymi eksporterami produktów farmaceutycznych na świecie. Innymi słowy – dwa z trzech dostępnych na rynku leków są produkowane przez korporacje mające swe siedziby w tych państwach. Podstawowe zasady funkcjonowania przemysłu farmaceutycznego Oskarżeni są odpowiedzialni za śmierć setek milionów ludzi oraz za to, że kolejne rzesze osób cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, raka i inne schorzenia, którym można było zapobiec – i w dużej mierze wyeliminować – wiele lat temu. Ta przedwczesna śmierć setek milionów ludzi nie jest ani dziełem zbiegu okoliczności, ani wynikiem zaniedbania. Została ona rozmyślnie i systematycznie zorganizowana przez przemysł farmaceutyczny i jego 5 inwestorów w wyłącznym celu rozszerzenia wartego miliardy dolarów globalnego rynku leków. Rynkiem dla przemysłu farmaceutycznego jest ludzkie ciało, zaś zwrot z dokonywanych inwestycji zależy od kontynuacji i rozprzestrzeniania się chorób. Z kolei dochodowość jest uzależniona od możliwości obejmowania nowych leków ochroną patentową, co czyni ten przemysł najbardziej opłacalnym na świecie. Tymczasem zapobieganie i likwidacja jakiejkolwiek choroby znacząco zmniejsza lub całkowicie eliminuje popyt na farmaceutyki. W związku z tym korporacje farmaceutyczne systematycznie utrudniają zapobieganie i eliminowanie chorób. Aby popełniać te zbrodnie, korporacje farmaceutyczne korzystają z usług niezliczonych wykonawców i wspólników w nauce, medycynie, środkach masowego przekazu i polityce. Nawet rządy państw są manipulowane czy też kierowane przez lobbystów i byłych pracowników ścisłego kierownictwa spółek farmaceutycznych. Przed dziesiątki lat legislacja wielu różnych krajów była kształtowana i nadużywana w celu promowania tego wartego wiele miliardów dolarów „przemysłu chorobowego”, co naraziło na ryzyko zdrowie i życie setek milionów niewinnych pacjentów i ludzi. Czynnikiem warunkującym rozwój przemysłu farmaceutycznego jako dobrze prosperującej działalności o charakterze inwestycyjnym była eliminacja konkurencji ze strony bezpiecznych, naturalnych metod leczenia, gdyż nie podlegają one ochronie patentowej, a zyski płynące z ich sprzedaży są niewielkie. Co więcej, naturalne terapie mogą skutecznie zapobiegać i likwidować choroby ze względu na ich kluczową rolę w metabolizmie komórkowym. Wskutek systematycznej eliminacji naturalnych metod leczenia i przejęcia systemów opieki zdrowotnej w większości krajów, przemysł farmaceutyczny uzależnił miliony ludzi – i niemalże wszystkie państwa – od swej działalności inwestycyjnej. 6 Przemysł farmaceutyczny jako zorganizowane oszustwo Przemysł farmaceutyczny oferuje „zdrowie” milionom pacjentów, lecz nie spełnia danej obietnicy. Zamiast tego udostępnia produkty, które jedynie łagodzą objawy i jednocześnie rozwijają nowe choroby, a to otwiera nowe możliwości dla przyszłej działalności handlowej. Aby zataić popełniane oszustwo, przemysł wydaje dwukrotnie więcej pieniędzy na czynności o charakterze maskującym niż na badania nad nowymi terapiami. Opisana powyżej organizacja oszukańczego procederu tłumaczy, dlaczego działalność inwestycyjna tego sektora mogła przebiegać spokojnie przez nieomal wiek za strategiczną zasłoną dymną przedstawiającą korporacje jako „dobrodziejstwo” ludzkości. Życie 6 miliardów ludzi i gospodarki większości krajów świata są zakładnikami przestępczych praktyk przemysłu farmaceutycznego. Zdemaskowanie farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach” W ciągu ostatnich dziesięciu lat stałem na czele działań zmierzających do zdemaskowania zorganizowanego oszustwa popełnianego przez ten najpotężniejszy na świecie przemysł inwestycyjny. Odegrałem kluczową rolę w wykazaniu, że największą przeszkodą na drodze do podniesienia poziomu zdrowotności na naszej planecie jest sam przemysł farmaceutyczny, a także jego inwestycyjny charakter i rozwój warunkowany dalszym rozprzestrzenianiem się chorób. Jako naukowiec miałem wyjątkową możliwość odkrycia prawdziwej przyczyny chorób sercowo-naczyniowych i innych chronicznych schorzeń. Wraz z kolegami i innymi osobami odegrałem też kluczową rolę w udokumentowaniu skutecznych, naturalnych i nie podlegających ochronie patentowej alternatyw farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach”. Identyfikacja naturalnych substancji, które optymalizują metabolizm komórkowy, pozwala zapobiegać i w dużej mierze wyeliminować wiele spośród najbardziej rozpowszechnionych dziś chorób, w tym schorzeń sercowo-naczyniowych, raka i szeregu innych. 7 Tło obecnego kryzysu międzynarodowego i wojny napastniczej przeciwko Irakowi W chwili obecnej, cztery zasadnicze czynniki zagrażają dalszemu istnieniu przemysłu farmaceutycznego i tym samym podstawom długofalowego przemysłu inwestycyjnego wartego setki miliardów dolarów: 1. Nierozwiązywalne spory prawne, prowadzące do lawiny powództw wnoszonych przeciwko wielu korporacjom farmaceutycznym z tytułu odpowiedzialności za jakość produktów. 2. Nierozwiązywalne konflikty o charakterze naukowym, powodowane przełomowymi odkryciami w zakresie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej terapii, które w poważnej mierze skutecznie likwidują choroby jako rynek. 3. Nierozwiązywalne spory etyczne, prowadzące do utraty wiarygodności przez cały przemysł farmaceutyczny z uwagi na fakt, że niebotyczne opłaty patentowe pobierane przez korporacje poważnie ograniczają dostęp do leków, stwarzając ryzyko przedwczesnej śmierci dla milionów osób. 4. Nierozwiązywalne konflikty korporacyjne. Ujawnienie, że farmaceutyczny model biznesowy zasadza się na zorganizowanym oszustwie. Przez dziesiątki lat kartel farmaceutyczny nie szczędził starań, aby chronić swój globalny biznes za pomocą leków opatentowanych i zakazać rozpowszechniania konkurencyjnych produktów, nie podlegających ochronie patentowej. Te działania są prowadzone na szczeblu międzynarodowym, przez infiltrację Parlamentu Europejskiego oraz nadużywanie Międzynarodowej Organizacji Zdrowia i innych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Obecnie, gdy największy na Ziemi przemysł inwestycyjny został zdemaskowany jako zorganizowane oszustwo i jest dręczony dziesiątkami tysięcy powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów, palącą kwestią stało się natychmiastowe wprowadzenie przepisów 8 ochronnych o ogólnoświatowym zasięgu, które pozwoliłyby zatuszować popełniane przestępstwa i zarazem umocnić kontrolę inwestycyjnego „robienia interesów na chorobach” nad zdrowiem ludzkim w skali globalnej. Uchwalenie dalekosiężnych przepisów ochronnych dla przemysłu o charakterze zorganizowanego oszustwa wiązało się z koniecznością ograniczenia praw obywatelskich i zastosowania innych drastycznych środków, których nie można by wprowadzić w okresie pokoju. Wprowadzenie tych rozwiązań w życie wymagało eskalacji istniejącego kryzysu międzynarodowego, szeregu konfliktów zbrojnych, w których z rozmysłem przewidziano by użycie broni masowej zagłady, i rozpętania wojny światowej. Tylko wtedy zaistniałaby ogólnoświatowa sytuacja psychologiczna pozwalająca na odstąpienie od praw obywatelskich, uchwalanie stanów wyjątkowych i wprowadzenie ogólnoświatowych praw ochronnych, które umożliwiłyby oskarżonym dalsze prowadzenie procederu „robienia interesów na chorobach” i popełnianie nowych przestępstw. W tej sytuacji przemysł farmaceutyczny stał się największym korporacyjnym sponsorem kampanii prezydenckiej George’a Busha, gdyż jego wybór pozwoliłby uzyskać bezpośredni wpływ na najpotężniejszy ośrodek władzy polityczno-wojskowej na świecie. Zdobycie prezydentury przez George’a Busha zapewniło grupie inwestycyjnej Rockefellera nieograniczony dostęp do Białego Domu, Pentagonu i do podejmowanych tam decyzji politycznych. Podobny wpływ w Wielkiej Brytanii uzyskała współpracująca z premierem Tonym Blairem grupa Rothschilda. Nie może zatem dziwić fakt, że dwaj najwięksi na świecie eksporterzy