Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Z powodu pandemii UE rozważa zamknięcie szkół we wrześniu

Posted by grypa666 w dniu 06/08/2009

Kurier Lubelski:
W krajach Unii zachoruje więcej niż milion ludzi. Niemcy i Włosi zaszczepią jedną trzecią ludności
Polski rząd bez histerii przygotowuje się do jesiennej fali zachorowań na grypę. Ale miasta w Belgii chcą jednak być gotowe na najgorsze; zażądano, by cmentarze przygotowały się na grzebanie znacznie większej liczby zmarłych.
Na najbardziej dotkniętych pandemią w Europie Wyspach Brytyjskich niektóre firmy próbują zarabiać na grypie, proponując „specjalne” lekarstwa na wirusa. Pastylki Swine Fly Formula kosztują siedem funtów za opakowanie zawierające 50 tabletek. Należy je łykać trzy razy dziennie.Wytwórca Ainsworths przyznał się, że tabletki zawierają zwykłą mieszankę firmowych środków, z których komponuje się leki na gorączkę, bóle mięśni, osłabienie i bóle głowy.
Dlatego producenta SFF już oskarżono o szarlatanerię. Zdaniem Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego pastylki SFF nie leczą świńskiej grypy, a mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia.
Tabletki homeopatyczne na świńską grypę SFF mają za to gwarancję angielskiej królowej i księcia Karola znanych zwolenników homeopatii. Gwarancje takie otrzymują firmy, które dostarczają swe wyroby przez co najmniej pięć lat rodzinie królewskiej.
Podczas weekendu Unia Europejska starała się opracować wspólną strategię działania krajów Wspólnoty wobec grupowego problemu. Ma ona być zaakceptowana jeszcze przed końcem wakacji szkolnych, czyli jeszcze przed początkiem września.
Na spotkaniu w Brukseli eksperci od spraw zdrowia UE zastanawiali się nad brytyjską propozycją przesunięcia na koniec września początku roku szkolnego, aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się wirusa H1N1 wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki dodatkowemu miesiącowi udałoby się pewnie doczekać szczepionki i lepiej przygotować na falę zachorowań.
Grecką decyzję o zaszczepieniu wszystkich 11 mln obywateli tego kraju przeciw świńskiej grypie przyjęto z zaskoczeniem w Brukseli. Włosi i Niemcy zamierzają podać surowicę mniej więcej jednej trzeciej swoich obywateli, głównie grupom najbardziej narażonych na kontakt z wirusem lub na komplikacje zdrowotne (służba zdrowia, kobiety w ciąży, chorzy na astmę i cukrzycę oraz dzieci).
Na naradzie w siedzibie UE rozważano także pomysł całkowitego zablokowania korzystania z transportu lotniczego dla osób zakażonych świńską grypą.
Faktem jest, że Unia może jedynie sugerować wspólne rozwiązania w walce z grypą, nie narzucając jednak ich kategorycznie poszczególnym rządom państw członkowskich. W tej materii decydują wyłącznie władze 27 krajów unijnych. Na razie jedynie 13 państw członkowskich przedłożyło Komisji Europejskiej sprawozdania o tym, jakie już podjęto środki zaradcze w kwestii świńskiej grypy.
Androulla Vassiliou, unijna komisarz ds. zdrowia, zamierza dopilnować przygotowania pełnego raportu o grypie na 16 września. Ma on stanowić podstawę dla nadzwyczajnego spotkania ministrów zdrowia krajów UE zaplanowanego na dwunastego października.
Obecnie najważniejszym wydaje się podjęcie decyzji o przesunięciu lub nie terminu rozpoczęcia nauki w szkołach Europy.
Uznano, że prace nad stworzeniem specjalnej surowicy przeciw wirusowi H1N1 idą zgodnie z planem. Nie ma jednak pewności, czy przed wrześniem będzie jej jednak tyle, żeby zaszczepić większość dzieci przed pierwszym dzwonkiem.
W raporcie ministerstwa zdrowia W. Brytanii napisano, że dzieci w szkołach mogą stać się superroznosicielami wirusa świńskiej grypy. A wtedy epidemia mocno zakłóci sam tok nauczania, ale też z powodu zainfekowanych przez swe dzieci rodziców – ucierpi gospodarka i usługi całego kraju.
Podobnego zdania jest francuskie ministerstwo zdrowia, które skłania się także do zamykania szkół (w razie dalszego rozwijania się pandemii).
Problemem jest też główny sposób walki z falą infekcji, czyli masowe podawanie surowicy na wirusa. Lekarze ostrzegają przed pochopnym zmuszaniem do zaszczepienia się, bo w wielu przypadkach gorsze od choroby mogą okazać się efekty uboczne stworzonego na szybko preparatu.
Minister Ewa Kopacz poinformowała, że rząd polski przygotowuje nowe regulacje związane z procedurą medyczną w sprawie świńskiej grypy. Będą one stosowane od września. Chodzi o to, by ograniczyć maksymalnie liczbę hospitalizowanych osób zarażonych. O konieczności leczenia szpitalnego zainfekowanego ma decydować lekarz pierwszego kontaktu, wykonując prosty test paskowy na zakażenie grypą typu A. Lżej chorzy mają pozostać w domach.
Jo Leinen, szef komisji zdrowia w Parlamencie Europejskim, uznał za zbyt konserwatywne szacunki prognozujące, że na świńską grypę w Europie zachoruje jeden milion osób z krajów Unii Europejskiej. Leinen w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Neue Osnabrücker Zeitung” przyznał, że UE nie ma jak na razie sprecyzowanej i skutecznej strategii walki z wirusem.
Leinen, członek niemieckiej partii socjaldemokratycznej, ostro skrytykował zbyt wolne prace nad surowicą na zarazek H1N1. Uznał, że co najmniej 150 mln Europejczyków powinno szybko zostać zaszczepionych przeciw świńskiej grypie. Przedstawiciel Parlamentu Europejskiego przypomniał, że jedynie kilka największych koncernów farmaceutycznych we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii tak naprawdę może produkować szczepionkę. Krajów mniejszych i biedniejszych UE z powodu recesji nie będzie stać na zakup tej surowicy i leków.
– Świńska grypa jest testem solidarności dla członków Unii Europejskiej. Powinniśmy ją okazać – powiedział Jo Leinen.
Jak się okazuje, bogaci są w stanie wydać miliardy euro na oryginalne leki, jak tamiflu i relenza, szczepionki, maski ochronne rozdawane obywatelom. Faktem jest, że świńska grypa może okazać się znacznie bardziej śmiertelna niż jej zwykła sezonowa odmiana. Worki pieniędzy lekką ręką rozdysponowane na walkę ze świńską grypą nie tłumaczą śmierci tysięcy ludzi każdego dnia w biednych krajach południowego świata. Umierają oni na znane już choroby: malarię, gruźlicę czy AIDS. – To kolejny przykład przepaści pomiędzy Północą a Południem. W bogatych krajach Północy szczepionki i leki są magazynowane, nawet wtedy jeśli te leki mogą okazać się nieskuteczne – mówi agencji AFP Michel Kazatchkine, dyrektor Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.
Według Światowej Organizacji Zdrowia do tej pory z powodu świńskiej grypy zmarło na świecie blisko tysiąc osób. Dane mogą być zaniżone z powodu braku informacji z krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej
Adam Synowiec

