Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Stowarzyszenie – propozycje celów statutowych

Posted by grypa666 w dniu 22/08/2009

Jest wiele plusów działania jako stowarzyszenie, m.in. możliwość pozyskiwania środków (poprzez darowizny, dotacje, granty oraz działalność gospodarczą) na cele statutowe oraz występowanie na drogę sądową (dzięki osobowości prawnej stowarzyszenia).

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje celów statutowych stowarzyszenia, jednocześnie prosząc o Wasze komentarze i propozycje.

PROPOZYCJE CELÓW STATUTOWYCH STOWARZYSZENIA

 • uświadomienie i zneutralizowanie niebezpieczeństwa sztucznie wykreowanej pandemii i przymusowych szczepień niebezpieczną szczepionką
 • uświadomienie związków pomiędzy sztuczną pandemią, Codex Alimentarius, GMO i innymi globalnymi działaniami mającymi na celu osłabienie odporności i drastyczną redukcję populacji
 • zagwarantowanie wolności wyboru alternatywnych metod leczenia i dostępu do ziół i suplementów
 • zagwarantowanie dostępu do czystych ekologicznie upraw warzyw i owoców
 • uświadomienie niebezpieczeństwa GMO i wskazanie alternatyw
 • uświadomienie niebezpieczeństwa elektrosmogu i wskazanie rozwiązań
 • działania na rzecz powszechnego dostępu do praktycznych, przyjaznych człowiekowi i otoczeniu rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe

Jeśli przypadkiem ktoś z Was może pomóc przy opracowaniu takiego statutu i dokumentów do zarejestrowania stowarzyszenia, tym mniej będzie kosztów do pokrycia u adwokata.

Komentarze 23 to “Stowarzyszenie – propozycje celów statutowych”

 1. boryna102 said

  I w koncu cos sie zaczyna dziac.Ja ze swojej strony moge pomoc w tlumaczeniach ale tylko z Wloskiego.
  Oby tak dalej panowie.

 2. Rysiek said

  Witam
  Czy może jakiś historyk zbadać wątek dotyczący wieloletniego „guru” firmy Novartis, pana Arthura Stolla, który był jednym z osobistych lekarzy Adolfa Hitlera? Podobno objął stanowisko głównego farmaceuty w 1917 roku Pamiętam, jak Dziadek opowiadał mi, że państwa europejskie powinny zająć się wielkim śledztwem dotyczącym rodowodu większości firm farmaceutycznych.
  Pozdrawiam

  • i nikt tego po dziś dzień nie zrobił…
   ciekawe czy IBM odpowiedziało w jakikolwiek sposób za dostarczanie maszyn liczących nazistom?!

   Nasz świat opiera się na układach,układzikach i wieeelkich pieniądzach…

   HITORIA NIE ZNA SŁOWA „PRZEDAWNIENIE”!

  • Adam said

   do Ryśka:

   to jest do zrobienia. Jedyną kwestią jest czas.

 3. Magda said

  Witam.
  Czytam tego bloga chyba od początku i cieszę się,że są jeszcze u nas ludzie myślący.
  Jeśli chodzi o rodowody firm farmaceutycznych ,to na YT jest filmik: dr Rath „Kartel farmaceutyczny”.
  Pozdrawiam

  • Magda said

   Może ktoś by go wkleił, bo ja nie umiem.

   • PONTON21 said

    Dr Rath – kartel farmaceutyczny Wpisz to na you tubie bo calego linku do filmu to tez cos nie moge wkleic

  • Dr Rath – kartel farmaceutyczny (PL)
   „W ostatnich latach okazało się, że przemysł farmaceutyczny jest przynoszącym wiele bilionów dolarów biznesem, polegającym na „robieniu interesów na chorobach, którego przyszłość jest uzależniona od dalszego istnienia i rozwoju chorób.