farmaceutyków – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Wielka Brytania – stanęli na czele bieżącego kryzysu międzynarodowego i doprowadzili do wybuchu wojny z Irakiem. Rzekoma konieczność tego konfliktu została przedstawiona opinii publicznej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i świata pod pozorem globalnej wojny z „terroryzmem”, eliminacji rządów przestępczych i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady. Tak oto te same korporacyjne grupy interesów i ci sami polityczni decydenci, którzy są odpowiedzialni za miliony zgonów powodowanych przez rozwijający 9 się nieprzerwanie proceder „robienia interesów na chorobach”, ponoszą pełną odpowiedzialność za narażenie na niepotrzebną śmierć dziesiątek tysięcy niewinnych mieszkańców Iraku oraz za śmierć młodych żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajów. Co więcej, ponoszą oni odpowiedzialność za rozpętanie i prowadzenie przeciwko Irakowi wojny napastniczej bez żadnego mandatu międzynarodowego, a także za zniewolenie, grabieże i inne zbrodnie popełniane obecnie w okupowanym Iraku. Jeżeli te grupy interesów i ich polityczni współpracownicy nie zostaną natychmiast pociągnięci do odpowiedzialności za opisane powyżej zbrodnie, to najprawdopodobniej będą kontynuować eskalację kryzysu międzynarodowego, w ostatecznym rozrachunku ryzykując wybuch wojny, w której może zostać użyta broń masowej zagłady. W tak krytycznej sytuacji historycznej zwracam uwagę Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości na te zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, zbrodnie agresji i ludobójstwa, namawiając go usilnie, aby niezwłocznie podjął działania w celu zapobieżenia dalszym zbrodniom i najpotworniejszej katastrofie – wojnie światowej. Jednocześnie wzywam wszystkie osoby oraz wszystkie rządy, spółki i inne organizacje, które ucierpiały wskutek tych zbrodni lub pragną doprowadzić do ich ukrócenia, do przyłączenia się do niniejszego oskarżenia. 10 ZARZUTY OSKARŻENIA Zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu dotyczą dwóch zasadniczych kategorii zbrodni: • Zbrodni popełnianych przez farmaceutyczne „robienie interesów na chorobach”, w tym zbrodni ludobójstwa i innych zbrodni przeciwko ludzkości. • Zbrodni związanych z wojną prowadzoną w 2003 roku przeciwko Irakowi oraz z międzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej, w tym zbrodni wojennych i agresji oraz innych zbrodni przeciwko ludzkości. Te dwie kategorie są bezpośrednio powiązane ze sobą, gdyż przestępcze czyny są popełniane w imieniu i w celu obrony interesów tych samych korporacyjnych grup inwestycyjnych i ich politycznych współpracowników. Oskarżonym zarzuca się popełnienie najcięższych zbrodni przeciwko całej ludzkości, w związku z czym podlegają oni zasadzie międzynarodowego ścigania sądowego. 1. ZBRODNIE POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH” 1.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają sądowemu ściganiu przestępstw w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 11 1.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 1.2.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 1.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają ściganiu sądowemu w myśl Artykułu 7 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 1.2.1. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu morderstw (Artykuł 7a) 1.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na przeprowadzaniu eksterminacji (Artykuł 7b) 1.2.3. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na zniewalaniu (Artykuł 7c) 1.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 1.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych (Artykuł 7k) STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH” (ZARZUTY 1.1. – 1.2.) 1. Oskarżeni umyślnie i systematycznie podtrzymują istnienie chorób sercowo-naczyniowych, w tym podwyższonego ciśnienia krwi, niewydolności serca, powikłań cukrzycowych i innych schorzeń, raka, 12 chorób zakaźnych (w tym AIDS), osteoporozy i wielu innych powszechnie występujących dziś chorób, którym według przyjętej oceny można w dużej mierze zapobiec przy użyciu naturalnych środków. Oskarżeni celowo doprowadzili do niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 2. Oskarżeni systematycznie i celowo uniemożliwiają wytępienie chorób sercowo-naczyniowych, raka i innych schorzeń poprzez utrudnianie i blokowanie rozpowszechniania ratujących życie informacji na temat korzyści zdrowotnych wynikających z naturalnych metod leczenia nie podlegających ochronie patentowej. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. 3. Oskarżeni celowo i systematycznie rozwijają istniejące choroby i powodują powstawanie nowych poprzez produkowanie i wprowadzanie na rynek farmaceutyków służących do krótkotrwałego leczenia objawowego, lecz posiadających znane i szkodliwe długofalowe skutki uboczne. Wskutek tego oskarżeni celowo doprowadzili do dalszych niepotrzebnych cierpień i przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 2. ŚCIŚLE OKREŚLONE ZBRODNIE POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM 2.1. Zbrodnia ludobójstwa Oskarżeni są winni zbrodni ludobójstwa, w związku z czym podlegają ściganiu sądowemu w myśl Artykułu 6 Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Zgodnie z ww. Statutem, termin „ludobójstwo” oznacza każdy spośród niżej wymienionych czynów, popełniony z zamiarem zniszczenia, w całości lub w części, danej grupy narodowej, etnicznej, 13 rasowej lub religijnej. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.1.1. Ludobójstwa poprzez zabijanie (Artykuł 6a) 2.1.2. Ludobójstwa poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych lub wyrządzanie krzywd psychicznych (Artykuł 6b) 2.1.3. Ludobójstwa poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego (Artykuł 6c) 2.2. Zbrodnie przeciwko ludzkości W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin „zbrodnie przeciwko ludzkości” oznacza każdy z niżej wymienionych czynów, popełniony w ramach zakrojonego na szeroką skalę lub systematycznego ataku skierowanego przeciwko dowolnej populacji cywilnej, przy świadomości takiego ataku. Dotyczy to m.in. następujących ściśle określonych zbrodni: 2.2.1. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu morderstw (Artykuł 7a) 2.2.2. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na przeprowadzaniu eksterminacji (Artykuł 7b) 2.2.3. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na zniewalaniu (Artykuł 7c) 2.2.4. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na dokonywaniu deportacji lub przymusowego przesiedlania ludności (Artykuł 7d) 2.2.5. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na więzieniu lub innym krańcowym pozbawianiu wolności fizycznej (Artykuł 7e) 2.2.6. Zbrodni przeciwko ludzkości polegających na popełnianiu innych czynów niehumanitarnych o 14 podobnym charakterze, celowo powodując znaczące cierpienia, bądź na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych lub dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. (Artykuł 7k) 2.3. Zbrodnie wojenne W myśl Artykułu 7 Statutu Rzymskiego, termin „zbrodnie wojenne” oznacza naruszenia konwencji genewskich z dnia 12 sierpnia 1949 roku (konwencja genewska o traktowaniu jeńców wojennych, konwencja genewska o ochronie osób cywilnych podczas wojny). Tak więc w świetle Statutu, do zbrodni wojennych zalicza się m.in.: 2.3.1 Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym zabijaniu (Artykuł 8(2)(a)(i)) 2.3.2. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu tortur (Artykuł 8(2)(a)(ii)-1) 2.3.3. Zbrodnię wojenną polegającą na nieludzkim traktowaniu (Artykuł 8(2)(a)(ii)-2) 2.3.4. Zbrodnię wojenną polegającą na prowadzeniu eksperymentów biologicznych (Artykuł 8(2)(a)(ii)-3) 2.3.5. Zbrodnię wojenną polegającą na umyślnym powodowaniu poważnych cierpień (Artykuł 8(2)(a)(iii)) 2.3.6. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu i przywłaszczaniu własności (Artykuł 8(2)(a)(iv)) 2.3.7. Zbrodnię wojenną polegającą na odmowie zapewnienia uczciwego procesu (Artykuł 8(2)(a)(vi)) 2.3.8. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnej z prawem deportacji i przemieszczaniu (Artykuł 8(2)(a)(vii)-1) 2.3.9. Zbrodnię wojenną polegającą na niezgodnym z prawem pozbawianiu wolności (Artykuł 8(2)(a)(vii)-2) 2.3.10. Zbrodnię wojenną polegającą na braniu zakładników (Artykuł 8(2)(a)(viii)) 15 2.3.11. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu osób cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(i)) 2.3.12. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu obiektów cywilnych (Artykuł 8(2)(b)(ii)) 2.3.13. Zbrodnię wojenną polegającą na powodowaniu nadmiernej śmierci i obrażeń wśród osób cywilnych oraz na nadmiernym niszczeniu jej własności (Artykuł 8(2)(b)(iv)) 2.3.14. Zbrodnię wojenną polegającą na atakowaniu miejsc nie bronionych (Artykuł 8(2)(b)(v)) 2.3.15. Zbrodnię wojenną polegającą na zabijaniu lub ranieniu osób w sytuacjach innych niż działania wojenne (Artykuł 8(2)(b)(vi)) 2.3.16. Zbrodnię wojenną polegającą na okaleczaniu (Artykuł 8(2)(b)(x)-1) 2.3.17. Zbrodnię wojenną polegającą na niszczeniu lub zajmowaniu własności wroga (Artykuł 8(2)(b)(xiii)) 2.3.18. Zbrodnię wojenną polegającą na pozbawianiu obywateli wrogich państw przysługujących im praw (Artykuł 8(2)(b)(xiiv)) 2.3.19. Zbrodnię wojenną polegającą na używaniu trucizn lub broni wykorzystującej trucizny (Artykuł 8(2)(b)(xvii)) 2.3.20. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu zakazanych pocisków (Artykuł 8(2)(b)(xix)) 2.3.21. Zbrodnię wojenną polegającą na pogwałceniu godności osobistej (Artykuł 8(2)(b)(xxi)) 2.3.22. Zbrodnię wojenną polegającą na stosowaniu głodzenia jako metody prowadzenia działań wojennych (Artykuł 8(2)(b)(xxv)) 2.3.23. Zbrodnię wojenną polegającą na mordowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-1) 2.3.24. Zbrodnię wojenną polegającą na okrutnym traktowaniu (Artykuł 8(2)(c)(i)-3) 16 STRESZCZENIE UZASADNIENIA ZARZUTÓW DOTYCZĄCYCH ZBRODNI ZWIĄZANYCH Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI I BIEŻĄCYM KRYZYSEM MIĘDZYNARODOWYM (ZARZUTY 2.1.1 – 2.3.24) 1. Oskarżeni umyślnie rozpoczęli wojnę napastniczą przeciwko Irakowi, bez żadnego mandatu międzynarodowego. 2. Oskarżeni umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego, stosując w tym celu m.in. elementy wojny psychologicznej i faktyczne działania zbrojne. Celem tej strategii eskalacji jest stworzenie ogólnoświatowego stanu wyjątkowego, który umożliwi odstąpienie od praw obywatelskich w skali globalnej, co wiąże się z wprowadzeniem dalekosiężnych praw o charakterze protekcjonistycznym. Wojna napastnicza przeciwko Irakowi, prowadzona pod pozorem globalnej wojny z „terroryzmem” i krucjaty przeciwko rozprzestrzenianiu broni masowej zagłady, stanowi część tej strategii. 3. W trakcie swej napastniczej wojny przeciwko narodowi irackiemu, oskarżeni umyślnie popełniali zbrodnie ludobójstwa, mordowania i okaleczania oraz zbrodnie polegające na powodowaniu poważnych uszkodzeń cielesnych i dotkliwego uszczerbku w zdrowiu psychicznym. 4. Oskarżeni celowo popełnili zbrodnię polegającą na niszczeniu i zajmowaniu własności publicznej i prywatnej – zarówno w trakcie działań wojennych, jak i po ich zakończeniu. Irak posiada drugie największe na świecie zasoby ropy naftowej, które są obecnie rabowane w imieniu oskarżonych dla prywatnego zysku. Szczegółowe dane przedstawiono w poniższym dziale poświęconym dowodom. 17 HISTORYCZNY PRECEDENS NINIEJSZEGO OSKARŻENIA Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, akt oskarżenia przeciwko kierownictwu kartelu IG Farben Przeszło pół wieku temu, Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze skierował akt oskarżenia przeciwko kierownictwu korporacji IG Farben, największego kartelu farmaceutyczno-petrochemicznego międzywojennej Europy. Trybunał pociągnął do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za drugą wojnę światową i ustanowił precedens międzynarodowego ścigania sądowego zbrodni wojennych, kładąc podwaliny pod haski Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Niewiele osób wie o tym, że Trybunał skazał nie tylko przywódców politycznych i wojskowych, ale również członków kierownictwa korporacji, które pomogły Hitlerowi przejąć władzę. W stan oskarżenia postawiono łącznie 24 osób ze ścisłego kierownictwa i menedżerów IG Farben. Główny Oskarżyciel z ramienia Stanów Zjednoczonych, Telford Taylor, stwierdził w swej mowie wstępnej, że „w akcie oskarżenia zarzuca się tym osobom, iż w pełni świadomie ściągnęły na rodzaj ludzki najbardziej niszczycielską i katastrofalną wojnę w historii ludzkości. Oskarża się ich o masowe zniewalanie, rabowanie i mordowanie. Są to straszne zarzuty.” Kontynuował następująco: “Głównymi zbrodniarzami wojennymi są nie nazistowscy szaleńcy, lecz właśnie ci oskarżeni pracownicy najwyższych szczebli kierowniczych. Jeżeli ich przestępstwa nie ujrzą światła dziennego, a oni sami nie zostaną ukarani, to w przyszłości dokonają zbrodni znacznie cięższych niż te, jakie kiedykolwiek mógłby popełnić Hitler.” W 1947 roku, kierownictwu IG Farben postawiono następujące główne zarzuty: • Zarzut 1: planowanie i prowadzenie wojny napastniczej oraz podbój innych krajów, czego wynikiem były bezprecedensowe zniszczenia na całym świecie, śmierć milionów istnień ludzkich i długotrwałe cierpienia wielu milionów innych osób. 18 • Zarzut 2: deportowanie, rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w krajach okupowanych w celu osiągnięcia trwałej kontroli gospodarczej nad tymi krajami, a także inne straszne zbrodnie. • Zarzut 3: zniewalanie, terroryzowanie, torturowanie, mordowanie i znęcanie się nad milionami ludzi. Teraz – pół wieku później – zarzuty postawione w niniejszym oskarżeniu są uderzająco podobne: • Planowanie i prowadzenie wojny napastniczej przeciwko Irakowi pod pozorem zwalczania międzynarodowego terroryzmu i rozprzestrzeniania broni masowej zagłady. Wynikiem tej wojny jest dewastacja dużych obszarów kraju, śmierć tysięcy ludzi i odniesienie obrażeń przez setek tysięcy innych osób. • Rabowanie i niszczenie własności publicznej i prywatnej w dążeniu do uzyskania władztwa gospodarczego i kontroli nad całymi częściami świata poprzez doprowadzenie do eskalacji kryzysu międzynarodowego. W związku z tą wojną oskarżeni z rozmysłem przewidzieli użycie broni masowej zagłady, w tym broni jądrowej, chemicznej i biologicznej. • Ludobójstwo poprzez zabijanie, poprzez powodowanie poważnych uszkodzeń cielesnych oraz poprzez celowe narzucanie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego, jak również zbrodnie przeciwko ludzkości polegające na mordowaniu i popełnianiu innych czynów niehumanitarnych. DOWODY POPEŁNIENIA ZBRODNI Dowody na zarzuty przedstawione w niniejszym oskarżeniu także odnoszą się do dwóch głównych kategorii zbrodni: • Dowody na ludobójstwo i inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z farmaceutycznym „robieniem interesów na chorobach”. 19 • Dowody na zbrodnie wojenne i agresję oraz na inne zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione w związku z wojną przeciwko Irakowi i międzynarodową eskalacją działań zmierzających do wybuchu wojny światowej. 1. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIONE W ZWIĄZKU Z FARMACEUTYCZNYM „ROBIENIEM INTERESÓW NA CHOROBACH”. Przedstawiono precyzyjne dowody na to, że oskarżeni są odpowiedzialni za umyślne podtrzymywanie i rozwój chorób, celowo tworząc nowe choroby i rozszerzając stosowanie leków pierwotnie zarejestrowanych dla jednej choroby na możliwie największą liczbę schorzeń. Aby osiągnąć te cele, oskarżeni strategicznie zaprojektowali, wprowadzili w życie i zorganizowali oszukańczy proceder o skali ogólnoświatowej, który pod względem zasięgu gospodarczego nie ma sobie równych w historii ludzkości. 