więcej: http://www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-75234.html

Komentarzy 12 to “Z powodu pandemii UE rozważa zamknięcie szkół we wrześniu”

 1. 44 said

  mILION LUDZI ZACHORUJE? A ile w UE mieszka? 300 mln? Ludzie naprawde dali byscie juz spokoj z ta grypa. Kazdy wie, ze nie ma czego sie bac, szczepionka powstac musi bo gdyby nie powstala, to byscie wietrzyli spisek w tym, ze firmy farmaceutyczne jej nie robia a jest przeciez potrzebna…chyba chca nas wybic brakiem szczepionek nieprawdaz? Kto chce niech sie szczepi. Ja sie nie zaszcepie bo mam na grype lepsze sposoby: polopirynka, czosnek, goraca herbata i do wyra na 3 dni.
  Acha: jak myslicie…jak juz zaczna nas do tych szczepien zmuszac to jaki klucz bedzie zastosowany przy wyborze tych ktorzy do szczepienia sie nadaja lub nie nadaja?
  I jeszcze jedno: zaczynacie popadac w psychoze. To nie jest trudne bo sam to mialem. Jeszcze ze 2 miesiace temu chlonalem wszystko na temat NWO, Klubu Bildenberg, Codexu A., przymusowych szczepien, WTO i 11 wrzesnia, ograniczenia populacji…Aby sie od tego uwolnic wystarczy zaczac sobie odpowiadac na pytania i szukac tych odpowiedzi. Filmy na You Tube w tej tematyce sa bardzo ograniczone w argumentacji i opieraja sie glownie na ostrzeganiu, apelach o rewolucje itp. Faktow potwierdzonych przez niezaleznych obserwatorow czy badania jest tam jak na lekarstwo…

 2. perdurabo said

  ciekawe co jeszcze przesuną? święta, nowy rok hehe. masowa histeria. Polecam artykuł (kilka stron) o swineflue w najnowszym ‚forum’ – dosyć obiektywny przedruk z m.in. „der spiegel”.

 3. 44 said

  Na 300 mln ludzi ma zachorować 1 milion! I z jakiego powodu ta panika ja przepraszam? Druga sprawa: latwiej by było zainfekować trujacymi substancjami szczepionki na normalną grype niż wydawać kupe szmalu na produkcje nowej. Podobnie jak łatwiej było by rozprzestrzenić wśród ludzi wirus Ebola niż pracować nad nowym rodzajem grypy. Wyobraźcie sobie jakie przy Eboli mogli by mieć „wspaniałe” efekty! Po trzecie ZADEN kraj na świecie nie zapowiedział jeszcze nawet chęci przymusowego szczepienia obywateli!!! A wy tu juz piszecie, że decyzje zapadły. Powiem tak: wszystko co tu przeczytałem, co oglądałem na You Tube zrobione jest w ten sam sposób: mamy teze i próbujemy znaleźć „fakty” na potwierdzenie tej tezy. No w sumie się, jak tu czytam, udaje! I to jest najbardziej niebezpieczne.

  • Rymy said

   Zapraszam 😛 ZAAAAAADEN
   http://www.dziennik.pl/swiat/article424509/Cala_Grecja_zaszczepi_sie_na_swinska_grype.html

  • Romek said

   44: sprawy sobie nie zdajesz do czego zdolni są Ci ludzie…

   Nie szukasz w ogóle dowodów, oglądasz tu filmy i czytasz materiały, ale nie obejmujesz jeszcze ogółu… a to może być najtrudniejsze.

   Nie chodzi im o wybicie wszystkich – dlatego nie Ebola, przy szczepionce sezonowej nie maja pewności ile osób ją weźmie, zresztą tutaj wszystkie te kraje będą szczepić obywateli mniej więcej w jednym terminie. Co do szczepień to nie wiem jak rozumiesz to jak ktoś „przygotowuje się do szczepień całego narodu”? To że jeszcze nie używają może słowa przymusowe nie znaczy że takie nie będą. Po za tym już jakiś czas temu czytałem jednak o przymusie np. w USA. – Tylko, że tam ludzie już bardzo ostro ich traktują, poparcie dla Obamy spada z dnia na dzień. Nie wyszło mu to ‚CHANGE’ – albo i wyszło, tylko nie tak jak myśleliśmy…

   Myśl sobie co chcesz. Masz prawo. Ale jak masz zaśmiecać tutaj artykuły komentami tego typu, to też bez sensu. Jeśli Cie to nie interesuje to dlaczego nie olejesz sprawy, tylko wpisujesz komentarze do każdej notki?!

   • Mezo said

    Dlaczego nazywasz „zaśmiecaniem” opinie, z którymi się nie zgadzasz?

   • 44 said

    Nie powiedziałeś nic KONKRETNEGO na konkretne wątpliwości!!! NIC KOMPLETNIE!!! Dlaczego uwarzasz, że Ebola na przykłąd była by traktowana za „sezonowa”? Choc nawet gdyby, to śmiertelnosć na Ebole to LUDOBÓJSTWO w porównaniu ze śmiertelnościa na tą zasraną grypę!!! Dzisiaj gadałem z koleżanką która jest farmaceutką. Szefuje dziewczyna 3 aptekom w Anglii, codziennie dostaje uaktualnienia z WHO. Ma ona sceptyczne podejscie do „rozdmuchania” tematu grypy w mediach natomiast gdy przytaczałem jej konkretne zastrzeżenia stawiane przez ludzi wypowiadających sie NA TYM FORUM!!! to, bedac osobą wykaształconą w temacie farmacji 15 lat temu, będąc osoba rozwojową i będąc na bieżaco z rozwojem farmacji itd szczerze się zaśmiała za każdym razem, gdy cytowałe jej niektóre posty „spiskowców”… I ona mnie przekonała a nie WY, ludzie którzy próbują się wypowiadać w tematach o których nie macie zielonego pojęcia choćby z tego powodu, że jestescie w INNYM kierunku wykształceni…nIE GORZEJ ALE W INNYM KIERUNKU…

   • Tomek said

    Jak znam życie to się pewnie śmiała z faktu, że: „szczepionki są przyczyną autyzmu i ADHD”.
    Pewnie, że się będzie śmiać, bo oficjalnie wszyscy się z tego śmieją… przecież nikt nie przyna się do tego, że jego szczpeionki są temu winne.

    Napisz z czego jeszcze się śmiała.
    Pewnie z tego, że WHO, FEMA, FDA nie stoją na straży dobra ludzkości. Też śmieszne.
    A śmiała się może z poczynań łódzkich szpitali?
    A z Grudziądza? Albo Czech i Austrii?

    Podaj co ją tak śmieszy.

    A wiesz co mnie śmieszy? To, że ludzie myślą, że rząd i każda powołana do życia organizacja ma 100% obsadę poprawnie moralnych ludzi.
    Tak jest sporo ludzi, których kręgosłup moralny jest OK… ale tacy zawsze mają problemy, które najczęściej można skwitować jednym zdaniem: „Jesteś z nami albo do widzenia”. A jak ktoś taki będzie chciał nagłośnić sprawę i ostrzec społeczeństwo to co się najczęściej ogłasza: „Były pracownik mści się za zwolnienie go z pracy”.

    Pomyśl trochę, porozglądaj się naokoło i sam przyznaj szczerze sam przed sobą jaki jest świat w którym przyszło nam żyć.
    I nie powtarzaj tego co podają w TV jako prawdę dla szarych mas.

 4. Wojwit said

  A jeżeli, powtarzam, jeżeli chodzi o wszczepienie czipa RFID, to tego nie da się dokonać „opryskiem”, nieprawdaż?

  • 44 said

   Słuchaj Wojwit a tych synku widział tego „czipa” w ogóle? Chocby pod mikroskopem? Wiec przestań chłopie fantazjować tylko wyspij się a rano weż się za robote konkretna i myśl o rodzinie a nie o bzdetach!!!

   • Wojwit said

    Nie tym tonem, chamie!

    Do czytających:
    To, w jaki sposób wypowiada się ten 44 i to nie tylko piszac do mnie ale i do innych użytkowników tego portalu (pewnie „(…)z matki obcej, krew jego dawne…” i tu już dalsza część cytatu nie pasuje, bo hańbi „krew bohaterów” kłamstwo i ośmieszanie wypowiedzi interlokutora tudzież pomniejszanie tegoż w oczach czytających)jest prostacką zwykłą manipulacją (oprócz tego, że jest zwykłym chamstwem), taką samą jak analizowana w tym filmie:

    A wracając do pseudonimu, jaki sobie ten manipulator obrał i do cytatu: ta obcość normalnym ludziom, zatroskanym o przyszłość, pozostaje jedyną cechą z tego cytatu, z którego pewnie zapożyczył ten 44 swój nick. Poza tym, 44, coś za dużo wie o piszących na tym portalu. Czyżby był z „tych, co trzeba”. A ze stylu wypowiedzi tego trolla jest ewidentnie widoczne, że siał już zamęt w czerwcu na Wirtualnej Polonii

    http://wirtualnapolonia.com/

    i w ostatnich miesiącach u Gajowego Maruchy

    http://marucha.wordpress.com/

    jako Vol czy Piotr (Dresdener).

    Co do chipu RFID, to można go było zobaczyć nawet
    w TVP (60 sekunda filmiku):

    Ponieważ udowodniłem „czarno na białym” ile warte są opinie tego trolla, apeluję, także przez wzgląd na szacunek dla samych siebie:
    Od tej chwili ignorujmy go!
    Zignorujmy łobuza z kretesem!

 5. Pawel nl said

  Kurier Lubelski to typowy brukowiec reginalny, zreszta wykupiony jakis juz czas temu wykupiony przez bodajze angielski koncern.
  W Lublinie jest wysoki poziom swiadomosci, ludzie niechetnie sie szczepia na grype, a w rozmowie z moja 70 letnia ciotka, dowiedzialem sie ze ona sledzi temat masowej depopulacji (SIC!) od dawna. Podobnie jest z ludzmi mlodymi z otwartymi umyslami.
  Jako ze pochodze z Lublina, jestem spokojny co do losow tego zasciankowego miasta ze wschodu.
  A jeden pseudo artykul niczego nie zmieni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s