Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Jedna trzecia pielęgniarek w Zjednoczonym Królestwie mówi „Nie” szczepionce przeciw świńskiej grypie

Posted by grypa666 w dniu 19/08/2009

Źródło: TheFluCase.com tłumaczenie: Piotr Bein
Sondaż przeprowadzony przez magazyn dla pielęgniarek w ZK, „Nursing Times”, stwierdził, że 1/3 pielęgniarek nie da się zaszczepić przeciw „świńskiej grypie”. Następna 1/3 jest niezdecydowana. Pielęgniarki wyraziły zaniepokojenie odnośnie bezpieczeństwa szczepionki. Wiele z nich powiedziało także, że nie uważają ryzyka dla swego zdrowia wskutek szczepionki jako usprawiedliwiającego konieczność zaszczepienia się. Sceptycyzm pielęgniarek mógł spowodować, że Departament Zdrowia ZK zaczął publikować „cotygodniowe uaktualnienia”, wyłącznie przez „Nursing Times” i drugi magazyn dla służby zdrowia, promując „szczepionkę”. „The Telegraph”, częściowo własność rodziny Rockefellerow, którzy również pomagają w finansowaniu Światowej Organizacji Zdrowia, nadmienia o sondażu pozytywnie, raportując w nagłówku, ze 1/3 pielęgniarek zaszczepilaby się. Zob: http://www.telegraph.co.uk/health/swine-flu/6043612/Only-a-third-of-nurses-willing-to-have-swine-flu-vaccine-poll.html
Sondaż przeprowadzono w czasie, gdy NHS (Państwowa Służba Zdrowia w ZK) rozpoczęła poszukiwania emerytowanych lekarzy, pielęgniarek i in. pracowników, żeby pracowali w przypadku pogorszenia się pandemii świńskiej grypy. Pracownicy NHS zaczeli kontaktować pracowników służby zdrowia, którzy zeszli ze stanowisk 3 lata przed sierpniem 2009 roku.
Pielęgniarki i in. pracownicy służby zdrowia mają być wśród pierwszych do szczepień przeciw świńskiej grypie. Jeśli rząd już teraz przygotowuje się do zaangażowania emerytowanych pracowników służby zdrowia do opanowania „stanu pandemii”, kiedy liczba przypadków tzw. „świńskiej grypy” spada, a liczba przypadków śmiertelnych w ZK pozostaje na poziomie ok. 41 zmarłych, niemożliwe jest, że ten rząd wierzy w skuteczność swoich szczepionek.
http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=370%3Aone-third-of-uk-nurses-say-qnoq-to-the-swine-flu-vaccine-another-third-are-undecided&catid=41%3Atop-headlines〈=en
————————————————————————————–
Uwaga: Niektóre komentarze do tego wpisu powołują się na oryginalny artykuł w „The Telegraph”:
http://www.telegraph.co.uk/health/swine-flu/6043612/Only-a-third-of-nurses-willing-to-have-swine-flu-vaccine-poll.html

Otóż tłumaczenie nie dotyczy tego artykułu, a komentarza do tego artykułu na stronie Jane Burgermeister TheFluCase.com
Nie będziemy wnikać w intencje autorki tego komentarza co do tytułu, który akcentuje fakt, że 1/3 pielęgniarek nie da się zaszczepić. Pozostałe tłumaczenia Piotra Beina innych artykułów już niedługo – mamy drobne problemy techniczne z odzyskaniem utraconych maili.

Komentarzy 15 do “Jedna trzecia pielęgniarek w Zjednoczonym Królestwie mówi „Nie” szczepionce przeciw świńskiej grypie”

 1. Rambo said

  Szklanka jest w połowie pełna…. (lub pusta – zależnie od intencji).
  Czyli coś tam do ludzi dociera, ale dopóki nie ma trupów na ulicach, dopóty nie będzie paniki.