1.1. Celowy rozwój chorób Poniżej przedstawiono precyzyjne dowody naukowe na to, że oskarżeni celowo podtrzymują i rozwijają najbardziej rozpowszechnione dziś choroby – pomimo tego, że było można było im zapobiec i w dużej mierze doprowadzić do ich likwidacji, ocalając miliony istnień ludzkich. 1.1.1. Wieńcowa choroba serca Podstawową przyczyną choroby wieńcowej i zawałów jest strukturalne osłabienie i upośledzone funkcjonowanie ścianek tętnic, które – podobnie jak szkorbut – powstaje wskutek długotrwałego niedoboru witamin i innych niezbędnych czynników odżywczych. Jednakże farmaceutyczne podejścia do zapobiegania i leczenia choroby sercowo-naczyniowej celowo ignorują ten problem, skupiając się raczej na 20 terapii objawowej, przykładowo na obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Ww. farmaceutyki nie tylko nie leczą choroby, chociaż właśnie w tym celu są wprowadzane na rynek, ale także powodują skutki uboczne, które dają początek nowych schorzeniom. W skali ogólnoświatowej, liczba osób umierających na chorobę sercowo-naczyniową wskutek umyślnych przestępstw popełnianych przez oskarżonych sięga 12 milionów rocznie. 1.1.2. Podwyższone ciśnienie krwi Podstawową przyczyną podwyższonego ciśnienia krwi jest wzrost naprężeń w ściance tętnicy w wyniku niedoboru kluczowych czynników odżywczych we włóknach mięśniowych gładkich naczyń, co prowadzi do zwężenia tętnicy i zwiększenia ciśnienia krwi. W wielu dostępnych badaniach klinicznych udokumentowano korzyści wynikające dla pacjentów ze stosowania mikroczynników odżywczych nie objętych ochroną patentową, a w szczególności aminokwasu o nazwie arginina oraz magnezu. Niwelują one tkwiący u podstaw tego schorzenia niedobór, prowadząc w efekcie do złagodzenia naprężeń ścianek naczyniowych, powiększenia średnicy naczyń krwionośnych i obniżenia ciśnienia krwi. Farmaceutyki sprzedawane w celu leczenia podwyższonego ciśnienia krwi celowo koncentrują się na terapii objawowej. Dla przykładu, Beta-blokery obniżają częstość akcji serca, zaś środki moczopędne obniżają objętość krwi. Te farmaceutyki celowo nie redukują „spazmów” ścianek naczyń krwionośnych, które stanowią zasadniczą przyczynę podwyższonego ciśnienia krwi. Co więcej, ww. leki nie tylko nie zapewniają skutecznej terapii, ale także charakteryzują się długotrwałymi efektami ubocznymi, w tym m.in. – potencjalnie – powodują szereg nowych schorzeń, co sprzyja tworzeniu nowych rynków leków. Na całym świecie kilkaset milionów osób cierpiących na podwyższone ciśnienie krwi pozostaje niewyleczonych – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 21 1.1.3. Niewydolność serca Podstawową przyczyną niewydolności serca jest brak biokatalizatorów, określonych witamin, minerałów, karnityny, koenzymu Q10 i innych nośników bioenergii w milionach komórek mięśniowych serca. Wynikiem tego jest upośledzona praca pompująca serca i gromadzenie się wody w organizmie. Tymczasem farmaceutyczne podejścia do terapii niewydolności serca celowo ignorują ten fakt i koncentrują się na leczeniu objawowym. Diuretyki wprowadzane na rynek w celu leczenia niewydolności serca nie tylko nie usuwają wody nagromadzonej w organizmie, ale także wypłukują witaminy, minerały i inne nośniki bioenergii rozpuszczalne w wodzie. Tak więc farmaceutyki wprowadzane na rynek jako lekarstwo na niewydolność serca w rzeczywistości pogarszają tę chorobę i są odpowiedzialne za obniżenie długości życia pacjentów. Te farmaceutyki nie tylko celowo nie leczą choroby, ale także wypłukują z organizmu niezbędne czynniki odżywcze, przez co pogarszają pierwotną przyczynę schorzenia. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na niewydolność serca pozostaje niewyleczonych i w końcu umiera przedwcześnie – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. 1.1.4. Arytmia serca Podstawową przyczyną arytmii serca jest brak składników odżywczych, witamin, minerałów i innych nośników bioenergii w milionach elektrycznych komórek mięśniowych serca. Upośledza to wytwarzanie i przewodzenie impulsów elektrycznych wymaganych dla normalnej pracy serca. Przeprowadzone ostatnio badania kliniczne kontrolowane grupą porównawczą, której podano placebo, wykazało w sposób jednoznaczny, że terapeutyczne zastosowanie składników odżywczych to skuteczny, bezpieczny i tani sposób poprawienia stanu zdrowotnego przy arytmii serca. 22 Jednakże farmaceutyczne podejście do leczenia arytmii serca celowo ignoruje ten fakt, koncentrując się na symptomach. Leki wprowadzane na rynek częstokroć pogarszają nieregularność uderzeń serca, powodują zatrzymanie akcji serca i przedwczesną śmierć pacjentów. Dziesięć lat temu autor Thomas Moore, w książce zatytułowanej „Deadly Medicine, udokumentował”, że jedna nowa grupa leków przeciwko arytmii serca zebrała w Stanach Zjednoczonych śmiertelne żniwo przewyższające liczbę ofiar poniesionych przez ten kraj podczas wojny wietnamskiej. Na całym świecie przeszło sto milionów osób cierpiących na arytmię serca pozostaje niewyleczonych – bezpośrednio wskutek działań podejmowanych przez oskarżonych. Liczba zgonów rośnie dziennie. 1.1.5. Rak Do niedawna rak był uważany za wyrok śmierci. Ostatnie osiągnięcia w dziedzinie medycyny naturalnej i komórkowej radykalnie zmieniły sytuację. Także w przypadku tej choroby okazuje się, że badania medyczne w zakresie terapii nie podlegających ochronie patentowej zostały celowo zaniedbane i wykluczone przez oskarżonych na rzecz nieskutecznych leków, które pozwalają na dalsze istnienie epidemii raka jako jednego z najbardziej dochodowych rynków. Z uwagi na szczególną powagę zbrodni popełnionych przez oskarżonych w związku z epidemią raka, poniżej opisaliśmy ją w większym uszczegółowieniu. Faktem naukowym jest, że wszystkie nowotwory rozprzestrzeniają się w oparciu o ten sam mechanizm, tj. korzystają z enzymów trawiących kolagen (kolagenazy, metaloproteinazy). Zastosowanie w terapii naturalnego aminokwasu o nazwie lizyna – a zwłaszcza w połączeniu z innymi nie podlegającymi ochronie skladnikami odżywczymi – może zablokować te enzymy i tym samym zahamować rozprzestrzenianie się komórek rakowych. Wszystkie zbadane dotąd rodzaje nowotworów, w tym m.in. rak piersi, rak prostaty, rak płuc, rak skóry, oponiak i szereg innych, reagują na ww. metodę leczenia. 23 Jedyny powód, dla którego ten przełom w medycynie nie został dalej zbadany i nie jest stosowany na całym świecie w leczeniu pacjentów cierpiących na nowotwory, to fakt, że rzeczone substancje nie podlegają ochronie patentowej i tym samym zapewniają bardzo niską marżę zysku. Co ważniejsze, każda skuteczna metoda leczenia dowolnej choroby prowadzi w końcu do jej likwidacji, a co za tym idzie – do zniszczenia wartego wiele miliardów dolarów rynku lekarstw. Wprowadzanie na rynek farmaceutyków przeznaczonych dla osób cierpiących na raka odznacza się szczególnym poziomem oszustwa i złej woli. Pod pozorem leczenia nowotworów przy pomocy środków objętych eufemistyczną nazwą „chemoterapeutyki” podaje się pacjentom substancje toksyczne, w tym także pochodne gazu musztardowego. Fakt, że te toksyczne czynniki niszczą również miliony zdrowych komórek w organizmie, został z pełną świadomością wzięty pod uwagę. Wiedząc o powyższym, z rozmysłem uwzględniono następujące konsekwencje: po pierwsze, rak będzie w dalszym ciągu epidemią globalną, zapewniając ekonomiczną podstawę wartego wiele miliardów dolarów procederu „robienia interesów na chorobach”. Po drugie, systematyczne stosowanie środków toksycznych w postaci chemioterapii powoduje epidemię nowych chorób u pacjentów cierpiących na nowotwory. W wyniku tej terapii rynek farmaceutyków służących leczeniu niebezpiecznych skutków ubocznych pierwotnych leków – obejmujących m.in. zakażenia, zapalenia, krwawienia i niewydolność narządów – jest jeszcze większy niż rynek chemoterapeutyków. Tak więc oskarżeni zastosowali zorganizowany plan wprowadzania w błąd ze szkodą dla setek milionów osób cierpiących na nowotwory, przy czym przyświecał im tylko jeden cel: wzbogacenie się. 1.1.6. AIDS i inne choroby zakaźne Podobne celowe plany wprowadzania w błąd zastosowano w przypadku jednej z najgroźniejszych epidemii w dziejach ludzkości – AIDS. Już 10 lat 24 temu badania naukowe wykazały, że witamina C może obniżyć replikację wirusa HIV o ponad 99%. Ten fakt był znany oskarżonym od ponad dekady. Rozmyślne ignorując i obchodząc tę bezpieczną i tanią metodę leczenia, nie podlegającą ochronie patentowej, oskarżeni opracowywali leki przeciwko AIDS, które cechują się poważnymi efektami ubocznymi i – z uwagi na wygórowane tantiemy patentowe – są poza zasięgiem finansowym znakomitej większości mieszkańców naszej planety. Tak oto poprzez stosowanie przestępczego planu działalności komercyjnej oskarżeni są winni narażenia na ryzyko utraty życia oraz spowodowania śmierci setek milionów ludzi w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i innych częściach świata. W podobny sposób zbojkotowali oni informacje, z których wynika, że najistotniejszym środkiem, jaki należy przedsięwziąć w celu zwiększenia odporności na choroby zakaźne, jest zapewnienie optymalnego przyjmowania witamin: B6 i B12, kwasu foliowego i pewnych innych niezbędnych składników odżywczych. Jest faktem naukowym, że te biokatalizatory metabolizmu komórkowego zwiększają wytwarzanie leukocytów, które są główną bronią organizmu w walce z każdym zakażeniem. Poprzez systematyczne zatajanie tych informacji, w szczególności przed setkami milionów dzieci i dorosłych w krajach rozwijających się, przemysł farmaceutyczny celowo naraża na ryzyko życie setek milionów ludzi zamieszkujących te części świata. Wszyscy oskarżeni wiedzą, że prawie nikogo spośród ww. nie stać na terapie farmaceutyczne, w związku z czym osoby te czeka śmierć. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie objętych ochroną patentową alternatyw, które pozwalają zapobiegać i zwalczać choroby zakaźne, nie tylko prowadzi do śmierci milionów osób, ale także do upadku gospodarczego wielu krajów rozwijających się. Bezpośrednim tego wynikiem jest dramatyczne pogłębienie już istniejącego braku równowagi we współczesnej gospodarce światowej. Ww. kraje celowo wciąga się w konflikt, który mogą tylko przegrać. 25 1.1.7. Inne choroby Na podobnej zasadzie egzystują choroby zwyrodnieniowe, zapalne i zakaźne, a także cały szereg innych, stanowiąc poważny problem zdrowotny, albowiem oskarżeni otoczyli te schorzenia troską i opieką jako rynki dla realizowanego przez siebie przestępczego „robienia interesów na chorobach”. 26 1.2. DOWODY DOTYCZĄCE PRZESTĘPCZYCH PLANÓW MARKETINGOWYCH AUTORSTWA OSKARŻONYCH 1.2.1 Celowe rozwijanie chorób i powodowanie u pacjentów nowych chorób w celu zapewnienia wzrostu popytu na produkty farmaceutyczne Dążąc do zapewnienia wzrostu kontrolowanych przez siebie rynków, oskarżeni celowo produkują i wprowadzają do obrotu niżej wymienione grupy leków – chociaż znane są ich szkodliwe skutki uboczne. Działając w sposób przestępczy, oskarżeni z rozmysłem wywołują nowe choroby pod pozorem zwalczania istniejących schorzeń. Fakt, że te nowe choroby, będące wynikiem skutków ubocznych stosowania oryginalnych leków, mogą pojawić się nawet wiele lat później, jest również wykorzystywany w celu ukrycia ich oszukańczego planu: Leki obniżające poziom cholesterolu, a w szczególności tzw. statyny i fibraty, są masowo dystrybuowane pod pozorem zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Stwierdzono, że w dawkach podawanych obecnie milionom pacjentów na całym świecie, leki te wywołują nowotwory. Chemoterapeutyki są wprowadzane do obrotu jako rzekome lekarstwo na nowotwory. W rzeczywistości powodują one szereg niezwykle poważnych efektów ubocznych, z których najczęściej występującym jest wywoływanie nowych nowotworów. Cały przestępczy plan marketingowy dla chemoterapii może funkcjonować jedynie dlatego, że oskarżeni utożsamili nowotwory z wyrokiem śmierci – nawet przedłużenie życia pacjenta o kilka miesięcy za pomocą chemoterapii jest przedstawiane jako niezwykły sukces. Aspiryna jest masowo dystrybuowana pod pozorem zapobiegania zawałom i udarom serca, jednakże wiadomo, że długotrwałe użytkowanie tego leku prowadzi do niszczenia kolagenu, tym samym stopniowo 27 zwiększając ryzyko wystąpienia zawału i udaru serca, ale również innych chorób, takich jak wrzody żołądka czy krwawienie żołądkowo-jelitowe. Leki przeciwzapalne są stosowane do zwalczania bólu i zapaleń, np. w przypadku artretyzmu. Jednakże wiele z nich niszczy tkanki łączne, tj. stawy. Ich długotrwałe użytkowanie nie rozwiązuje problemów zdrowotnych, lecz prowadzi do ich pogłębienia. Antagoniści wapnia to leki masowo dystrybuowane pod pozorem leczenia podwyższonego ciśnienia krwi i zapobiegania zawałom, jednakże wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje większą podatność na zawały, udary serca i inne choroby. Estrogen i inne leki hormonalne są masowo rozprowadzane pod pozorem zapobiegania osteoporozie i schorzeniom serca, lecz wiadomo, że ich długotrwałe stosowanie powoduje raka u ponad 30% zażywających je kobiet. Szczególnie częstymi formami nowotworów powodowanych przez te leki są nowotwory o podłożu hormonalnym, takie jak rak piersi czy macicy. Leki uspokajające i antydepresyjne. Kolejnym mechanizmem stosowanym przez oskarżonych, aby systematycznie rozwijać rynki, jest umyślne uzależnianie osób w celu zwiększenia sprzedaży leków. Udowodniono, że wiele leków uspokajających i antydepresyjnych, w tym także powszechnie stosowane valium (diazepam), powoduje uzależnienie i lekomanię. Aby zwiększyć globalną sprzedaż tych leków, oskarżeni wychwalają ich zalety w całostronicowych reklamach prasowych kierowanych do społeczeństwa. Inne leki. Ponieważ podleganie ochronie patentowej jest czynnikiem o krytycznym znaczeniu dla farmaceutycznej działalności inwestycyjnej, typowe farmaceutyki są syntetycznymi substancjami, działającymi toksycznie na organizm ludzki. Prawie dla wszystkich leków obowiązuje jedna i ta sama oszukańcza zasada handlowa – stosować krótkofalowe leczenie symptomów, jednocześnie szkodząc organizmowi i stopniowo wytwarzając nowe choroby, które przyczynią się do powstania i rozwoju nowych rynków. 28 1.2. Rozszerzanie rynków leków farmaceutycznych o nowe choroby Popełniając te zbrodnie, oskarżeni celowo rozszerzają istniejące rynki leków farmaceutycznych poprzez wynajdywanie nowych stanów, dla których zalecają stosowanie leków uprzednio rekomendowanych dla zupełnie innych chorób. Poniższe przykłady są wystarczającym tego dowodem: Pastylki od bólu głowy rzekomo zapobiegają chorobom serca. Aspirynę opracowano jako tabletkę łagodzącą ból, w tym także ból głowy, natomiast obecnie jest ona masowo rozprowadzana i zalecana przez oskarżonych jako środek nadający się do długotrwałego stosowania– nawet przez osoby zdrowe – gdyż rzekomo zapobiega i leczy choroby serca i inne poważne dolegliwości. Antybiotyki rzekomo zwalczają wieńcową chorobę serca. W celu rozszerzenia globalnego rynku na antybiotyki, oskarżeni sfabrykowali i na skalę ogólnoświatową rozpowszechnili tzw. „teorię bakteryjną” ataków serca. Nie mając żadnych dowodów na to, że bakterie chlamydia lub inne powodują miażdżycę tętnic czy zawały serca, oskarżeni w sposób przestępczy wypromowali powszechne stosowanie antybiotyków nawet przez osoby zdrowe pod pozorem zapobiegania zawałom serca. Powyższe przykłady dają ogólne pojęcie o praktykach stosowanych przez oskarżonych w celu systematycznego rozszerzania stosowania ich leków na inne choroby. Ten plan marketingowy jest faktycznie zasadą, nie zaś wyjątkiem. Wykaz zbrodni popełnionych w tym kontekście należałoby uzupełnić i uaktualnić podczas dalszych badań. 1.4. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNĄ INFILTRACJĄ RÓŻNYCH SEKTORÓW SPOŁECZEŃSTWA W CELU UŁATWIENIA POPEŁNIANIA WW. ZBRODNI. Oskarżeni systematycznie i celowo infiltrują świat medycyny i sektory opieki zdrowotnej w wielu krajach świata w celu doprowadzenia ich do zależności finansowej i innej, tak aby mogli dalej prowadzić proceder „robienia interesów na chorobach” i popełniać nowe zbrodnie. 29 Zasadniczym celem realizowanych przez nich badań medycznych nie jest znalezienie najbardziej skutecznej, bezpiecznej i taniej metody leczenia określonych chorób, lecz określenie największych rynków chorobowych i osiągnięcie na tych rynkach największych zysków dla producentów leków. W ramach tej strategii, w ciągu kilku ostatnich dekad oskarżeni systematycznie usuwali z akademickich programów nauczania zagadnienia dotyczące skutecznych, lecz nie podlegających ochronie patentowej terapii naturalnych. Celowo dążą do kształcenia pokoleń nie posiadających żadnej lub jedynie ograniczoną wiedzę na temat ratujących życie korzyści wynikających z naturalnych metod leczenia. Jednocześnie nauczanie akademickie w zakresie terapeutyki zostało przejęte przez nowe wydziały farmakologii. Tak więc co najmniej kilka pokoleń lekarzy opuściło mury uczelni będąc jedynie wyszkolonymi przedstawicielami handlowymi farmaceutycznego „robienia interesów na chorobach”. Aby ukryć tę strategię, leki objęte ochroną patentową przedstawiano jako „naukowe”, a nawet nazywano je „lekami etycznymi”, podczas gdy terapie naturalne – nie podlegające ochronie patentowej – określano mianem „nienaukowych”. W podobny sposób oskarżeni systematycznie i z rozmysłem infiltrowali mass media, tworząc zależności finansowe i inne, a także rozpowszechniając wprowadzające w błąd, fałszywe informacje w celu zatajenia swych przestępczych działań, promowania „robienia interesów na chorobach” i popełniania innych zbrodni. Oskarżeni celowo i systematycznie popełniali nadużycia na systemach legislacyjnych i politycznych większości krajów w celu uchwalania praw, służących zwiększaniu prowadzonej przez nich sprzedaży nieskutecznych i niebezpiecznych, lecz lukratywnych farmaceutyków, a dotyczących wprowadzania przepisów i promowania innych środków. Oskarżeni nadużywali swych wpływów politycznych w celu zmuszania do przyjmowania prawodawstwa, które pozwalało im przywłaszczać sobie miliardy dolarów pod przykrywką „ubezpieczeń zdrowotnych” oraz innych publicznych i prywatnych funduszy zdrowia. Promując swój oparty na oszustwie proceder „robienia interesów na chorobach”, pobierali pieniądze 30 od osób fizycznych, korporacji i rządów na całym świecie poprzez żądanie zapłaty za nieskuteczne i szkodliwe terapie. W ten oto sposób oskarżeni zapewniają niebotyczne zyski dla przemysłu farmaceutycznego oraz powodują niepotrzebne cierpienia i doprowadzają do przedwczesnej śmierci setek milionów ludzi. Oskarżeni umyślnie i systematycznie infiltrowali i nadużywali władzy Parlamentu Europejskiego oraz innych ciał regionalnych i międzynarodowych, w tym m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), a także wielu innych krajowych i międzynarodowych ciał politycznych w celu popełniania zbrodni przeciwko ludzkości. 1.5. ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNYM BLOKOWANIEM SKUTECZNYCH, NIE PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE PATENTOWEJ TERAPII NATURALNYCH Pragnąć zabezpieczyć swój sztucznie rozwijany inwestycyjny proceder „robienia interesów na chorobach”, oskarżeni podjęli próbę strategicznej eliminacji dostępu ludzi na całym świecie do naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Aby zrealizować ten cel, oskarżeni zastosowali szereg rozwiązań strategicznych: 1. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni celowo i systematycznie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie witaminy C (kwasu askorbinowego). Nie posiadając tej wiedzy, niemal wszyscy ludzie cierpią na niedobór witaminy C i przez to są podatni na choroby sercowo-naczyniowe i inne. Postępując podobnie, oskarżeni systematycznie i umyślnie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do kolejnej podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie 31 aminokwasu o nazwie lizyna. Nie dysponując tą wiedzą, prawie wszyscy ludzie cierpią na niedobór lizyny i są podatni na nowotwory i inne choroby. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi. 2. Publiczne dyskredytowanie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni umyślnie i systematycznie oszukiwali społeczeństwo poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, wprowadzających w błąd i sfabrykowanych informacji, które dyskredytują naturalne, nie podlegające ochronie patentowej metody leczenia w celu ochrony i rozwoju procederu „robienia interesów na chorobach”, opartego na lekach objętych ochroną patentową, oraz żeby móc popełniać inne przestępstwa. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi. 3. Zakazywanie rozpowszechniania informacji zdrowotnej związanej z naturalnymi, nie podlegającymi ochronie patentowej metodami leczenia. Oskarżeni celowo nadużywali swych wpływów politycznych w celu wprowadzenia w życie legislacji – zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym,która zasadniczo zakazałaby rozpowszechniania terapeutycznych i zapobiegawczych informacji zdrowotnych dotyczących naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Jednocześnie ta legislacja stanowi próbę ustanowienia arbitralnie niskich „górnych granic” dostępności tych naturalnych i bezpiecznych terapii, ten krok ma na celu wprowadzenie zakazu ich stosowania jako naturalnych środków terapeutycznych. Poprzez nadużywanie Komisji „Codex Alimentarius” Narodów Zjednoczonych, oskarżeni próbowali nawet wprowadzić takie prawa dla wszystkich państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych – czyli w skali ogólnoświatowej. 1.5.5. Obecnie, gdy wszystkie pokojowe sposoby zabezpieczenia farmaceutycznego procederu „robienia interesów na chorobach” skończyły się niepowodzeniem, oskarżeni zastosowali inną strategię. 32 Umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego w celu stworzenia warunków psychologicznych i prawnych, które pozwolą na natychmiastowe i ogólnoświatowe wprowadzenie w życie praw o charakterze protekcjonistycznym, tym samym zabezpieczając przyszłość „robienia interesów na chorobach” i możliwość dalszego popełniania przestępstw. 2. DOWODY NA LUDOBÓJSTWO, ZBRODNIE WOJENNE I INNE ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI, POPEŁNIANE W ZWIĄZKU Z WOJNĄ NAPASTNICZĄ PROWADZONĄ PRZECIWKO IRAKOWI. Oskarżeni popełniają zbrodnię polegającą na umyślnej eskalacji kryzysu międzynarodowego w stronę konfliktu, w którym użyto by broni masowej zagłady. oraz zbrodnię wojny napastniczej Oskarżeni konsekwentnie nadużywają tragicznych wydarzeń z dnia 11 września w celu skonstruowania scenariusza kryzysu międzynarodowego, który następnie wykorzystają dla uzasadnienia swej napastniczej wojny. Podczas gdy oskarżeni zmaksymalizowali czynnik psychologiczny tej tragedii, zablokowali oficjalne dochodzenie w sprawie wydarzeń, które doprowadziły do i faktycznie miały miejsce w dniu 11 września. To właśnie Biały Dom przez ponad rok sprzeciwiał się ustanowieniu niezależnej komisji. Tak więc, chociaż fakty dotyczące tej tragedii nie zostały w pełni ujawnione społeczeństwu, wydarzenia z dnia 11 września są nieprzerwanie nadużywane jako uzasadnienie kryzysowej sytuacji międzynarodowej. Nie potrafiąc ujawnić żadnych przekonujących dowodów dotyczących wydarzeń z dnia 11 września, oskarżeni wykorzystali tę tragedię w celu zdobycia Afganistanu. Militarnemu podbojowi tego kraju towarzyszyło 33 plądrowanie jego zasobów naturalnych, realizowane przez oskarżonych dla prywatnego zysku. Oskarżeni w podobny sposób wykorzystali ten sam pretekst, aby napaść na sąsiedni Irak. Działając pod pozorem zwalczania rozpowszechniania broni masowej zagłady, oskarżeni próbowali