   I. CEL KARTELU FARMACEUTYCZNEGO:
   Scementowanie globalnej kontroli nad własnymi inwestycjami zmierzającymi do „robienia interesów na chorobach. Istnienie przemysłu farmaceutycznego jest obecnie poważnie zagrożone. Procesy o odszkodowanie z powodu śmiertelnych skutków ubocznych spowodowanych przez zaledwie jeden lek doprowadzają do upadku koncern Bayer, flagowy okręt tego przemysłu. Narastający „efekt domina nieuchronnie zrujnuje ten największy sektor inwestycji na Ziemi. W tym samym czasie, postęp naukowy w dziedzinie naturalnych metod utrzymywania zdrowia, które to metody nie są chronione żadnymi patentami, stanowi skuteczną, bezpieczną i niedrogą alternatywę dla rynku opatentowanych lekarstw, którego wartość liczy się w bilionach dolarów.

   II. ŚRODKI DO OSIĄGNIĘCIA TEGO CELU:
   • Objąć kontrolą globalne interesy przemysłu farmaceutycznego poprzez wprowadzenie ustaw chroniących korporacje oraz ograniczanie praw obywatelskich. Taką kontrolę udałoby się wprowadzić tylko za pomocą drastycznych, ogólnoświatowych działań legislacyjnych, takich jak udzielenie immunitetu kompaniom farmaceutycznym, ograniczenie praw pacjentów do występowania z powództwami o odszkodowania, ograniczenie swobody informacji oraz wyeliminowanie jednego z najważniejszych praw obywatelskich – swobodnego dostępu do skutecznych, bezpiecznych i niedrogich naturalnych metod leczniczych, które to metody nie są chronione żadnymi patentami. To wszystko dzieje się aktualnie w USA.
   • Stworzenie psychologicznej atmosfery strachu w skali globalnej by przygotować grunt pod wprowadzenie tych ustaw na całym świecie. Tę wszechświatową atmosferę strachu można stworzyć tylko podczas wojny, w której zostanie użyta broń masowej zagłady, taka jak broń nuklearna, biologiczna czy chemiczna.

   III WARUNKI WSTĘPNE DO OSIĄGNIĘCIA TEGO CELU:
   • Międzynarodowe poparcie. Ta ryzykowna strategia może mieć szanse powodzenia tylko wówczas, gdy otrzyma poparcie ze strony prawa międzynarodowego albo organizacji takich jak Narody Zjednoczone. Brak takiego poparcia nieuchronnie doprowadzi do jej klęski, ponieważ za psychologiczny koszmar wojny nuklearnej czy biologicznej nie będzie można obwiniać innych. Żadna wojna, prowadzona poza międzynarodowym prawem, nie może być wykorzystywana do usprawiedliwiania ograniczania praw obywatelskich i zwróci się przeciwko tym, którzy ją sprowokowali.
   • Całkowita tajność. Najważniejszym warunkiem wstępnym sukcesu tej strategii jest dotrzymanie tajemnicy. Pod żadnym pozorem nie może być ona ujawniana przedwcześnie. Skoro 1). nie ma międzynarodowej legitymacji dla tej wojny i 2). plany kartelu farmaceutycznego zostały teraz ujawnione społeczeństwu, oba warunki wstępne nie zostały spełnione, a ich cel nie może być dalej realizowany. Rozpoczęcie wojny nuklearnej, biologicznej, czy chemicznej będzie oznaczało poświęcenie milionów ludzi bez osiągnięcia przez kartel farmaceutyczny jego celu! Każda rodzina w Ameryce, Wielkiej Brytanii i w każdym innym miejscu na świecie powinna być tego świadoma i działać natychmiast!”

   Więcej info: http://www.dr-rath-health-foundation.org

   link do listy odtwarzania wszystkich 4 cz.
   http://www.youtube.com/view_play_list?p=1722AFCC46826D1D&search_query=Dr+Rath++kartel+farmaceutyczny