 2. Piotr Bein said

  przyklad bialej propagandy
  oba stwierdzenia — burgermeister o 1/3 przeciw i rockefellerow o 1/3 za szczepieniami — sa prawdziwe, a maja inny efekt psychologiczny na publicznosc

  z wyboru faktu do przedstawienia w bialej propagandzie (stwierdzenie prawdy, choc czesciowej) mozna domyslac sie intencji, motywow przedstawiajacego

  burgermeister lezy na sercu obrona niewinnych przed ewentualna szkodliwa szczepionka (FAKT)

  motyw rockefellerowski jest niejasny bez blizszej znajomosci mentalnosc ideologii ludzi jak on

  • House said

   Panie Piotrze chce podziekowac ze sa na swiecie tacy ludzie jak pan czy pani Burgeimeister,jestem wam bardzo wdzieczny razem z rodzina jestesmy w temacie na okragło i bedziemy z panem do końca,Nie zaszczepimy sie.
   Burgeimeister nei am z tego zadnych pieniedzy wiec tym bardziej staje sie wiarygodna,a WHO czy ONZ zarobia na tym wszystkim i jeszcze zabija 😦 to straszne

  • Tytuł w Telegraph brzmi: Only-a-third-of-nurses-willing-to-have-swine-flu-vaccine-poll

   Czyli dokładnie tłumacząc: Tylko jedna trzecia pielęgniarek chce się zaszczepić na świnśką grypę – sondaż.

   Jak na mój gust tytuł nie ma pozytywnej wymowy. Co więcej, ma zdecydowanie bardziej negatywną niż „jedna trzecia nie chce”, bo to drugie podejście sugeruje, że jednak 2/3 chcą.

   Panie Bein, czy wszystkie informacje, które Pan podaje sa równie rzetelne jak ta o materiale z Telegraph?? Napisał Pan „z wyboru faktu do przedstawienia w bialej propagandzie (stwierdzenie prawdy, choc czesciowej) mozna domyslac sie intencji, motywow przedstawiajacego”. Doskonale to pasuje do pańskiej interpretacji materiału Telegraph.

   • grypa666 said

    Piotr Bein przetłumczył artykuł ze strony TheFluCase.com, a nie z Daily Telegraph. Proszę nie manipulować informacją.
    http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=370%3Aone-third-of-uk-nurses-say-qnoq-to-the-swine-flu-vaccine-another-third-are-undecided&catid=41%3Atop-headlines&lang=en

   • No super, czyli to ja manipuluję, a nie Burgermeister przedstawiając publikację gazety Telegraph w fałszywy świetle.

    Faktem jest, że powtórzyliście za nią błędną interpretację tekstu.

    Jak widzę w ogóle nie weryfikujecie tego, co podajecie. A potem powołujecie się na te niezweryfikowane nieprawdziwe informacje. Bo jak widać w komentarzu Pana Beina uznaje on już pozytywną wymowę materiału Telegraph za fakt. I do tego właśnie piłem.

    Swoją drogą co to za dziennikarka, co nie potrafi zrozumieć prostego tytułu i fałszuje wymowę tekstu??

   • frasobliwy said

    A do tego w tekscie Jane Burgermeister jest o Rothschildach, a nie Rockefellerach. Obawiam się, że w temat może się wkraść syndrom „Screw Loose Change”. O co tam chodziło. kilku chłopaków, najpewniej w dobrej wierze, nakręciło amatorski dokument na temat 9-11 pt. „Loose Change”. Całkiem dobry „eye opener”, ale tak nawalony błędami, że ostatecznie posłużył jako oręż oficjalnej propagandy. Tzn. im dyskusja wchodzi na wyższy poziom, tym „Loose Change” bardziej szkodzi niż pomaga, bo pokazuje, że oszołomy do spisku mówią o rzeczach o których nie mają pojęcia. Co oczywiście na gruncie logiki nie jest dowodem na oficjalną wersję, ale w oczach kierujacych się uprzedzeniami ludzi owszem.

    PS. Link jako zapytanie URL na kilka wierszy wygląda koszmarnie. Warto go otoczyć tagami i dać jakiś tytuł. Np. zamiast:

    http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=370%3Aone-third-of-uk-nurses-say-qnoq-to-the-swine-flu-vaccine-another-third-are-undecided&catid=41%3Atop-headlines&lang=en

    powinno się wyświetlać np:

    (źródło)

   • grypa666 said

    Nie robimy tego bo podmieniają linki. Już się kilka razy to zdarzyło. Dlatego podajemy cały url. Sorry, ale chyba tego obejść się nie da.

   • frasobliwy said

    @grypa666. Chodzi o jakieś ingerencje wordpressa?