przymusić światową społeczność do wzięcia udziału w wojnie napastniczej przeciwko Irakowi. Pomimo tego, że zdecydowana większość Rady Bezpieczeństwa ONZ, znacząca większość państw członkowskich ONZ i niemal cała światowa opinia publiczna były przeciwne tej wojnie, oskarżeni i tak ją rozpoczęli. Wojna zaplanowana, rozpoczęta i prowadzona przez oskarżonych nie posiadała żadnego mandatu międzynarodowego, w związku z czym była wojną napastniczą i stanowiła zbrodnię przeciwko ludzkości. Jeżeli oskarżeni nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za tę zbrodnię, to cały system prawa międzynarodowego powstały po drugiej wojnie światowej w celu zapewnienia rodzajowi ludzkiemu ochrony przed zagładą, legnie w gruzach. Z braku międzynarodowego mandatu, jedynym uzasadnieniem, jakiego oskarżeni mogli użyć w celu popełnienia tego przestępczego czynu, było sfabrykowaniu pretekstu – rzekomego poszukiwania broni masowej zagłady w Iraku. Obecnie cały świat wie, że był to jedynie kolejny podstęp. Podczas tej napastniczej wojny przeciwko Irakowi zginęły dziesiątki tysięcy mieszkańców tego kraju – zarówno żołnierze, jak i osoby cywilne. Zabijanie na taką skalę w trakcie wojny nie mającej żadnego mandatu międzynarodowego jest zbrodnią ludobójstwa. Co więcej, setki tysięcy niewinnych osób, w dużej mierze dzieci, doznało obrażeń i okaleczeń, bądź też dotkliwego uszczerbku na zdrowiu psychicznym – wszystko w wyniku przestępczych czynów oskarżonych. Ponadto oskarżeni systematycznie i z rozmysłem zajęli pola naftowe i inne naturalne zasoby Iraku w celu wzbogacenia się na ich eksploatacji. Pragnąć zatuszować swe zbrodnie, oskarżeni rozpowszechniają fałszywe uzasadnienie, iż zajęcie zasobów naftowych leży w interesie i jest korzystne dla mieszkańców Iraku. 34 Dokonując okupacji Iraku i przywłaszczając sobie zasoby naturalne tego kraju w drodze wojny napastniczej, oskarżeni popełnili również zbrodnię polegającą na rabowaniu i zajmowaniu własności wroga. Oskarżeni systematycznie promowali eskalację tego kryzysu w celu dalszego ograniczenia praw obywatelskich poprzez tzw. ustawy antyterrorystyczne. Aby móc oszukiwać społeczeństwo podczas popełniania tych zbrodni, uchwalanym prawom celowo nadawano mylące nazwy, np. „Ustawa o Bezpieczeństwie Ojczyzny” czy „Ustawa Patriotyczna”, tym samym wymuszając poparcie polityczne dla odstąpienia od praw obywatelskich. Oskarżeni, systematycznie organizując tę eskalację, podjęli z rozmysłem próbę wykorzystania faktu, że uwaga mass mediów jest odwrócona, i wykonali pierwsze kroki mające na celu wprowadzenie praw o charakterze protekcjonistycznym w imieniu kartelu farmaceutycznego. Niewielu członków Kongresu wiedziało wówczas o tym, że do „Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny” wprowadzono zapis przyznający wytwórcom leków immunitet od powództw dotyczących odpowiedzialności za jakość produktów. Powyższy opis jest jedynie krótkim streszczeniem zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, jakie zostały popełnione przez oskarżonych, a także strategii polegającej na wykorzystywaniu tych zbrodni do popełniania jeszcze cięższych przestępstw, w tym m.in. umacniania pozycji globalnego „robienia interesów na chorobach”. W trakcie dalszego dochodzenia poświęconego tym zbrodniom wojennym należy wykorzystać całość dostępnych środków w celu oddania oskarżonych w ręce sprawiedliwości. Powyższe dotyczy w szczególności wszystkich informacji, które można uzyskać od agend Organizacji Narodów Zjednoczonych i inspektorów rozbrojeniowych ONZ, a także zgromadzonej przez źródła międzynarodowe informacji odnoszących się do popełnionych w Iraku zbrodni wojennych. 35 Narody świata będą żądały, aby uczestniczyć w tym procesie i móc przedkładać dokumentację dotyczącą zbrodni wojennych w celu przyspieszenia pracy wymiaru sprawiedliwości. OSKARŻENI Oskarżonymi są niżej wymienieni obywatele różnych państw, piastujący wysokie stanowiska w sektorach: korporacyjnym, wojskowym i politycznym: 1. George Walker Bush, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jest on głównym politycznym realizatorem interesów kartelu farmaceutycznego/petrochemicznego, jak również głównym wykonawcą politycznym zbrodni wojennych popełnianych w Iraku oraz innych zbrodni przedstawionych w niniejszym oskarżeniu. 2. Anthony Charles Lynton („Tony”) Blair, Premier Zjednoczonego Królestwa. Jest przywódcą i wykonawcą politycznym działającym we własnym imieniu, jak również wspólnikiem zbrodni popełnianych przez George’a Busha, opisanych w niniejszym oskarżeniu. 3. Richard Bruce („Dick”) Cheney, Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Cheney był dyrektorem naczelnym spółki Haliburton & Company z Dallas w stanie Texas, która obsługiwała przemysł naftowy. Po podboju Iraku, Haliburton stała się kluczowym uczestnikiem grabieży Iraku, prowadzonej pod pozorem odbudowy. 4. Donald Rumsfeld, Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rumsfeld był dyrektorem naczelnym kilku spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych, m.in. koncernu G. D. Searle, obecnie wchodzącego w skład Pharmacia. Przez kilka dekad pełnił rolę strategicznego organizatora farmaceutycznego procederu „robienia interesów na chorobach”, otrzymując szereg nagród od przemysłu farmaceutycznego. Oprócz George’a W. Busha, Donald Rumsfeld należał do głównych propagatorów rozpoczęcia napastniczej wojny przeciwko Irakowi. 5. John Ashcroft, Minister Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Zalicza się do strategów tzw. Ustawy o Bezpieczeństwie Ojczyzny, będącej jednym z narzędzi, za pomocą których oskarżeni systematycznie ograniczają prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych. Jest on 36 odpowiedzialny za wprowadzanie legislacji o charakterze protekcjonistycznym, która zasadniczo zapewniłaby przemysłowi farmaceutycznemu immunitet od odpowiedzialności za zbrodnie popełniane na terenie Stanów Zjednoczonych. 6. Tom Rich, Minister Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wspólnik Johna Ashcrofta w zakresie umacniania politycznej i ekonomicznej kontroli oskarżonych z zamiarem umożliwienia dalszego prowadzenia przez nich pozbawionego skrupułów procederu „robienia interesów na chorobach” oraz kontynuowania zbrodni poprzez systematyczne ograniczanie praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. 7. Condoleezza Rice, Doradczyni Prezydenta USA ds. Bezpieczeństwa Narodowego. Jest ona byłym dyrektorem koncernu petrochemicznego Chevron i odegrała instrumentalną rolę w promowaniu wojny napastniczej rozpoczętej przez oskarżonych. W sektorze farmaceutycznym, oskarżenie dotyczy następujących spółek i członków ich kierownictwa: 1. Pfizer Inc., dyrektora naczelnego – dra Henry’ego A. McKinnella, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 2. Merck & Co., Inc., dyrektora naczelnego – Raymonda V. Gilmartina, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 3. GlaxoSmithKline PLC, dyrektora naczelnego – dra Jeana-Pierre’a Garniera, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 4. Novartis AG, dyrektora naczelnego – dra Daniela Vasella, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 5. Amgen Inc., dyrektora naczelnego – Kevina Sharera, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 6. Astra Zeneca, dyrektora naczelnego – Sir Toma McKillopa, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 7. Ely Lilly and Company, dyrektora naczelnego – Sidneya Taurela, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 37 8. Abbott Laboratories, dyrektora naczelnego Milesa D. White’a, a także pozostałych członków kierownictwa i zarządu. 9. Innych spółek farmaceutycznych, ich dyrektorów naczelnych i zarządów, które podtrzymują i promują inwestycyjny proceder „robienia interesów na chorobach”, jak również popełniają inne zbrodnie. W sektorze petrochemicznym, oskarżenie dotyczy następujących spółek i
  • grypa666 said