 4. Rysiek said

  Jest jeszcze jedna równie istotna sprawa, która powinna zagościć na tej stronie jako osobny wpis, wraz z możliwością „rozwoju”, tzn. możliwością podpisania skargi do trybunału konstytucyjnego. Trybunał w Polsce to farsa, ale uważam, że sprawę należy jak najszybciej nagłośnić. Otóż mój kolega złożył petycję do Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącą łamania Konstytucji RP przez akcję kredytowania przeprowadzaną przez komercyjne banki. Banki komercyjne działają nie tylko w Polsce na zasadzie takiej samej jak fałszerze pieniędzy. Odpowiedź, którą otrzymał rozbawiła go i postanowił walczyć dalej:
  Zgodnie z Artykuł 227, ust. 1. Konstytucji R.P. „Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu WYŁĄCZNE prawo emisji PIENIĄDZA”
  Sytuacja w Polsce jest absurdalna, gdyż w prywatnych bankach komercyjnych nastąpiło przemieszanie i zespolenie dwóch funkcji;
  1. pożyczania pieniędzy z
  2. emisją pieniędzy.
  Ta druga funkcja jest funkcją zastrzeżoną dla NBP w Konstytucji R.P!!!
  Realizowanie takiej emisji pod pozorem udzielania pożyczek jest niezgodne z polskim prawem, choć stało się już dzisiaj powszechne oraz weszło do oficjalnej praktyki banków i uległo zbanalizowaniu.
  Bank komercyjny nie pożycza pieniędzy z depozytów, on je emituje, bowiem przywłaszczył sobie do tego prawo, oczywiście za zgodą i wiedzą NBP.
  W Konstytucji RP nie ma rozróżnienia na „znaki pieniężne” oraz „pieniądz bezgotówkowy” itd.
  Konstytucji RP nie można interpretować w dowolny sposób. Stwierdzenie „PIENIĄDZ” jest jednoznaczne i dotyczy każdej postaci emisji czy kreacji. Nazwa nie ma znaczenia. Liczy się skutek, czyli wypuszczanie w rynek nowego pieniądza.
  Proszę zająć się tym tematem. Jest podobnie istotny jak grypa i myślę, że bardzo powiązany.

  • Tomek said

   No to odpiszą, że najpierw NBP tworzy pieniądz i następnie przesyła je do konkretnego banku a ten może już taki pieniądz dać klientowi. Nic nie zdziałacie – to złodziejski system.

 5. Magda said

  Jeśli chodzi o stowarzyszenia:
  Mam taką ustawę z dn.7 kwietnia 1989 r.-Prawo o stowarzyszeniach.
  „W celu stworzenia warunków do pełnej realizacji gwarantowanej przepisami Konstytucji wolności zrzeszania się zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych umożliwienia obywatelom równego,bez względu na przekonania,prawa czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i wyrażania zróżnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych zainteresowań, a także uwzględniając tradycje i powszechnie uznawany dorobek ruchu stowarzyszeniowego , stanowi się ,co następuje (…)
  DZ.U.01.79.855; zm.Dz.U.03.96.874
  Stowarzyszenia rejestruje się w KRS i trwa to trochę.
  W/g zasad z 2003 (nie wiem czy dalej obowiązujących w tej formie) do założenia potrzeba:
  1.protokołu z zebrania założycielskiego na którym to zebraniu powołuje się stowarzyszenie
  – przedstawia się jego statut
  – podejmuje się uchwałę o założeniu stowarzyszenia
  – wybiera się Komitet Założycielski i upoważnia się go do podjęcia czynności rejestrowych
  2.wniosek KRS-WK;KRS-WM;KRS-W 20
  3.opłaty rejestracyjne
  To nie jest proste i potrzeba do tego prawnika
  Ze względu na czas może być już trochę za późno, co nie znaczy że nie trzeba spróbować.

  • prawnik jest, ale ludzi chętnych do czynnego udziału i pomocy za mało…

   Na razie kilka osób tłumaczy dokumentu… inni je opracowują, do tego załatwianie wszystkich spraw u prawnika, stowarzyszenie i wszystkie formalności, telefony, maile, pisanie artykułów, próba ogarnięcia tego wszystkiego – jest na prawdę dużo, duuużo pracy, jeśli nam wszystkim zależy aby to poszło do przodu – potrzebni są ludzi – i tyle!

