Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

WHO – wszystkie kraje powinny zaszczepić całą swoją ludność…

Posted by grypa666 w dniu 13/07/2009

Szybkie tłumaczenie fragmentów wpisu blogu Jane Burgermeister z dn 13 lipca 2009 r.
(All countries must give entire population H1N1 jab, orders WHO * Baxter executives sit on WHO “advisory vaccine board” * Dr Chan does not appear at press briefing as expected)

Jak wynika z dokumentów dostarczonych Jane Burgermeister przez rzecznika WHO Aphaluck Bhatiasevi oficjele z firm farmaceutycznych Baxter, Novartis, GSK i Sanofi Pasteur zasiadają w grupie doradczej rekomendującej obowiązkowe szczepienia na wirusa H1N1 Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ( http://www.who.int/immunization/sage/LOP_SAGE_7_JULY_08_07_09.pdfWHO ).
Rzecznik potwierdził też, że Dyrektor Generalny WHO dr Margaret Chan nie wzięła udziału w poniedziałkowej konferencji prasowej w centrali WHO w Genewie, która miała miejsce o godzinie 16.
Natomiast dr Marie-Paule Kieny oświadczyła, że „szczepionki będą potrzebne we wszystkich krajach”.
Według WHO toksyczne szczepionki stworzone z m.in. z rozrzedzonych żywych wirusów grypy są bardzo ważne. Powinny być nimi zaszczepieni m.in. pracownicy służby zdrowia, kobiety ciężarne, młodzi zdrowi ludzie w wieku od 15 do 49 lat, zdrowe dzieci.
Jak wynika z oświadczenia prasowego zamieszczonego na stronie WHO, grupa doradcza złożona z przedstawicieli firm farmaceutycznych, którzy mają status „obserwatorów” zarekomendowała WHO przeprowadzenie następujących kroków:
„Jako pierwszą czynność wszystkie kraje powinny uodpornić pracowników służby zdrowia aby ochronić jej strukturę. Z uwagi na to,  że szczepionki początkowo będą w ograniczonej ilości, dlatego należy rozsądnie rozdzielać pomiędzy poszczególne grupy.  Zaproponowano następujący podział: kobiety ciężarne, dzieci powyżej 6 miesiąca życia z jedną z chronicznych chorób, zdrowi dorośli w wieku 15 do 49 lat, zdrowe dzieci, zdrowi dorośli od 50 do 64 roku życia oraz zdrowi dorośli powyżej 65 roku życia, przy czym podział powinien być dopasowany do specyfiki danego kraju”.
Dr Margaret Chan 11 lipca uznała te wskazówki za właściwe i dobrze dostosowane do aktualnego rozwoju pandemii.

Komentarze 3 to “WHO – wszystkie kraje powinny zaszczepić całą swoją ludność…”

 1. observer said

  aż się pokusiłam o sprawdzenie danych oficjalnych, jak to jest z zachorowalnością i umieralnością grypy:

  http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm
  tu publikują dane epidemiologiczne, można sprawdzić na wykresach że np. w roku 2003 zachorowało w Polsce ok 1 200 000 osób, z czego umarło na skutek powikłań ok 150
  natomiast np. w Texasie 4463 zanotowano przypadków grypy a umarło 21.
  http://www.cdc.gov/h1n1flu/update.htm

  Jeśli chodzi o liczbę ludności:

  (Polska 2008)
  Liczba ludności 38 518 241
  Współczynnik urbanizacji 61,3% (2006)
  Teksas:
  22,6 mln mieszkańców, z czego 80% ludności zamieszkuje miasta.

  Moim zdaniem bardzo grubo przesadzona jest panika z H1N1, a działania nie adekwatne do skali problemu. Podejrzane jest to że epidemia wybuchła w zasadzie w jednym miejscu, w Meksyku, co wskazywało by na słuszność podejrzeń, że mógł to ktoś celowo (lub przypadkowo, ale jednak..) rozpętać.
  Dodam, że przewidywanie zachorowań na grypę wygląda jak wróżenie z fusów. Co roku panika, przewidywania kolejnej strasznej grypy i nic.. a ci co się szczepili, chorują. Przykład z mojej rodziny. Dwukrotnie, osoba zaszczepiona zachorowała na grypę, natomiast, mimo kontaktów z nią podczas choroby, osoby nieszczepione nie.. Skuteczność szczepionki wg moich obserwacji jest żadna lub znikoma

 2. Vizard said

  Skąd ty wziąłeś te informacje, że „Pani Jane Burgermeister nie istnieje!? Albo pracujesz dla karteli farmaceutycznych, albo masz inne powody aby celowo wprowadzić ludzi w błąd.

  NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ!

  British Medical Journal zwraca ponad 500 treści tej pani?
  „http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&ei=lhtiSojuOtHP-Qarm9GhDw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=site%3Awww.bmj.com+jane+burgermeister&spell=1”

  Tutaj jej publikacje w The Guardian:
  „http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&ei=nhxiSo31BIfA-Qbh-umiDw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=site%3Awww.guardian.co.uk+jane+burgermeister&spell=1”

  Samo google zwraca ponad 500.000 wyników dla Jane Burgermeister!

 3. aaa said

  „..dziwne ze zadni naukowcy nawet o niej nie slyszeli” – ale o co chodzi?? Pytałeś wszystkich naukowców?? Poza tym takie nazwisko istnieje w Niemczech, w Austrii pewno też.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s