   Jak dam to dzisiaj jako wpis to wszystkie inne „znikną” pod spodem. Czy jest to opublikowane w formie html’a? Pdf znalazłem, ale lepsze byłoby jako html.

 41. . said

  09.09.2009 Wtedy bedzie juz zapozno

  • ymym said

   Ja daty nie znam ale uważam, że przyszłość to nie coś co jest wyryte w kamieniu.

   Przyszłość to możliwość – najprościej to wytłumaczyć jako, jakby równoległe czasoprzestrzenie.
   Przyszłość zależy od naszych decyzji czy sytuacji w teraźniejszości…

   Za późno czy nie za późno – to akurat wszystko od nas samych i naszego zaangażowania zależy…

   • wiele możliwych osi czasu („multiple timelines”).. mamy wiele do powiedzenia w kwestii tego która się zamanifestuje 🙂

    pamiętajcie o samospełniających się przepowiedniach.. nie wierzcie za bardzo w bzdury, zwłaszcza samozagładę..

   • Adam said

    Kochani racja.

    Jest wiele „przyszłości” w zależności od tego jak się zachowamy i co zrobimy, taka przyszłość się zamanifestuje.

 42. […] Często zadawane pytania Często zadawane pytania,  autor: Piotr Bein  22.VIII.2009 W ostatnich tygodniach rozmawialem nt. […] […]

 43. nessaia said

  Kto zmusi Koreę, Chiny, panstwa arabskie do przyjecia szczepionek ? Dlaczego Europa i Stany Zjednoczone maja sie podac jak na tacy krajom komunistycznym i totalitarnym ? Europa i USA maja najmniejszy przyrost naturalny wzgledem reszty swiata, juz teraz mowi sie o zmniejszeniu swiata zachodniego bo kobiety nie chca rodzic i plyna przez to zagrozenia ze swiata chocby arabskiego, iz zaludnia ‚nasza’ strefe a teraz USA z Europa chca jeszcze zmniejszyc populacje ?
  Jaki cel albo raczej jaka ideą maja ci od NWO ? tylko kontrola i kasa ? na jakd dlugo ? az Chiny ich zmiazdza tak za jedno pokolenie jezeli nie szybciej ?
  Dziekuje za odpowiedzi

  • grypa666 said

   rasizm. Przeciwko rasie białej.

  • Piotr Bein said

   chiny ich zmiazdza?
   oni juz miazdza chiny

   • nessaia said

    kto miazdzy Chiny ?
    Ameryka soobie wojuje z Irakiem na podstawie jakichs niesprawdzonych przeslanek co do mozliwosci trzymania przez Irak broni biologicznej a Korea pol testuje sobie bombe atomowa majac gdzies wrzaski USA i EU i nie chce wpuscic ich do siebie. Rosja po cichu popiera i Irak i Koreę iChiny a Ty mowisz ze oni (USA jak mniemam) miazdza Chiny ??? Oo
    ciekawa teoria.
    Latwiej uwierzyc, ze USa i EU chca wybic cala reszte swiata zwlaszcza, ze gospodarka USa bardzo kuleje, ogloszenie pandemii pozwala im zamknac import z innych tanich krajow; zaczyna brakowac im wlasnych surowcow naturalnych, teraz wiecej oni importuja niz exportuja, lepiej wybic polowe nieprzychylnego USa swiata zeby zagarnac z tego jak najwiecej dla siebie niz niszczyc wlasnych rodakow, ktorzy w razie wojny swiatowej stanowia ich armie, rodakow ktorych nie jest tak duzo wzgledem reszty swiata nieprzychylnego USA i EU ….

  • Piotr Bein said

   rasizm, przeciw wszystkim procz oni
   pozorne popieranie np. muzulmanow w europie czy czeczencow, polakow i gruzinow przeciw rosji to tymczasowa zmylka, wykorzystanie jednych przeciw drugim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s