   Jeśli jeszcze się nie dodaliście na http://www.swinskasprawa.pl
   – zróbcie to

   Facebook nie jest przez wszystkich lubiany, ale było to jedyne rozwiązanie na chwilę w której powstało…

   Pozdrawiam

 6. PONTON21 said

  Jedynym sposobem na dyktatyre finansowa zwana globalizacja jest oddolne organizowanie sie ludzi takie jak to stowarzyszenie. Innym bardzo dobrym krokiem w tym kierunku jest POZNAC I ZROZUMIEC jak dziala dyktatura bankierow. Jesli ludzie odrobia to zadanie domowe rozwiazanie stanie sie jasne. Cenna incjatywa jest takze PROJEKT CREDO chodzi o program edukacyjny i promocje wiedzy o systemie monetarnym w jakim zyjemy.Kazdego z nas on dotyka lecz malo kto go rozumie.Dlaczego bogaty staje sie jeszcze bogatszy a zwyklym ludziom zyje sie coraz ciezej? Jak to sie dzieje ze ciagle brakuje nam pieniedzy ale nie tylko nam nasz rzad takze tonie w dlugach.Budzet sie nie domyka wiec siegna mi i Tobie do kieszeni, podniosa podatki obetna wydatki lub sprzedadza np. KGHM.Tak dziala dyktatura finasowa zwana globalizacja.Kiedys ziemia nasiakala woda teraz nasiaka dlugami.Wiesz dlaczego tak sie dzieje? Winny jest system monetarny bankierow-prozniakow ktory przywlaszczyl sobie prawo do emisji NASZYCH pieniedzy w formie dlugu obciazonego lichwiarskim procentem.Nie znajdziesz na swiecie nikogo kto umial by racjonalnie naukowo odrzucic teze ze rzad powinien wyprodukowac w NBP pieniadze na sfinansowanie budzetu a nie pozyczac te pieniadze od jakis bankow zaciagajac oprocentowane pozyczki.No chyba ze LESZEK B. Niedouczeniem jest naiwne myslenie ze taki bank pozyczyl nam bo mial te pieniadze ON ICH NIE MA A POZYCZA!!! No moze troche ma tak jakies 3,5% a reszte czaruje jak magik z culindra, pozycza cala sume i realnie sciaga pozniej 120% a jak nie masz to SPRZEDAWAJ KGHM. Czyli te dlugi sa prawdziwe tak do wysokosci 3,5% bo taka jest wysokosc zabezpieczen kredytow a cala reszta to czary mary nawet jak nie oddasz bankowi to on nie traci bo przeciesz nie mozna stracic czegos czego sie nie mialo.Pozyczone z procentem trzeba zwracac, nawet jak nie bralas zadnego kredytu i oszczedzalas sumiennie na np super lokacie 6% bo przeciesz potrzebujesz odlozyc i kupic sobie np. mieszkanie za gotowke bo masz wstet do bankierow prozniakow. Ty widzisz jak dopisza ci te 6% do rachunku a umyka ci ze w cenie mieszkania zawarte sa juz odsetki od kredytu ktory musial zaciagnac developer, producent cegiel, itp zwykle bedzie tego jakies 30% Jest jak w Las Vegas Casino bank wygrywa zawsze ty masz swoje 6%.Rzad zaciaga kredyt ty go zwracasz w PIT Mistrzostwem swiata jest skladka czlonkowska w UE,ale to kiedy indziej. NBP oddalo za frajer swoje ale i nasze prawo do tworzenia naszej waluty kartelowi prywatnych bankow a oni tworza ja jako dlug z odsetkami jesli nie bralas u nich kredytu to w jakims tam stopniu odpowiadasz za obecny kryzys. No ale mialo byc o CREDO ta zabawa nic nie kosztuje a dostarczy ci dowodow ze jest tak jak pisze wyzej. to CREDO da Tobie swoje bilety za darmo , tak jak NBP powinien dawac nam darmo zlotowki oczywiscie tylko w wymiarze takim o ile wrasta gospodarka np 5% na rok i CREDO tez doda ci wiecej biletow o ile zwiekszy sie liczba uczestnikow i wymiany towar za CREDO usluga za CREDO. Moze ci doda 100% jesli o tyle wzrosnie rynek. NBP moglo by dawac zlotowki jako np 13 wyplata lub finasowac np budowe autostrad co w sumie rowna sie wrostowi naszej zamoznosci. Lecz tego nie robi bo oddalo ten przywilej kartelowi Rotschildow. Dlaczego o to juz jest pytanie do Leszka B.

 7. zyta said

  Dr Rath – kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL)

  • Magda said

   Możesz zdradzić jak to się robi,tzn. jak można wklejać filmiki?

   • przy każdym filmiku na stronie youtube z boku po prawej stronie jest zakładka „Umieść” – kopiujesz kod html, dostępny w okienku i wklejasz go na stronie w komentarzu.
    Tyle.
    Pozdrawiam.

 8. PONTON21 said

  moglby kotos objasnic troche XHTML

  • Piotr Bein said

   SORKA, BEDZIEMY MUSIELI ZMIENIC POLITYKE REDAKCYJNA
   BLOG JEST W NIECIERPIACEJ ZWLOKI (!) SPRAWIE SZCZEPIONEK

   NATOMIAST WPISY ROZWLEKAJA SIE NA, OWSZEM, POWIAZANE TEMATY, ALE TO NIE JEST GLOWNY CEL NASZEGO BLOGA ANI KAMPANII MIEDZYNARODOWEJ, W KTOREJ BIERZEMY UDZIAL

   DLATEGO PROSZE SIE OGRANICZYC DO DYSKUSJI,A JESZCZE LEPIEJ, RAPORTOWANIA DZIALAN, NA DWOCH PLASZCZYZNACH:

   PRIMO. Do ok. konca 1-go tygodnia wrzesnia == POZWY itp. dzialania prawne.
   Wroccie prosze na strone glowna do:
   https://grypa666.wordpress.com/2009/08/22/stowarzyszenie-propozycje-celow-statutowych/
   i pomozcie czlowiekowi — on musi sfinalizowac statut przed udaniem sie do prawnika w poniedzialek

   DRUGIE PRIMO. Od teraz do konca szczepien itp. == ROZGLOSU MEDIALNEGO, ROZPOWSZECHNIANIA INFORMACJI, wojny informacyjnej z agenciakami itp, np. wpiszcie sie wezlowato chrypie666:
   http://chrypa666.blog.onet.pl/1,DA2009-08-18,index.html

   TO NIE NASZ WYMYSL, TYLKO PRIKAZ Z KOMITETU CENTRALNEGO WE WIEDNIU

   DZIEKUJEMY ZA ZROZUMIENIE

   • Piotr Bein said

    proponuje zamiast „GMO” i „elektrosmogu” dac ogolny punkt, np.:

    – inne czynniki antropogenne, szkodzace czlowiekowi (np. GMO, elektrosmog, radioaktywnosc o niskim natezeniu…) — uswiadamianie i wskazywanie rozwiazan

   • Jeszcze dla sprostowania.. Ta wizyta w poniedziałek ma dwa cele:

    (1) przekazanie materiałów do opracowania pozwu Novartis i wniosku o wydanie nakazu sądowego

    (2) przekazanie ustalonych celów statutowych stowarzyszenia do przygotowania właściwego statutu

    .. propozycje celów statutowych dodałem dziś rano (bieżący wpis) i jeszcze raz proszę o Wasze komentarze i ew. propozycje

   • Magda said

    Cele statutowe można trochę rozszerzyć i bardziej uogólnić,bo później ktoś może zarzucić,że lekko odchodząc od podstawowej działalności „zbaczając z drogi” naraża się na sankcje działalności niezgodnej ze statutem.
    Dlatego powinny być uogólnione do haseł,bez szczegółowych doprecyzowań.

 9. Magda said

  1. upowszechnianie wiedzy n/t pandemii;
  2. zapobieganie przymusowym sczepieniom;
  3. upowszechnianie wiedzy n/t skutków ubocznych szczepień;
  4. promowanie zdrowego trybu życia i odżywiania;
  5. upowszechnianie wiedzy n/t żywności korporacyjnej;( chyba nie przejdzie!)
  6. upowszechnianie wiedzy n/t medycyny naturalnej i komórkowej;
  7. upowszechnianie wiedzy n/t zatruwania środowiska naturalnego człowieka;
  8. działanie na rzecz upowszechniania wiedzy o przyjaznych człowiekowi systemach zapewniających bezpieczeństwo i niezależność energetyczną i żywieniową oraz ich wdrażanie;

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s