    @Wojciech Pastuszka. Przypuszczam, że ta dziennikarka pracuje za darmo w warunkach sporej presji psychicznej – zna pan wielu, którzy ot tak podpadają sobie możnym tego świata? Toż to nawet historycy z naszego podwórka dostawali kał w przesyłkach, a jakże to mniejsza skala! Brałbym poprawkę na takie rzeczy.

    Druga rzecz. Załóżmy, że pali się dom, a ktoś krzyczy „pali się stodoła” i wskakuje by ratować domowników. Na to komentator: „co za bałwan. Nie odróżnia stodoły od domu”. Mniej więcej tak odczuwam pański komentarz przy założeniu, że tezy oskarżenia JB nie są stekiem bzdur.

   • Piotr Bein said

    Wojtku Pastuszko, Telegraph pisze
    „Only one in three said they are prepared to have the H1N1 vaccine with a third undecided and the rest saying no.”
    czyli
    „tylko 1/3 sondowanych powiedziala, ze wzieliby szczepionke przeciw H1N1, 1/3 byla niezdecydowana, a reszta powiedziala „nie””
    to jest to co komentuje jako pozytywne nawijanie dla osiagniecia celu propagandowego merdialnej pandemii

    przedstawienie tej samej statystyki przez Burgermeister jest negatywnym „nawijaniem”, tj. wydobywa ona inna „prawde”: „1/3 jest przeciwna”

    podalem w miare dokladne tlumaczenie Burgermeister, jest odsylacz do Telegrafa — mozesz mi wytlumaczyc o co ci chodzi — ze nie pracujemy dla rothschilda i pokazujemy „palec” jego czerwonemu szyldowi na reklamie giewu?

    Frasobliwy ma racje, zamiast Rothschild napisalem Rockefeller.

    kto przetlumaczy w nastepnym tygodniu?????????????????

 3. Piotr Bein said

  SORKA, BEDZIEMY MUSIELI ZMIENIC POLITYKE REDAKCYJNA
  BLOG JEST W NIECIERPIACEJ ZWLOKI (!) SPRAWIE SZCZEPIONEK

  NATOMIAST WPISY ROZWLEKAJA SIE NA, OWSZEM, POWIAZANE TEMATY, ALE TO NIE JEST GLOWNY CEL NASZEGO BLOGA ANI KAMPANII MIEDZYNARODOWEJ, W KTOREJ BIERZEMY UDZIAL

  DLATEGO PROSZE SIE OGRANICZYC DO DYSKUSJI,A JESZCZE LEPIEJ, RAPORTOWANIA DZIALAN, NA DWOCH PLASZCZYZNACH:

  PRIMO. Do ok. konca 1-go tygodnia wrzesnia == POZWY itp. dzialania prawne.
  Wroccie prosze na strone glowna do:
  https://grypa666.wordpress.com/2009/08/22/stowarzyszenie-propozycje-celow-statutowych/
  i pomozcie czlowiekowi — on musi sfinalizowac statut przed udaniem sie do prawnika w poniedzialek

  DRUGIE PRIMO. Od teraz do konca szczepien itp. == ROZGLOSU MEDIALNEGO, ROZPOWSZECHNIANIA INFORMACJI, wojny informacyjnej z agenciakami itp, np. wpiszcie sie wezlowato chrypie666:
  http://chrypa666.blog.onet.pl/1,DA2009-08-18,index.html

  TO NIE NASZ WYMYSL, TYLKO PRIKAZ Z KOMITETU CENTRALNEGO WE WIEDNIU

  DZIEKUJEMY ZA ZROZUMIENIE

 4. […] Królestwie… W tym ostatnim, 1/2 lekarzy i 1/3 pielegniarek nie da się zaszczepić (https://grypa666.wordpress.com/2009/08/19/474/ ). Rząd  Nowej Zelandii samowolnie obniżył  poziom  “pandemii” do 5-go, pokazując tym […]

 5. […] Zjednoczonym Królestwie… W tym ostatnim, 1/2 lekarzy i 1/3 pielegniarek nie da się zaszczepić (https://grypa666.wordpress.com/2009/08/19/474/ ). Rząd  Nowej Zelandii samowolnie obniżył  poziom  “pandemii” do 5-go, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: